• Świąteczne zajęcia dodatkowe

          •       Zajęcia dodatkowe dają możliwość pracy w grupie. Tym razem nasi uczniowie tworzą wspólną pracę o tematyce świątecznej. Praca w zespole daje mnóstwo możliwości twórczych, ale pozwala również pracować nad relacjami rówieśniczymi. Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne ukierunkowane są na rozwój skutecznego komunikowania się, rozwiązywania konfliktów, okazywania empatii i rozumienia własnych emocji, a  także rozwój zdolności radzenia sobie z problemami związanymi z procesem rozwojowym.

             

            Nauczyciel

            Iwona Sobczak

          • Świąteczna podróż do Wielkiej Brytanii

          • Grudzień to magiczny czas, kiedy wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Pojawiają się choinki i ozdoby, w domach zaczyna pachnieć orzechami, goździkami i pomarańczą. Nie w każdym kraju Wigilia czy Boże Narodzenie wygląda tak samo jak u nas. Inne nacje mają odmienne tradycje i zwyczaje. Realizując międzynarodowy projekt edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy” uczniowie z klas III uczęszczający do świetlicy szkolnej dowiedzieli się jak wyglądają Święta Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii. Dzieci poznały tradycje i zwyczaje świąteczne, takie jak: świąteczne skarpety na kominku, Christmas Pudding, czyli tradycyjną potrawę świąteczną oraz tradycje związane z drugim dniem świąt – Boxing Day. Na zakończenie zajęć wszyscy zaśpiewali wspólnie piosenkę „Jingle Bells”.

            Zarówno w Polsce, jak i Wielkiej Brytanii Boże Narodzenie to przede wszystkim czas spędzany i celebrowany w gronie rodzinnym. W zbliżającym się czasie życzymy wszystkim wielu radosnych chwil. Happy Christmas!

             

            Emilia Bykowska-Tuziak

            Wychowawca świetlicy

          • Tajemnice iluzji w Kornelówce.

          •         12 grudnia 2022 r. w naszej szkole gościliśmy Teatr Iluzji Aleksandra Tkacza. Pan Aleksander ze swoją asystentką przygotowali niesamowity spektakl z myślą o dzieciach i młodzieży. Forma była bardzo atrakcyjna, dopasowana do poziomu percepcji uczestników. Pokaz  składał się z muzyki, iluzji oraz mnóstwa fantazji. Współudział uczniów w magicznych sztuczkach  w trakcie pokazu wywarł pozytywny wpływ na tworzenie aktywnych i twórczych postaw, pobudzał aktywność intelektualną oraz dawał interesujący pogląd na matematykę i fizykę. Iluzjonista przedstawił społeczności uczniowskiej ciekawe efekty iluzjonistyczne, takie jak: pojawianie się, znikanie, uniesienie w powietrzu, zamiana kartek na banknoty, czytanie w myślach czy zaczarowanie i zmienienie  jednego ucznia na moment… w  króliczka.  Uczniowie doświadczyli, jak odbiera nasz mózg, to, co widzą oczy i dowiedzieli się na czym polega złudzenie optyczne! Sztuka iluzji dostarczyła wszystkim miłych wrażeń, niezapomnianych przeżyć oraz korzystnie wpłynęła na rozwój wyobraźni i logicznego myślenia. Magiczna atmosfera, którą stworzył iluzjonista, pozwoliła oderwać się naszym uczniom od rzeczywistości szkolnej, przenieść w świat fantazji, magii, tajemniczości. Dziękujemy za dostarczenie miłych i niezapomnianych wrażeń.

            Anita Kuźmińska

          • Dzień Bota

          • Z okazji Dnia Bota obchodzonego 10 grudnia uczniowie naszej szkoły już kilka dni wcześniej rozpoczęli projektowanie robotów przyszłości. Nie było to łatwe zadanie, bo już w tej chwili postęp rozwoju informatyki, w tym robotyki jest ogromny. Wyobraźnia naszych dzieci może zdziałać cuda.  Pomysły były przeróżne, poczynając od robotów pracujących w kosmosie, poprzez roboty domowe, świąteczne i kończąc na modyfikacjach tych aktualnych. Wszystkie prace robiły wrażenie i były nietuzinkowe.

