• Pożegnanie

     • „Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.

      Jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić ….

      Jakbyś wierzyła w godzinę rozstania

      że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić”.

      Ks. J. Twardowski

       

      Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

      Pani Kamili Kulik

      naszej serdecznej Koleżanki, wspaniałej Nauczycielki i Wychowawczyni.

      Na zawsze będziesz obecna w naszej Pamięci i we wspomnieniach.

      Dziękujemy, że byłaś, dziękujemy, że mogliśmy z Tobą współpracować.

      Żegnamy Cię z bólem i żalem.

       

      W imieniu społeczności szkolnej składamy Rodzinie i Najbliższym wyrazy głębokiego współczucia.

     • III ETAP – KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY

     • Z dalekiej Północy przyleciały jemiołuszki, a kutię robiono na Kresach Wschodnich…

      W grudniu nasz konkurs pisało 15 osób. Dyktando ze słuchu obejmowało tematykę świąteczną.

      Nazwy ptaków zimowych, potraw, okolicznościowych słów. Tym razem bez dogrywki :)

       

      WYNIKI:

      I MIEJSCE Piotr Pacholec 8b   

      II MIEJSCE Jula Fajger 8d & Barbara Pietrzak kl. 6b

       

      Beata Rosentreter

       

       

     • Świąteczne warsztaty plastyczne

     •  

      W bibliotece Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego organizowane są różnorodne zajęcia, mające na celu rozwijanie szeroko pojętych zainteresowań czytelniczych. Tym razem do wspólnych działań zaprosiliśmy uczniów, którzy pod kierunkiem Pani Emilii Bogusz , uczestniczą w zajęciach rozwijających uzdolnienia. Zadaniem uczniów było wykonanie dekoracji świątecznej zgodnie z instrukcją. Wskazówki do pracy i potrzebne materiały pochodziły z kwartalnika wydawanego przez Drawieński Park Narodowy – „Wydra i przyjaciele”.  Uczestnicy mieli do wykonania świąteczne drzewko choinkowe przystrojone w szyszki, orzechy, jabłuszka i bombki. Na drzewku zawiesić  można też było barwne ptaki. Praca wymagała od uczniów cierpliwości, sprytu i przede wszystkim zdolności manualnych, ponieważ do wycięcia i złożenia było bardzo dużo elementów. Generalnie wszyscy uczestnicy zajęć poradzili sobie bardzo dobrze, każdy pracował na miarę swoich możliwości. To nasze pierwsze spotkanie z grupą Pani Emilii, ale mamy nadzieję, że nie ostatnie.

      Karolina Wagner, Katarzyna Horba i Emilia Bogusz

     • ŚWIATŁO DLA CIEBIE

     •  

      Kolejny raz do naszej szkoły dotarło Betlejemskie Światło Pokoju.  Przewodniczka, Pani Sylwia Tillack wraz z harcerkami 10 WDH „Wataha”  przekazały  życzenia dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. 

      Prostym  i krótkim, ale bardzo ważnym przekazem w tym szczególnym roku jest hasło: „Światło dla ciebie”.

      Przekazane światło ma być  znakiem pokoju, wzajemnego zrozumienia i symbolem pojednania między ludźmi. Ma też być symbolem zatrzymania się i przemyśleń nad tym co jest dla nas w życiu ważne.

      Dorota Ławniczak

     • Charytatywny kiermasz słodkości

     •  

      Dnia 19 grudnia w naszej szkole odbył się charytatywny kiermasz ciast. Celem akcji była zbiórka na leczenie  onkologiczne Pani Kamili Kulik.  Było to wydarzenie szczególne dla naszej szkoły, ponieważ zakupu wypieków mogła dokonać nie tylko społeczność naszej szkoły, ale także mieszkańcy naszej gminy. Przez siedem lekcji wolontariuszki sprzedawały ciasta, babeczki i inne wypieki podczas przerw międzylekcyjnych. Wynik zbiórki to zawrotna suma 2200 zł.  Akcja cieszyła się szerokim zainteresowaniem wśród całej społeczności szkolnej i poza szkolnej. Z całego serca dziękujemy rodzicom zaangażowanym w prace związane z wypiekami, uczniom, wolontariuszkom oraz nauczycielom za pomoc i wsparcie w organizację charytatywną w naszej szkole. Mamy nadzieję, że poprzez udział w tej akcji uczymy postawy pomagania słabszym, chorym, robienia czegoś dla innych i zachęcamy do działania na rzecz innych.

