• Maraton ósmoklasistów

          •       W dniach 23-25 maja br. odbędą się egzaminy ósmoklasisty 2023. W naszej szkole do egzaminu przystąpi 88 uczniów.

            Swój pierwszy ważny egzamin w życiu zaczynają od zmagań z językiem polskim. Egzamin jest obowiązkowy dla wszystkich.

            Rozpocznie się on we wtorek, 23 maja o godz. 9.00. Arkusz będzie składał się z zadań zarówno zamkniętych, jak i otwartych. Uczniowie będą musieli odnieść się w nich do  fragmentów tekstów, pojawią się też zadania gramatyczne oraz zadania ikoniczne (tekst na bazie ilustracji). W drugiej części egzaminu do napisania będzie dłuższa forma pisemna, gdzie trzeba będzie odwołać się do dowolnej lektury obowiązkowej.

            24 maja uczniowie zmierzą się z królową nauk – matematyką. Podobnie jak w przypadku języka polskiego, egzamin rozpocznie się o godzinie 9.00. Zadania zostały przygotowane w taki sposób, aby sprawdzić kompetencje: liczenie, rozumowanie i argumentację, wykorzystanie, interpretowanie  i tworzenie informacji. Na zakończenie egzaminów  ósmoklasiści zmierzą się z językiem obcym.

            Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca.

            Egzaminy te są bardzo ważne dla naszych uczniów i ich rodziców, gdyż ich wyniki zadecydują o dalszych losach naszych absolwentów i wyborze dalszej drogi kształcenia, w tym szkoły średniej.

            Życzymy naszym ósmoklasistom połamania piór i samych poprawnych odpowiedzi. Trzymamy kciuki za Was!

             

            Aneta Hrabeć

          • Aby zdrowym być-trzeba zdrowo żyć

          •     W bieżącym roku szkolnym  klasa 3c realizuje innowację pedagogiczną „Aby zdrowym być – trzeba zdrowo żyć”.

            Jak wiemy, świadomość żywieniowa nie zawsze idzie w parze z naszymi zwyczajami kulinarnymi. Trzeba uświadamiać dzieci od najmłodszych lat co robić aby być zdrowym oraz co jest zdrowe, a co szkodzi naszemu zdrowiu.

            Od początku realizacji innowacji na zajęciach bardzo dużo mówimy o zdrowym odżywianiu i zasadach przestrzegania higieny. Uczniowie systematycznie uczestniczą w zajęciach gimnastycznych i zabawach ruchowych w klasie, spacerach, wycieczkach.

            W ramach zajęć uczniowie zapoznali się także z piramidą żywienia, a następnie samodzielnie tworzyli ją w grupach. Podczas lekcji otwartej, na której obecna była Pani Dyrektor Dorota Ławniczak, Pani Pedagog Ewa Klimek oraz wychowawczyni klasy Pani Joanna Magac, uczniowie poznali zasady savoir-vivre. Wspólnie stworzyliśmy zasady kultury słowa, bycia, zachowania przy stole oraz ubioru, wyglądu i higieny osobistej. Na zakończenie uczniowie w grupach mieli do odegrania scenkę prezentującej zachowanie dwóch osób: kulturalnej i niekulturalnej.

            Uczniowie ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie doskonale. Bardzo podoba im się taka forma zajęć.

             

            Marlena Maras, Joanna Magac

          • Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach

          •       18 maja 2023 roku uczniów klas VI-VIII Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim, odwiedziła Policjantka z drawskiej komendy wspólnie z pracownikiem Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Drawsku Pomorskim. Spotkanie odbyło się  w ramach realizacji wojewódzkiego programu „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach – narkotyki i dopalacze.”

            Głównym celem programu jest zapobieganie używaniu substancji psychoaktywnych,w szczególności nowych narkotyków, e-papierosów a także alkoholu i leków w niewłaściwy sposób przez osoby młode.

            Przedstawicielka PSSE w Drawsku Pomorskim wprowadziła uczniów w tematykę zdrowia w kontekście uzależnień od substancji psychoaktywnych. Omówiła rodzaje uzależnień oraz rodzaje substancji psychoaktywnych. Przedstawiła także podział substancji psychoaktywnych ze względu na działanie. Starała się wykształcić u uczniów umiejętność podejmowania decyzji odnośnie własnego zdrowia i poczucia odpowiedzialności za dokonywanie wyborów związanych ze zdrowiem.