            Uczniowie dowiedzieli się dzięki takim zajęciom, że bot to program wykonujący pewne czynności w zastępstwie człowieka. Nazwa bot pochodzi od słowa robot. A czym jest botyka? Jak sama nazwa mówi, związana jest z botami. To wiedza na temat zachowań ludzkich, która wykorzystywana jest do modelowania oraz symulowania cyfrowych postaci.

             

            Nauczyciel informatyki

            Iwona Sobczak

          • O lesie w bibliotece

          •     W piątkowe przedpołudnie w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego usłyszeć można było śpiew ptaków, a między regałami, niczym między drzewami,  wyrosły kolorowe grzyby.  Na niezwykle intersujące spotkanie z lasem i jego mieszkańcami zaprosiła nas  Pani Zofia Zmiertka – Kaliniak i Pani  Klaudia Bulwa w ramach zadania pn. „Realizacja Programu pn.:>Ekologiczni z natury – przez las na dwóch kółkach<PGL LP Nadleśnictwo Kalisz Pomorski” pod egidą Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy 3 c i 4 c. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, słuchały ciekawych opowieści o darach lasu: grzybach i owocach , a także o zwierzętach żyjących w naszych lasach. Uczniom bardzo podobały się rekwizyty wykorzystane na zajęciach: barwne ptaki, grzyby jadalne i trujące, leśne owoce: szyszki, żołędzie, orzechy, głóg i wiele innych. Do degustacji był też miód. Dzieci chętnie sięgały po słodki przysmak w różnych odmianach: malinowy, lipowy i wielokwiatowy. Leśne spotkanie było doskonalą okazją do wykazania się wiedzą własną. Dzieci chętnie opowiadały o zbieraniu grzybów o i zwierzętach, które udało im się zaobserwować w lesie. Impreza w bibliotece należy do udanych, mamy nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się z Paniami z Nadleśnictwa Kalisz Pomorski.

            Bibliotekarki Karolina Wagner i Katarzyna Horba

          • Mikołajki

          •         Szóstego grudnia w naszej szkole był niecodzienny klimat i odrobina magii, ponieważ obchodziliśmy Mikołajki. Już od rana w szkolnych korytarzach krzątali się uczniowie poubierani w czerwone stroje i czapki. O godzinie 9.00 progi naszej szkolnej auli przekroczył Święty Mikołaj, który rozdał prezenty wszystkim grzecznym dzieciom z klas 1-3.  Następnie odbyła się zabawa mikołajkowa przy świątecznych piosenkach. Cóż to była za radość i pozytywne emocje! Tego dnia Mikołaj pamiętał także o starszych uczniach. Podczas lekcji zaglądał przez dziurkę od klucza i sprawdzał, czy są grzeczni- a tacy byli, po czym swoim dzwoneczkiem sygnalizował swoje nadejście. Po wejściu do klas obdarował uczniów paczkami z prezentami, a uczniowie w podzięce śpiewali piosenki, mówili wiersze, a także tańczyli! Uczniowie rzucali także Mikołajowi wyzwania, którym musiał podołać. Był to czas na moment radości, uśmiechu, dzielenia się szczęściem z innymi.

             

                                                                                                                   Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.

             

             

          • Świąteczny prezent dla maleńkich serduszek

          • „ Zwierzęta nie maja głosu.

                                                                                                                Nigdy nie poproszą o pomoc.

            Nigdy nie poproszą o wolność.

            Nigdy nie poproszą o ochronę.

            Człowiek musi być ich głosem.”

