• Nowe książki w bibliotece - zapraszamy!

• Po raz kolejny prezentujemy nowości książkowe, które dostępne są w naszej bibliotece. Tym razem mamy coś do poczytania dla naszych uczniów, którzy przybyli z Ukrainy. W ofercie są przekłady lektur szkolnych m.in. „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” oraz „Feliks, Net i Nika. Gang niewidzialnych ludzi”. Ponadto zapraszamy po ukraińską wersję takich utworów jak: „Kicia Kocia”, „Dzikie łabędzie”, „Śpiąca królewna” i wiele jeszcze innych utworów pisanych wierszem i prozą. W naszych zbiorach mamy też książki dwujęzyczne (ukraińsko – polskie): „Wolność, pokój, przyjaźń…” Marka Michalaka i Barbary Gawryluk „Teraz tu jest nasz dom”. Zapraszamy do biblioteki.

Nauczyciel bibliotekarz Karolina Wagner

• VII etap KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY

• KWIECIEŃ

Codwutygodniowe konsultacje z geografem i historykiem, chociaż nazbyt nużące, dały jej niezgorsze podstawy do prowadzenia wojaży po Kielecczyźnie…

Trochę perturbacji, konkurs w dwóch turach, dogrywka. Nerwy się powolutku włączają, gdyż zbliżamy się do finału. Jeszcze tylko jeden konkurs w maju i czerwcowy finał wyłoni zwyciężczynię lub zwycięzcę. Tym razem tekst dyktowany, trudny, choć wyrazy z poprzednich dyktand powtarzały się. Kto sprawdził, ten wygrał.                                               Gratuluję wytrwałości wszystkim uczestnikom J

Etap siódmy wygrywa, po raz pierwszy w tym roku szkolnym:

I MIEJSCE Bernadeta Maras kl. 8d

II MIEJSCE Piotr Pacholec kl. 7b

III MIEJSCE Patrycja Smorąg kl. 8a

Beata Rosentreter

• Dzień w piżamie

• 4 maja w naszej Kornelówce obchodziliśmy dzień w piżamie. Uczniowie chętnie wzięli udział w tej zabawie, a pomysłom nie było końca. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

• Wtorek 3 maja  - Święto Konstytucji Trzeciego Maja

• To wyjątkowe święto klasa 3a uczciła udziałem w Koncercie Pieśni Patriotycznych organizowanym przez Miejsko-Gminny  Ośrodek Kultury i Bibliotekę Publiczną w Kaliszu Pomorskim. Uczniowie wykonali  w koncercie „Marsz Pierwszej Brygady”, a następnie uczestniczyli w zbiorowym śpiewaniu pieśni patriotycznych prezentowanych przez innych uczestników koncertu. Uczniowie przy tej okazji mieli sposobność zapoznania się z wieloma utworami o charakterze patriotycznym, a także kontaktu z ukraińską sztuką muzyczną, gdyż jedną z wykonawczyń była Pani z Ukrainy, która śpiewała piosenki w swoim ojczystym języku.

Stanisława Górnik

• „Życie cudem jest”

• „Życie cudem jest” pod takim tytułem  w dniu 1-go Maja w Kościele Parafialnym w Kaliszu Pomorskim odbył się koncert przygotowany przez klasę 3a pod kierunkiem wychowawczyni Stanisławy Górnik i katechety Anny Gagat. Koncert nie przypadkowo został przedstawiony w tym dniu, gdyż pierwszy dzień maja rozpoczyna ważne dla Polaków święta narodowe, jest miesiącem w którym po zimowym  uśpieniu rodzi się i rozkwita życie. Wykonane podczas koncertu piosenki podkreślały właśnie wartość i piękno życia, co w połączeniu z cytatami z nauk Jana Pawła II stanowiło wzruszający przekaz, w którym nie zabrakło nawiązania do wojny toczącej się za naszą wschodnią granicą.

Stanisława Górnik