            Policjantka przestrzegała dzieci nie tylko przed możliwością uzależnienia się od narkotyków, ale mówiła także o konsekwencjach prawnych ich posiadania. Funkcjonariuszka apelowała o rozsądek zaznaczając, że nawet jednorazowe spożycie substancji odurzających może skończyć się kalectwem, a nawet śmiercią.

            Uczniowie podczas spotkania mieli także możliwość sprawdzenia, jak czuje się osoba nietrzeźwa, za pomocą okularów symulujących stan po spożyciu alkoholu. Główne efekty po założeniu okularów: problemy z równowagą – nieprawidłowa ocena odległości – zawężenie pola widzenia (widzenie tunelowe) – istotne zaburzenia widzenia.

            19 maja uczniów naszej szkoły ponownie odwiedziła przedstawicielka PSSE w Drawsku Pomorskim. Spotkanie poświęcone zostało tematyce napojów energetycznych i ich wpływu na zdrowie. Młodzież dowiedziała się jak działają energetyki, co kryje się w składzie napojów energetycznych, poznała szkodliwości spożywania napojów energetycznych oraz jakie objawy powoduje odstawienie napojów energetycznych.

            Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji. Na pewno nie były to ostatnie tego typu zajęcia, poświęcone tej tematyce.

                                                                                                     

                                                                                                    Pedagodzy szkolni

            Ewa Klimek, Marlena Maras

          • Lekcja otwarta - Fizyka - nie tylko w teorii

          •     17 maja w szkole miał miejsce kolejny pokaz doświadczeń fizycznych. Uczniowie klas ósmych i siódmej przedstawili najciekawsze wg nich doświadczenia z różnych działów fizyki m.in. termodynamiki, elektrostatyki, dynamiki, hydrostatyki i optyki. Wielu ludzi uważa, że fizyka jest trudna i nikt jej nie rozumie jednak Ci uczniowie pokazali w tym dniu, że wcale tak nie musi być! Eksperyment w pracowni szkolnej jest okazją do rozwijania pomysłowości, samodzielności, zdolności i twórczego myślenia i to wszystko zaprezentowali nasi uczniowie czyli: Paweł Rokicki, Aleksandra Matej, Wiktoria Gregorowicz, Dawid Olszacki, Maciej Hypki, Szymon Długi, Jowita Kępka, Ewa Mruk, Adam Bujalski, Kacper Łuczko, Gracjan Janik, Maja Drzewiecka, Piotr Pacholec, Franciszek Misiura, Mikołaj Gozdera. Jak nadmuchać balon za pomocą sody oczyszczonej i octu? Co się stanie, jeśli zmieszamy wodę z olejem i tabletką musującą? Jak samodzielnie wykonać elektroskop? Jak zgnieść butelkę nie używając własnej siły? I wiele innych. Fizyka to piękna i bardzo interesująca nauka, o czym mogli przekonać się nasi uczniowie, oglądając doświadczenia przygotowane i prowadzone pod okiem nauczyciela fizyki. Doświadczenia zostały tak dobrane, aby z jednej strony spełniały wymogi podstawy programowej, a z drugiej umożliwiały jak największy samodzielny udział ucznia, który staje się w ten sposób współprowadzącym zajęcia. Znając zasady, możemy odkrywać niezwykły świat fizyki, zawsze jednak zwracając uwagę na bezpieczeństwo.

             

            Nauczyciel fizyki Justyna Pawlik

          • DRODZY ÓSMOKLASIŚCI !

          •  

            Drodzy Uczniowie przed Wami niezwykle ważne wydarzenie – egzamin ósmoklasisty. 

            Życzymy Wam dużo wiary i optymizmu, aby lata nauki   w naszej szkole  zaowocowały wysokimi wynikami egzaminu, które nie tylko spełnią Wasze oczekiwania, ale również otworzą drzwi do realizacji życiowych planów. 

             

            Trzymamy kciuki za oryginalne prace i trafne odpowiedzi.

