• MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

     •     29 września br.  na  Orliku naszej  Kornelówki,  odbył się Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej, w których uczestniczyły klasy: 2c, 3a i 3b.

      Mecze, odbyły się w miłej atmosferze oraz w duchu zdrowej rywalizacji.  Tego dnia wszyscy byli wygrani, a zwieńczeniem sportowych zmagań był słodki poczęstunek oraz wręczenie medali.

       

      Wychowawcy klas:

      Aleksandra Budzyńska

      Daria Niedźwiedź

      Matylda Łabuć

     • Kreatywne warsztaty slime w klasie 3a

     •         29 września do klasy III a przyjechały z Mirosławca przesympatyczne Panie z firmy Esy Floresy – Animacje dla dzieci, które przeprowadziły warsztaty kreatywne Slime. Slime to ciągnąca się, kolorowa maź, która zrobiła wśród dzieci prawdziwą furorę. Jest to masa plastyczna, która rozwija: zmysły, zręczność, wyobraźnię i kreatywność. W czasie zabawy uczniowie  uczyli się skupienia i koncentracji. Każdy, kto próbował stworzyć slima wie, że nie zawsze łatwo dobrać odpowiednie proporcje. Utworzenie idealnej masy zajmuje czasami sporo czasu i wymaga od dziecka wytrwałości w dążeniu do zakończenia wytyczonego sobie zadania. Taką determinacją wykazali się wszyscy uczestnicy zajęć,  nie poddawali się i doprowadzili swojego slima do doskonałej formy. Gratulacje!

       

      Wychowawca klasy 3 a

      Aleksandra Budzyńska

     • ,,Herbatka dla Seniora”

     •        Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Polsce obchodzony jest 1 października. W związku z tym uczniowie klas 2c i 3a zorganizowali akcję charytatywną pt. "Herbatka dla seniora", której celem było zebranie różnorodnych herbat oraz ciasteczek dla seniorów z  pobliskiego Domu Seniora.

      Chcieliśmy tym małym gestem umilić i uatrakcyjnić naszym Seniorom długie jesienne wieczory. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcje.

       

      Opiekunowie Wolontariatu

      Aleksandra Budzyńska

      Daria Niedźwiedź

      Anita Kuźmińska

     • Powitanie jesieni w bibliotece

     •     W czwartkowy, wrześniowy  poranek w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią Panią Darią Niedźwiedź powitali jesień. Nie było to zwykłe powitanie, ale prawdziwa literacka uczta. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania o Pani Jesieni, która zauważając, że jej przyjście nie sprawiło ludziom radości, postanowiła coś z tym zrobić. Pomalowała liście na różne kolory, na drzewach pojawiły się soczyste owoce, a w lasach zaroiło się od grzybów. Uczniowie bardzo szybko zauważyli, że obecna pora roku ma swoje atuty i nie warto kojarzyć jej tylko z szarością, deszczem i smutkiem. Dopełnieniem imprezy były jesienne wiersze naszych polskich poetów. Chętne dzieci wybierały z koszyczka ozdobne kartki z tekstami wierszy, a prowadząca spotkanie pani bibliotekarka odczytywała je. Nie mogło zabraknąć też jesiennej zgaduj – zgaduli.  Wizyta drugoklasistów była bardzo udana. Dzieci udowodniły, że posiadają dużą wiedzę na temat otaczającego nas świata, potrafią wzorowo zachować się w bibliotece i dobrze się w niej czują.

      Bibliotekarki Karolina Wagner i Katarzyna Horba

     • BEZPIECZNIE W KALISKIEJ „KORNELÓWCE”

     •      Jak co roku, we wrześniu, w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”, profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim, tym razem  wspólnie z dzielnicową Komisariatu Policji w Kaliszu Pomorskim  przeprowadzili spotkania edukacyjno – profilaktyczne  odwiedzając najmłodszych uczniów z naszej szkoły.

      Mundurowe w trakcie spotkania omówiły podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie drogi do i ze szkoły. Wskazywały zagrożenia i niebezpieczeństwa związane z ruchem kołowym i pieszym. Funkcjonariuszki uświadamiały dzieciom, które miejsca przeznaczone do przechodzenia na drugą stronę ulicy są bezpieczne i jak prawidłowo przez nie przechodzić. Policjantki zachęcały również do używania elementów odblaskowych. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się przygotowany przez mundurowe symulator przejścia dla pieszych, dzięki któremu najmłodsi mogli sprawdzić nabyte podczas zajęć umiejętności w praktyce.

      Takie spotkania z dziećmi będą kontynuowane przez cały rok szkolny a wszystko po to, aby utrwalić w nich nawyki prawidłowych  i bezpiecznych zachowań.