      Zachęcamy do wpłat na leczenie pod linkiem: https://fundacjarakiety.pl/checkout/order-received/30532/?key=wc_order_1Atb1pt3paaQk

      Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu.

     • „Moja zawieszka choinkowa”

     • Przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego wzięli udział w konkursie „Moja zawieszka choinkowa”. Konkurs polegał na wykonaniu dowolną techniką i środkami plastycznymi zawieszki bożonarodzeniowej, która zostanie wyeksponowana na  szkolnej  choince.

      Celem konkursu było  kultywowanie tradycji własnoręcznego wykonywania ozdób choinkowych, edukacja dzieci na temat zwyczajów związanych z Adwentem oraz zdobycie wiedzy na temat popularnych wzorów, kształtów i technik wykonywania ozdób choinkowych po pojawieniu się na polskich wsiach zwyczaju strojenia wigilijnego drzewka.

      Wszystkie prace były przepiękne. Dzieci wykazały się kreatywnością i pomysłowością. Każdy z uczestników mógł zgłosić do konkursu tylko jedną ozdobę choinkową. Prace ocenione zostały w dwóch kategoriach.

       

      Zwycięzcy w kategorii klas I-III:

      1 miejsce – Amelia Stysiak (kl. 2a)

                         Julia Walerowicz (kl. 2c)

      2 miejsce – Jakub Piaskowski (kl. 2a)

      3 miejsce – Franciszek Trawiński (kl. 3a)

      Wyróżnienie otrzymali:

      Barbara Gągalska (kl. 1a)

      Martyna Ryś (kl. 2a)

      Nadia Krystopik (kl. 2a)

      Nadia Ciesiółka (kl. 3a)

       

      Zwycięzcy w kategorii klas IV-VIII:

      1 miejsce – Maria Kitosz (kl. 4c)

      2 miejsce – Wiktor Ziółkowski (kl. 7a)

      3 miejsce – Zuzanna Bucholc (kl. 6c)

      Wyróżnienie:

      Nataniel Kranc (kl. 6c)

      Wojciech Leszczyński (kl. 4c)

      Julia Dołhyj (kl. 4b)

      Mikołaj Piaskowski (kl. 4c)

      Wojciech Gumułka (6b)

       

      Dziękujemy dzieciom, młodzieży oraz rodzicom za zaangażowanie. Zachęcamy do dalszego brania udziału w konkursach.

      Aleksandra Budzyńska

      Anita Kuźmińska

      Marlena Maras

     • Spotkanie z rodzicami inaczej

     •         W Kornelówce  już od początku grudnia widoczne były zwiastuny nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Niedawno odwiedził nas Święty Mikołaj, a na dolnym korytarzu  stoi przepięknie  przystrojona choinka. W każdym miejscy szkoły dzięki bożonarodzeniowym elementom panuje radosna  atmosfera.

                    Klasa 4 a pragnęła również poczuć magię świąt i dnia 12 grudnia zorganizowała spotkanie z rodzicami, na którym omówione zostały sprawy bieżące związane ze zbliżającym się zakończeniem pierwszego półrocza, a następnie uczniowie, rodzice, dziadkowie oraz wychowawca wykonywali bożonarodzeniowe ozdoby.  Pomysłów nie brakowało i rąk do pracy także. Przy zapachu kawy i słodkim poczęstunku wykonaliśmy choinki ze sklejki, gwiazdy z  bibuły i papieru, drewniane Mikołaje, przepiękne stroiki z gałązek świerkowych, szyszek i innych drobiazgów.

      15 grudnia w szkole odbył się kiermasz zorganizowany przez klasę, na którym można było kupić i wynagrodzić pracę i zaangażowanie uczniów oraz rodziców. Częściowy dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na lokalną akcję charytatywną.


      Wychowawca klasy 4a

      ​​​​​​​Kinga Łuc

     • Tydzień Edukacji Informatycznej

     • W dniach od 5 do 12 grudnia w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim odbywał się Tydzień Edukacji Informatycznej. Był to tydzień, w którym uczniowie szczególnie mieli czas na uświadomienie sobie jak bardzo ważny jest rozwój edukacji informatycznej w naszym życiu. Realizowaliśmy między innymi zajęcia z robotyki, w klasach młodszych programowanie w SCRATCH, w klasach starszych programowanie      w DEV C++, projektowanie komputerów przyszłości oraz tego jak uczniowie wyobrażają sobie roboty za 30 lat.  Uczniowie klas starszych programując w języku C++ nauczyli się jak kompilować i uruchamiać wykonany przez siebie program. Pisali programy, które za zadanie miały wyświetlenie napisu Tydzień Edukacji Informatycznej, obliczającego pole prostokąta, trójkąta czy objętości sześcianu. Uczniowie klas młodszych samodzielnie w Scratch tworzyli kostiumy swoich duszków, projektowali tła, pisali skrypty, dzięki którym duszek miał wykonywać odpowiednia zadania.  Łącznie w szkole w działaniach na rzecz Tygodnia Edukacji Informatycznej wzięli wszyscy uczniowie klas 4-8. Do akcji włączyli się także rodzice, którzy zaprojektowali gazetkę z tej okazji.