            Dyrektor szkoły Dorota Ławniczak

            oraz Grono Pedagogiczne

          • VIII ETAP – MAJ 2023 R. KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY


          • VIII ETAP – MAJ 2023 R.

            KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY

            zachodniopomorskie- nazwa województwa pochodzi od wyrażenia Pomorze Zachodnie, jej człony są więc nierównorzędne i to uzasadnia jej łączną pisownię. Używając jej jako rzeczownika, piszemy ją wielką literą, w narzędniku i miejscowniku zachowując starą końcówkę -em, np. w Zachodniopomorskiem. Używając jej jako przymiotnika, stosujemy małą literę i końcówkę -im, np. w województwie zachodniopomorskim.

            Wielokrotnie można zobaczyć  nieprawidłowy zapis nazwy naszego województwa.Z czego to wynika? Prawdopodobnie z nieuwagi. Najbezpieczniej jest napisać literami drukowanymi, wtedy problem znika, albo raczej zostaje zamieciony pod dywan Tymczasem powyższa zasada jednoznacznie wyjaśnia. Moi Drodzy-  mieszkamy

            w Zachodniopomorskiem, a jesteśmy z województwa zachodniopomorskiego.

             

            WYNIKI MAJ 2023 r.:

             

            I MIEJSCE Basia Pietrzak kl. 6b

            II MIEJSCE Piotr Pacholec kl. 8b

            III MIEJSCE  Nadia Wiśniewska 6b

             

            12 czerwca odbędzie się FINAŁ KONKURSU.

            Wyniki zostaną ogłoszone na koniec roku szkolnego.

             

            Beata Rosentreter

          • Światowy Dzień Pszczół

          •       20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, święto ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych, którego celem jest podkreślenie znaczenia pszczół w pozyskiwaniu żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia cywilizacyjne dla tych owadów.W tym dniu staramy się przekazać o pszczołach nieco więcej wiedzy i odkrywać ich tajemnice, a także wyrazić wdzięczność za bogactwo plonów, które im zawdzięczamy. To dzięki ich pracowitości możemy jeść jabłka, maliny, czereśnie, ogórki, jak i wiele innych owoców i warzyw.

            Pszczoły to bardzo pracowite owady, dlatego dzieci biorące udział w zajęciach świetlicowych wykazały się ogromną chęcią do pracy. Tego dnia tworzyliśmy piękne i twórcze prace plastyczne, poznaliśmy wiele ciekawostek o pszczołach oraz obejrzeliśmy poświęconą im prezentację multimedialną zawierającą pszczeli quiz. Nie zabrakło też okazji do pomocy pszczołom, czyli zasiania łąki kwietnej dającej im pokarm – nektar i pyłek. Uwieńczeniem tego dnia, pełnego zabaw i owocującego w wiedzę, stały się liczne wystawy prac plastycznych, które ozdobiły salę świetlicową. Teraz już wiemy, jak ważną rolę odgrywają te owady w ekosystemie.

             

            Wychowawcy Świetlicy

          • KONKURS PLASTYCZNO – RECYTATORSKI „CZTERY PORY ROKU”

          •  

            Wiosna - Bolesław Leśmian

            Mło­de jesz­cze ga­łę­zie tężą się po­krót­ce
            W zie­lo­nej, pniom dla zna­ku przy­da­nej ob­wód­ce.
            Kwia­ty, kształt swój pół­sen­nie zga­du­jąc za­wcza­su,
            Ni­kłym pą­kiem wkra­cza­ją w nie­zna­ną głąb lasu.
            W dali — po­strach na wró­ble prze­sad­nie rę­ka­ty
            Z ze­szło­rocz­nym roz­pę­dem chy­li się we świa­ty,
            Jak­by chciał paść w ra­mio­na po­bli­skiej cier­piał­ki,
            Co na­prze­ciw cień w skró­cie rzu­ca w pia­sek miał­ki
            W ob­ło­ku — ob­łok dru­gi na­pu­szy­ście pło­nie.
            Wró­bel łeb za­prze­pasz­cza w swych skrzy­deł osło­nie,
            Jakg­dy­by na­słu­chi­wał, co mu dzwo­ni w ser­cu?
            Świat, zda się, dziś nam na­stał, a na pola szczer­cu,
            Gdzie zie­leń swym wy­ro­jem omgli­ła roz­ło­gi,
            Bo­cian, pod pro­stym ką­tem za­ła­mu­jąc nogi
            I dziób dzier­żąc wzdłuż pier­si do­god­nie, jak cy­buch,
            Kro­czy do­ni­kąd, w słoń­ca za­pa­trzo­ny wy­buch,
            Co skrzy się, że go okiem zgar­nąć nie­po­dob­na,
            We wszyst­kich ro­sach na­raz i w każ­dej z osobna.

