• Góra Grosza 2021

     • Zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej akcji GÓRA GROSZA, której organizatorem jest Towarzystwo NASZ DOM.

      Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenie takich miejsc, które będą w miarę możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

      Zbiórka monet trwa do 31 grudnia br. Chętne klasy zbierają pieniążki w swoich salach. Szczegółowe informacje można uzyskać u niżej podpisanych pań.

       

      Emilia Bogusz, Katarzyna Horba, Natalia Rydel, Karolina Wagner

     • Nagrody konkursowe wręczone

     • W poniedziałkowy poranek wręczone zostały nagrody książkowe dotyczące rozstrzygniętego w ubiegłym tygodniu konkursu bibliotecznego. Zadanie konkursowe polegało na rozpoznaniu postaci z bajek. Uczestnicy doskonale poradzili sobie z zadaniem. Gratulujemy i dziękujemy za udział. Naprawdę warto brać udział w konkursach. Zachęcamy!

      nauczyciel bibliotekarz Karolina Wagner

     • Święto Pluszowego Misia

     • Głównym bohaterem tegorocznych obchodów Święta Pluszowego Misia był niedźwiedź Wojtek.  Warto przypomnieć, że  Wojtek to syryjski niedźwiedź brunatny adoptowany przez żołnierzy 22 kompanii zaopatrywania artylerii w 2 Korpusie Polskim dowodzonym przez gen. Władysława Andersa. Miś brał udział w bitwie o Monte Cassino. W jednostce nadano mu stopień kaprala.

      Świętowanie miało trochę inną formę, niż w latach ubiegłych. Zorganizowane zostały cztery spotkania, po jednym w klasie V b, IV a i b oraz w kasie 8 d. Wspólnie z uczniami czytaliśmy fragmenty książki autorstwa Łukasza Wierzbickiego pt. „Dziadek i niedźwiadek”. Uczniowie klas czwartych i piątej dodatkowo mieli za zadanie narysować postać niedźwiadka Wojtka. Obok tekstu czytanego, wszystkim uczestnikom spotkań bardzo podobał się film animowany przygotowany przez IPN. Ciekawe okazały się również karty pracy przygotowane przez wyżej wspomniany instytut. Uczniowie mieli do wyboru zarówno karty do kolorowania jak i krzyżówki.  Tradycyjnie już przygotowana została wystawka książek tematycznie związana z misiami. Nie zapomnieliśmy o Kubusiu Puchatku, misiu Usztku, Paddingtonie czy Colargolu. Książeczki z tymi bohaterami cały czas są popularne wśród najmłodszych naszych czytelników.

       

      Nauczyciel bibliotekarz Karolina Wagner

       

     • Warsztaty profilaktyczne

     •          W dniach 16 i 23 listopada 2021 roku w ramach działań profilaktycznych w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim zostało zorganizowane spotkanie z panem  Wiktorem Blichowskim – terapeutą uzależnień. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 7b, 8c, 2c oraz 4b.

                  Uczniowie klasy 7b wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pt. „Odczuwaj Ufaj Mów”. Główne cele programu to między innymi: budowanie pozytywnego stosunku do siebie i innych; obniżenie poziomu lęku przed mówieniem o sobie; opanowanie zasad dobrej komunikacji. Dzięki temu programowi uczniowie dostrzegli, że nie są osamotnieni, że wiele osób ma podobne kłopoty, z którymi musi się zmagać.

                  Uczniowie klasy 8c wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pt. „Debata”. Motywem przewodnim programu była wolność wyboru jako alternatywa dla nacisku społecznego w okresie wchodzenia w dorosłe życie. Zaakcentowane zostały kwestie związane z powstawaniem uzależnienia i jego skutki. Znaczna część przekazu edukacyjnego była ukierunkowana na wniesienie świadomości szkód i zagrożeń jaki niesie kontakt z alkoholem w tak młodym wieku.   W czasie zajęć zwrócono uwagę na czynniki chroniące młodzież przed uzależnieniami, m.in. dobre relacje z ludźmi, zainteresowania oraz umiejętność radzenia sobie z emocjami i stresem.