      Nauczyciel informatyki

      Iwona Sobczak

     • Spotkanie integracyjne

     •       12 grudnia uczniowie klasy VII a udali się do Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Niemieńsku na spotkanie integracyjne. Młodzież poznała historię zamku, dowiedziała się jaka jest specyfika pracy  z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie oraz ruchowo, zwiedziła pomieszczenia znajdujące się w zamku.

      Uczniowie wzięli aktywny udział w słuchaniu muzyki metodą Batti Strauss poprzez grę na instrumentach. Metoda ta kształtuje wyobraźnię dźwiękową, uczy zasad współdziałania w grupie oraz przestrzegania ustalonych reguł i ról.

      Uczniowie klasy VII a przekazali wychowankom Specjalnego Ośrodka prezenty (artykuły szkolne, chemiczne, spożywcze oraz słodycze), które zostały zebrane w naszej szkole. Ogromne podziękowania kierujemy w stronę uczniów oraz rodziców, którzy wsparli podopiecznych SOSzW . Uśmiechy i radość, jakie otrzymaliśmy przy tej okazji są dla nas niesamowitym zastrzykiem energii.

      Na zakończenie mieliśmy możliwość obejrzenia próby jasełek w wykonaniu wychowanków oraz nauczycieli z ośrodka. W tym roku jasełka zostaną przedstawione           w formie teatru cieni. Ta forma teatralna pozwala widzowi obserwować cienie rzucane przez dekorację, rekwizyty oraz aktorów. Do zbudowania teatru potrzebny był biały materiał oraz silne światło, które pada na  dany obiekt, co powoduje pojawienie się wzoru cienia. Taka forma niecodziennego spotkania z przedstawieniem niezmiernie zaciekawiła uczniów oraz jednocześnie dała wszystkim mnóstwo radości.

      Serdeczne podziękowania składamy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej, która pokryła koszty naszego wyjazdu.

       

      Organizatorzy:

      Emilia Bogusz

      Anna Słuka- Maciąg

     • „Anioły są wśród nas”

     •   Czas świąt Bożego Narodzenia to czas, gdy spotykamy się z naszymi bliskimi, by wspólnie świętować i odpoczywać.  To nie tylko  aromat świeżej choinki  czy smakowitych potraw. Magiczną atmosferę tworzą również dekoracje w naszych domach. Dlatego z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany konkurs  „Anioły są wśród nas”. Celem  konkursu było aktywne przygotowanie się do Świąt Bożego Narodzenia, kultywowanie tradycji świątecznych  oraz rozwijanie i kształtowanie wyobraźni przestrzennej i aktywności twórczej .

      14  grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastyczno-technicznego.

      Jury w składzie: pani dyrektor Dorota Ławniczak, pani wicedyrektor Anna Rydzewska oraz pani Karolina Wagner miało nie lada problem z wyborem. Wszystkie anioły to niepowtarzalne, przepiękne rękodzieło, w którego wykonanie każdy autor musiał włożyć dużo serca i pracy. Uroczystego wręczenia nagród dokonała pani dyrektor Dorota Ławniczak.

      I miejsce zdobyła - Antonina Matuk z kl. IV c,

      II miejsce zdobyła Lena Niezgoda  z kl. VIII c,

      III miejsce  zdobyła  Zofia  Kucharska z kl. VI c.

      Wyróżnienia zdobyli : Zuzanna Bucholc i Nataniel Kranc z kl. VI c oraz Anna Hyjek z kl. VIII d. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie  nagrody.

      Organizatorkami konkursu były  panie Aneta Hrabeć i Katarzyna Gawecka.