             

            W tym roku, mamy „zimny maj” jak w piosence Maanamu, a my czekamy na słoneczne dnie i ciepłe burze. W pracach plastycznych wreszcie kolory, ptaki, kwiaty. Gratulujemy wiosennego przebudzenia!

             

            Wyniki konkursu:

            I miejsce Antonina Kozłowska kl. 5a

            II miejsce Katarzyna Mróz kl. 5b

            III miejsce Łucja Szczupak kl. 6b

            Zapraszamy na letnią, ostatnią edycję.

            Emilia Bogusz i Beata Rosentreter

          • INFORMACJA

            • WAŻNA INFORMACJA

            • Dla uczniów chętnych na obóz językowy wymiany polsko - niemieckiej:

              prosimy o dostarczenie wniosku do komisji kwalifikacyjnej do 22 maja 2023 roku. 

               

              Wniosek można pobrać:

              - z wiadomości w Librusie

              - w sekretariacie szkoły

              - na stronie szkoły.

               

              Pozdrawiamy Emila Bogusz i Katarzyna Horba

          • Cyberprzemoc i odpowiedzialność karna – szkolne zajęcia  z Policjantami

          • Policjantka z drawskiej komendy wraz z dzielnicowym z Komisariatu Policji w Kaliszu Pomorskim przeprowadzili spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim. Spotkanie odbyły się 9 maja, a tematem zajęć były zagrożenia wynikające z użytkowania Internetu oraz konsekwencje prawne za popełnione przestępstwa przy użyciu sieci.

            Funkcjonariusze przypominali dzieciom i młodzieży jak ważna jest właściwa ochrona informacji takich jak dane do logowania do bankowości internetowej, hasła i loginy do serwisów pocztowych. Ponadto mundurowi tłumaczyli słuchaczom jak łatwo podejmując nieodpowiednie decyzje wpaść w problemy, z którymi ciężko sobie czasem poradzić, a które mogą w znacznym stopniu rzutować na dalsze, czasem już dorosłe życie.

            Uczniowie mieli także okazję dowiedzieć się czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić i jakie są konsekwencje dla jej sprawców. Celem takich spotkań jest uświadomienie najmłodszym, że to oni sami mają największy wpływ na to co robią i co udostępniają w sieci i jakie wynikają z tego zagrożenia.

            Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tego typu zajęciach przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.

             

            Pedagodzy szkolni

            Ewa Klimek, Marlena Maras

             

             

          • Tydzień Bibliotek 8-12 maja

          • XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek już za nami. Biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim przygotowała dla uczniów moc atrakcji. Jedną z nich były warsztaty plastyczne, na których chętni uczniowie własnoręcznie tworzyli książeczki harmonijkowe Leporello. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem i spod rąk dzieci wychodziły ciekawe, estetycznie wykonane książeczki. Kolejnym punktem obchodów Tygodnia Bibliotek były zajęcia literackie w dwóch klasach pierwszych. Dzieci pracowały z książeczkami z serii Czytam Sobie i posmakowały pracy ilustratora książek. W mijającym tygodniu gościliśmy też grupę dzieci ze świetlicy klas 1 -3, które pod opieką wychowawczyni  Pani Beaty Kowalczyk uczestniczyły w spotkaniu literackim, na którym czytaliśmy wiersz Jana Brzechwy, rozmawialiśmy o naszych czworonożnych przyjaciołach, a także bawiliśmy się w gry słowne. Tydzień ten minął bardzo szybko, a przed nami kolejne literackie atrakcje. Już w czerwcu weźmiemy udział w ogólnopolskiej akcji „Czytanie na Polanie”.

