• Powitanie wiosny w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego

          •      21 marca zawitała do nas długo wyczekiwana wiosna. Do tradycji szkolnych przeszły już barwne, wesołe obchody związane z tym dniem. I w tym roku Kornelówka wypełniła się z tej okazji radością, śpiewem i pozytywną energią.

            Klasy I-III wraz z wychowawcami przyszły tego dnia ubrane na kolorowo. Korytarze szkolne od rana wypełniła feeria barw, balony, wianki i falujące kapelusze. Każda osoba wykonała kwiat, który zabrała ze sobą na wiosenny pochód. Przeszedł on ulicami naszego miasteczka. O bezpieczeństwo zadbali pracownicy Straży Miejskiej. Serdecznie dziękujemy, że zawsze możemy na Was liczyć.

            Na nowej auli szkolnej odbył się koncert charytatywny dla Olgi Stępień pt. ,,Życie cudem jest” zorganizowany przez Panią Stanisławę Górnik, która też uroczyście powitała zebraną publiczność. Każda klasa pod opieką wychowawców przygotowała i zaprezentowała z tej okazji swoją piosenkę. Na scenie wystąpiła szkolna grupa wokalna pod kierunkiem Pani Ewy Klimek oraz przyjaciele Olgi z klas czwartych. Wśród widzów pojawili się rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście. Wraz z nami wiosnę powitali Burmistrz Kalisza Pomorskiego Pan Janusz Garbacz oraz jego zastępca Pan Radosław Czapek. Towarzyszyła im Sekretarz Gminy Pani Irena Kilijańska-Kotowicz oraz Dyrektor szkoły Pani Dorota Ławniczak.

            Rozśpiewany dzień w budynku szkoły  uzupełnił kiermasz charytatywny, na którym  można było zakupić ciasta upieczone specjalnie na tę okazję przez rodziców naszych uczniów. Kierujemy serdeczne podziękowania dla Burmistrza Pana Janusza Garbacza za przekazanie fantów oraz zapewnienie obsługi stoiska. W efekcie wspólnych działań udało nam się zebrać kwotę 2300 zł na leczenie i rehabilitację dziewczynki. Pieniądze zostaną przekazane na ręce rodziny naszej byłej uczennicy.

            Nieco inny charakter miały obchody pierwszego dnia wiosny w klasach IV-VIII. Każda z klas ubrała się w wyznaczony kolor. Następnie przedstawiciele na hali szkolnej prezentowali wiosenne kapelusze, kwiaty, hasła witające wiosnę oraz przebranie za Panią Wiosnę i MISS i MISTERA wiosny. Jedną z konkurencji był konkurs matematyczny połączony z torem przeszkód zorganizowany przez Panie Annę Niezgodę i Wiolettę Burdyńską. Brało w nim udział po 5 osób z każdej klasy. Obchody domknęło rozstrzygnięcie konkursów i przedstawienie wyników końcowych.

            Za przeprowadzenie uroczystości w klasach starszych odpowiedzialne były Panie Anita Kuźmińska i Natalia Rydel oraz Samorząd Uczniowski. W komisjach oceniających prace uczniów zasiadły Panie Alicja Wojtala, Emilia Bykowska-Tuziak i Katarzyna Horba. Zdjęcia wykonały Panie Magdalena Kujawska-Krystopik oraz Dorota Wilgocka.

            W zorganizowanie miłego pierwszego dnia wiosny w szkole tak naprawdę włączyli się wszyscy. Zarówno wychowawcy, pracownicy szkoły, jak i uczniowie oraz ich rodzice nie szczędzili starań, by zadbać o przebranie, rekwizyty i atmosferę tego wyjątkowego czasu. Dlatego serdecznie dziękujemy za wkład pracy, staranność i poświęcony wysiłek wszystkim członkom naszej społeczności. Po raz kolejny udowadniamy, że razem możemy bardzo wiele.