      Uczniowie klasy 2c wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pt. „Cukierki”. W czasie spotkania poprzez zabawę uczniowie otrzymali podstawową wiedzę o substancjach uzależniających i niesionych przez nie zagrożeniach. Dzieci dowiedziały się jak postępować w relacji z osobami obcymi, co mogą zrobić dla swoich koleżanek i kolegów oraz jak wzmocnić więź z rodzicami i kadrą szkoły.

                  Uczniowie klasy 4b wzięli udział w warsztatach profilaktycznych pt. „Przemoc bez tajemnic”. Celem programu było  wniesienie świadomości w obszar przemocy, jakiej doświadczają uczniowie zarówno w domu jak i w szkole. W czasie spotkania uczniowie otrzymali podstawową wiedzę na temat przemocy, a także wskazówki, jak można sobie radzić w trudnych sytuacjach.

                  Każda klasa aktywnie uczestniczyła w spotkaniu. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami, wypowiadali się na określony temat, brali udział w dyskusji, malowali uczucia.

      Serdecznie dziękujemy panu Wiktorowi za poświęcony czas.

      Pedagog szkolny - Marlena Maras

     • Poznawaliśmy Polskę ... Wizyta klasy 7d w Warszawie

     • Gdyby chcieć opisać Warszawę jednym zdaniem, można by stwierdzić, że to miasto pełne sprzeczności. Tuż obok szarych blokowisk wyrastają tu jak grzyby po deszczu strzelające w niebo szklane wieżowce, nowoczesne biurowce sąsiadują z zabytkowymi, zrekonstruowanymi po wojnie kamienicami, zaś wrzawa wielkiej metropolii kontrastuje ze spokojem i przyrodą miejskich parków, ogrodów i lasów. A nad wszystkim góruje Pałac Kultury, dar Stalina dla Warszawy i narodu polskiego…

      Tym razem w ramach kampanii „Poznaj Polskę” wraz z „PKL Jacek – J.T. Majchrzak ” w dniach 18-20 listopada  2021 roku uczniowie klasy 7 d oraz 7 c udali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Wycieczka została zorganizowana dzięki dofinansowaniu, które otrzymaliśmy w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki . Zwiedzanie stolicy rozpoczęliśmy od wjazdu na 30 piętro Pałacu Kultury i Nauki, skąd podziwialiśmy panoramę miasta. Kolejnym punktem zwiedzania stolicy była wizyta na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Stamtąd powędrowaliśmy na ul. Świętojańską, przy której mieści się Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela. Następnie zwiedziliśmy Rynek Starego Miasta, gdzie uwieńczyliśmy naszą wyprawę pamiątkowym zdjęciem. Niedługo po tym znaleźliśmy się przy Barbakanie. Mieliśmy okazję wejść do środka tej zabytkowej baszty i spacerować po średniowiecznych murach, kolejno przemieszczaliśmy się w kierunku Pomnika Małego Powstańca. Uczestniczyliśmy również w uroczystej zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

      Drugiego dnia podziwialiśmy Pałac Prezydencki i znajdujące się na trasie naszej wędrówki pomniki, kolejno realizowaliśmy program wycieczki zmierzając w kierunku jednego z najpiękniejszych ogrodów w Warszawie, który znajduje się na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Uczestniczyliśmy również w uroczystej zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

      Zwiedziliśmy  Zamek Królewski, który w swojej długiej historii był wielokrotnie grabiony i dewastowany przez wojska szwedzkie, brandenburskie, niemieckie i rosyjskie. Zwiedzanie zamku umożliwiło nam poznanie kolekcji dzieł sztuki m. in. Marcella Bacciarellego i Bernarda Bellotta, Galerii Lanckorońskich oraz obrazów Rembrandta. Kolejnym punktem tego dnia było zwiedzanie Łazienek Królewskich, czyli zespołu pałacowo-ogrodowego założonego w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zwiedziliśmy m. in. Pałac na Wyspie, Pałac Myśliwiecki oraz Amfiteatr, którego ruiny stały się okazją do rozmów na temat okoliczności utraty przez Polskę niepodległości oraz okoliczności wybuchu powstania listopadowego. Powoli przemieszczaliśmy się w kierunku Ogrodów Botanicznych Uniwersytetu Warszawskiego, po drodze mijaliśmy Pomnik Fryderyka Chopina przedstawiający odlaną w brązie postać kompozytora. Całość tego dnia dopełnił przejazd Traktem Królewskim: m. in. Alejami Ujazdowskimi i Nowym Światem. Ponadto mogliśmy zobaczyć budynki ambasady, Sejmu i Senat, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, ministerstwa oraz urzędy państwowe.