            Bibliotekarki Karolina Wagner i Katarzyna Horba

          • Warsztaty kulinarne w Pizzerii

          • 11 maja  uczniowie z klasy 2 a udali się do Pizzerii Kingston na warsztaty samodzielnego przygotowywania pizzy. Po zwiedzeniu restauracji „od kuchni” każdy uczeń miał możliwość poczuć się jak prawdziwy kucharz. Po przygotowaniu stanowiska pracy wszyscy z zapałem przystąpili do nauki. Na początek każdy przygotował ciasto, które stanowiło podstawę dania. Następnie według uznania dobierał składniki swojej ulubionej pizzy. Podczas oczekiwania na dania uczniowie na kartkach przygotowali projekt swojej ulubionej potrawy.  Kulinarna przygoda zakończyła się degustacją zrobionej pizzy.  Bez wątpienia to było bardzo smaczne wyjście, podczas którego kucharze amatorzy mieli okazję do manualnej i kulinarnej aktywności.

            Serdecznie dziękujemy osobom prowadzącym warsztaty oraz Pani Marlenie Maras za pomoc w opiece nad uczniami. 😊

             

            Wychowawca klasy

            Aleksandra Budzyńska

             

             

          • Z kolejną wizytą w schronisku

          • „Zwierzęta są najlepszymiprzyjaciółmi. Nie zadają pytań, nie krytykują.” – George Elliot

                  12 maja br. wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim wrazz opiekunami: Anetą Hrabeć, Katarzyną Horbą i Małgorzatą Pietrzak po raz kolejny odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Choszcznie.

            Wizyta była poprzedzona zbiórką karmy dla zwierząt. W drodze do schroniska zakupiliśmy suchą i mokrą karmę oraz akcesoria dla psów i kotów na kwotę 1800 zł.

            Zachęcamy do pomocy i wsparcia, a przede wszystkim do adopcji. Zwierzę nie jest prezentem, ale najwspanialszym, najbardziej oddanym przyjacielem, o jakim można pomarzyć. Dziękujemy pięknie  darczyńcom, dzięki którym udało nam się napełnić milusińskie brzuszki.

             

            Aneta Hrabeć i Małgorzata Pietrzak

          • Gdy dorosnę, będę strażakiem

          •      W dniu 4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka i dzień św. Floriana patrona strażaków. Święto jest dobrą okazją do wyrażenia wdzięczności strażakom zawodowym i ochotnikom za ich niebezpieczną i ciężką pracę. Z tej właśnie okazji Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszu Pomorskim odwiedzili świetlicę szkolną.

            Uczniowie z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogli poznać specyfikę pracy strażaków oraz sprzęty jakimi dysponują. Uczniowie dowiedzieli się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, a także wyważają drzwi mieszkań. W czasie spotkania dzieci poznały jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia, oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy. Wielką radość sprawiła także możliwość przymierzenia hełmu strażackiego i lania wody.

            Na zakończenie spotkania uczniowie podziękowali strażakom i życzyli wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu. Serdecznie dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszu Pomorskim za wspaniale poprowadzone spotkanie.

             

             Wychowawcy świetlicy

          • Profilaktyka w „Kornelówce”

          •    09 i 10 maja odwiedził kaliską „Kornelówkę” trener z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce Pan Michał Tyrała, który nie po raz pierwszy gościł w naszej szkole. Podczas warsztatów w klasach 1b, 3b oraz 2b pod nazwą: Przyjazna zabawa to dobra sprawa, trener uświadomił  dzieciom,  czym  są  konflikty,  co  je wywołuje,  a  także  jakie  konsekwencje  mogą  z  nich  wynikać. Podczas zajęć dzieci nauczyły się,  jak  radzić sobie w sytuacjach stresowych oraz niebezpiecznych, a także w jaki sposób  unikać niepotrzebnych  konfliktów.  

            Celem warsztatów dla klasy 6c pod nazwą: Zagrożenia cywilizacyjne, było uświadomienie młodzieży, jak  rozsądnie korzystać  z  Facebooka,  co  wartościowego można osiągnąć za jego pomocą, a co może mieć szkodliwy wpływ  na  ich  funkcjonowanie. Uczniowie  uzyskali wiedzę  na temat korzystania  z telefonu  w  pożyteczny,  a  nie szkodliwy sposób.  Ponadto dowiedzieli  się  jak bezpiecznie  korzystać  z  Internetu,  jak chronić  swoje dane oraz jakimi sposobami mogą zostać one od nich wyciągnięte.  Nabyli umiejętności,  dzięki  którym  będą skutecznie  reagować  na zachowania obcych  osób  w sieci.

