Aktualności

          • Wizyta przedszkolaków w naszej szkole

          • Dla sporej części przedszkolaków ten rok szkolny jest ich ostatnim rokiem w przedszkolu. Przed nimi nowe wyzwanie – nauka w szkole. Aby przygotować dzieci do startu w tę szkolną rzeczywistość,  w połowie czerwca zerówki z Przedszkola Miejskiego „Bajkolandia” udały się z wizytą  do Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim.. 

            Przedszkolaki zostały miło przyjęte przez panią dyrektor Dorotę Ławniczak, która zaprosiła ich do gabinetu dyrektora oraz sekretariatu szkoły.

            Dzieci odwiedziły biblioteki szkolne, salę gimnastyczną oraz sale lekcyjne, w których od września rozpoczną naukę jako pierwszoklasiści.

            Przedszkolaki usiadły do szkolnych ławek, aby poczuć się jak uczniowie. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wygląda klasa , a nawet  korzystać z tablicy interaktywnej.

            Odwiedziły również świetlicę szkolną, gdzie przygotowane były dla nich niespodzianki. Dzieci otrzymały w prezencie ołówki oraz zakładki przygotowane, przez uczniów uczęszczających do świetlicy. Na stolikach przygotowane były materiały, aby przedszkolaki mogły samodzielnie wykonać lizaki na patyku oraz słoneczka z kolorowymi promykami.

            Dzieci opuściły naszą szkołę z uśmiechami na twarzy.

            Mamy nadzieję, że to doświadczenie pomoże dzieciom i ułatwi im przekroczenie progu naszej szkoły we wrześniu !

             

            Ewa Klimek

          • ,, Bajeczni Adwokaci 2026 " w klasach 1-3

          • Uczniowie klas 1–3 naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w wyjątkowych zajęciach przeprowadzonych przez Panią Sandrę Ceholnik-Sperber w ramach akcji ,,Bajeczni Adwokaci 2026".

            Podczas spotkania dzieci w przystępny i ciekawy sposób poznały zawód adwokata oraz dowiedziały się, jak ważne jest przestrzeganie zasad, szacunek wobec innych oraz znajomość swoich praw i obowiązków. Dzięki interesującym opowieściom, przykładom z życia codziennego i aktywnemu udziałowi uczniów zajęcia były nie tylko wartościową lekcją, ale także świetną zabawą.

            Nasi uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali, zadawali pytania i chętnie uczestniczyli w rozmowach. Spotkanie pozwoliło im lepiej zrozumieć, czym zajmuje się adwokat i jaką rolę pełni w społeczeństwie.

            Serdecznie dziękujemy Pani Sandrze Ceholnik-Sperber za poświęcony czas, zaangażowanie oraz inspirujące zajęcia, które wzbogaciły wiedzę naszych najmłodszych uczniów.

            Dziękujemy za cenną lekcję i miłe spotkanie!

            #BajeczniAdwokaci2026 #

          • „Czytanie na Polanie” w świetlicy szkolnej

          • W naszej świetlicy odbyła się wyjątkowa akcja „Czytanie na Polanie”, której celem było promowanie czytelnictwa oraz zachęcanie dzieci do sięgania po książki w przyjaznej i bliskiej naturze atmosferze. Korzystając z pięknej pogody, uczniowie spędzili czas na świeżym powietrzu, wsłuchując się w ciekawe opowiadania i fragmenty ulubionych książek. Nie zabrakło również rozmów o przeczytanych historiach, wspólnego dzielenia się wrażeniami oraz radości płynącej z obcowania z literaturą. „Czytanie na Polanie” było doskonałą okazją do połączenia przyjemności czytania z aktywnym wypoczynkiem na łonie natury. Mamy nadzieję, że spotkanie zachęciło naszych uczniów do częstszego sięgania po książki i odkrywania nowych, fascynujących historii.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i już teraz zapraszamy na kolejne czytelnicze spotkania!

            Beata Kowalczyk

          • Finał III Szkolnego Turnieju Układania Tangramów

          • 8 czerwca 2026 r. w naszej szkole odbył się finał III Szkolnego Turnieju Układania Tangramów. W wydarzeniu wzięło udział 27 uczniów z klas IV–VIII, którzy zaprezentowali nie tylko swoje umiejętności, ale również ogromną pasję i zaangażowanie w rozwiązywanie zadań logicznych.