       

      Pedagog szkolny

      Ewa Klimek

     • Bezpieczeństwo ponad wszystko

     •       Bezpieczeństwo naszych uczniów jest dla nas bardzo ważne, dlatego zaprosiliśmy do naszej szkoły przedstawicieli Straży Miejskiej, panią Agnieszkę Maślak oraz pana Marka Leśniewskiego. Funkcjonariusze poprowadzili zajęcia warsztatowe dla wszystkich uczniów klas pierwszych.  Tematyka prowadzonych zajęć dotyczyła bezpieczeństwa w drodze do szkoły i w szkole, oraz unikania różnego rodzaju zagrożeń, np. w kontaktach z osobami obcymi.

      Podczas pogadanki uczniowie utrwalili wiadomości na temat pracy strażnika. Mieli również okazję wykazać się wiedzą na temat bezpieczeństwa na drodze, funkcji sygnalizacji świetlnej oraz pasów. Przypomniano i utrwalono numery alarmowe. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem uczniów. Na zakończenie spotkania funkcjonariusze wręczyli wszystkim uczniom odblaskowe prezenty.

       

      Katarzyna  Car

     • „Sprzątanie to ważna sprawa, ekologia to podstawa”

     •         W trzecim tygodniu września  uczniowie edukacji wczesnoszkolnej  oraz uczniowie wybranych klas  szóstych i siódmych  zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki  wyruszyli na  akcję ekologiczną „Sprzątanie Świata”.  Przed wyjściem wychowawcy przeprowadzili pogadanki na temat bezpieczeństwa oraz celów akcji. Uczniowie sprzątali teren wokół szkoły, teren plaży oraz las wokół Kalisza Pomorskiego. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegała sprawnie a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko naturalne oraz czystość otoczenia.

      Udział w akcji był połączeniem przyjemnego z pożytecznym, robiąc coś dla naszej Ziemi, uczniowie mogli jednocześnie spędzić czas z klasą na świeżym powietrzu i w miłej atmosferze.

      Serdeczne podziękowania w tych dniach za opiekę w terenie składamy dla pracowników Nadleśnictwa w Kaliszu Pomorskim: pani Zofii Zmiertka – Kaliniak i pani Klaudii Bulwy oraz panom Mateuszowi Remiszewskiemu, Adrianowi Gutowiczowi i Grzegorzowi Kędzierskiemu. Dziękujemy również  koordynatorowi  akcji, pani Marcie Kędzierskiej.

       

      Katarzyna Car

     • Dzień KROPKI

     • 15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. W tym roku wszyscy uczniowie naszej szkoły postanowili przyłączyć się do jego obchodów. Tego dnia obowiązywały ubrania w kropki. Podczas zajęć lekcyjnych i zajęć świetlicowych uczniowie wykonywali swoje kropkowe dzieła. Wspaniałe efekty ich prac możemy podziwiać na zamieszczonych poniżej zdjęciach.

      A my po obchodach Dnia Kropki wiemy jedno: każdy z naszych uczniów ma ogromny talent, wystarczy tylko uwierzyć  w siebie!!!


       

      Samorząd Uczniowski

     • Narodowe Czytanie w Kornelówce

     •            W ramach lekcji języka polskiego uczniowie klasy 7 c wzięli udział w 12. odsłonie Narodowego Czytania.

      Podczas zajęć polonistycznych zaznajomili się z powieścią Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Uczniowie poznali ideę akcji, zapoznali się z życiorysem oraz twórczością wybitnej pisarki Elizy Orzeszkowej.

      Następnie czytali fragmenty powieści, omawiali przestrzenie, jakie tam panują, opisywali  krajobrazy przedstawiające Niemen – rzekę Grodzieńszczyzny.

      Dodatkowym, bardzo ciekawym elementem lekcji była charakteryzacja   czytających,  którzy wcielili się w bohaterów z Bohatyrowicz i Korczyna.

      Atmosfera tego dzieła, bogata nadniemeńska przyroda, wspaniałe pejzaże i krajobrazy oraz obrazy opisy Powstania Styczniowego zrobiły wielkie wrażenie na słuchających.  Uczniowie zgodnie jednak  stwierdzili, że powieść Nad Niemnem  jest bardzo trudnym utworem.

       

      Aneta Hrabeć

     • Bezpieczna świetlica

     •                Wakacje za nami, rozpoczął się nowy rok szkolny, to wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale też dla dorosłych. W tym czasie należy szczególnie pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa, dlatego właśnie teraz szczególnego znaczenia nabiera bezpieczna droga naszych uczniów do szkoły i ze szkoły do domu. Dnia 12 września w  świetlicy szkolnej zostało zorganizowane spotkanie ze Strażą Miejską. W ramach zajęć uczniowie otrzymali wiedzę o zasadach ruchu drogowego, prawidłowym zachowaniu w autobusie i na przystanku autobusowym oraz szybkim reagowaniu w sytuacji zagrożenia życia. Uczniowie uczyli się prawidłowego przejścia przez jezdnię w naszym szkolnym Miasteczku Ruchu Drogowego. Powracające po długiej przerwie dzieci często zapominają o własnym bezpieczeństwie. Obowiązkiem nas dorosłych jest dbanie o ich bezpieczeństwo nie tylko w domu, szkole, ale też na drodze.