             

              Nadchodzi zima. Jest to czas, który stanowi ogromne wyzwanie dla bezdomnych zwierząt. Większość psów przebywających w schronisku mieszka na zewnątrz, w boksach, w budach, dlatego dla nich najlepszym prezentem byłby oczywiście nowy, kochający  dom. Nie zawsze jest jednak to możliwe. Dlatego tak ważna jest wszelkiego rodzaju pomoc i wsparcie.

            7 grudnia br. w naszej szkole odbył się jarmark świąteczny ze słodkościami.  Uzyskany dochód w kwocie 700 zł. został w całości przeznaczony na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Choszcznie.

            Ponadto przez dwa tygodnie trwała akcja  „Świąteczna paczka dla schroniaczka”.

            Zebrana karma, smakołyki i inne akcesoria dla psów i kotów również trafią do bezdomniaczków w Choszcznie.  Pomysłodawczyniami były panie Aneta Hrabeć i Małgorzata Pietrzak, opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu.

            Z całego serca chcemy serdecznie podziękować społeczności Kornelówki, w szczególności  uczniom, rodzicom, wychowawcom z klas I-III, którzy wsparli nasze działania oraz pani Idzie Walczak i panu Łukaszowi Krymowskiemu za opiekę podczas trwania jarmarku.

                                                                                                                                                      Aneta Hrabeć

          • „Ekologiczni z natury- przez las na dwóch kółkach”

          •      Pod takim hasłem odbywały się zajęcia  koła przyrodniczego w klasach 1a i 1b z edukacji ekologicznej. Na zaproszenie nauczycielek przyrody Pań Marty Kędzierskiej i Stanisławy Górnik stale współpracujących  z Nadleśnictwem w Kaliszu Pomorskim oraz  wychowawczyni klasy 3b Pani Urszuli Jarzyńskiej  w szkole zrealizowano zadanie z projektu pilotowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. W trakcie zajęć uczniowie  mogli odbyć wycieczkę do lasu. W trakcie tego spotkania korzystając z bogatego asortymentu pomocy   uczniowie mogli poznać owoce leśne, ptaki leśne, rozpoznawać grzyby jadalne, niejadalne i trujące, spróbować smaku miodów. W atrakcyjny dla dzieci sposób zajęcia przeprowadziła edukatorka Nadleśnictwa w Kaliszu Pomorskim, Pani Zofia Zmiertka- Kaliniak.   

            Bardzo dziękujemy  Pani Zofii w imieniu uczniów za ciekawe i aktywne zajęcia i liczymy na dalszą współpracę.                                          

                                                                                                                                           St.Górnik                                           

                                                  M.Kędzierska

                                                                                                                                           U.Jarzyńska

          • Konkurs na ulubioną postać z bajki - rozstrzygnięty!

          • W listopadzie z okazji Dnia Postaci z Bajek zorganizowany został  w naszej bibliotece szkolnej konkurs plastyczny dla uczniów klas 1 -3. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dowolną techniką rysunku z bohaterem ulubionej bajki. Na konkurs wpłynęło 25 prac, wszystkie barwne i oryginalne. Komisja oceniająca rysunki stanęła przed nie lada wyzwaniem. Ostatecznie postanowiono trzynastu uczniów nagrodzić książkami, pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia, jako zachętę do dalszych działań. Wśród nagrodzonych książkami uczniów znaleźli się: Kacper Maliczewski  z 1 a, Olga Żbik z 1 c, Tomasz Kisała, Miłosz Skrzypiec, Nadia Krystopik z  2 a, Maciej Paluszkiewicz z 2 b, Jan Głowacki, Lila Filipiak, Szymon Kowalski i Ksawery Woźniak z 2 c, Zosia Staniec, Hania Janik i Maja Kaczmarzewska z 3 c. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy do zabawy w kolejnych naszych przedsięwzięciach.

            Bibliotekarki Karolina Wagner i Katarzyna Horba.

