• Spotkanie robocze

          •    Nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim spotkali się z przyjaciółmi z Kaltenkirchen, aby przygotować wspólny program wymiany młodzieży polsko-niemieckiej na nadchodzące wakacje.

            Stworzony program ma umożliwić uczniom z obu krajów poznanie się i wymianę doświadczeń kulturowych, ale także ma sprzyjać rozwojowi kompetencji językowych oraz przełamywaniu stereotypów i barier. Podczas spotkania wszyscy zgodnie zwrócili  uwagę na konieczność stworzenia harmonogramu działań, które będą promować aktywne uczenie się języka obcego poprzez różnorodne formy komunikacji, takie jak gry, zabawy, projekty grupowe oraz zajęcia praktyczne i wspólne wyjazdy. Jednocześnie, program ma być tak zaprojektowany, aby uwzględniał różnorodność zainteresowań i umiejętności uczniów, zachęcając ich do aktywnego uczestnictwa i współpracy.

            Program  wymiany młodzieży polsko-niemieckiej zapowiada się jako wyjątkowa okazja dla naszych uczniów do odkrywania nowych kultur, nawiązywania przyjaźni międzynarodowych i poszerzania swoich horyzontów.

            Spotkanie przebiegało w miłej wiosennej atmosferze.

             

            Emilia Bogusz

            Katarzyna Horba

          • Przygoda z gitarą

          • W pierwszym tygodniu kwietnia uczniowie klas 1-3 mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w zajęciach muzycznych. Spotkanie, które odbyło się pod czujnym okiem pana Jakuba Frankowskiego z Akademii Gitary AiG miało na celu zainspirowanie uczniów  muzyką  oraz podzielenie się swoją pasją i umiejętnościami gry na gitarze. Pan Jakub nie tylko zabrał uczniów w muzyczną podróż , ale także pokazał im, jak zacząć swoją własną przygodę z tym instrumentem. Od pierwszych dźwięków, aż po bardziej zaawansowane techniki gry, muzyk przekazywał wiedzę w sposób przystępny i interesujący dla dzieci.

            Dla wielu uczniów było to pierwsze spotkanie z gitarą, ale dzięki cierpliwości i zaangażowaniu pana Jakuba, uczniowie szybko przekonali się, że gra na tym instrumencie może być  przyjemna. Muzyk podkreślał, że kluczem do sukcesu jest regularna i cierpliwa praca oraz otwarcie się na nowe wyzwania.

            Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zadawać pytania, eksperymentować z gitarą i próbować swoich sił w pierwszych akordach. Atmosfera była pełna entuzjazmu i radości, a uczniowie wykazywali ogromną chęć nauki i odkrywania nowych możliwości, jakie daje gra na gitarze.

            Zakończenie spotkania było momentem pełnym pozytywnych emocji i inspiracji. Uczniowie dziękowali panu Jakubowi za jego czas i zaangażowanie, a niektórzy już zacierali ręce, planując kolejne kroki w swojej muzycznej podróży.

             

             

          • Klasa w terenie

          •  

            W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Klasa w terenie", który prowadzony jest jako innowacja pedagogiczna uczniowie klas 4b i 6b wykonali zadanie 3 - "obserwacja chmur".

            Piękna słoneczna pogoda sprzyjała obserwacjom i poruszeniu wyobraźni, którą uczniowie przelali na papier w formie przeróżnych rysunków. Była to świetna lekcja twórczego myślenia, albowiem dla każdego ucznia ta sama chmura mogła być odebrana w przeróżny sposób. I tak oto zwykła pierzasta chmurka stała się smokiem, lodami, rakietą i wieloma innymi ciekawymi niespodziankami.

            To zadanie udowadnia, że dziecięca wyobraźnia jest naprawdę piękna i kolorowa, należy ją tylko pobudzić.

             

            Katarzyna Horba

            Anita Kuźmińska

             

          • Góra Grosza 2024

          • „Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”

            (Ks. Mieczysław Maliński).

