•  Biblioteczne spotkania z ptakami

          •     Książki i czytanie można reklamować na różne sposoby  i przy rozmaitych okazjach. Biblioteka działająca w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego tym razem postawiła sobie za cel przypomnienie  swoim czytelnikom:  jaki bogaty księgozbiór posiada na temat ptaków. Okazją do podjęcia tego tematu było Święto Ptaków,  obchodzone corocznie  na świecie 1 kwietnia.  Na wystawie specjalnie przygotowanej z tej okazji, znalazły się barwne albumy przyrodnicze, książki z literatury pięknej m. in. „Kajtkowe przygody”, „O wróbelku Elemelku”, „Filip i bociany” oraz seria książek autorstwa Marii Kownackiej pt. „Razem ze słonkiem”. Ciekawostką na wystawie były książki przyrodnicze wydane w latach 60 – tych, m.in. „Puszcza”, „Przyroda Polski w fotografii”, „Wśród trzcin i jezior”  oraz  „Wyspa kormoranów” Włodzimierza Puchalskiego, „Wśród puszcz i jezior” Z. Wdowińskiego, „Ptaki ziem polskich” Jana Sokołowskiego, „Ptaki łowne” W. Dudzińskiego. Wyżej wymienione książki, pomimo swojego wieku, są w bardzo dobrym stanie i dzięki szczególnej trosce, mamy nadzieje, że długo jeszcze będą cieszyć wzrok naszych czytelników.  Ważnym i ciekawym punktem „ptasiej imprezy” były warsztaty plastyczne. Uczestnicy warsztatów tworzyli barwne sylwetki różnorodnych ptaków na papierowych talerzykach. Warto zaznaczyć, iż w tym roku ptakiem szczególnie akcentowanym w naszej bibliotece była sowa. W związku z tym w pomieszczeniu bibliotecznym na te kilka dni zadomowiły się sowy w wydaniu papierowym, drewnianym i porcelanowym. Odwiedzający bibliotekę mieli okazję zapoznać się z faktami i mitami na temat tych trochę tajemniczych ptaków. Przygoda z ptakami dobiegła końca. O książkach na ten temat będziemy przypominać uczniom jeszcze niejednokrotnie, a przed nami kolejne, tym razem  majowe wyzwania. Dziękujemy Pani Dorocie Wilgockiej za piękną  dekorację biblioteki.

                                                                                                                                         

            Karolina Wagner i Katarzyna Horba

          • „Nasza matka Ziemia to nasz dom, dbając o nią, dbamy również o siebie.”

          • 17 kwietnia br. nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Bądź eko”.

            Konkurs poruszał ważny temat jakim jest dbanie o środowisko naturalne, jak ważna jest ekologia i prawidłowa selekcja śmieci.

            22 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi 2024.  Wszyscy jesteśmy świadomi rosnącego zagrożenia dla naszej planety. Musimy zrozumieć, że nasza Ziemia jest w potrzebie i musimy ją  chronić.  Wszyscy mamy  wpływ na to, jak funkcjonuje  przyroda i jak nasza planeta będzie wyglądać w przyszłości.

            Konkurs plastyczny „Bądź eko” miał własnie na celu zwrócenie uwagi, na to, że wszyscy możemy przyczynić się do dobra naszej Matki Ziemi. Każdy z nas ma na to  wpływ, począwszy od prawidłowej selekcji śmieci w naszym otoczeniu, domu i szkole. Na konkurs wpłynęło wiele prac. Komisja miała spory kłopot z wyborem najtrafniejszych tematycznie prac.

            Nagrody ufundowała i osobiście wręczyła Pani Dyrektor Dorota Ławniczak.

            I miejsce zajęła Pola Girtler z klasy 2a, II miejsce otrzymała Natasza Litwin z klasy VI b a trzecie Kaja Burdyńska z klasy V a.  Ponadto wyróżnieni zostali: Ksawery  Majchrzak z klasy VII c i Wiktoria Barna z klasy  VI b.

            Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy J

             

             Aneta Hrabeć i Małgorzata Pietrzak

          • Istotna rola zajęć korekcyjno-kompensacyjnych

          • We współczesnym świecie trudności edukacyjne  stają się coraz bardziej powszechne, dlatego tak niezbędne jest udzielenie stosownego wsparcia uczniom tego wymagających. Terapia pedagogiczna jest jedną z najczęściej zalecanych form pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkołach i przedszkolach, co wynika z faktu, iż coraz większa liczba dzieci przejawia problemy z nauką, które swe źródło mają w deficytach percepcji czy motoryki.

            Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne mają na celu skorygowanie zaburzonych funkcji i niewłaściwie działających zmysłów oraz wypracowanie takich metod pracy, by kompensować uszkodzone narządy lub zmysły za pomocą środków zastępczych ludzkiego organizmu. Uczniowie uczęszczający na zajęcia często potrzebują uwierzyć w siebie i swoje możliwości, gdyż pasmo niepowodzeń powoduje u nich spadek samooceny. Dobry kontakt z dzieckiem oraz wypracowanie zaufania jest zatem kluczem do udanej współpracy pomiędzy terapeutą a uczniem.  W naszej szkole mamy bogato wyposażoną salę terapeutyczną, posiadającą wiele pomocy dydaktycznych i multimedialnych, które dodatkowo pobudzają zmysły i pomagają przyswoić wiedzę.

             

            Aleksandra Budzyńska

          • Witamy w świecie baśni i bajek…

          • Witamy w świecie baśni i bajek…

             

            Bajki i baśnie odgrywają ważną rolę w życiu każdego człowieka. Pomagają  rozwijać empatię, słownictwo, pokazują jak radzić sobie z przeciwnościami losu. Niewątpliwie rozwijają również dziecięcą fantazję i kreatywność. Dlatego warto czytać najmłodszym dziecięcą literaturę, wprowadzać je w magiczny świat bajek i baśni.

            Uczniowie z klasy IV b i IV c przebrani za postacie z popularnych  baśni i bajek przypomnieli o tym, że bajka może być ważnym elementem w życiu dziecka i nie tylko.  Może bawić, rozweselić, pokazać co dobre, co złe. Może utulić do snu i przenieść w krainę  marzeń.

            Czwartoklasiści  przypomnieli sobie i innym uczniom swoje ulubione utwory baśniowe.  Prezentacje miały formę referatu, opowieści , głośnego czytania, teatrzyku. Mogli zobaczyć  Sindbada, Czerwonego Kapturka i wilka, krasnoludki z królewną Śnieżką, Kopciuszka, Fionę, Shreka i Kota  w butach.

             

            Aneta Hrabeć

          • Wspólne doświadczenia, umiejętności i zaangażowanie - udział w II Zawodach o Puchar Burmistrza Drawska Pomorskiego

          •        W dnu dzisiejszym uczniowie klas 7a, 7b oraz 7c ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w składzie: Jan Kudynowski, Franciszek Budzyński, Nikola Bachorska, Karolina Jamróz, Wojciech Duma, Julia Krymowska, Nadia Błogowska, Kora Czerwonka, Gabriela Bogusz oraz Zofia Kucharska wzięli udział w II Zawodach o Puchar Burmistrza Drawska Pomorskiego.

            W ostatnich tygodniach uczniowie ci uczestniczyli w przygotowaniach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Brali  udział w różnych symulacjach i praktycznych działaniach. Szkolenie  obejmowało też  techniki resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a także sposoby radzenia sobie w przypadku różnych obrażeń. Wszystko to odbywało się pod fachowym okiem doświadczonych instruktorów.  Serdecznie dziękujemy kaliskim ratownikom medycznym - panu Marcinowi Gnacykowi oraz Krystianowi Jamrozowi za poświęcony czas i przekazanie ogromnej wiedzy naszym uczniom.

            Wydarzenie, zorganizowane w Drawsku Pomorskim, zgromadziło uczniów z różnych szkół z powiatu. To nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim okazja do nauki  i doskonalenia umiejętności, które w sytuacjach awaryjnych mogą okazać się kluczowe.

            W trakcie zawodów uczestnicy mieli okazję wykazać się w różnorodnych scenariuszach.  Zadania obejmowały udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej i właściwe reagowanie na nie.

            Podsumowując, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego nie tylko zdobyli nowe umiejętności w dziedzinie pierwszej pomocy przedmedycznej ale również zajęli 4 i 5 miejsce. Jesteśmy z nich bardzo dumni.