          • MIKOŁAJKOWY WYPAD DO KINA KLAS I c, II a , II b, II c i III c

          •             Dnia 7 grudnia po szalonej zabawie Mikołajkowej uczniowie klas: I c , II a, II b, II c    i III c wraz z opiekunami  wybrali się na wycieczkę do kina „Drawa” w Drawsku Pomorskim na film animowany „Dziwny świat”.  W czasie wycieczki uczniowie  z Kornelówki integrowali się oraz przeżywali radosne chwile, okazywali sobie uprzejmość i serdeczność we wspólnym obcowaniu. Film animowany dostarczył dzieciom dużej dawki zabawy                    i pozytywnych emocji. Bajka okazała się bardzo ciekawa. Cieszymy się że mogliśmy się trochę rozerwać i zapomnieć o codziennych, szkolnych obowiązkach. Wszyscy pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

            Wychowawcy klas

          • Gazetka szkolna „Kornelówka”

          • Gdy chcesz wiedzieć więcej o świecie, poświęć uwagę naszej gazecie!

            Gdy chcesz zostać dobrym kucharzem, nie przegap naszej gazetki sprzedaży!

            Gdy chcesz dziewczynę poderwać, czytaj gazetkę na przerwach!

             

            Między innymi takimi hasłami zostało ogłoszone 5 grudnia 2022 roku wydanie drugiego numeru gazetki szkolnej „Kornelówka” działającej w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim. Pierwszy numer reaktywowanego po przerwie pandemicznej dwumiesięcznika rozszedł się w szkole jak ciepłe bułeczki w październiku 2022 r. Podobnie obecne wydanie gazetki zniknęło w rękach młodych czytelników w trakcie jednej długiej przerwy 6 grudnia 2022 roku. 

            Dumna redakcja skupiająca ponad 20 osób z klas czwartych (a,c) i piątych (a,b) przygotowała piękne stoisko w mikołajki w holu głównym szkoły. Zainteresowanie było duże, choć młodzi dziennikarze liczą na jeszcze większe w dniu wydania kolejnego numeru. Planowane jest ono na początek 2023 roku.

            W obecnym numerze redakcja przygotowała wiele interesujących tematów. Kluczowy to wywiad z Panią Dorotą Ławniczak dyrektorką naszej szkoły. Bohaterka artykułu podzieliła się z uczniami wieloma ciekawymi informacjami na temat pracy, życia prywatnego i pasji. Redakcja uczestniczyła też w spotkaniu z dziennikarzem Panem Marcinem Mellerem, o tym można przeczytać ciekawe sprawozdanie. Prócz poruszania tak poważnych tematów autorzy gazetki wprowadzają czytelnika w swój malowniczy dziecięcy świat. Przygotowują samodzielnie ilustracje ulubionych zwierząt, postaci, tradycji świątecznych. Piszą wiersze, opowiadają o swoich ulubionych filmach czy osobistościach ze świata sportowego. Dzielą się także przepisami na potrawy, które potrafią sami przygotować. Nie brakuje na stronach gazetki rozrywki – rebusów, krzyżówki, horoskopu czy żartów.  

            Najpiękniejsze jest to, że autorzy pilnie uczestniczą w cotygodniowych zajęciach i nigdy nie brakuje tam radości. W pomoc dzieciom włączają się w domu rodzice, a dyrekcja i nauczyciele oraz pracownicy szkoły wspierają „Kornelówkę” w realizacji zadań redakcyjnych. Przed każdym spotkaniem uczniowie łączą ławki w jeden duży stół, zostawiają miejsce dla prowadzącej i zabierają się za rysowanie, malowanie, pisanie a czasem też rozrabianie. Jednak efekt końcowy – czyli 28 stron kolorowej publikacji – wart jest chwilowego twórczego hałasu.