             

            Tradycyjnie już od kilkunastu lat uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego biorą udział w akcji  „Góra Grosza”.  Zbiórka monet trwała od 1 listopada 2023 roku do końca stycznia 2024. Ogółem zebrano prawie 50 kg monet o nominałach od 1 gr do 5 zł. Zebrane środki zostaną przekazane dzieciom, które wychowują się poza własną rodziną na pomoc w codziennej nauce, rozwijaniu pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnieniu się. W akcję włączyła się cała społeczność szkolna, uczniowie zbierali monety indywidualnie oraz zbiorczo na forum klasy. Nie brakowało też pomocników do segregowania i pakowania monet. Zgodnie z zasadami akcji, zebrane i spakowane monety zostały już odstawione do urzędu pocztowego. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

            Koordynatorki akcji: Karolina Wagner, Anna Słuka – Maciąg, Katarzyna Horba i Emilia Bogusz.

          • Wielkanocne poszukiwania

          •        Podczas Wielkanocy zajączek zostawia słodkie upominki i drobne prezenty w różnych miejscach domu czy też ogrodu. Ten zwyczaj przywędrował do Polski z Europy Zachodniej. Zgodnie z tą wesołą tradycją uczniowie ostatniego dnia nauki w szkole przed wiosenno - świąteczną przerwą stali się tropicielami czekoladowych jajek, które wcześniej ukryli - każdy dla poszczególnej osoby. Aby odnaleźć ukryte jajko należało podążać za wskazówkami oraz słuchać komunikatów wyznaczonej osoby. Po udanych jajecznych łowach, nie rozstaliśmy się z klimatem świąt i podczas pracy dydaktycznej, pracując z wykorzystaniem monitora interaktywnego utrwalaliśmy symbole wielkanocne, pisownię wyrazów i czytanie ze zrozumieniem. Odbyły się również rozgrywki     w memory. Tego dnia uczniowie ozdabiali drewniane zawieszki w kształcie zajączków, kurek i jajeczek, które otrzymaliśmy od Barlineckiej firmy wyrobów z drewna. Radosnego, wiosennego nastroju i wyjątkowego czasu spędzonego z bliskimi życzy klasa 1 c wraz z wychowawcą.

            Oktawia Broś

          • Wielkanocne życzenia dla Domu Seniora

          • 27 marca uczniowie ze świetlicy szkolnej oraz wolontariatu szkolnego udali się do pobliskiego Domu Seniora, aby złożyć najserdeczniejsze życzenia wielkanocne. Dzieci z radością wręczyły własnoręcznie robione kartki świąteczne oraz kwiaty, symbolizujące świeżość i nowe życie, które niesie ze sobą Wielkanoc. Niech te drobne gesty przyniosą  uśmiech i ciepło serca w tym wyjątkowym dniu.

            Wszystkim  Seniorom życzymy Radosnych Świąt Wielkanocnych! Dobrego odpoczynku, smacznego jajka, niezapomnianego Śmigusa Dyngusa. Niech ta tradycja przyniesie Wam wiele uśmiechu i radości a świąteczne dni będą pełne światła i nadziei, niech będą dniem, w którym czujecie się otoczeni miłością i troską.

             

            Wychowawcy Świetlicy klas I – III

            Opiekunowie SKW

             

          • Warsztaty Wielkanocne: kreatywne zajęcia rozwijające uzdolnienia

          • W atmosferze radosnego oczekiwania na zbliżające się Święta Wielkanocne, w ramach zajęć rozwijających uzdolnienia, klasa 1a i 1b zorganizowała warsztaty, które nie tylko umilały dzieciom czas, ale także rozwijały ich kreatywne talenty. W ramach tych zajęć, uczestnicy mieli okazję wyrazić swoją artystyczną duszę poprzez dekorowanie jajek styropianowych, tworzenie kartek świątecznych oraz stroików w słoikach.