            Sławomira Sydlewska

          • Przygotowania do Dnia Wiosny - na ludowo

          •    W przeddzień szkolnego powitania wiosny, biblioteka Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego zorganizowała niezwykle sympatyczne spotkania dla uczniów klas trzecich. Tematem spotkań były tradycje i zwyczaje ludowe. Uczniowie mieli okazję zapoznać się ze zwyczajami, które kultywowane były dawno temu na terenach wiejskich. Była mowa o zwyczajach wielkopostnych, o Marzannie i  gaiku. Dużo ciekawostek było o powracających do nas bocianach i busłowych łapach, czyli specjalnym pieczywie w kształcie bocianich łap. Owe pieczywo gospodarz wkładał pod strzechę domu lub do starego gniazda bocianiego, aby przywołać pomyślność w nadchodzącym cyklu gospodarskim. W spotkaniach wzięły udział też uczennice z klasy 7 a - Marianka i Sara. Przedstawiły naszym gościom ciekawe ludowe przysłowia. Okazją do dzisiejszych imprez był również rozpoczynający się w naszej bibliotece Tydzień Poezji. W związku z tym faktem na dzieci czekały też wiosenne wierszyki. Ku naszemu miłemu zaskoczeniu, uczniowie klasy III a wyszli z inicjatywą samodzielnego przeczytania tekstów. Chętnych było bardzo wielu. Spotkania biblioteczne przebiegły w miłej atmosferze, w otoczeniu wiosennych, kolorowych dekoracji. Dodatkowo panie bibliotekarki zaprezentowały dzieciom przepiękne ludowe stroje.

            Karolina Wagner, Katarzyna Horba i Dorota Wilgocka

             

          • Teatr Kurtyna z Krakowa w „Kornelówce”

          •    Już po raz kolejny w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim gościlimy aktorów z Teatru „Kurtyna” z Krakowa.

            Tym razem przedstawienia odbyły się 15 marca 2023 r. w odnowionej auli. Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich obejrzeli spektakl profilaktyczny pt: „Tajemniczy skrzat”, który traktował o  negatywnym wpływie uzależnień na nasze życie.

            Uczniowie klas czwartych i piątych uczestniczyli w spektaklu pt. „Niewinna gra”.  Głównym celem przedstawienia było  kształtowanie u uczniów postaw społecznych. Ukazano wpływ grupy rówieśniczej na zachowanie innych ludzi. Poruszony został też problem zdrowego stylu życia i profilaktyki uzależnień.

            Profilaktyka zdrowia, przeciwdziałanie uzależnieniom, bezpieczeństwo, przyjaźń i spotkania w realu, jako alternatywa do „życia w sieci” to główna zagadnienia, które zostały przekazane dzieciom.

            Spektakle swoją tematyką wpisują się w Program Wychowawczo – Profilaktyczny Szkoły.

            Pedagog szkolny

            Ewa Klimek

          • Zdjęcia foto-video

          •     Podczas zajęć Laboratoria Przyszłości uczniowie mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę z obsługi sprzętu video, fotograficznego, a także pracy z oświetleniem studyjnym. To bardzo dobra okazja, aby poznać podstawowe techniki wykorzystywane w filmie oraz fotografii.     W trakcie  zajęć ich uczestnicy mieli również  okazję  poznać rodzaje oświetlenia stosowanego na planach filmowych i fotograficznych oraz to w jaki sposób należy je rozmieścić. Uczniowie  dowiedzieli się także czym jest wartość ISO i jak powinno się ją regulować. Omówiono też  wartości przysłony i  jak ona wpływa na naświetlenie/jasność obrazu.

             

            Maciej Tuźnik

          • Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

          •     16 marca br. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszu Pomorskim odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.  W eliminacjach uczestniczyli również uczniowie naszej szkoły.

             

            Nagrodzeni  uczniowie:

            W pierwszej grupie:

            I miejsce - Piotr Resiak z klasy IV b – kwalifikacja  do etapu powiatowego

            III miejsce – Stanisław Kupczak z klasy IV b

            W drugiej grupie:

            I miejsce – Nadia Zbytek z klasy VIII d -  kwalifikacja  do etapu powiatowego

            II miejsce – Lena Horniatko z klasy VII a - kwalifikacja do etapu powiatowego

            V miejsce – Piotr Pacholec z klasy VIII b

             

            Życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy przystąpili do turnieju z wiedzy pożarniczej na szczeblu szkolnym oraz  gminnym.

             

                                                                                                                           Emilia Bogusz  i Katarzyna Horba

          • Liczba PI w naszej szkole

          • Dzień liczby Pi (π) jest obchodzony każdego roku 14 marca. To prawdziwe święto poświęcone słynnej matematycznej stałej, która jest podstawą wielu ważnych obliczeń i ma zastosowanie w różnych dziedzinach nauki i technologii.

             

            W naszej szkole również pamiętaliśmy o tym dniu. Z okazji Dnia Liczby Pi uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursach: SUPER WYPIEK,  Rebus Matematyczny, Liczba Pi Wieczorową Porą, Wyrazy z ukrytą liczbą PI oraz Projektant PI.