             

            Justyna Pawlik

          • Młodzież zapobiega pożarom

          •      W czwartek 11 kwietnia br.  uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim  po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Młodzież Zapobiega Pożarom.

            W siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszu Pomorskim odbyły się eliminacje gminne.
             

            Nagrodzeni  uczniowie:
            W pierwszej grupie:
            I miejsce - Zuzanna Mozal z klasy IV a - kwalifikacja  do etapu powiatowego
            II miejsce - Nadia Ciesiółka z klas IV c - kwalifikacja  do etapu powiatowego
            III miejsce - Julia Szpiega z klasy IV c
            IV miejsce - Stanisław Błądek z klasy III b

            W drugiej grupie:
            I miejsce - Tomasz Gnacyk z klasy V b  -  kwalifikacja  do etapu powiatowego
            II miejsce - Wiktor Antoszków klasy VII b - kwalifikacja do etapu powiatowego
            III miejsce - Mikołaj Pisakowski z klasy V c
            IV miejsce - Antoni Serdak z klasy V a
            V miejsce - Piotr Resiak z klasy V b


            Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie powiatowym, który odbędzie się w Kaliszu Pomorskim. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przystąpili do turnieju z wiedzy pożarniczej na szczeblu szkolnym oraz gminnym.


                                                                                                     Emilia Bogusz  i Anna Słuka - Maciąg

          • Kwietniowa wycieczka klasowa uczniów klasy 2 b  do Parku Trampolin w Pile

          •       Uczniowie klasy 2b wraz z opiekunami wybrali się 11 kwietnia br. na wycieczkę klasową do Parku Trampolin do Piły. Liczna, bo licząca 21 uczniów grupa  aktywnie  spędziła  czas. Park trampolin zachwycił bogatą ofertą  i fachową opieką trenerów. Każdy uczeń spróbował swoich sił pokonując tor przeszkód, skacząc na trampolinach, bawiąc się na zjeżdżalni, czy basenach z kulkami. Dzieci próbowały swoich sił we wspinaczce oraz w mini golfie z podświetleniem ultrafioletowym. Po wyczynach sportowych  uczniowie posilili się i odpoczęli w McDonaldzie.  Wycieczka należy do udanych, bo dzieci wzorowo  i zgodnie bawiły się, wspierały się i pokonywały własne bariery. Doświadczenie niezapomniane, a i wielu deklaruje,  że pojedzie tam jeszcze raz. 

            W imieniu dzieci i wychowawcy przekazujemy serdeczne podziękowania Paniom, Joannie Popiołek i  Agnieszce Szczepańskiej oraz super kierowcy, Panu Sławomirowi Nowakowi.

             

                                                                                                                                                Marta Kędzierska                               

          • Pierwsza kolekcja skał i minerałów uczniów klas czwartych

          •       Uczniowie klasy 4c uczestniczyli w cyklu zajęć przyrodniczych o skałach, minerałach i glebach. Na zajęciach wykorzystano próbki minerałów i skał  z prywatnej kolekcji nauczyciela. Uczniowie ochoczo oglądali szczególnie minerały, które zachwycały niepowtarzalnością kształtów kryształów oraz barw. Mieli też okazję oglądać próbkę złota.  Dzięki tym zajęciom przyrodniczym rozbudziła się wśród uczniów nowa pasja- chęć zbierania próbek skał i minerałów, co bardzo cieszy i motywuje do dalszej pracy oraz  daje nadzieję, że wśród tej grupy młodzieży są przyszli geolodzy.