            Jajka styropianowe, stały się płótnem dla wyobraźni dzieci. Z dużym zaangażowaniem i entuzjazmem dzieci je malowały. Od klasycznych wzorów po abstrakcyjne kompozycje, każde jajko było wyjątkowe i pełne charakteru.

            Nie tylko jajka przyciągały uwagę swoim urokiem; uczestnicy warsztatów również wytwarzali kartki wielkanocne, które emanowały ciepłem i życzliwością oraz  podkreślały znaczenie świąt Wielkanocnych jako czasu nadziei, odrodzenia i miłości. Ponadto, dzieci miały okazję tworzyć urocze stroiki w słoikach, które później zostały podarowane instytucjom współpracującym ze szkołą. Te małe, lecz pełne wdzięku aranżacje, były nie tylko piękną ozdobą, ale także symbolem hojności i solidarności z lokalną społecznością.

            Warsztaty wielkanocne nie tylko rozwijały umiejętności plastyczne dzieci, ale również kształtowały ich wartości, takie jak empatia, współpraca i chęć dzielenia się z innymi. Były one doświadczeniem, które pozwoliło uczestnikom poczuć magię Wielkanocy poprzez twórcze działanie i wspólne celebrowanie świąt.

             

            Katarzyna Car, Paulina Rzeszuto

          • Polska oczami czwartoklasistów

          • „Żadne miejsce nie powinno być dla ciebie milsze od ojczyzny.”

                                                                                                          Cyceron

             

             Na lekcjach  języka polskiego, na podsumowanie  działu „ Opisać Polskę” uczniowie klasy IV b IV c pracowali nad projektem „Moja Ojczyzna”. Zadanie polegało na zaprezentowaniu walorów naszej Ojczyzny.   Przygotowane prezentacje zawierały informacje o najciekawszych zakątkach kraju, które warto odwiedzić, sylwetki wybitnych Polaków,  ciekawostki geograficzne i przyrodnicze.

            „Na  żywo” pojawili się  Mieszko I, Kazimierz Wielki i  Robert Lewandowski. Przygotowane prace to nie tylko plakaty, prezentacje multimedialne ale również autorskie filmiki. Wyobraźnia czwartoklasistów przeszła najśmielsze oczekiwania. Uczniowie są dumni z bycia Polakami i doskonale zdają sobie sprawę jak ważne jest dziedzictwo narodowe.

             

            Aneta Hrabeć

          • Spotkanie z leśnikiem

          •       22 marca w klasie 1a i 1b odbyła się prelekcja z panią leśnik Zofią Zmiertka – Kaliniak oraz panią Klaudią Bulwa z Nadleśnictwa Kalisz Pomorski. Celem spotkania było zapoznanie dzieci  z pracą leśnika oraz kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody. Uczniowie dowiedzieli się jak należy opiekować się leśnymi zwierzętami i ptakami w okresie zimy, czym można je dokarmiać oraz jakie niebezpieczeństwa mogą zagrażać środowisku przyrodniczym ze strony człowieka. Dzieci poznały ptaki występujące w naszych lasach tj. sikorki, dzięcioły czy wróble oraz dowiedziały się jak rozpoznać te gatunki po ich charakterystycznych cechach. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali breloki w kształcie zwierzątek leśnych oraz klasowe maskotki. Dzięki tym zajęciom dzieci lepiej poznały gatunki leśnych zwierząt i ptaków oraz dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest praca leśnika.

             

            Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Kalisz Pomorski za przeprowadzenie ciekawej prelekcji dla uczniów naszej szkoły.