            Uczniowie klasy 5a i 5b mieli możliwość udziału w warsztatach pod nazwą: Tolerancja i szacunek to twój nowy wizerunek.  W  trakcie  zajęć  uczniowie  dowiedzieli  się  czym  jest szacunek  i  co jest  potrzebne,  aby stosować  go  w  codziennym życiu,  a  także  jak  szanować  siebie  i innych. Uczestnicy  nauczyli  się  prowadzić dialog,  gdy  posiadają odmienny punkt widzenia od rozmówcy.

            Zajęcia były bardzo ciekawe. Trener prowadził warsztaty w dobrym tempie. Dzieci były bardzo zaangażowane, chętnie się wypowiadały, aktywni i chętni do współpracy. Uczniowie szybko nawiązali dobry kontakt z prowadzącym. Dzieci samodzielnie dochodziły do wniosków na temat swojego zachowania i jakie zmiany należy wprowadzić. Prowadzący zwrócił uwagę również na osobiste problemy uczniów i zareagował na nie, co jeszcze bardziej podnosi wartości spotkania.

            09 maja w godzinach popołudniowych rodzice uczniów klas I-III mieli możliwość uczestnictwa w spotkaniu pod nazwą „Pozwól dziecku marzyć”. Rodzice uzyskali wiedzę w jaki sposób mogą towarzyszyć dziecku w odkrywaniu marzeń i realizacji celów z nimi związanych. Dowiedzieli się także, w jaki sposób kształtować pozytywne relacje z dzieckiem w środowisku. Podczas spotkania trener nawiązał z rodzicami dobry kontakt. Na koniec rodzice wyrazili chęć ponownego udziału w takim spotkaniu. Informacje, które pozyskali od prowadzącego były dla nich wskazówką do pracy z dziećmi.

             

             

                                                                                  Pedagodzy:

                                                                                          Ewa Klimek, Marlena Maras, Alicja Wojtala

                                                                                                     

             

             

          • WYCIECZKA DO MIĘDZYZDROJÓW

          •       Uff… udało się, a właściwie, wszystko poszło zgodnie z planem…

            Wycieczka, zaplanowana kilka miesięcy wcześniej, odbyła się zgodnie z planem, przy świetnych warunkach atmosferycznych  oraz zadowoleniu uczestników.

            9 maja klasy 2b, 2c i 3c brały udział w wycieczce do Międzyzdrojów, podczas której zwiedziły Muzeum Przyrodnicze przy Wolińskim Parku Narodowym,  Oceanarium, Kino 7D oraz Gabinet Figur Woskowych.

            Niewątpliwą atrakcją było ”spotkanie” z morzem, spacer po molo, podziwianie klifów…

            Najwięcej wrażeń  przysporzyło dzieciom oglądanie okazów ryb i zwierząt wodnych w Oceanarium… Polecamy, warto zobaczyć.

            W drodze powrotnej spędziliśmy miło czas przy posiłku w MAC DONALDS.

             

            Marlena Maras

          • Mamy patriotyczny sukces

          • Uczennice klasy 1 a z kaliskiej Kornelówki w dniu 8 maja zaprezentowały się w Patriotycznym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Drawieński Ośrodek Kultury. Dla uczennic był to pierwszy taki konkurs. Wspaniałe i odważne dziewczęta recytowały wiersze z dużym zaangażowaniem, wykazując się bardzo dobrą dykcją i interpretacją.  Marcelina Bogusz zdobyła uznanie jurorów i zajęła I miejsce w kategorii klas I-III. W tej samej kategorii Basia Gągalska zajęła miejsce III. Piękny był również występ Izabelli  Hołubickiej, która otrzymała nagrodę i dyplom za udział w konkursie. Było to dla dziewczynek duże przeżycie i wielka radość.   W przerwie  konkursu Izabella Hołubicka wystąpiła a'capella i zaśpiewała piosenkę „Ziemia-wyspa zielona”. Słuchacze nagrodzili Izabellę gromkimi brawami. Zachęcone tym sukcesem dziewczęta zapewne nie spoczną na laurach i będą ćwiczyć recytację, aby w przyszłości spróbować sił w innych konkursach.