            Marta Kędzierska

          • Loteria książkowa w bibliotece szkolnej

          •        Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w dniach od 8 do 11 kwietnia br. zorganizowała loterię książkową, która realizowana była w ramach rocznego programu  „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród naszych uczniów.  Ta nowa, atrakcyjna forma wypożyczania książek bardzo przypadła im do gustu. Losujący z niecierpliwością wypatrywali, co udało im się tym razem trafić. Dla nas, bibliotekarek była to doskonała okazja do pokazania uczniom naszych zbiorów. Na loterię wyszukałyśmy książki trochę zapomniane, pomijane przez czytelników, ale według nas bardzo atrakcyjne i warte przeczytania. Zabawa była znakomita. Uczniowie losowali karteczki z numerami, które wskazywały na określoną kategorię i tematykę książek. Kategorii było 16 np.  książka autora obcojęzycznego, książka do 200 stron, detektywistyczna lub z ciekawa zagadką, będąca pierwszym tomem, książka zawierająca informacje o świecie, książka o rówieśnikach, której akcja nie dzieje się współcześnie itp. Uczestnicy loterii wymieniali karteczki na książki. Do każdej książki dołączona była  kolorowa, zalaminowana zakładka. Każda zakładka dodatkowo zaopatrzona była w ciekawą sentencje na temat książek i czytania. Zakładki  przechodziły na własność dla uczestników loterii. Cieszy nas duże zainteresowanie taką forma udostępniania zbiorów. Na pewno takie lub podobne działania znajda się w planach pracy biblioteki na kolejne lata. Oprawę plastyczną  loterii przygotowała Pani Dorota Wilgocka.

             

            Bibliotekarki Karolina Wagner i Katarzyna Horba.

          • Wycieczka do Choszczna

          • W dniu 8 kwietnia uczniowie klas pierwszych  wybrali się na wycieczkę do Choszczna, gdzie mieli okazję uczestniczyć w spektaklu muzycznym pt. "Miasta Polskie w Baśni i Legendzie". Spektakl, którego scenariusz opierał się na legendach związanych z siedmioma wielkimi polskimi miastami: Poznaniem, Krakowem, Warszawą, Kruszwicą, Toruniem i Gnieznem, przybliżył uczniom kawałek bogatej kultury i historii Polski. Każda z tych opowieści skrywała w sobie niezwykłe przygody i ważne morały, które uczniowie mogli wyciągnąć dla siebie. Pierwszym przystankiem w ich podróży był Poznań, gdzie poznali historię słynnych koziołków. Następnie uczniowie przenieśli się do Krakowa, gdzie poznali legendę o hejnałowym graniu. Była to opowieść o odwadze i patriotyzmie. Przyszła pora na Warszawę, gdzie uczniowie zanurzyli się w legendę o Syrence i Bazyliszku. Kolejnym etapem podróży była Kruszwica, gdzie uczniowie mieli okazję poznać historię związaną z legendą o Królu Popielu i czarownicy. Następnie odwiedzili Toruń, gdzie poznali legendę o piernikach. Ta słodka opowieść o przyjaźni i współpracy ukazała dzieciom, że nawet najprostsze gesty dobroci mogą mieć ogromne znaczenie w życiu innych. Ostatnim etapem przed powrotem do domu było Gniezno, w którym pojawił się Bolesław Chrobry. Wrażenia z wycieczki były niezwykłe. Dzieci nie tylko bawiły się świetnie, śledząc przygody bohaterów na scenie, ale również wchłonęły mądrość i wartości zawarte w tych  opowieściach. Ponadto, dla wielu z nich było to pierwsze doświadczenie teatralne, które na długo pozostanie w ich wspomnieniach. Dzięki takim wydarzeniom edukacyjnym, młode pokolenie ma szansę lepiej zrozumieć bogactwo polskiej kultury i historii, co przyczynia się do ich wszechstronnego rozwoju.  Bardzo dziękujemy Pani Katarzynie Horbie oraz Annie Nanaszko za pomoc podczas wycieczki.

             

            Paulina Rzeszuto

            Oktawia Broś

            Katarzyna Car

             

          • Spotkanie robocze

          •    Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim spotkali się z przyjaciółmi z Kaltenkirchen, aby przygotować wspólny program wymiany młodzieży polsko-niemieckiej na nadchodzące wakacje.

            Stworzony program ma umożliwić uczniom z obu krajów poznanie się i wymianę doświadczeń kulturowych, ale także ma sprzyjać rozwojowi kompetencji językowych oraz przełamywaniu stereotypów i barier. Podczas spotkania wszyscy zgodnie zwrócili  uwagę na konieczność stworzenia harmonogramu działań, które będą promować aktywne uczenie się języka obcego poprzez różnorodne formy komunikacji, takie jak gry, zabawy, projekty grupowe oraz zajęcia praktyczne i wspólne wyjazdy. Jednocześnie, program ma być tak zaprojektowany, aby uwzględniał różnorodność zainteresowań i umiejętności uczniów, zachęcając ich do aktywnego uczestnictwa i współpracy.