            Katarzyna Car, Paulina Rzeszuto

          • Ludolfina w Kornelówce

          • 14 marca, liczba Pi obchodzi swoje święto. Wybór tej daty nie jest przypadkowy - w Stanach Zjednoczonych zapisuje się ją jako 3.14, co stanowi jej przybliżoną wartość. To jedna z najważniejszych stałych w matematyce, nieustannie fascynująca zarówno uczonych, jak  i entuzjastów nauki. W naszej szkole każdego roku niezmiennie obchodzimy to ważne święto. Uczniowie przyłączają się do świętowania poprzez różnorodne aktywności. Tworzą kolorowe plakaty, budują różnorodne figury przestrzenne symbolizujące liczbę oraz podejmują wyzwanie zapamiętania jak największej ilości cyfr po przecinku liczby Pi. Nieocenionym wsparciem w organizacji obchodów są zawsze zaangażowani rodzice, którzy włączają się w przygotowania piekąc pyszne torty, babeczki, ciasteczka oraz inne smakołyki. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży tych wyrobów w tym roku zostaną przeznaczane są na wsparcie schroniska dla zwierząt   w Młodolinie.

            Lista  laureatów w poszczególnych kategoriach:

            Kategoria CIASTO:

            1. Natasza Litwin (6b)
            2. Wiktor Antoszków (7c)
            3. Zofia Kulik (4a)

            Kategoria PLAKAT:

            1. Hanna Słomka (4b)
            2. Tomasz Gnacyk (5b)
            3. Julia Szpiega (4c)

            Kategoria FIGURA PRZESTRZENNA:

            1. Zuzanna Filipiak (8a)
            2. Wiktoria Barna (6b)
            3. Zuzanna Bucholc (7c)

            Kategoria ROZWINIĘCIE DZIESIĘTNE:

            1. Karolina Drzewiecka (6a) - 140 cyfr
            2. Wojciech Duma (7b) - 60 cyfr
            3. Tatiana Milewska (6b) - 46 cyfr

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom i rodzicom za ich wysiłek oraz Nadleśnictwu w Kaliszu Pomorskim za wsparcie finansowe tego wyjątkowego dnia.

            Nauczycielki matematyki

          • „Wiosna, wiosna, wiosna, ach to ty…”

          • Jak  przyjemnie się robi w duszy, gdy w kalendarzu odznaczamy datę 21 marca… Jakoś tak milej, weselej i na twarzy pojawia się uśmiech. Za oknami się zieleni,  kwiaty puszczają pąki, a w  naszej szkole od rana rozbrzmiewa gwar zadowolonej społeczności.

            O godzinie 9:45 nasz Dzień Wiosny rozpoczęliśmy koncertem charytatywnym dla Olgi, byłej uczennicy naszej szkoły. Inicjatorem koncertu  była pani Stanisława Górnik a koordynatorem pani Ewa Klimek. Nie zabrakło również gości zaproszonych, którzy chętnie włączyli się w przywitanie wiosny. Na koniec koncertu cała aula wypełniła się tanecznym dźwiękiem muzyki, która porwała do tańca nie tylko dzieci, ale również naszych gości. Na scenie występowały kolejne klasy, prezentując swoje talenty muzyczne. Atmosfera była nasycona pozytywną energią, a każde wykonanie spotykało się z gromkimi brawami.Pokoncerciekażdy miał możliwość zakupienia ciasta oraz wziąć udział w loterii fantowej.   Łączna suma pieniędzy, która została zebrana w dniu dzisiejszym oraz w poprzednim tygodniu wynosi3 tysiącezł. Cała kwota zostanie przekazana na leczenie Olgi.

            To właśnie takie wydarzenia, pełne radości, wspólnoty i działania na rzecz innych, czynią naszą szkołę wyjątkową. Wiosenne święto było nie tylko okazją do zabawy i świętowania, ale także do okazania wsparcia i solidarności wobec tych, którzy potrzebują naszej pomocy.

            W tym samym czasie uczniowie klas 4-5 rozpoczęli rozgrywki sportowe w zbijaka, a klasy 6-8 w piłkę nożną. Podczas zaciętych rozgrywek publiczność  dzielnie kibicowała wcześniej przygotowanymi okrzykami. W przerwie między finałem uczniowie, którzy nie brali udziału w rozgrywkach wykazywali się układami tanecznymi przy muzyce.