             

            Wszystkie wypieki były przepyszne i naprawdę bardzo pomysłowe, prace plastyczno – techniczne również zachwycały oko i cieszyły kreatywnością. Komisja oceniająca miała spory orzech do zgryzienia.

            Ostatecznie wyłoniono zwycięzców. Są to:

             

            W kategorii SUPER WYPIEK PI zwycięzcami zostali:

            I miejsce – Kamil Leśniewski z klasy 8a

            II miejsce – Lidia Dobosz z klasy 5a

            III miejsce – Natasza Litwin z klasy 5b

             

            W kategorii UKRYTE PI zwycięzcami zostali:

            I miejsce – Wiktoria Barna z klasy 5b

            II miejsce – Antonina Kozłowska z klasy 5a

            III miejsce – Igor Woźniak z klasy 5a

             

            W kategorii MIASTO PI WIECZOROWĄ PORĄ zwycięzcami zostali:

            I miejsce – Zuzanna Bucholc z klasy 6c

            II miejsce – Weronika Walczak z klasy 6c

            III miejsce – Zofia Kucharska z klasy 6c

             

            W kategorii REBUS MATEMATYCZNY Z LICZBĄ PI

            Zwycięzcą okazał się Jakub Tolwaj z klasy 7a

             

            W kategorii PROJEKTANT PI zwycięzcami zostali:

            I miejsce – Kamil Leśniewski z klasy 8a

            II miejsce – Mateusz Czerniawski z klasy 8a

            III miejsce – Michalina Kałużna z klasy 8c

             

            W kategorii MISTRZ PAMIĘCI zwycięzcami zostali:

            I miejsce – Piotr Pacholec z klasy 8b

            II miejsce – Lena Grygorcewicz z klasy 6a

            III miejsce – Karolina Jamróz z klasy 6b

             

             

            WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSACH!

            ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!!!

             

            Serdeczne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy upiekli tak wyjątkowo piękne i przepyszne ciasta („jeszcze nigdy takich dobrych nie było” J) oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

             

            Matematyczki :)

             

             

          • ROBOTY LEGO

          • Dzisiaj rozpoczęliśmy testowanie nowych robotów firmy Lego. Dzięki współpracy z innymi instytucjami, w tym z firmą LEGO mamy przyjemność zajmować się budową nowych robotów typu Apitor. Choć akurat te roboty mamy dzięki uprzejmości firmy LEGO i mają być zachętą na rozbudowanie modeli robotów, które już posiadamy w szkole, to ze względu na innowacyjność zajęcia te realizujemy w ramach Laboratoriów Przyszłości.  

            Konstrukcja Apitorów jest typowa dla klocków Lego, ale te roboty posiadają silnik z napędem na przednie koła, poza tym świecą różnymi barwami, posiadają też diody migające i wydają odpowiednie dźwięki. Sterowanie odbywa się za pomocą odpowiedniej aplikacji. Oczywiście całą pracą zajmują się chłopcy z koła informatycznego. Przed specjalistami z Kornelówki jeszcze sporo działań nad konstrukcją, a potem zaprogramowaniem Apitorów. Efekty naszej twórczości będziemy na bieżąco publikować.

             

            Nauczyciel informatyki

            Iwona Sobczak

          • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO – RECYTATORSKI „CZTERY PORY ROKU”

          • Zimowy konkurs plastyczno-recytatorski rozstrzygnięty!

            Na przedwiośniu, które ciągle wygląda jak zima, lodowate prace plastyczne oraz recytacje o śniegu i mrozie nie odbiegały od widoków za oknem. Szczerze pisząc, wszyscy chcemy już wiosny, dlatego żegnamy zimę sztuką: poezją i obrazem.

            Prace plastyczne obfitowały w zwierzęta wesoło hasające po śniegu, natomiast w poezji, zachwyt nad zimą mieszał się z nadzieją na szybkie nadejście wiosny. Bardzo nas cieszy poczucie humoru oraz estetyki uczniów, którzy postanowili się przebrać ;)

             

            KATEGORIA PLASTYCZNA ZIMA:

            I miejsce Aleksandra Matej kl. 7a

            II miejsce Katarzyna Mróz kl. 5b

            III miejsce Łucja Szczupak kl. 6b

             

            KATEGORIA RECYTACJI ZIMA:

            I miejsce Nadia Błogowska kl. 6c

            II miejsce Piotr Pacholec kl. 8b

            Wyróżnienie Barbara Rulewicz kl. 8b

             

            Zapraszamy do III edycji pt. WIOSNA; wszystkie informacje w ogłoszeniach na librusie lub   u organizatorek p. Emilii Bogusz i p. Beaty Rosentreter.