       

      Wychowawcy świetlicy klas I – III

     • „Czas rozwinąć skrzydła”.

     • „Czas rozwinąć skrzydła”.

       

      Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego

      Po wakacyjnej przerwie 4 września 2023 Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego znów zaczęła tętnić życiem. O godzinie 9.30 rozpoczęto nowy rok szkolny dla klas I-III, o 10.15 dla klas IV-VIII. W apelach na hali sportowej z tej okazji udział wzięli uczniowie i ich rodzice, nauczyciele, dyrektor pani Dorota Ławniczak, z-ca dyrektora pani Anna Niezgoda, z-ca dyrektora pani Anna Rydzewska oraz zaproszeni goście. Swą obecnością zaszczycili nas: Sekretarz Gminy pani Irena Kiljańska-Kotowicz, Inspektor ds. Oświaty pani Marta Gorajewska, Burmistrz Kalisza Pomorskiego pan Janusz Garbacz, Dowódca 2 Brygady Zmechanizowanej w Złocieńcu gen. bryg. pan Dariusz Machula, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Paweł Kulbacki oraz zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej pani Grażyna Kowalska.

      Po wprowadzeniu sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy i odśpiewaniu przez całą społeczność szkolną hymnu narodowego głos zabrała pani dyrektor Dorota Ławniczak, która powitała uczniów i zgodnie z mottem uroczystości  życzyła dzieciom wielu sukcesów. Realizacji założonych celów i powodzenia w nowym roku szkolnym życzyli również młodzieży Burmistrz Kalisza Pomorskiego pan Janusz Garbacz oraz Dowódca 2 Brygady Zmechanizowanej w Złocieńcu gen. bryg. pan Dariusz Machula.

      Apel dla klas I-III poprowadziła pani Stanisława Górnik, dla klas IV-VIII pani Kamila Staszewska-Kołtun. Po oficjalnej części uroczystości wychowawcy zaprosili dzieci do swoich klas, gdzie uczniowie po przerwie wakacyjnej pierwszy raz zasiedli w ławkach i zapoznali się z planem lekcji. Obecnie placówka ma pod opieką 21 klasy, łącznie 435 uczniów. Szczególnie witamy w tym roku 59 nowych uczniów klas 1a, 1b i 1c. Wychowawstwo w tych klasach objęły panie Katarzyna Car, Paulina Rzeszuto i Oktawia Broś. W klasach czwartych wychowawstwo objęły panie Sławomira Sydlewska, Magdalena Kujawska-Krystopik i Anita Kuźmińska.   Całej społeczności szkolnej życzymy powodzenia, aby nowy rok był owocny, twórczy i pełen wzajemnej życzliwości oraz satysfakcji z czasu spędzanego wspólnie w szkole.

       

      Sławomira Sydlewska

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
    • 94-361-74-92, 94-361-63-11
    • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim ul. Błonie Kaszubskie 2 78-540 Kalisz Pomorski 78-540 Kalisz Pomorski Poland
    • wicedyrektor@spkaliszpom.dlaedu.pl wicedyrekorped@spkaliszpom.dlaedu.pl
    • ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
 Nazwa: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
Adres: Błonie Kaszubskie 2, 78-540 Kalisz Pomorski
Kontakt: sekretariat@spkaliszpom.dlaedu.pl 


    • INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
I mię i nazwisko: Dawid Nogaj
 Kontakt: inspektor@bezpieczne-dane.eu
    • CEL PRZETWARZANIA
 Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu kontaktowym.
Uzasadniony interes: komunikacja z osobami zainteresowanymi działalnością administratora PODSTAWY PRAWNE PRZETWARZANIA
 Przesłanka RODO: art. 6 ust. 1 lit. f ODBIORCY DANYCH 
 Podmioty świadczące na rzecz administratora usługi hostingowe, związane z prowadzeniem strony internetowej, z którymi zawarto umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. OKRES PRZECHOWYWANIA 
Podane dane będą wykorzystywane jedynie w okresie prowadzenia korespondencji zainicjowanej wiadomością przesłaną za pośrednictwem formularza kontaktowego.
    • PRZYSŁUGUJĄCE PRAWA • do dostępu do danych oraz uzyskania kopii danych • do żądania sprostowania danych • do żądania usunięcia danych osobowych oraz bycia zapomnianym • do żądania ograniczenia przetwarzania • do przenoszenia danych • do złożenia skargi od organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych)
    • TRANSFER DO PAŃSTW SPOZA EOG I ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWYCH
 Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej INFORMACJA 
Podanie danych osobowych wskazanych w formularzu jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na przesłaną korespondencję. ZAUTOMATYZOWANE PODEJMOWANIE DECYZJI, W TYM PROFILOWANIE
Podane dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu.
   • Logowanie