      Aneta Hrabeć

     • Świąteczne zajęcia dodatkowe

     •       Zajęcia dodatkowe dają możliwość pracy w grupie. Tym razem nasi uczniowie tworzą wspólną pracę o tematyce świątecznej. Praca w zespole daje mnóstwo możliwości twórczych, ale pozwala również pracować nad relacjami rówieśniczymi. Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno – społeczne ukierunkowane są na rozwój skutecznego komunikowania się, rozwiązywania konfliktów, okazywania empatii i rozumienia własnych emocji, a  także rozwój zdolności radzenia sobie z problemami związanymi z procesem rozwojowym.

       

      Nauczyciel

      Iwona Sobczak

     • Świąteczna podróż do Wielkiej Brytanii

     • Grudzień to magiczny czas, kiedy wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Pojawiają się choinki i ozdoby, w domach zaczyna pachnieć orzechami, goździkami i pomarańczą. Nie w każdym kraju Wigilia czy Boże Narodzenie wygląda tak samo jak u nas. Inne nacje mają odmienne tradycje i zwyczaje. Realizując międzynarodowy projekt edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy” uczniowie z klas III uczęszczający do świetlicy szkolnej dowiedzieli się jak wyglądają Święta Bożego Narodzenia w Wielkiej Brytanii. Dzieci poznały tradycje i zwyczaje świąteczne, takie jak: świąteczne skarpety na kominku, Christmas Pudding, czyli tradycyjną potrawę świąteczną oraz tradycje związane z drugim dniem świąt – Boxing Day. Na zakończenie zajęć wszyscy zaśpiewali wspólnie piosenkę „Jingle Bells”.

      Zarówno w Polsce, jak i Wielkiej Brytanii Boże Narodzenie to przede wszystkim czas spędzany i celebrowany w gronie rodzinnym. W zbliżającym się czasie życzymy wszystkim wielu radosnych chwil. Happy Christmas!

       

      Emilia Bykowska-Tuziak

      Wychowawca świetlicy

     • Tajemnice iluzji w Kornelówce.

     •         12 grudnia 2022 r. w naszej szkole gościliśmy Teatr Iluzji Aleksandra Tkacza. Pan Aleksander ze swoją asystentką przygotowali niesamowity spektakl z myślą o dzieciach i młodzieży. Forma była bardzo atrakcyjna, dopasowana do poziomu percepcji uczestników. Pokaz  składał się z muzyki, iluzji oraz mnóstwa fantazji. Współudział uczniów w magicznych sztuczkach  w trakcie pokazu wywarł pozytywny wpływ na tworzenie aktywnych i twórczych postaw, pobudzał aktywność intelektualną oraz dawał interesujący pogląd na matematykę i fizykę. Iluzjonista przedstawił społeczności uczniowskiej ciekawe efekty iluzjonistyczne, takie jak: pojawianie się, znikanie, uniesienie w powietrzu, zamiana kartek na banknoty, czytanie w myślach czy zaczarowanie i zmienienie  jednego ucznia na moment… w  króliczka.  Uczniowie doświadczyli, jak odbiera nasz mózg, to, co widzą oczy i dowiedzieli się na czym polega złudzenie optyczne! Sztuka iluzji dostarczyła wszystkim miłych wrażeń, niezapomnianych przeżyć oraz korzystnie wpłynęła na rozwój wyobraźni i logicznego myślenia. Magiczna atmosfera, którą stworzył iluzjonista, pozwoliła oderwać się naszym uczniom od rzeczywistości szkolnej, przenieść w świat fantazji, magii, tajemniczości. Dziękujemy za dostarczenie miłych i niezapomnianych wrażeń.

      Anita Kuźmińska

     • Dzień Bota

     • Z okazji Dnia Bota obchodzonego 10 grudnia uczniowie naszej szkoły już kilka dni wcześniej rozpoczęli projektowanie robotów przyszłości. Nie było to łatwe zadanie, bo już w tej chwili postęp rozwoju informatyki, w tym robotyki jest ogromny. Wyobraźnia naszych dzieci może zdziałać cuda.  Pomysły były przeróżne, poczynając od robotów pracujących w kosmosie, poprzez roboty domowe, świąteczne i kończąc na modyfikacjach tych aktualnych. Wszystkie prace robiły wrażenie i były nietuzinkowe.

      Uczniowie dowiedzieli się dzięki takim zajęciom, że bot to program wykonujący pewne czynności w zastępstwie człowieka. Nazwa bot pochodzi od słowa robot. A czym jest botyka? Jak sama nazwa mówi, związana jest z botami. To wiedza na temat zachowań ludzkich, która wykorzystywana jest do modelowania oraz symulowania cyfrowych postaci.