             

            WIOSNA - składanie prac plastycznych u pani E. Bogusz do 24 kwietnia 2023 r.

            WIOSNA - recytacja 25 kwietnia 2023 r. - godz. 14. 40 - sala nr 12

             

          • Sportowcy, politycy, podróżnicy…

          •       Dzień Mężczyzn nie cieszy się tak wielką popularnością jak święto pań.  Warto  jednak wiedzieć, iż  w innych krajach  jest on celebrowany w znacznie większym stopniu niż w Polsce.

            Historia Dnia Mężczyzny nie jest jednoznaczna. Istnieje kilka teorii na ten temat, nie wiadomo jednak, która z nich jest najbliższa prawdy. 10 marca Kościół katolicki i prawosławny wspomina 40 Męczenników z Sebasty. Jedna z hipotez głosi, że to właśnie to wydarzenie sprawiło, że tego dnia celebrowane jest święto panów. 

            W związku z tym faktem w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego nastąpiła zmiana dekoracji. Na wystawie wyeksponowano książki biograficzne dotyczące znanych panów z różnych dziedzin życia. Są sportowcy, politycy, podróżnicy, wybitni pisarze nagrodzeni Nagrodą Nobla, królowie i wodzowie, wielcy kompozytorzy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Każdy  znajdzie coś dla siebie. Wszystkie książki z wystawy dostępne są w naszej bibliotece.

            Bibliotekarki Karolina Wagner i Katarzyna Horba

          • Dzień kobiet

          • Ja dziś Paniom życzę, żeby przestało się Paniom śnić, a zaczęło przytrafiać – Zygmund Freud

             

                        W polskim kalendarzu sporo jest dni, które bywają okazją do miłych spotkań czy gestów, a spośród nich wszystkich taką szczególną datą jest na pewno Międzynarodowe  Święto Kobiet.  Z tej okazji już od rana w naszej Kornelówce panowała życzliwa atmosfera.  Pojawiły się kwiaty, szczere życzenia, pyszne ciasto oraz drobne upominki dla małych i większych kobiet.   Klasy I-III także obchodziły ten dzień bardzo uroczyście. Dziewczynki otrzymały dyplomy, ordery  a nawet  pojawił się słodki poczęstunek.

            Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie niespodzianek, a kochanym Paniom raz jeszcze składamy moc najserdeczniejszych życzeń. Obyście spełniły wszystkie swoje marzenia i zarażały nas optymizmem każdego dnia.

            Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.

          • Pokaz doświadczeń chemicznych dla uczniów kaliskiego liceum

          • 07 marca  w naszej szkole nauczyciel chemii, pan Maciej Tuźnik, przeprowadził pokaz doświadczeń chemicznych dla uczniów Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim. Młodzież z dużym zainteresowaniem obserwowała zachodzące reakcje oraz dokonywała ich analizy wraz z prowadzącym. W doświadczeniach zostało użytych wiele związków oraz pierwiastków, m.in.  sód, magnez, etanol, nadmanganian potasu, perhydrol, sacharoza, kwas askorbinowy, jodyna, jodek potasu, glicerol oraz inne.

            Maciej Tuźnik

          • Egipski szyfr

          •      Egipt był kolebką jednej z wielkich cywilizacji świata starożytnego. To właśnie w dolinie rzeki Nil, prawie 5000 lat temu, zaczęła rozwijać się architektura, sztuka oraz medycyna. To tutaj powstał system pisma zaliczany do najstarszych na świecie – hieroglify. Realizując projekt edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy” uczniowie klas III uczęszczający na świetlicę szkolną wzięli udział w zajęciach „Egipski szyfr”. Podczas zajęć uczniowie poznali pismo obrazkowe i zapoznali się z kulturą starożytnego Egiptu oglądając bajkę edukacyjną „Karolek i Egipt”. Największą atrakcją było wykonanie piramid z papieru i ustawianie ich na makiecie doliny Nilu. Uczniowie sami też stworzyli wiadomość przy pomocy pisma obrazkowego.