            Gratulujemy rodzicom tak wspaniałych i odważnych dzieci.

             

                                                                                                                       Stanisława Górnik

             

          • WIWAT KONSTYTUCJA !

          •    Święto 3 Maja uczniowie Kornelówki uczcili biorąc udział w ogólnopolskim  konkursie wiedzy historycznej "Wokół Konstytucji 3 Maja 1791" zorganizowanym przez Departament Szkolnictwa Wojskowego Ministerstwa Obrony Narodowej, Wojskowa Akademię Techniczną oraz Wojskowe Ogólnokształcące Informatyczne im. Polskich Kryptologów w Warszawie.

            Młodzież z klas 6 i 8 licznie podjęła się wyzwania jakim była rywalizacja z ogromną konkurencją z całej Polski. Przedsięwzięcie polegało na udziale w grze za pomocą smartfona, przy jednoczesnym obserwowaniu imprezy na stronie Wojskowej Akademii Technicznej. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się w nowoczesnym na skale ogólnopolską zmaganiem na platformie Kahoot z grupa uczestników liczącą około 2000 osób.

            W naszej szkole największy sukces odniósł uczeń Filip Stąporek z klasy  6a warte uwagi są również osiągniecia Julia Głuchowskiej oraz Adama Bulwy także z klasy 6a. Na wyróżnienie zasługują również pozostali uczniowie którzy wykazali się inicjatywą uczestnictwa. Dla wszystkich zaangażowanych była to świetna nauka, super rywalizacja oraz możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Bardzo istotnym, zgodnym z uczniowskimi preferencjami okazał się sposób przeprowadzenia konkursu.

             

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

            Szymon D. Maciej M. Dawid O.

          • OGŁOSZENIE

          • DNIA 02 MAJA  BR. (WTOREK) 

            SZKOŁA BĘDZIE ZAMKNIĘTA

              

            Dyrektor szkoły

            Dorota Ławniczak

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
      • 94-361-74-92, 94-361-63-11
      • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim ul. Błonie Kaszubskie 2 78-540 Kalisz Pomorski 78-540 Kalisz Pomorski Poland
      • wicedyrektor@spkaliszpom.dlaedu.pl wicedyrekorped@spkaliszpom.dlaedu.pl
      • ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
 Nazwa: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
Adres: Błonie Kaszubskie 2, 78-540 Kalisz Pomorski
Kontakt: sekretariat@spkaliszpom.dlaedu.pl 


      • INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
I mię i nazwisko: Dawid Nogaj
 Kontakt: inspektor@bezpieczne-dane.eu
      • CEL PRZETWARZANIA
 Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu kontaktowym.
Uzasadniony interes: komunikacja z osobami zainteresowanymi działalnością administratora PODSTAWY PRAWNE PRZETWARZANIA
 Przesłanka RODO: art. 6 ust. 1 lit. f ODBIORCY DANYCH 
 Podmioty świadczące na rzecz administratora usługi hostingowe, związane z prowadzeniem strony internetowej, z którymi zawarto umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. OKRES PRZECHOWYWANIA 
Podane dane będą wykorzystywane jedynie w okresie prowadzenia korespondencji zainicjowanej wiadomością przesłaną za pośrednictwem formularza kontaktowego.
      • PRZYSŁUGUJĄCE PRAWA • do dostępu do danych oraz uzyskania kopii danych • do żądania sprostowania danych • do żądania usunięcia danych osobowych oraz bycia zapomnianym • do żądania ograniczenia przetwarzania • do przenoszenia danych • do złożenia skargi od organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych)
      • TRANSFER DO PAŃSTW SPOZA EOG I ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWYCH
 Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej INFORMACJA 
Podanie danych osobowych wskazanych w formularzu jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na przesłaną korespondencję. ZAUTOMATYZOWANE PODEJMOWANIE DECYZJI, W TYM PROFILOWANIE
Podane dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu.
      • adres skrzynki ePUAP: SPKALISZPOMORSKI
    • Logowanie