            Program  wymiany młodzieży polsko-niemieckiej zapowiada się jako wyjątkowa okazja dla naszych uczniów do odkrywania nowych kultur, nawiązywania przyjaźni międzynarodowych i poszerzania swoich horyzontów.

            Spotkanie przebiegało w miłej wiosennej atmosferze.

             

            Emilia Bogusz

            Katarzyna Horba

          • Przygoda z gitarą

          • W pierwszym tygodniu kwietnia uczniowie klas 1-3 mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w zajęciach muzycznych. Spotkanie, które odbyło się pod czujnym okiem pana Jakuba Frankowskiego z Akademii Gitary AiG miało na celu zainspirowanie uczniów  muzyką  oraz podzielenie się swoją pasją i umiejętnościami gry na gitarze. Pan Jakub nie tylko zabrał uczniów w muzyczną podróż , ale także pokazał im, jak zacząć swoją własną przygodę z tym instrumentem. Od pierwszych dźwięków, aż po bardziej zaawansowane techniki gry, muzyk przekazywał wiedzę w sposób przystępny i interesujący dla dzieci.

            Dla wielu uczniów było to pierwsze spotkanie z gitarą, ale dzięki cierpliwości i zaangażowaniu pana Jakuba, uczniowie szybko przekonali się, że gra na tym instrumencie może być  przyjemna. Muzyk podkreślał, że kluczem do sukcesu jest regularna i cierpliwa praca oraz otwarcie się na nowe wyzwania.

            Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zadawać pytania, eksperymentować z gitarą i próbować swoich sił w pierwszych akordach. Atmosfera była pełna entuzjazmu i radości, a uczniowie wykazywali ogromną chęć nauki i odkrywania nowych możliwości, jakie daje gra na gitarze.

            Zakończenie spotkania było momentem pełnym pozytywnych emocji i inspiracji. Uczniowie dziękowali panu Jakubowi za jego czas i zaangażowanie, a niektórzy już zacierali ręce, planując kolejne kroki w swojej muzycznej podróży.

             

             

          • Klasa w terenie

          •  

            W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Klasa w terenie", który prowadzony jest jako innowacja pedagogiczna uczniowie klas 4b i 6b wykonali zadanie 3 - "obserwacja chmur".

            Piękna słoneczna pogoda sprzyjała obserwacjom i poruszeniu wyobraźni, którą uczniowie przelali na papier w formie przeróżnych rysunków. Była to świetna lekcja twórczego myślenia, albowiem dla każdego ucznia ta sama chmura mogła być odebrana w przeróżny sposób. I tak oto zwykła pierzasta chmurka stała się smokiem, lodami, rakietą i wieloma innymi ciekawymi niespodziankami.

            To zadanie udowadnia, że dziecięca wyobraźnia jest naprawdę piękna i kolorowa, należy ją tylko pobudzić.

             

            Katarzyna Horba

            Anita Kuźmińska

             

          • Góra Grosza 2024

          • „Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

            (Ks. Mieczysław Maliński).

             

            Tradycyjnie już od kilkunastu lat uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego biorą udział w akcji  „Góra Grosza”.  Zbiórka monet trwała od 1 listopada 2023 roku do końca stycznia 2024. Ogółem zebrano prawie 50 kg monet o nominałach od 1 gr do 5 zł. Zebrane środki zostaną przekazane dzieciom, które wychowują się poza własną rodziną na pomoc w codziennej nauce, rozwijaniu pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnieniu się. W akcję włączyła się cała społeczność szkolna, uczniowie zbierali monety indywidualnie oraz zbiorczo na forum klasy. Nie brakowało też pomocników do segregowania i pakowania monet. Zgodnie z zasadami akcji, zebrane i spakowane monety zostały już odstawione do urzędu pocztowego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

            Koordynatorki akcji: Karolina Wagner, Anna Słuka – Maciąg, Katarzyna Horba i Emilia Bogusz.