            Tangram to klasyczna chińska układanka składająca się z siedmiu geometrycznych elementów, powstałych przez rozcięcie kwadratu. Choć z pozoru prosta, stanowi znakomite narzędzie rozwijające wyobraźnię przestrzenną i logiczne myślenie. Turniej pokazał, że matematyka to nie tylko liczby i wzory, ale również kreatywność i dobra zabawa.

            Wyniki finału:

             I miejsce: Anna Kaczmarek (klasa 5b)
             II miejsce: Nadia Ciesiółka (klasa 6c)
             III miejsce: Julia Walerowicz (klasa 5b)

            Wyróżnienia otrzymali:

            • Piotr Grządziel (klasa 7a)
            • Oliwia Małkowksa (klasa 6b)

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom, którzy z zapałem zmierzyli się z tangramowymi wyzwaniami. Cieszymy się, że tak wielu uczniów dało się porwać tej niezwykłej matematycznej przygodzie.

            Wyrażamy również szczególne podziękowania dla Rady Rodziców za ufundowanie słodkich nagród – dzięki Wam radość z udziału w turnieju była jeszcze większa!

            Mamy nadzieję, że Turniej Układania Tangramów na stałe zagości w szkolnym kalendarzu i będzie nadal inspirował do odkrywania piękna matematyki.

            Do zobaczenia na kolejnych edycjach!

            Organizatorki turnieju – nauczycielki matematyki

            Anna Rydzewska

            Anna Niezgoda

            Wioletta Burdyńska

            Justyna Pawlik

             

             

             

             

             

             

             

             

             

          • Wycieczka

          •       Dnia 2 czerwca klasy 1a i 1b udały się na wycieczkę do Szczecina. Był to dzień pełen atrakcji, radości i niezapomnianych wrażeń. Pierwszym punktem wycieczki była wizyta w Teatrze Pleciuga, gdzie obejrzeliśmy spektakl pt. ,,Śnieżka”, który czerpie z siły ponadczasowej historii o dobru i zazdrości, odwadze i przyjaźni. Przedstawienie zachwyciło nas piękną scenografią, kolorowymi kostiumami oraz wspaniałą grą aktorów. Po zakończonym przedstawieniu udaliśmy się do parku trampolin. Tam mogliśmy aktywnie spędzić czas, skacząc na trampolinach, pokonując tory przeszkód i bawiąc się z kolegami oraz koleżankami. Wizyta w parku trampolin dostarczyła nam wielu emocji i pozwoliła rozładować energię. Ostatnim punktem programu był posiłek w McDonald’s. Po intensywnej zabawie mogliśmy odpocząć i zjeść ulubione dania. Wspólny obiad był również okazją do rozmów i dzielenia się wrażeniami z całego dnia. Wszyscy wróciliśmy do domu zadowoleni, bogatsi o nowe doświadczenia i wspomnienia.

            Barbara Bendyna

            Marta Kędzierska

          • Wyniki Konkursu plastycznego „Łowiectwo w oczach dziecka”

          •     W naszej szkole odbył się szkolny  konkurs plastyczny pod hasłem „Łowiectwo w oczach dziecka” zorganizowany przez : Anetę Hrabeć, Katarzynę Gawecką, Emilię Bogusz i Klaudię Pawluk. Wydarzenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów, którzy z ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością przystąpili do wykonania swoich prac.

            Celem konkursu było przybliżenie dzieciom tematyki związanej z przyrodą, zwierzętami leśnymi oraz rolą łowiectwa w ochronie środowiska.

            Na konkurs wpłynęło wiele ciekawych i pomysłowych prac, które zachwyciły komisję konkursową swoją oryginalnością i starannością wykonania. Widać było, że młodzi artyści włożyli w swoje dzieła dużo serca i wysiłku.

            9 kwietnia panowie z Koła Łowieckiego „Wieniec” dokonali trudnego wyboru prac. Nagrodzone prace trafiły do okręgowego etapu organizowanego przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Pile.

            W dniu 9 czerwca br. odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów oraz atrakcyjnych nagród, ufundowanych przez przybyłych gości – myśliwych z Koła Łowieckiego „Wieniec” w Mirosławcu.