       

      Nauczyciel informatyki

      Iwona Sobczak

     • O lesie w bibliotece

     •     W piątkowe przedpołudnie w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego usłyszeć można było śpiew ptaków, a między regałami, niczym między drzewami,  wyrosły kolorowe grzyby.  Na niezwykle intersujące spotkanie z lasem i jego mieszkańcami zaprosiła nas  Pani Zofia Zmiertka – Kaliniak i Pani  Klaudia Bulwa w ramach zadania pn. „Realizacja Programu pn.:>Ekologiczni z natury – przez las na dwóch kółkach<PGL LP Nadleśnictwo Kalisz Pomorski” pod egidą Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy 3 c i 4 c. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, słuchały ciekawych opowieści o darach lasu: grzybach i owocach , a także o zwierzętach żyjących w naszych lasach. Uczniom bardzo podobały się rekwizyty wykorzystane na zajęciach: barwne ptaki, grzyby jadalne i trujące, leśne owoce: szyszki, żołędzie, orzechy, głóg i wiele innych. Do degustacji był też miód. Dzieci chętnie sięgały po słodki przysmak w różnych odmianach: malinowy, lipowy i wielokwiatowy. Leśne spotkanie było doskonalą okazją do wykazania się wiedzą własną. Dzieci chętnie opowiadały o zbieraniu grzybów o i zwierzętach, które udało im się zaobserwować w lesie. Impreza w bibliotece należy do udanych, mamy nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się z Paniami z Nadleśnictwa Kalisz Pomorski.

      Bibliotekarki Karolina Wagner i Katarzyna Horba

     • Mikołajki

     •         Szóstego grudnia w naszej szkole był niecodzienny klimat i odrobina magii, ponieważ obchodziliśmy Mikołajki. Już od rana w szkolnych korytarzach krzątali się uczniowie poubierani w czerwone stroje i czapki. O godzinie 9.00 progi naszej szkolnej auli przekroczył Święty Mikołaj, który rozdał prezenty wszystkim grzecznym dzieciom z klas 1-3.  Następnie odbyła się zabawa mikołajkowa przy świątecznych piosenkach. Cóż to była za radość i pozytywne emocje! Tego dnia Mikołaj pamiętał także o starszych uczniach. Podczas lekcji zaglądał przez dziurkę od klucza i sprawdzał, czy są grzeczni- a tacy byli, po czym swoim dzwoneczkiem sygnalizował swoje nadejście. Po wejściu do klas obdarował uczniów paczkami z prezentami, a uczniowie w podzięce śpiewali piosenki, mówili wiersze, a także tańczyli! Uczniowie rzucali także Mikołajowi wyzwania, którym musiał podołać. Był to czas na moment radości, uśmiechu, dzielenia się szczęściem z innymi.

       

                                                                                                             Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego.

       

       

     • Świąteczny prezent dla maleńkich serduszek

     • „ Zwierzęta nie maja głosu.

                                                                                                          Nigdy nie poproszą o pomoc.

      Nigdy nie poproszą o wolność.

      Nigdy nie poproszą o ochronę.

      Człowiek musi być ich głosem.”

       

        Nadchodzi zima. Jest to czas, który stanowi ogromne wyzwanie dla bezdomnych zwierząt. Większość psów przebywających w schronisku mieszka na zewnątrz, w boksach, w budach, dlatego dla nich najlepszym prezentem byłby oczywiście nowy, kochający  dom. Nie zawsze jest jednak to możliwe. Dlatego tak ważna jest wszelkiego rodzaju pomoc i wsparcie.

      7 grudnia br. w naszej szkole odbył się jarmark świąteczny ze słodkościami.  Uzyskany dochód w kwocie 700 zł. został w całości przeznaczony na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Choszcznie.

      Ponadto przez dwa tygodnie trwała akcja  „Świąteczna paczka dla schroniaczka”.

      Zebrana karma, smakołyki i inne akcesoria dla psów i kotów również trafią do bezdomniaczków w Choszcznie.  Pomysłodawczyniami były panie Aneta Hrabeć i Małgorzata Pietrzak, opiekunki Szkolnego Koła Wolontariatu.

      Z całego serca chcemy serdecznie podziękować społeczności Kornelówki, w szczególności  uczniom, rodzicom, wychowawcom z klas I-III, którzy wsparli nasze działania oraz pani Idzie Walczak i panu Łukaszowi Krymowskiemu za opiekę podczas trwania jarmarku.