             

            Wychowawca świetlicy

            Emilia Bykowska-Tuziak

          • Biografie na Dzień Kobiet

          • Z okazji Święta Kobiet w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego przygotowano wystawę książek biograficznych poświęconych kobietom znanym i mniej znanym. Wśród nich są takie postaci jak: Irena Sendlerowa - dama Orderu Orła Białego i Orderu Uśmiechu; podwójna noblistka – laureatka Nagrody Nobla z fizyki i chemii -  Maria Skłodowska – Curie; polska pisarka, autorka wierszy i opowiadań dla dzieci i młodzieży – Wanda Chotomska; autorka tekstów piosenek, pisarka, reżyserka teatralna i telewizyjna, dziennikarka  - Agnieszka Osiecka; działaczka humanitarna, założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej – Janina Ochojska; polska społeczniaka, prezes Fundacji „Domy Wspólnoty Chleb Życia” – siostra Małgorzata Chmielewska; aktorka teatralna i filmowa, profesor sztuk teatralnych - Anna Seniuk. Ponadto na wystawie znajdziemy książki o Beacie Pawlikowskiej, Adele, Beyonce, Mai Włoszczowskiej, Ewie Błaszczyk,  Dorocie Sumińskiej, a także o dziewczynach z Powstania Warszawskiego. Wszystkie wyeksponowane książki znajdują się w zbiorach naszej biblioteki szkolnej i czekają na Czytelników. Zapraszamy.

            Bibliotekarki Karolina Wagner i Katarzyna Horba

          • O zdrowie dbam, wiele siły mam!

          •      Wszyscy doskonale wiemy, że świadomość żywieniowa nie zawsze idzie w parze z naszymi zwyczajami kulinarnymi.  Dlatego tak ważne jest, aby dzieci już od najmłodszych lat przyzwyczaiły się do sięgania po to, co wartościowe i co im służy. Klasa 1 c i  2 a w tym roku szkolnym realizuje innowację pedagogiczną  „O zdrowie dbam, wiele siły mam!”. W ramach tych zajęć uczniowie tworzyli plakaty o zdrowym stylu życia, zapoznali się z piramidą żywienia, a następnie samodzielni tworzyli ją w grupach, a także wspólnie stworzyliśmy ogródek klasowy. Sadziliśmy cebulki oraz nasiona kwiatów. Dzieci wykonały zadania wzorowo i jak zwykle były bardzo szczęśliwe!

            Daria Niedźwiedź

            Aleksandra Budzyńska

          • Kapsuła czasu 4 a

          •    Czasem czas zaczyna biec w niewyobrażalnym tempie, a w takich okresach warto zanurzyć się we wspomnieniach. Warto przejrzeć albumy ze zdjęciami, kolekcje audio i wideo, które uchwyciły nasze przeszłe życie. Jednak zaczynamy to rozumieć dopiero po latach.

            We wrześniu uczniów klasy 4 a połączył los, stali się nowym zespołem klasowym, który przez kolejne pięć lat będzie częścią społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim. Przez kilka pierwszych miesięcy poznawaliśmy się, zaprzyjaźnialiśmy i ustalaliśmy zasady. Po pół roku nadszedł czas, aby dokończyć projekt, który wykonywaliśmy przez kilka tygodni. Kapsuła czasu, którą stworzyliśmy, to przede wszystkim list do samego siebie, który otworzymy na koniec ósmej klasy. Każdy uczeń pisał o rzeczach ważnych dla siebie - zainteresowaniach, aktywnościach, ulubionej muzyce czy idolach. Uczniowie dołączyli także swoje aktualne zdjęcia, zdjęcia członków rodziny i pupilów. Do całości dołączony został krótki film, zdjęcie klasowe oraz rymowanka pt. „Awantura w 4a”, która została napisana podczas lekcji języka polskiego.

            Pięć lat to idealny czas, aby dokonać zmian osobowości i nie na tyle, by być bardziej reliktem niż użytecznym narzędziem. Niektóre z prawd, które zostały opisane, zmienią się wraz z doświadczeniem.  Na to czekamy!!! Zaskoczenie będzie pewnie duże.

            wychowawca klasy

            Kinga Łuc

          • DZIEŃ BEZ PLECAKA

          •     W piątek 3 marca w naszej Kornelówce odbył się ,,Dzień bez plecaka”. Zabawa polegała  na tym, aby uczeń w tym dniu przyniósł do szkoły wszystkie potrzebne przybory i książki i nie koniecznie w szkolnym plecaku. Liczyła  się pomysłowość i spryt.

            Akcja “Dzień bez plecaka” ogłoszona przez Samorząd Uczniowski obudziła niespotykane pokłady kreatywności. Zobaczcie, w czym uczniowie  przynieśli  książki, zeszyty i przybory do pisania. Ten dzień to jeden z ulubionych dni wśród naszych uczniów i na stałe zapisał się w kalendarzu imprez szkolnych.

            Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

          • Ku chwale „Żołnierzy Wyklętych”

          •       1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to dzień, w którym pamiętamy o tych, którzy walczyli z radzieckim okupantem, gdy świat świętował zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami. Była to największa grupa oporu polskiego społeczeństwa wobec narzuconej komunistycznej władzy.

            Pierwszym wydarzeniem tego dnia, w którym uczniowie naszej szkoły wzięli udział  był bieg ku czci Żołnierzy Wyklętych, przeprowadzony wokół jeziora Bobrowo Wielkie. Pierwsze miejsca w biegu  w kategorii szkoły podstawowe zajęli  Karolina Drzewiecka z klasy 5 a i Bartosz Stateczny z klasy 8 a. Uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe koszulki i piękne medale ufundowane przez Burmistrza Kalisza Pomorskiego.

            O godzinie 13 na cmentarzu komunalnym w Kaliszu Pomorskim odbyły się uroczyste obchody,  w których udział wzięli przedstawiciele władz Kalisza Pomorskiego,  szkół, instytucji oraz Wojska Polskiego.

            Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8 c. Po odśpiewaniu hymnu państwowego  przy obelisku upamiętniającym „Żołnierzy Wyklętych”  oraz pomniku majora Kazimierza Przybysławskiego  delegacja klasy złożyła wiązankę oraz zapaliła symboliczny znicz.​​​​​​​

            Aneta Hrabeć

          • „Leśny cmentarzyk z Białego Zdroju”

          •     Nasza biblioteka szkolna wzbogaciła się o niezwykle ciekawą pozycję książkową,  dotyczącą miejsca związanego z historią dawnego Królewskiego Nadleśnictwa Balster – prekursora powojennego Nadleśnictwa Biały Zdrój i obecnego Nadleśnictwa Kalisz Pomorski. To właśnie Nadleśnictwo przekazało dla naszej szkoły 5 egzemplarzy tejże książki, której autorem jest Pan Zbigniew Mieczkowski. Ta bogato ilustrowana publikacja wzbogaci naszą biblioteczkę regionalną. Zapraszamy naszych czytelników do odwiedzin w bibliotece, a Nadleśnictwu Kalisz Pomorski bardzo dziękujemy za podarunek i współpracę.

            Bibliotekarki Karolina Wagner i Katarzyna Horba

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
      • 94-361-74-92, 94-361-63-11
      • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim ul. Błonie Kaszubskie 2 78-540 Kalisz Pomorski 78-540 Kalisz Pomorski Poland
      • wicedyrektor@spkaliszpom.dlaedu.pl wicedyrekorped@spkaliszpom.dlaedu.pl
      • ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
 Nazwa: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
Adres: Błonie Kaszubskie 2, 78-540 Kalisz Pomorski
Kontakt: sekretariat@spkaliszpom.dlaedu.pl 


      • INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
I mię i nazwisko: Dawid Nogaj
 Kontakt: inspektor@bezpieczne-dane.eu
      • CEL PRZETWARZANIA
 Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu kontaktowym.
Uzasadniony interes: komunikacja z osobami zainteresowanymi działalnością administratora PODSTAWY PRAWNE PRZETWARZANIA
 Przesłanka RODO: art. 6 ust. 1 lit. f ODBIORCY DANYCH 
 Podmioty świadczące na rzecz administratora usługi hostingowe, związane z prowadzeniem strony internetowej, z którymi zawarto umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. OKRES PRZECHOWYWANIA 
Podane dane będą wykorzystywane jedynie w okresie prowadzenia korespondencji zainicjowanej wiadomością przesłaną za pośrednictwem formularza kontaktowego.
      • PRZYSŁUGUJĄCE PRAWA • do dostępu do danych oraz uzyskania kopii danych • do żądania sprostowania danych • do żądania usunięcia danych osobowych oraz bycia zapomnianym • do żądania ograniczenia przetwarzania • do przenoszenia danych • do złożenia skargi od organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych)
      • TRANSFER DO PAŃSTW SPOZA EOG I ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWYCH
 Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej INFORMACJA 
Podanie danych osobowych wskazanych w formularzu jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na przesłaną korespondencję. ZAUTOMATYZOWANE PODEJMOWANIE DECYZJI, W TYM PROFILOWANIE
Podane dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu.
      • adres skrzynki ePUAP: SPKALISZPOMORSKI
    • Logowanie