      Kolejnym punktem naszej wycieczki do Warszawy było  zwiedzanie Muzeum POLIN, które dokumentuje wielowiekową historię Żydów w Polsce. Muzeum Historii Żydów Polskich powstało z inicjatywy Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny w Polsce i jest jedną z pierwszych w Polsce instytucji kultury utworzonych w oparciu o partnerstwo publiczno-prywatne. Muzeum nie koncentruje swego przekazu na II wojnie światowej i Holokauście, ale opisuje wkład Żydów w rozwój polskiej kultury, nauki i gospodarki. Przedstawia ich historię od przybycia ok. 960 na ziemie polskie pierwszych żydowskich kupców i początków żydowskiego osadnictwa na obszarze dawnej I Rzeczypospolitej aż po historię najnowszą społeczności żydowskiej w III RP. We wrześniu 2014 Muzeum dodało do swojej nazwy słowo „Polin” („Polska” w języku hebrajskim), nawiązujące do legendy o pojawieniu się na ziemiach polskich pierwszych Żydów(„Po lin” – tu zostań).

      Ostatnim punktem programu  było zwiedzanie Wilanowa oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Po zakończeniu zwiedzania uczniowie wraz z opiekunami spędzili czas w centrum handlowym „Złote Tarasy”, nieopodal którego znajduje się Pałac Kultury i Nauki. Był to nasz ostatni punkt wycieczki poprzedzający powrót do Kalisza Pomorskiego. Warszawę opuszczaliśmy w zadumie, pełni wrażeń i refleksji. Dziękujemy Dyrekcji Szkoły, Inspektorowi do spraw oświaty oraz Burmistrzowi Kalisza Pomorskiego za finansowy wkład i pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

                                                                                                                             

         Opracowała : K. Dzierbunowicz

       

     • .

     • Dofinansowanie na zakup książek !

      Miło nam poinformować, iż nasza Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim otrzymała dotację celową na dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych w ramach Priorytetu 3: Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025”.

      Już wkrótce nasza biblioteka szkolna wzbogaci się o nowości czytelnicze, zarówno dla młodszych jaki starszych miłośników książek. Kolejne wiadomości wkrótce.

      Nauczyciel bibliotekarz Karolina Wagner

     • KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA W JĘZYKU ANGIELSKIM

     • 19 listopada w Szkole Podstawowej w Kaliszu Pomorskim odbyła się III edycja Gminnego Konkursu Pięknego Czytania w Języku Angielskim, w którym wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim oraz Szkoły Podstawowej w Pomierzynie.  W komisji zasiedi żołnierze armii Stanów Zjednoczonych oraz Maciej Tuźnik. Zadaniem uczestników było przeczytanie na głos 3-minutowego fragmentu tekstu z literatury w języku angielskim. Pojawiły się takie utwory jak Harry Potter, Mały Książę, Opowieść Wigilijna, Kubuś Puchatek oraz Piotruś Pan. Zwycięzcą został Mateusz Gliński (kl.8a). Drugie miejsce zajęła Aleksandra Laska (kl.5b), a tuż za nią z trzecim wynikiem uplasował się Stanisław Kołtun (kl.8a). Ponadto jurorzy przyznali wyróżnienia dla Wiktora Dzieńkowskiego (kl. 8a, SP Pomierzyn), Bernadety Maras (kl.8d) oraz Piotra Pacholca (kl.7b).

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i włożony trud, a przede wszystkim gratulujemy odwagi.

       

      Maciej Tuźnik

     • KLASA II B MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

     • Przyłączyliśmy się do akcji: WYŚLIJ KARTKĘ MUNDUROWYM NA GRANICY. Wykonaliśmy biało-czerwone serduszka , na których napisaliśmy swoje imiona. Na kartce umieściliśmy logo naszej szkoły. W oddziałach poczty można przekazać kartki ze słowami wsparcia dla żołnierzy, którzy pełnią służbę na granicy polsko-białoruskiej. Na pocztówce nie trzeba naklejać znaczka, a zamiast adresu wpisać hasło: OBROŃCOM GRANICY. Przesyłki nie należy umieszczać w kopercie, lecz podpisane wkładać do specjalnie oznaczonych pojemników w placówkach pocztowych.