            Oto zwycięskie zespoły:

            Rozgrywki klas 4-5, turniej w zbijaka:

            1. miejsce klasa 4c
            2. miejsce klasa 5 c
            3. Miejsce klasa 5b

            Rozgrywki klas 6-8, turniej piłki nożnej:

            1. miejsce klasa 7c
            2. miejsce klasa 6a
            3. miejsce klasa 7a

            Wygrane zespoły otrzymały puchary pamiątkowe oraz gromkie brawa kibiców. W tym dniu w naszej szkole gościły kolorowe stroje, kwieciste nakrycia głowy oraz fantazyjne kreacje  i fryzury.Mamy nadzieję, że  od dziś czekają nas już  tylko słoneczne dni.

            Dziękujemy  gronu  pedagogicznemu, które wykazało się dużymi umiejętnościami organizatorskimi oraz  kreatywnością, przygotowując całe wydarzenie. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom oraz nauczycielom zaangażowanym w pomoc i organizację.

             

            Samorząd Uczniowski

          • Święto Poezji w bibliotece szkolnej

          • Kolejny już rok biblioteka Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego zorganizowała szereg atrakcji czytelniczych  z okazji  Światowego Dnia Poezji . Wbrew powszechnemu przekonaniu , iż dzieci nie czytają utworów poetyckich, naszymi działaniami udowadniamy, że jest zupełnie inaczej. W bibliotece klas 1 -3 zorganizowane zostały niezwykle klimatyczne zajęcia z wierszami znanych polskich poetów w roli głównej. Teksty wierszy ukryte były w kopertach, a dodatkowym akcentem był pluszak tematycznie związany z konkretnym wierszem. Na stole zagościła więc Kaczka Dziwaczka, sympatyczny robaczek z wiersza pt. „Entliczek pentliczek”, kotek, któremu śniła  się rzeka pełna mleka, piesek Dżońcio i wiele jeszcze innych postaci. Uczniowie klas młodszych bardzo chętnie samodzielnie odczytywali zabawne, rymowane teksty i świetnie się przy tym bawili. Dużym zainteresowaniem odwiedzających bibliotekę cieszyła się przygotowana wystawa tomików poezji. Jeszcze w trakcie trwania ekspozycji uczniowie zachęceni przez bibliotekarki , wypożyczali wierszyki do domu. W bibliotece klas 4- 8 dla uczniów klas czwartych przygotowano zajęcia literackie oparte na tekstach Michała Rusinka. Tu bohaterami były sprzęty i przedmioty codziennego użytku np. wazon, toster, czajnik, lampka nocna, budzik, gąbka, słoiki, wieszaki, narzędzia, sztućce i wiele jeszcze innych.  To trochę niecodzienne podejście do poezji, sprawiło, iż nasi czytelnicy  trochę też inaczej spojrzeli na ten rodzaj tekstów. Nagle okazuje się, że „Czajnik, to tajny nadajnik”, a  „Ten, kto na podróż w czasie ma chętkę, może odkręcić jedną  zakrętkę”  (taką od słoika), a „wazon jest przede wszystkim po to, by dać się czasem rozbić kotom”.  Dla starszych czytelników wyeksponowano tomiki wierszy Wisławy Szymborskiej, Miłosza, Herberta, Agnieszki Osieckiej, Karola Wojtyły i wiele jeszcze innych, zgromadzonych w zbiorach naszej  biblioteki. Zapraszamy .

            Karolina Wagner i Katarzyna Horba

          • DZIEŃ W PIŻAMIE

          •  

            Dnia 15 marca br. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się w naszej szkole ,,Dzień w piżamie”. Akcja miała na celu okazanie wsparcia dzieciom, które przebywają na oddziałach onkologicznych i nie mogą  uczęszczać do szkoły. Uczniowie chętnie włączyli się do akcji i wsparli  zbiórkę na leczenie dla Olgi, naszej dawnej uczennicy. 