                                                                                                                                                Aneta Hrabeć

     • „Ekologiczni z natury- przez las na dwóch kółkach”

     •      Pod takim hasłem odbywały się zajęcia  koła przyrodniczego w klasach 1a i 1b z edukacji ekologicznej. Na zaproszenie nauczycielek przyrody Pań Marty Kędzierskiej i Stanisławy Górnik stale współpracujących  z Nadleśnictwem w Kaliszu Pomorskim oraz  wychowawczyni klasy 3b Pani Urszuli Jarzyńskiej  w szkole zrealizowano zadanie z projektu pilotowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. W trakcie zajęć uczniowie  mogli odbyć wycieczkę do lasu. W trakcie tego spotkania korzystając z bogatego asortymentu pomocy   uczniowie mogli poznać owoce leśne, ptaki leśne, rozpoznawać grzyby jadalne, niejadalne i trujące, spróbować smaku miodów. W atrakcyjny dla dzieci sposób zajęcia przeprowadziła edukatorka Nadleśnictwa w Kaliszu Pomorskim, Pani Zofia Zmiertka- Kaliniak.   

      Bardzo dziękujemy  Pani Zofii w imieniu uczniów za ciekawe i aktywne zajęcia i liczymy na dalszą współpracę.                                          

                                                                                                                                     St.Górnik                                           

                                            M.Kędzierska

                                                                                                                                     U.Jarzyńska

     • Konkurs na ulubioną postać z bajki - rozstrzygnięty!

     • W listopadzie z okazji Dnia Postaci z Bajek zorganizowany został  w naszej bibliotece szkolnej konkurs plastyczny dla uczniów klas 1 -3. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dowolną techniką rysunku z bohaterem ulubionej bajki. Na konkurs wpłynęło 25 prac, wszystkie barwne i oryginalne. Komisja oceniająca rysunki stanęła przed nie lada wyzwaniem. Ostatecznie postanowiono trzynastu uczniów nagrodzić książkami, pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia, jako zachętę do dalszych działań. Wśród nagrodzonych książkami uczniów znaleźli się: Kacper Maliczewski  z 1 a, Olga Żbik z 1 c, Tomasz Kisała, Miłosz Skrzypiec, Nadia Krystopik z  2 a, Maciej Paluszkiewicz z 2 b, Jan Głowacki, Lila Filipiak, Szymon Kowalski i Ksawery Woźniak z 2 c, Zosia Staniec, Hania Janik i Maja Kaczmarzewska z 3 c. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy do zabawy w kolejnych naszych przedsięwzięciach.

      Bibliotekarki Karolina Wagner i Katarzyna Horba.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
   • 94-361-74-92, 94-361-63-11
   • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim ul. Błonie Kaszubskie 2 78-540 Kalisz Pomorski 78-540 Kalisz Pomorski Poland
   • wicedyrektor@spkaliszpom.dlaedu.pl wicedyrekorped@spkaliszpom.dlaedu.pl
   • ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
 Nazwa: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
Adres: Błonie Kaszubskie 2, 78-540 Kalisz Pomorski
Kontakt: sekretariat@spkaliszpom.dlaedu.pl 


   • INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
I mię i nazwisko: Dawid Nogaj
 Kontakt: inspektor@bezpieczne-dane.eu
   • CEL PRZETWARZANIA
 Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu kontaktowym.
Uzasadniony interes: komunikacja z osobami zainteresowanymi działalnością administratora PODSTAWY PRAWNE PRZETWARZANIA
 Przesłanka RODO: art. 6 ust. 1 lit. f ODBIORCY DANYCH 
 Podmioty świadczące na rzecz administratora usługi hostingowe, związane z prowadzeniem strony internetowej, z którymi zawarto umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. OKRES PRZECHOWYWANIA 
Podane dane będą wykorzystywane jedynie w okresie prowadzenia korespondencji zainicjowanej wiadomością przesłaną za pośrednictwem formularza kontaktowego.
   • PRZYSŁUGUJĄCE PRAWA • do dostępu do danych oraz uzyskania kopii danych • do żądania sprostowania danych • do żądania usunięcia danych osobowych oraz bycia zapomnianym • do żądania ograniczenia przetwarzania • do przenoszenia danych • do złożenia skargi od organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych)
   • TRANSFER DO PAŃSTW SPOZA EOG I ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWYCH
 Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej INFORMACJA 
Podanie danych osobowych wskazanych w formularzu jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na przesłaną korespondencję. ZAUTOMATYZOWANE PODEJMOWANIE DECYZJI, W TYM PROFILOWANIE
Podane dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu.
  • Logowanie