                                                                      

                                                                          Wychowawca IIb 

      Urszula Jarzyńska

                                                    

       

     • Bajkowy konkurs rozstrzygnięty!

     • Konkurs biblioteczny ze znajomości postaci z bajek rozstrzygnięty. Do rozpoznania było 21 postaci bajkowych, znanych z kart książek, ekranu telewizora czy kina. Zadanie niby proste, ale niektórym uczestnikom przysporzyło trochę kłopotów. Problemem okazało się np.  rozpoznanie księżniczek, a także dwóch misiów: Colargola i Fazziego. Jednakże zdecydowana większość uczestników bezbłędnie rozpoznała, kto jest kim.  Te osoby to:

      Krystopik Nadia I a

      Korytkowska Blanka  I a

      Kędzierski Hubert  I b

      Sadowska Aleksandra  I c

      Frańczak Aleksander  II c

      Gontarz Weronika  II b

      Kulik Zofia  II b

      Kranc Lena  II b

      Nanaszko Gabriela  II c

      Kaczmarzewska Maja  II c

      Barna Wiktoria  IV b

      Litwin Natasza  IV b

      Krawczyk Klaudia  IV b

      Na uznanie zasługują też uczestnicy, którym do kompletu zabrakło po 1 lub 2 punkty. Są to: Nadia Błogowska i Zuzanna Nowowiejska  z klasy V c oraz Jakub Kozłowski z klasy I b. Dobrze spisali się również Ksawery Majchrzak i Wiktor Antoszków. Obaj chłopcy to uczniowie klasy V c. Wszyscy wyżej wymienieni uczestnicy konkursu wkrótce otrzymają nagrody. Jak przystało na konkurs biblioteczny, nagrodami oczywiście są atrakcyjne książki. Konkurs zorganizowany został z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

      Nauczyciel bibliotekarz Karolina Wagner

     • Dzisiaj wielka jest rocznica Jedenasty Listopada!...

     • W Szkole Podstawowej imienia Kornela Makuszyńskiego dnia 10 listopada jak co roku uroczyście świętowano odzyskanie niepodległości. Kornelówka przystąpiła do akcji „Szkoła do hymnu”. O godzinie 11.11 niezależnie od tego, czy klasy pobierały naukę w trybie zdalnym czy stacjonarnym odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego. Klasy i korytarze tego dnia były udekorowane w barwy narodowe. Na holu głównym klas IV-VIII pojawiła się wystawa prac uczniowskich poświęconych tematyce patriotycznej. Z głośników na przerwach międzylekcyjnych brzmiały dźwięki znanych i lubianych pieśni patriotycznych.

      Ważnym punktem obchodów Dnia Niepodległości był Koncert pieśni patriotycznych w klasach I-III zorganizowany w reżimie sanitarnym. Na tej uroczystości gościli przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Fajgier, burmistrz Kalisza Pomorskiego pan Janusz Garbacz, przewodniczący Rady Miejskiej pan Paweł Kulbacki oraz gospodynie placówki panie Dorota Ławniczak, Anna Niezgoda, Anna Rydzewska.

      O przebieg uroczystości zadbała pani Ewa Klimek. Pod jej opieką konferansjerki Martyna Frańczak i Magdalena Sztobryń z klasy VIII a zapowiadały wzruszające występy kolejnych klas:

      I a z wychowawczynią panią Alicją Bykowską przygotowała piosenkę pt. „Serce w plecaku”,

      II b z wychowawczynią panią Urszulę Jarzyńską przygotowała piosenkę pt. „Przybyli ułani”,

      III a z wychowawczynią panią Stanisławą Górnik wykonała utwór pt. „Legiony”,

      III b z wychowawczynią panią Martą Kędzierską – piosenkę pt. „Oka”,

      I b z wychowawczynią panią Teresą Brończyk – „Co to jest niepodległość”,

      III c z wychowawczynią panią Oktawią Broś – „Myślimy dzisiaj o Polsce”,

      I c z wychowawczynią panią Ewą Leszczyńską – „Jest takie miejsce – Polska”.