             

            Opiekunka koła Sławomira Sydlewska

          • Kartki świąteczne dla Bohaterów

          • Uczniowie klasy VIIa w ramach akcji „Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera” wykonali kartki świąteczne, które zostaną przekazane weteranom, kombatantom i bohaterom walki niepodległościowej. Mamy nadzieję, że ten malutki gest sprawi, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia staną się choć trochę piękniejsze dla naszych Bohaterów.

            Udział  w tej akcji ma na celu zachęcenie społeczności szkolnej  do edukacji historycznej, umacniania więzi międzypokoleniowej oraz sprawienia radości Bohaterom.

            Organizatorzy:

            Anna Słuka- Maciąg

            Emilia Bogusz

          • Światowy Dzień Majsterkowicza

          • Majsterkowanie pozwala na twórcze spędzanie czasu i wykorzystanie swoich zdolności manualnych. Dzięki majsterkowaniu możemy kreatywnie spędzać czas, odpoczywać i wyciszać się, ćwiczyć precyzyjność i dokładność wykonania, trenować  wyobraźnię przestrzenną i koncentrację. Majsterkowanie daje nam poczucie satysfakcji z efektu końcowego

            3 grudnia obchodziliśmy Światowy Dzień Majsterkowicza, który jest dniem wszystkich kreatywnych osób, spędzających czas majsterkując. Do takich osób należą także uczniowie koła informatycznego, którzy uczestniczą w innowacji pedagogicznej pod nazwą ROBOTYKA.  Zajmują się oni twórczym konstruowaniem, czyli przysłowiowym majsterkowaniem. Nie jest łatwo zbudować robota gitarę, świecący dom, wiatrak, pojazdy    z napędem i wiele innych. 

            Reasumując majsterkowanie to bardzo dobra okazja do nauki i rozwijania umiejętności.

            Warto też wiedzieć, że pomysł na obchody takiego święta narodził się w Polsce i nie bez powodu zbiega się on z datą urodzin Adama Słodowego – słynnego majsterkowicza. 

            Prowadził on bardzo popularny program telewizyjny „Zrób to sam” przez 24 lata, w trakcie których nauczył tysiące osób majsterkowania i wszelkich samodzielnych napraw. 

            Adam Słodowy uczył tego, jak z najprostszych przedmiotów zbudować nietuzinkowe przedmioty.

            Czas emisji (od 1954 do 1983 roku) przypadał na czasy, gdy dostęp do materiałów i narzędzi był ograniczony, jednak nie zrażało to jego widzów do stawiania pierwszych kroków   w majsterkowaniu.

             

            Link do filmu, proszę odtwarzać z dźwiękiem.

            https://drive.google.com/file/d/1fS5okKLvTUAZTifC6NZxi75yxYM993JJ/view?usp=sharing

             

            Nauczyciel informatyki

            Iwona Sobczak

             

          • II ETAP – LISTOPAD 2022 R. KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY

          • NA SZYI, W KNIEI, W ALEI…

            Listopadowy Konkurs Ortograficzny przetrzebiły infekcje i zagubione pamiętanie ;)

            Zgłosiło się dziesięcioro uczestników, a kilkoro dzieci przyszło po terminie, albo zapomniało…

            No cóż, czasem tak bywa.

            Tym razem był dość trudny test wielokrotnego wyboru. Nie obeszło się bez dogrywki- a nawet dwóch.

            WYNIKI:

             

            I MIEJSCE  Marianna Szumowicz - Włodarczyk 7a 36p./46

            II MIEJSCE Barbara Pietrzak kl. 6b -10/10 35p./46

             

            Beata Rosentreter

          • Andrzejki

          • Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała magiczną moc, pozwalającą zerknąć przez ramię w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki to przede wszystkim zabawa. Środa w naszej szkole przebiegała pod hasłem wróżb i zabaw Andrzejkowych. Już od samego rana, świetlica klas I - III zamieniła się w miejsce czarów i magii. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach takich jak: balonik z wróżbą, studnia życzeń, kim będę w przyszłości, zakochana loteria, tradycyjne wróżenie z butów. Dzieci wykonały maski i elementy dekoracyjne do foto budki. W ramach Andrzejek w świetlicy zrealizowano także ogólnopolski projekt ,,Z kulturą mi do twarzy”. Realizując zadanie ,,Z kulturą przy stole” przeprowadzono pogadankę na temat zasad savoir – vivre. Tego dnia w świetlicy zrobiono smaczne tosty. Dzieci mogły wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. 