            Samorząd Uczniowski

          • Egzotyczna podróż

          •     12 marca br. uczniowie klas 1-3 wybrali się do Miejskiego - Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim  na przyrodnicze warsztaty. Organizator zabrał uczestników do wielu ciekawych miejsc dzięki multimedialnej prezentacji, która w tle obrazowała naturalne środowisko omawianego zwierzęcia. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję zobaczyć różne gatunki płazów i gadów. Były agamy, gekony, węże, ogromny ślimak i krocionóg! Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję dotknięcia wybranego zwierzęcia, dzięki czemu mogli przekonać się, że te zwierzęta mogą być przyjacielskie.

            To była niezwykła lekcja przyrody. Bardzo dziękujemy za niesamowitą, egzotyczną podróż :)

             

            Katarzyna Car

          • Wycieczka do Piły

          •     13 marca 2024 r., uczniowie z klasy: II c, III a oraz III b pod opieką swoich wychowawczyń: Darii Niedźwiedź, Aleksandry Budzyńskiej, Matyldy Łabuć oraz opiekuna wycieczki Katarzyny Horby wybrali się na wycieczkę do Piły. Program wyjazdu obejmował seans filmowy w Kinie Helios  i wizytę w Parku Trampolin. Celem wycieczki było propagowanie różnych form rekreacj i wypoczynku oraz kształtowanie wrażliwości uczniów poprzez odbiór sztuki filmowej. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w kinie. Uczniowie z dużym zaciekawieniem obejrzeli film pt. „Kung Fu Panda 4”. Następnie udaliśmy się do Parku Trampolin „Jump Extreme”. Na terenie centrum rozrywki znajdowały się: trampoliny prostokątne, kwadratowe, ścianka wspinaczkowa, tor przeszkód, tor  wrotkarski oraz laserowy mini golf. Pobyt w Parku Trampolin był dla uczniów świetną lekcją pokonywania własnych lęków wysokości, przekraczania granic swoich możliwości fizycznych  oraz odwagi i odpowiedzialności podczas pokonywania torów przeszkód. Wszyscy świetnie się bawili.

            To  był udany wyjazd !

             

            Matylda Łabuć

            Aleksandra Budzyńska

            Daria Niedźwiedź

            Katarzyna Horba

          •   Przyjaciele Przyrody

          •        O tym, jak ważną rolę dla nas wszystkich pełnią lasy i drzewa, uczymy  się od pierwszych dni pobytu w szkole. Wiemy, że zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i nasze samopoczucie. Są domem dla roślin, zwierząt   i grzybów. Z taką wiedzą i świadomością uczniowie klasy I c, 11 marca 2024 roku wzięli udział w akcji sadzenia nowych drzew. Akcja zainicjowana została przez Nadleśnictwo Drawno.

            Po dotarciu na leśną polanę i  krótkim instruktażu Pani Julii Paszkiewicz- specjalisty służby leśnej, uczniowie z pomocą leśniczego pana  Wojciecha Małysko i narzędzia jakim jest kostur wsadzali roczne sosny. Jak szybko jednogłośnie uznali, że praca leśnika nie jest łatwa, ze względu na nigdy niepewne warunki pogodowe, fizyczny wysiłek i duży obszar obejmujący zasięg działań. Mimo wszystko wyzwanie uczniom sprawiało dużo radości i  wyjątkowo szybko obsadzili przeznaczoną dla nich powierzchnię.

            Na zakończenie pożytecznej pracy, uczniowie odpoczywali przy ognisku. Jako wychowawca klasy pragnę w imieniu swoim i uczniów bardzo serdecznie podziękować pani Joannie Dąbrowskiej za zaproszenie, za zorganizowanie transportu i zapewnienie dzieciom posiłku w postaci kiełbaski. Dziękuję za przemiłą atmosferę, ciekawe i praktyczne przekazanie wiedzy młodemu pokoleniu pracownikom nadleśnictwa. Podziękowanie również kieruję do pani Kasi Horby za pomoc w opiece nad klasą podczas wyjazdu.