      II a i II c z wychowawczyniami – paniami Katarzyną Magac i Katarzyną Car – zaprezentowały piosenkę pt. „Ojczyzno ma”.

      Tego dnia również rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla klas I-III o tematyce patriotycznej pt. „Piękna jest nasza ojczyzna” zorganizowany z okazji Narodowego Święta Niepodległości przez panią Annę Maziarz, Ewę Kilmek i Marlenę Maras.

      Oto lista zwycięzców:

      I miejsce: Mikołaj Piaskowski – III b, Zuzanna Mozal – IIa             

      II miejsce: Ksawery Nowacki – IIIc, Jakub Czerniawski – Ic        

      III miejsce: Antoni Moń i Milena Wiśniewska – IIIc    

      Wyróżnienia specjalne: Maria Ratajczak IIb, Pola Gołębiewska IIb, Wojciech Kolasiński IIIa, Weronika Gontarz IIb.

      Wyróżnienia: Maja Kaczmarzewska IIc, Mikołaj Piaskowski  IIIb, Pola Gardzińska  IIc, Nadia Ciesiółka  IIa, Ala Budzyńska Ib, Franek Trawiński  IIa, Maja Suchecka IIIa, Franek Rybicki Ib, Blanka Korytkowska Ia, Pola Zielińska Ib, Alicja Semeniuk Ic, Anna Kaczmarek Ic, Nadia Krystopik Ia, Oliwier Witek Ia, Hania Janik IIc, Olga Stępień IIIa.                       

      Zarówno nauczyciele jak i uczniowie bardzo uroczyście obchodzili ten ważny w historii naszego kraju dzień. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia patriotycznej atmosfery w szkole.

      Fotorelację i montaż filmu przygotował pan Maciej Tuźnik. Dziękujęmy.  

       

                          Sławomira Sydlewska

      https://liblink.pl/PxFhEgWdLF

      https://drive.google.com/drive/folders/1NF7bZgbBP07j6QxNIKDoiN7MB2nAiNFO

       

     • Żywa lekcja przyrody w świecie zwierząt egzotycznych

     •        Dnia  9 listopada br. w naszej szkole odbyła się żywa lekcja przyrody prowadzona przez wieloletniego hodowcę egzotycznych gadów, owadów i pajęczaków Pana Jarosława Rejmera. Pan ciekawie opowiadał o gadach – kameleonach,  o owadach – modliszkach, patyczakach, straszykach, liśćcach, karaczanach, chrząszczach,   o pająkach i skorpionach. Wszystkie okazy ze swojej hodowli  Pan przedstawił uczniom w ciekawy i angażujący wyobraźnię dzieci sposób. Pokazał nam przedstawicieli gatunków poruszających się na czterech, sześciu, ośmiu i kilkuset nogach. Wielu emocji dostarczył tańczący straszyk oraz oswojony kameleon  Niodem. Nie każdy miał odwagę przyjrzeć się z bliska modliszce czy też  pająkom ptasznikom. 

      Lekcja dostarczyła uczniom wielu wrażeń, była też źródłem ciekawostek ze świata tych fascynujących żywych  zwierząt egzotycznych.  W zajęciach uczestniczyli uczniowie  z klasy 1 a, b, c,  2 a, b, c,  3a, b, c oraz 4 b.

       

      Stanisława Górnik

       

     • Wyniki głosowania na ulubioną postać z bajki !