          • Wielkanocne poszukiwania

          •        Podczas Wielkanocy zajączek zostawia słodkie upominki i drobne prezenty w różnych miejscach domu czy też ogrodu. Ten zwyczaj przywędrował do Polski z Europy Zachodniej. Zgodnie z tą wesołą tradycją uczniowie ostatniego dnia nauki w szkole przed wiosenno - świąteczną przerwą stali się tropicielami czekoladowych jajek, które wcześniej ukryli - każdy dla poszczególnej osoby. Aby odnaleźć ukryte jajko należało podążać za wskazówkami oraz słuchać komunikatów wyznaczonej osoby. Po udanych jajecznych łowach, nie rozstaliśmy się z klimatem świąt i podczas pracy dydaktycznej, pracując z wykorzystaniem monitora interaktywnego utrwalaliśmy symbole wielkanocne, pisownię wyrazów i czytanie ze zrozumieniem. Odbyły się również rozgrywki     w memory. Tego dnia uczniowie ozdabiali drewniane zawieszki w kształcie zajączków, kurek i jajeczek, które otrzymaliśmy od Barlineckiej firmy wyrobów z drewna. Radosnego, wiosennego nastroju i wyjątkowego czasu spędzonego z bliskimi życzy klasa 1 c wraz z wychowawcą.

            Oktawia Broś

          • Wielkanocne życzenia dla Domu Seniora

          • 27 marca uczniowie ze świetlicy szkolnej oraz wolontariatu szkolnego udali się do pobliskiego Domu Seniora, aby złożyć najserdeczniejsze życzenia wielkanocne. Dzieci z radością wręczyły własnoręcznie robione kartki świąteczne oraz kwiaty, symbolizujące świeżość i nowe życie, które niesie ze sobą Wielkanoc. Niech te drobne gesty przyniosą  uśmiech i ciepło serca w tym wyjątkowym dniu.

            Wszystkim  Seniorom życzymy Radosnych Świąt Wielkanocnych! Dobrego odpoczynku, smacznego jajka, niezapomnianego Śmigusa Dyngusa. Niech ta tradycja przyniesie Wam wiele uśmiechu i radości a świąteczne dni będą pełne światła i nadziei, niech będą dniem, w którym czujecie się otoczeni miłością i troską.

             

            Wychowawcy Świetlicy klas I – III

            Opiekunowie SKW

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
      • 94-361-74-92, 94-361-63-11
      • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim ul. Błonie Kaszubskie 2 78-540 Kalisz Pomorski 78-540 Kalisz Pomorski Poland
      • wicedyrektor@spkaliszpom.dlaedu.pl wicedyrekorped@spkaliszpom.dlaedu.pl
      • ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
 Nazwa: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
Adres: Błonie Kaszubskie 2, 78-540 Kalisz Pomorski
Kontakt: sekretariat@spkaliszpom.dlaedu.pl 


      • INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
I mię i nazwisko: Dawid Nogaj
 Kontakt: inspektor@bezpieczne-dane.eu
      • CEL PRZETWARZANIA
 Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu kontaktowym.
Uzasadniony interes: komunikacja z osobami zainteresowanymi działalnością administratora PODSTAWY PRAWNE PRZETWARZANIA
 Przesłanka RODO: art. 6 ust. 1 lit. f ODBIORCY DANYCH 
 Podmioty świadczące na rzecz administratora usługi hostingowe, związane z prowadzeniem strony internetowej, z którymi zawarto umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. OKRES PRZECHOWYWANIA 
Podane dane będą wykorzystywane jedynie w okresie prowadzenia korespondencji zainicjowanej wiadomością przesłaną za pośrednictwem formularza kontaktowego.
      • PRZYSŁUGUJĄCE PRAWA • do dostępu do danych oraz uzyskania kopii danych • do żądania sprostowania danych • do żądania usunięcia danych osobowych oraz bycia zapomnianym • do żądania ograniczenia przetwarzania • do przenoszenia danych • do złożenia skargi od organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych)
      • TRANSFER DO PAŃSTW SPOZA EOG I ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWYCH
 Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej INFORMACJA 
Podanie danych osobowych wskazanych w formularzu jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na przesłaną korespondencję. ZAUTOMATYZOWANE PODEJMOWANIE DECYZJI, W TYM PROFILOWANIE
Podane dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu.
      • adres skrzynki ePUAP: SPKALISZPOMORSKI
    • Logowanie