            Do obchodów Andrzejek włączyła się również klasa 3c, podczas przeprowadzania wróżb mogli dowiedzieć się kim zostaną w przyszłości, poznać imię swojej przyszłej sympatii, a także co ich spotka w najbliższym czasie: kubeczek z listkiem oznaczał miłość, z pierścionkiem ślub, z monetą bogactwo, a pusty oznaczał, że nic się nie wydarzy. Uczniowie chętnie brali udział w zabawach. Oczywiście wszystkie wróżby traktowane były z "przymrużeniem oka".

            Obchody Andrzejek stanowiły także nietuzinkową okazję do przeprowadzenia wróżb podczas dodatkowych zajęć. Uczniowie poznali dawne polskie zwyczaje, które są elementem naszego kulturowego dziedzictwa. Odpowiedzi na wróżby pojawiały się uczniom w momencie podświetlenia latarką wylosowanych kart. Z wieloma z nich się utożsamiali. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jaka czeka ich przyszłość, jaki zawód będą wykonywać, losowali karty, które ich przestrzegały przed pechem oraz wiele innych. Zajęcia miały charakter edukacyjny, w których jednocześnie się bawiliśmy, uczyliśmy i integrowaliśmy. Tradycyjne wróżby były nie tylko rozrywką, lecz także punktem wyjścia do rozmowy na ważne tematy.

            Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych.

             

                                                                                              Paulina Dzierbicka

            Emilia Bykowska - Tuziak

                                                                                             Beata Kowalczyk

                                                                                            Anita Kuźmińska

                                                                                        Marlena Maras

          • Warsztaty profilaktyczne „Zaplątani w sieci”

          • W piątek 25 listopada uczniowie klasy V-VII wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pt. Zaplątani w  sieci. 

            Zajęcia poprowadzili trenerzy z Fundacji Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce.

            Podczas zajęć uczniowie poznali różne zagrożenia płynące ze strony multimediów, z których na co dzień ochoczo korzystają. Dowiedzieli się, jakie pułapki ukrywają przed nimi portale internetowe, gry komputerowe czy telefony komórkowe. Poznali również niebezpieczeństwa związane zarówno z anonimowością w sieci, jak też z jej brakiem.  Celem warsztatów była nie tylko nauka  bezpiecznego, ale i kulturalnego korzystania z multimediów. W trakcie ich trwania dzieci zyskali  też świadomość zacierania się granic pomiędzy wirtualnym a rzeczywistym światem. Prowadzący pomogli uczniom wypracowywać w sobie pewien dystans w odniesieniu do treści pojawiających się w Internecie oraz właściwe sposoby reagowania na przejawy łamania prawa za pośrednictwem mediów elektronicznych (cyberprzemoc).

            Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach i pozytywnie go ocenili. Z pewnością nie są to ostatnie warsztaty profilaktyczne, które odbywają się w naszej szkole.

             

            Pedagodzy szkolni

            Ewa Klimek, Marlena Maras

          • ŚWIĘTY ANDRZEJ SZCZĘŚCIE WRÓŻY, Z WOSKU, BUTÓW I OSTRUŻYN

          •      Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to - zgodnie z tradycją - św. Andrzej za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. 30 listopada urządziliśmy klasowe Andrzejki. Wykonaliśmy wiele ciekawych i zabawnych wróżb: wróżbę w kubeczkach, w której dzieci losowały jeden z nich odkrywając jaka przyszłość się pod nim kryje, wyścigi butów, ciasteczka z wróżbą  itp. Podczas zabawy towarzyszyły nam tańce i śpiewy oraz pyszne ciasta. Klasa świetnie się bawiła, wszyscy czekają z niecierpliwością co przyniesie im los i czy wykonane wróżby mogą się spełnić.