     • W październiku biblioteka szkolna ogłosiła plebiscyt na ulubioną postać z bajki. W wyborach wzięli udział chętni uczniowie naszej szkoły. Ostatecznie do skrzynek trafiło 859 karteczek z nazwami bohaterów znanych dzieciom z kart książek, ekranu telewizora czy monitora komputerowego. Kto zwyciężył? Otóż okazuje się, że największą popularnością cieszą się Nudzimisie – postaci stworzone przez pisarza Rafała Klimczaka. To bajkowe stworki, których zadaniem jest odnudzanie dzieci: „Jesteśmy Nudzimisiami i odnudzamy dzieci, które się nudzą. Znamy się dzięki Szymkowi- przedszkolakowi, który pewnego dnia bardzo się nudził i głośno wołał: Nudziiimiiiiisieeeeeeeeeee!!!” Drugie miejsce zajęli bohaterowie bardzo popularnej wśród dzieci serii pt. „Zaopiekuj się mną”. Fabuła książek opiera się na perypetiach naszych czworonożnych przyjaciół. Do tej pory w cyklu ukazało się około siedemdziesięciu tytułów. Dużą popularnością cieszy się również Nelly Rapp, która jest tajną agentką, walczącą z różnymi stworami i świetnie radzącą sobie w tych potyczkach. To seria książek dla początkujących czytelników. Kolejne miejsce w rankingu ulubionych postaci zajmują bohaterowie gry mobilnej Brawl Stars. Uczniowie wymieniają też kota Filemona, Cwaniaczka, Ambrożego Kleksa, Kubusia Puchatka, Koziołka Matołka i mnóstwo jeszcze innych bajkowych postaci. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w tym przedsięwzięciu, szczególnie widoczne to było wśród uczniów klas 1-3. Plebiscyt organizowany był już po raz drugi. Dla przypomnienia w roku ubiegłym zwycięzcami okazały się trzy świnki z bajki ludowej o tym samym tytule.                                                                        

      nauczyciel bibliotekarz Karolina Wagner

     • Tablica czy komputer?

     • No i doczekaliśmy się. Kilka dni temu w naszej klasie pojawiła się nowa pomoc dydaktyczna. Jest nią nowoczesny sprzęt, który zastępuje nam tradycyjną tablicę oraz komputer. Ekran multimedialny OPTOMA to pomoc dydaktyczna na miarę XXI wieku. Wszechstronna, łatwa w użyciu, bardzo pomocna podczas zajęć. Dzieci z wielkim zapałem zabrały się do rozgryzania nowoczesnej technologii, ale okazało się, że nie „taki diabeł straszny”. Bardzo szybko opanowały pracę z e-podręcznikiem  na nowej tablicy. Nie było to dla nich nic nowego, gdyż dotychczas posługiwaliśmy się w klasie tablicą multimedialną, która uatrakcyjniała nam zajęcia, ale nie miała aż tylu przydatnych funkcji, co dotykowy ekran OPTOMA, z którego pomocą możemy korzystać również z nieograniczonych zasobów Internetu. Ten nowoczesny sprzęt bardzo wpłynął na aktywność uczniów. Wszyscy chcą pracować na nowej tablicy, dlatego bardzo chętnie zgłaszają się i wykonują zadania ucząc się i bawiąc jednocześnie.

                                                                  Katarzyna Magac – wychowawca klasy 2c integracyjnej

     • Grupa Medical Team w Kornelówce

     • Dnia 27 października br. do uczniów klas 2c oraz 5c zawitała grupa medyczna z ZSP im. Ofiar Terroryzmu  11 września w  Kaliszu Pomorskim  - Medical Team w osobie  Zofia Stąporek oraz Paulina Klimczak.

      Głównym celem spotkania było przeprowadzenia szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mieli możliwość poznania sposobów zachowania się podczas różnych wypadków, wykonywali również ćwiczenia RKO oraz grali w grę memory, która miała za zadanie utrwalić obowiązujące, znane dzieciom numery alarmowe. Podczas szkolenia uczniowie dowiedzieli się również, w jaki sposób należy zabezpieczyć miejsce wypadku, zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz jakich informacji udzielić, dzwoniąc pod numery alarmowe.

      Serdecznie dziękujemy grupie Medical Team oraz ich opiekunce Pani Renacie Pietroń za poświęcony czas oraz za przeprowadzenie tak ważnego szkolenia.

     • Konkurs ze znajomości postaci bajkowych

     • Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 1- 5 do udziału w konkursie z okazji Światowego Dnia Postaci z Bajek (5 listopada).