            Dzięki ich wsparciu możliwe było docenienie talentu dzieci oraz zachęcenie ich do dalszego rozwijania swoich pasji.

            W obecności Pani Dyrektor Doroty Ławniczak nagrody wręczyli:

            Pan Krzysztof Dzieńkowski – Prezes Koła,

            Pan Grzegorz Kubat –  Łowczy,

            Pan Szymon Czajka – Vice Łowczy,

            Pan Józef Niemczyk –Vice Łowczy,

            Pan Marcin Ryźlak –Vice Łowczy,

            Pan Andrzej Mamzer – Sekretarz Koła.  Dziękujemy również Zarządowi.

            Nagrodzeni uczniowie to :

            Kategoria kl. I-III:

            I miejsce- Zofia Kasprzyńska kl. I a

            II miejsce- Karina Falkowicz kl. I c

            III miejsce- Maja Piechota kl.  II a

            Wyróżnienie-  Aleksandra Rokicka kl. II a  i  Maja Stefanowicz kl. I b

            Kategoria kl. IV-VI:

            I miejsce- Julia Szpiega kl. VI c

            II miejsce- Apolonia Gardzińska kl. VI c

            III miejsce- Pola Piłka kl. IV b

            Wyróżnienie- Pola Girtler kl. IV c i Nadia Ciesiółka kl. VI c

            Kategoria kl. VII-VIII :

            I miejsce- Katarzyna Mróz kl. VIII b

            II miejsce- Wiktoria Szczupak kl. VII c

            III miejsce- Antoni Mendel kl. VIII b

            Wyróżnienie- Antonina Gardzińska kl. VIII b i Gabriel Betka kl. VII c

            Bardzo miłym akcentem jest fakt, że  W KATEGORII SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY VII-VIII,   laureatką III miejsca w XXI Pilskim konkursie plastycznym pt. „Łowiectwo w oczach dziecka” organizowanego z okazji organizowanego z okazji XXXII Wielkopolskiego Festiwalu Kultury Łowieckiej – Goraj-Zamek 2026 została Katarzyna Mróz kl. VIII b, opiekunem pracy była Aneta Hrabeć.

            Aneta Hrabeć

          • Wycieczka do Szczecina – dzień pełen przygód i dobrej zabawy

          •          Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Szczecina, która dostarczyła wielu niezapomnianych wrażeń i była doskonałą okazją do integracji oraz aktywnego spędzenia czasu.

            Po przyjeździe uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Pierwsza udała się do galerii handlowej, gdzie miała czas na odpoczynek i wspólny obiad. W tym samym czasie druga grupa korzystała z atrakcji przygotowanych w centrum rozrywki.

            Jednym z najciekawszych punktów programu była wizyta w escape roomie. Uczniowie zmierzyli się z zagadkami w pokojach o tematyce „Sherlock Holmes" oraz „Amazonka". Rozwiązywanie łamigłówek wymagało logicznego myślenia, spostrzegawczości i współpracy, dzięki czemu uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności oraz poczuć dreszczyk emocji związany z odkrywaniem kolejnych wskazówek.

            Następnie uczniowie wzięli udział w grze laserowej, która dostarczyła wielu pozytywnych emocji. Rywalizacja w drużynach wymagała szybkiego podejmowania decyzji, dobrej strategii i współdziałania. Wszyscy z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w rozgrywkach, świetnie się przy tym bawiąc.

            Po zakończeniu atrakcji grupy zamieniły się miejscami, dzięki czemu każdy miał możliwość skorzystania ze wszystkich przygotowanych aktywności.

            Wycieczka do Szczecina okazała się bardzo udana. Był to dzień pełen radości, nowych doświadczeń i wspólnie spędzonych chwil, które na długo pozostaną w pamięci uczestników.

             

            Waldemar Pawluczuk 

            Magdalena Kujawska- Krystopik

            Paweł Gąsiorowski 

          • Dzień Dziecka pełen atrakcji

          • Dzień Dziecka w Kornelówce upłynął w radosnej i pełnej atrakcji atmosferze. Na uczniów klas 1–3 czekały dmuchane zamki, wata cukrowa, popcorn oraz liczne zawody sportowe, w których wszyscy byli zwycięzcami. Po raz pierwszy mieliśmy również przyjemność gościć uczniów ze Szkoły Podstawowej w Stargardzie.

            Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców oraz Urzędowi Miejskiemu za ufundowanie atrakcji, a także Wojewódzkiemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu i Klubowi Olimpijczyka za organizację zawodów sportowych. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu był to wyjątkowy dzień pełen uśmiechu, zabawy i sportowych emocji.

            Starsi uczniowie również aktywnie świętowali ten dzień. Wyruszyli na wycieczki klasowe do Szczecina oraz do Parku Linowego w Rudnicy, gdzie mogli sprawdzić swoje umiejętności, przeżyć wiele przygód i spędzić czas w gronie koleżanek i kolegów.

          • VIII ETAP – MAJ 2026 r.

          • KONKURS ORTOGRAFICZNY O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY

             

            Kalina się rumieni, drżą srebrne liście osiki, biało połyskuje brzoza… .

            Ujrzeć, krzyżyk, nie najlepszy, olbrzym, pieprz, nie ma… .

             

            Wyrazy „codziennego użytku”, a jednak ciągle problematyczne.

            Chociaż nie dla wszystkich :)

             

            WYNIKI:

            I MIEJSCE     Antoni Moń 7b

            II MIEJSCE    Piotr Grządziel 7a

                                   Alan Ciszewicz 7a

            III MIEJSCE   Milena Wiśniewska 7c

             

            Zwycięzcom gratuluję, zapraszam w czerwcu na FINAŁ!

            Beata Rosentreter

             

          • Edukacyjna podróż do serca Polski

          • W dniach 18–20 maja uczniowie klas 4c, 6b, 7c, 8a i 8b uczestniczyli w trzydniowej wycieczce do Warszawy. Wyjazd był okazją do poznania najważniejszych miejsc związanych z historią, kulturą i funkcjonowaniem państwa polskiego.

            Podczas pobytu w stolicy uczniowie odwiedzili Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, gdzie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych przybliżających historię i kulturę Żydów w Polsce. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również wizyta na PGE Narodowym, podczas której uczestnicy mogli zajrzeć do miejsc na co dzień niedostępnych dla zwiedzających.

            Kolejny dzień upłynął pod znakiem odkrywania Warszawy. Uczniowie zwiedzili Centrum Nauki Kopernik i Planetarium, spacerowali po Trakcie Królewskim oraz Starym Mieście, a także odwiedzili Łazienki Królewskie. Niezwykle ciekawym doświadczeniem była również wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie młodzież mogła poznać zasady funkcjonowania polskiego parlamentu.

            Ostatniego dnia uczestnicy odwiedzili Wilanów, poznając historię króla Jana III Sobieskiego i jego rezydencji. Program obejmował także zwiedzanie Zamku Królewskiego.

            Wyjazd dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń, pozwolił poszerzyć wiedzę oraz spojrzeć na historię i współczesność Polski z zupełnie nowej perspektywy. Był to czas nauki, integracji i wspólnego odkrywania uroków stolicy.



            Katarzyna Horba
            Natalia Rydel
            Marlena Wieczorek
            Anita Kuźmińska 

          • Dzień Rodziny w klasach 1–3

          •      Dzień Rodziny to wyjątkowe święto, które co roku gromadzi dzieci, rodziców, opiekunów i nauczycieli we wspólnym celebrowaniu rodzinnych wartości. Z tej okazji uczniowie klas 1–3 przygotowali uroczysty koncert, podczas którego zaprezentowali swoje talenty artystyczne i wyrazili wdzięczność najbliższym. Wydarzenie rozpoczęło się serdecznym powitaniem gości. Następnie mali artyści zaprosili wszystkich do obejrzenia przygotowanego programu artystycznego. Na scenie nie zabrakło wzruszających tekstów, radosnych piosenek oraz układów tanecznych. Każdy występ został nagrodzony gromkimi brawami, a na twarzach rodziców można było dostrzec dumę i wzruszenie. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem prezentowali swoje umiejętności, wkładając wiele serca w przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Kolorowe stroje, piękna dekoracja oraz serdeczna atmosfera sprawiły, że koncert na długo pozostanie w pamięci uczestników. Dzień Rodziny był nie tylko okazją do zaprezentowania talentów dzieci, ale przede wszystkim do wspólnego spędzenia czasu i podkreślenia znaczenia rodziny w życiu każdego człowieka. To wydarzenie przypomniało nam, jak ważne są miłość, wsparcie i wzajemny szacunek. Szczególnym momentem uroczystości było odczytanie pięknego, pełnego wzruszeń wiersza przez Lidera Klubu Rodzica Zastępczego w powiecie drawskim, panią Joannę Maliczewską, która podkreśliła znaczenia rodziny zastępczej w życiu dziecka. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, opiekunom oraz wychowawcom za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości. Dzięki wspólnemu wysiłkowi tegoroczny Dzień Rodziny był pełen radości, uśmiechu i niezapomnianych emocji.