                                                                                                                                                              Wychowawczyni III b

          • O andrzejkowych zwyczajach w bibliotece

          •     Wtorek 29 listopada to dzień wróżb andrzejkowych w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego. Już od wczesnego ranka uczniowie i nauczyciele z zainteresowaniem zaglądali do czytelni, która na kilka godzin zamieniła się w jaskinię wróżb. Dla chętnych przygotowane zostały rozmaite wróżby: kubki przyszłości, magia kolorów i symboli, kram z marzeniami oraz serduszka z imionami dziewcząt i chłopców. Na każdego odwiedzającego nas tego dnia czekały również cytaty i sentencje dotyczące radości      i uśmiechu. Wieści o wróżbach w bibliotece rozeszły się szybko po korytarzach szkolnych, stąd było bardzo wielu chętnych do zabawy. Mieliśmy też specjalnych pomocników przy stoiskach z wróżbami. Na szczególne podziękowania zasłużyli Antosia Matuk i  Jasiu Ziarnik z 4 c, Wojtuś Michalski, Wiktoria Dźwigał  i Arek Kowal z 4 a. Do zabawy włączyli się również członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki w osobie Marianki Szumowicz – Włodarczyk i Doriana Czerwonki. Tego dnia, oprócz naszych stałych bywalców,  biblioteczne progi przekroczyli uczniowie, którzy rzadko do nas zaglądają. Mamy nadzieję, że od dziś będą tu częstymi gośćmi. Oprawę plastyczną tradycyjnie już przygotowała pani Dorota Wilgocka.

            Bibliotekarki: Karolina Wagner i Katarzyna Horba

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
      • 94-361-74-92, 94-361-63-11
      • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim ul. Błonie Kaszubskie 2 78-540 Kalisz Pomorski 78-540 Kalisz Pomorski Poland
      • wicedyrektor@spkaliszpom.dlaedu.pl wicedyrekorped@spkaliszpom.dlaedu.pl
      • ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
 Nazwa: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
Adres: Błonie Kaszubskie 2, 78-540 Kalisz Pomorski
Kontakt: sekretariat@spkaliszpom.dlaedu.pl 


      • INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
I mię i nazwisko: Dawid Nogaj
 Kontakt: inspektor@bezpieczne-dane.eu
      • CEL PRZETWARZANIA
 Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu kontaktowym.
Uzasadniony interes: komunikacja z osobami zainteresowanymi działalnością administratora PODSTAWY PRAWNE PRZETWARZANIA
 Przesłanka RODO: art. 6 ust. 1 lit. f ODBIORCY DANYCH 
 Podmioty świadczące na rzecz administratora usługi hostingowe, związane z prowadzeniem strony internetowej, z którymi zawarto umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. OKRES PRZECHOWYWANIA 
Podane dane będą wykorzystywane jedynie w okresie prowadzenia korespondencji zainicjowanej wiadomością przesłaną za pośrednictwem formularza kontaktowego.
      • PRZYSŁUGUJĄCE PRAWA • do dostępu do danych oraz uzyskania kopii danych • do żądania sprostowania danych • do żądania usunięcia danych osobowych oraz bycia zapomnianym • do żądania ograniczenia przetwarzania • do przenoszenia danych • do złożenia skargi od organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych)
      • TRANSFER DO PAŃSTW SPOZA EOG I ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWYCH
 Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej INFORMACJA 
Podanie danych osobowych wskazanych w formularzu jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na przesłaną korespondencję. ZAUTOMATYZOWANE PODEJMOWANIE DECYZJI, W TYM PROFILOWANIE
Podane dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu.
      • adres skrzynki ePUAP: SPKALISZPOMORSKI
    • Logowanie