      Zadanie konkursowe polega na rozpoznaniu popularnych postaci bajkowych ze świata filmu animowanego i kart książek. Wystarczy, aby uczeń przy konkretnym numerze podał imię  (nazwę) danej bajkowej postaci. Odpowiedzi proszę przesyłać za pośrednictwem dziennika elektronicznego  Librus. Podpisaną kartkę z odpowiedziami można też przynieść do biblioteki. Wszystkie tablice z postaciami znajdują się w bibliotece w budynku klas 4 – 8. Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie. Spośród poprawnych odpowiedzi wylosujemy pięć zwycięskich osób. W razie pytań proszę o kontakt.

      Nauczyciel bibliotekarz Karolina Wagner

     • CHŁOPCY Z KORNELÓWKI MISTRZEM POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW

     • Chłopcy reprezentujący odziały sportowe Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim w ubiegłą środę zostali Mistrzem Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców rozegranych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju, który odbył się w Kaliszu Pomorskim nasi chłopcy pokonali jedynego rywala, szkołę z Nowego Worowa  10:7. Tym samym nasza szkoła będzie reprezentowała nasz powiat w dalszych zmaganiach na szczeblu regionalnym. Brawo chlopcy!

      Strzelcy naszego zespołu:

      Bartek Morenko

      Antek kawecki

      Stanisław Kołtun

      Antek Semeniuk

      Dawid Dobosz

     • Z sercem dla psiaków

     • W sobotni poranek  ( 29 października br.)  koordynatorka naszego Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedziła

      „  Schronisko dla zwierząt –Po drugiej stronie Choszczna” .

       Pani Małgorzata Pietrzak przekazała karmę zebraną w naszej szkole podczas  obchodów Dnia Kundelka. W schronisku tym  przebywa ponad 200  bezdomnych psów i kotów. Jest to miejsce, gdzie nieważny jest rodowód ani wygląd. To miejsce, w którym  każdy niechciany zwierzak znajduje ciepły kąt i pełną miskę. Okres zimowy to bardzo trudny czas dla zwierząt w schronisk. Większość psów przebywających w schronisku mieszka na zewnątrz, w boksach, w budach, dlatego dla nich najlepszym prezentem będzie nowy, odpowiedzialny dom.

      Może ktoś z Was zdecyduje się na adopcję?  W Choszcznie na dom, miłość i pieszczoty czeka wiele pięknych psiaków i kociaków, które polecają się do adopcji!

       

      Aneta Hrabeć

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
   • 94-361-74-92, 94-361-63-11
   • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim ul. Błonie Kaszubskie 2 78-540 Kalisz Pomorski 78-540 Kalisz Pomorski Poland
   • wicedyrektor@spkaliszpom.dlaedu.pl wicedyrekorped@spkaliszpom.dlaedu.pl
   • ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
 Nazwa: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
Adres: Błonie Kaszubskie 2, 78-540 Kalisz Pomorski
Kontakt: sekretariat@spkaliszpom.dlaedu.pl 


   • INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
I mię i nazwisko: Dawid Nogaj
 Kontakt: inspektor@bezpieczne-dane.eu
   • CEL PRZETWARZANIA
 Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu kontaktowym.
Uzasadniony interes: komunikacja z osobami zainteresowanymi działalnością administratora PODSTAWY PRAWNE PRZETWARZANIA
 Przesłanka RODO: art. 6 ust. 1 lit. f ODBIORCY DANYCH 
 Podmioty świadczące na rzecz administratora usługi hostingowe, związane z prowadzeniem strony internetowej, z którymi zawarto umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. OKRES PRZECHOWYWANIA 
Podane dane będą wykorzystywane jedynie w okresie prowadzenia korespondencji zainicjowanej wiadomością przesłaną za pośrednictwem formularza kontaktowego.
   • PRZYSŁUGUJĄCE PRAWA • do dostępu do danych oraz uzyskania kopii danych • do żądania sprostowania danych • do żądania usunięcia danych osobowych oraz bycia zapomnianym • do żądania ograniczenia przetwarzania • do przenoszenia danych • do złożenia skargi od organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych)
   • TRANSFER DO PAŃSTW SPOZA EOG I ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWYCH
 Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej INFORMACJA 
Podanie danych osobowych wskazanych w formularzu jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na przesłaną korespondencję. ZAUTOMATYZOWANE PODEJMOWANIE DECYZJI, W TYM PROFILOWANIE
Podane dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu.
  • Logowanie