            Barbara Bendyna

          • Wizyta straży pożarnej w naszej szkole

          •  

            W dniu 29 maja uczniowie świetlicy szkolnej mieli wyjątkową okazję spotkać się ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszu Pomorskim. Wizyta wzbudziła ogromne zainteresowanie i dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń. Strażacy opowiedzieli uczniom o swojej codziennej pracy oraz o zagrożeniach, z jakimi spotykają się podczas akcji ratowniczych.  Największą atrakcją było zaprezentowanie wozu strażackiego i sprzętu ratowniczego. Uczniowie mogli z bliska zobaczyć specjalistyczne wyposażenie strażaków, przymierzyć hełm oraz usiąść w kabinie samochodu strażackiego. Strażacy pokazali również, jak działa wąż strażacki i sygnały alarmowe. Spotkanie było nie tylko ciekawą lekcją, ale także doskonałą okazją do utrwalenia wiedzy na temat bezpieczeństwa. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w pokazach i zadawali wiele pytań.

            Serdecznie dziękujemy strażakom za poświęcony czas, ciekawe zajęcia oraz cenną lekcję bezpieczeństwa.

            Klaudia Pawluk

             Katarzyna Gawecka

            Beata Kowalczyk 

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
        • 94-361-74-92, 94-361-63-11
        • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
          ul. Błonie Kaszubskie 2
          78-540 Kalisz Pomorski
          78-540 Kalisz Pomorski
          Poland
        • wicedyrektor@spkaliszpom.dlaedu.pl
          wicedyrekorped@spkaliszpom.dlaedu.pl
        • ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH


          Nazwa: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
Adres: Błonie Kaszubskie 2, 78-540 Kalisz Pomorski
Kontakt: sekretariat@spkaliszpom.dlaedu.pl 


        • INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
I
          mię i nazwisko: Dawid Nogaj

          Kontakt: inspektor@bezpieczne-dane.eu
        • CEL PRZETWARZANIA

          Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu kontaktowym.
Uzasadniony interes: komunikacja z osobami zainteresowanymi działalnością administratora

          PODSTAWY PRAWNE PRZETWARZANIA

          Przesłanka RODO: art. 6 ust. 1 lit. f

          ODBIORCY DANYCH 

          Podmioty świadczące na rzecz administratora usługi hostingowe, związane z prowadzeniem strony internetowej, z którymi zawarto umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.

          OKRES PRZECHOWYWANIA 
Podane dane będą wykorzystywane jedynie w okresie prowadzenia korespondencji zainicjowanej wiadomością przesłaną za pośrednictwem formularza kontaktowego.
        • PRZYSŁUGUJĄCE PRAWA
          • do dostępu do danych oraz uzyskania kopii danych
          • do żądania sprostowania danych
          • do żądania usunięcia danych osobowych oraz bycia zapomnianym
          • do żądania ograniczenia przetwarzania
          • do przenoszenia danych
          • do złożenia skargi od organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych)
        • TRANSFER DO PAŃSTW SPOZA EOG I ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWYCH

          Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej

          INFORMACJA 
Podanie danych osobowych wskazanych w formularzu jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na przesłaną korespondencję.

          ZAUTOMATYZOWANE PODEJMOWANIE DECYZJI, W TYM PROFILOWANIE
Podane dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu.
        • adres do eDoręczeń: AE:PL-77984-99381-BCGVD-22
      • Logowanie