            Akcja ta dała uczniom możliwość integracji z przyrodą, docenienia ciężkiej pracy leśników i zapoznania się ze znaczeniem lasu dla współczesnego człowieka.

             

            Oktawia Broś

          • Przyjaciele zwierząt są wśród nas

          • Przyjaciele zwierząt są wśród nas

            Wśród uczniów Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego jest bardzo wielu miłośników zwierząt. Jednymi z nich są uczniowie klasy 2 b wraz z ich wychowawczynią Panią Martą Kędzierską. Pani Marta to znawczyni i specjalistka w dziedzinie wszelkich kwestii przyrodniczych. Swoją pasją potrafi zarazić każdego. Dlatego też jej wychowankowie, przy  wsparciu rodziców, zebrali pokaźny zapas karmy dla kotów, podopiecznych Kociej Stacji. Warto zaznaczyć, że uczniowie tej klasy zawsze chętnie biorą udział w różnorodnych akcjach pro zwierzęcych organizowanych na terenie naszej szkoły. Są również znakomitymi czytelnikami. Wszelkie akcje czytelnicze, spotkania z książką i konkursy nie przechodzą bez echa. W tym miejscu zapraszamy wszystkich naszych czytelników do odwiedzania naszej biblioteki w celu zapoznania się z bogatą ofertą książkową. Zapraszamy również do czytania bibliotecznych ogłoszeń w dzienniku elektronicznym. Przed nami wiele ciekawych wydarzeń: Dzień Poezji, powitanie wiosny i Wielkanoc. Czeka Was moc atrakcji.

            Karolina Wagner i Katarzyna Horba

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
      • 94-361-74-92, 94-361-63-11
      • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim ul. Błonie Kaszubskie 2 78-540 Kalisz Pomorski 78-540 Kalisz Pomorski Poland
      • wicedyrektor@spkaliszpom.dlaedu.pl wicedyrekorped@spkaliszpom.dlaedu.pl
      • ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
 Nazwa: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
Adres: Błonie Kaszubskie 2, 78-540 Kalisz Pomorski
Kontakt: sekretariat@spkaliszpom.dlaedu.pl 


      • INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
I mię i nazwisko: Dawid Nogaj
 Kontakt: inspektor@bezpieczne-dane.eu
      • CEL PRZETWARZANIA
 Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu kontaktowym.
Uzasadniony interes: komunikacja z osobami zainteresowanymi działalnością administratora PODSTAWY PRAWNE PRZETWARZANIA
 Przesłanka RODO: art. 6 ust. 1 lit. f ODBIORCY DANYCH 
 Podmioty świadczące na rzecz administratora usługi hostingowe, związane z prowadzeniem strony internetowej, z którymi zawarto umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. OKRES PRZECHOWYWANIA 
Podane dane będą wykorzystywane jedynie w okresie prowadzenia korespondencji zainicjowanej wiadomością przesłaną za pośrednictwem formularza kontaktowego.
      • PRZYSŁUGUJĄCE PRAWA • do dostępu do danych oraz uzyskania kopii danych • do żądania sprostowania danych • do żądania usunięcia danych osobowych oraz bycia zapomnianym • do żądania ograniczenia przetwarzania • do przenoszenia danych • do złożenia skargi od organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych)
      • TRANSFER DO PAŃSTW SPOZA EOG I ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWYCH
 Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej INFORMACJA 
Podanie danych osobowych wskazanych w formularzu jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na przesłaną korespondencję. ZAUTOMATYZOWANE PODEJMOWANIE DECYZJI, W TYM PROFILOWANIE
Podane dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu.
      • adres skrzynki ePUAP: SPKALISZPOMORSKI
    • Logowanie