• O zdrowie dbam, wiele siły mam!

•      Wszyscy doskonale wiemy, że świadomość żywieniowa nie zawsze idzie w parze z naszymi zwyczajami kulinarnymi.  Dlatego tak ważne jest, aby dzieci już od najmłodszych lat przyzwyczaiły się do sięgania po to, co wartościowe i co im służy. Klasa 1 c i  2 a w tym roku szkolnym realizuje innowację pedagogiczną  „O zdrowie dbam, wiele siły mam!”. W ramach tych zajęć uczniowie tworzyli plakaty o zdrowym stylu życia, zapoznali się z piramidą żywienia, a następnie samodzielni tworzyli ją w grupach, a także wspólnie stworzyliśmy ogródek klasowy. Sadziliśmy cebulki oraz nasiona kwiatów. Dzieci wykonały zadania wzorowo i jak zwykle były bardzo szczęśliwe!

Daria Niedźwiedź

Aleksandra Budzyńska

• Kapsuła czasu 4 a

•    Czasem czas zaczyna biec w niewyobrażalnym tempie, a w takich okresach warto zanurzyć się we wspomnieniach. Warto przejrzeć albumy ze zdjęciami, kolekcje audio i wideo, które uchwyciły nasze przeszłe życie. Jednak zaczynamy to rozumieć dopiero po latach.

We wrześniu uczniów klasy 4 a połączył los, stali się nowym zespołem klasowym, który przez kolejne pięć lat będzie częścią społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim. Przez kilka pierwszych miesięcy poznawaliśmy się, zaprzyjaźnialiśmy i ustalaliśmy zasady. Po pół roku nadszedł czas, aby dokończyć projekt, który wykonywaliśmy przez kilka tygodni. Kapsuła czasu, którą stworzyliśmy, to przede wszystkim list do samego siebie, który otworzymy na koniec ósmej klasy. Każdy uczeń pisał o rzeczach ważnych dla siebie - zainteresowaniach, aktywnościach, ulubionej muzyce czy idolach. Uczniowie dołączyli także swoje aktualne zdjęcia, zdjęcia członków rodziny i pupilów. Do całości dołączony został krótki film, zdjęcie klasowe oraz rymowanka pt. „Awantura w 4a”, która została napisana podczas lekcji języka polskiego.

Pięć lat to idealny czas, aby dokonać zmian osobowości i nie na tyle, by być bardziej reliktem niż użytecznym narzędziem. Niektóre z prawd, które zostały opisane, zmienią się wraz z doświadczeniem.  Na to czekamy!!! Zaskoczenie będzie pewnie duże.

wychowawca klasy

Kinga Łuc

• DZIEŃ BEZ PLECAKA

•     W piątek 3 marca w naszej Kornelówce odbył się ,,Dzień bez plecaka”. Zabawa polegała  na tym, aby uczeń w tym dniu przyniósł do szkoły wszystkie potrzebne przybory i książki i nie koniecznie w szkolnym plecaku. Liczyła  się pomysłowość i spryt.

Akcja “Dzień bez plecaka” ogłoszona przez Samorząd Uczniowski obudziła niespotykane pokłady kreatywności. Zobaczcie, w czym uczniowie  przynieśli  książki, zeszyty i przybory do pisania. Ten dzień to jeden z ulubionych dni wśród naszych uczniów i na stałe zapisał się w kalendarzu imprez szkolnych.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

• Ku chwale „Żołnierzy Wyklętych”

•       1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to dzień, w którym pamiętamy o tych, którzy walczyli z radzieckim okupantem, gdy świat świętował zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami. Była to największa grupa oporu polskiego społeczeństwa wobec narzuconej komunistycznej władzy.

Pierwszym wydarzeniem tego dnia, w którym uczniowie naszej szkoły wzięli udział  był bieg ku czci Żołnierzy Wyklętych, przeprowadzony wokół jeziora Bobrowo Wielkie. Pierwsze miejsca w biegu  w kategorii szkoły podstawowe zajęli  Karolina Drzewiecka z klasy 5 a i Bartosz Stateczny z klasy 8 a. Uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe koszulki i piękne medale ufundowane przez Burmistrza Kalisza Pomorskiego.

O godzinie 13 na cmentarzu komunalnym w Kaliszu Pomorskim odbyły się uroczyste obchody,  w których udział wzięli przedstawiciele władz Kalisza Pomorskiego,  szkół, instytucji oraz Wojska Polskiego.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8 c. Po odśpiewaniu hymnu państwowego  przy obelisku upamiętniającym „Żołnierzy Wyklętych”  oraz pomniku majora Kazimierza Przybysławskiego  delegacja klasy złożyła wiązankę oraz zapaliła symboliczny znicz.​​​​​​​

Aneta Hrabeć