https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02v7sdt9yix1boATt2SQfRQXWEXP5NuXE1krrMdwokua7Ut19x1m75GCS1iJ7uC3gzl&id=100088467690568
ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA
Konkurs na ozdobę choinkową rozstrzygnięty
Konkurs na ozdobę choinkową rozstrzygnięty
22 grudnia br. odbyło rozstrzygnięcie konkursu pt. „Zawieszka choinkowa”. Celem konkursu było kultywowanie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem, pogłębianie tradycji na temat symboli bożonarodzeniowych, doskonalenie umiejętności manualnych, rozbudzenie wyobraźni i kreatywnego myślenia oraz rozwijanie twórczości plastycznej. Technika prac była dowolna, ale praca miała spełniać kryterium – miała być zawieszką na choinkę. Podczas oceny prac konkursowych przez jury liczyła się kreatywność, nawiązanie do tradycji, różnorodność stosowanych technik, oryginalność oraz estetyka wykonania pracy. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. Wpłynęło wiele ciekawych prac, które zdobią naszą piękną, „Kornelówkową” choineczkę.
Laureatami w klasach I-III zostali:
I miejsce- Miłosz Skrzypiec
II miejsce- Pola Girtler
III Hubert Gontarz
Wyróżnienia trafiły do Kuby Piaskowskiego, Bianki Litwin oraz Amelii Kowalskiej.
Laureatami w klasach IV- VIII zostali:
I miejsce- Zofia Staniec
II miejsce- Maja Kaniewska
III miejsce- Łucja Szczupak
Wyróżnienia trafiły do Wiktora Antoszków oraz Zuzanny Bucholc.
Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie a Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród.
Anita Kuźmińska
Magia Świąt na scenie szkolnej
Kiedy wieczór jest zimowy, chaty w śniegu drzemią,
Nastrój dziwny, wyjątkowy, snuje się nad ziemią.
Lecz najmilszy - wigilijny wieczór przed świętami
jest tak piękny, taki inny - tak oczekiwany.
W tym roku Święta Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej w Kaliszu Pomorskim zaczęły się od wyjątkowego wydarzenia słowno-muzycznego. To niezapomniane widowisko ożywiło szkolną scenę, zapewniło radość i wzruszenie.
Cały spektakl otworzył Franek Budzyński, uczeń klasy 7 a, który z wielkim entuzjazmem i pewnością siebie przywitał uczniów, nauczycieli oraz gości, którzy zaszczycili szkołę swoją obecnością: Burmistrza Kalisza Pomorskiego pana Janusza Garbacza, Inspektora ds. Oświaty panią Martę Gorajewską, Skarbnika Gminy panią Agnieszkę Katarzyńską – Mazur, Dyrektora szkoły panią Dorotę Ławniczak, zastępczynie dyrektorki panie Annę Rydzewską i Annę Niezgodę. Jego słowa, pełne radości i ciepła, wprowadziły wszystkich w atmosferę magicznych chwil.
W tym roku przedstawienie świąteczne przybrało nową, artystyczną odsłonę. Uczniowie klas 1-3 wraz z zaangażowanymi wychowawcami postanowili podarować społeczności szkolnej wyjątkowy prezent - koncert piosenek świątecznych, kolęd i pastorałek. Koncert był doskonałą okazją do połączenia tradycji z nowoczesnością. Uczniowie prezentowali zarówno znane kolędy, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie, jak i nowoczesne piosenki świąteczne, które wprowadzały nową, radosną energię do koncertu.
Radość i entuzjazm dotarły do serc nie tylko uczestników koncertu, ale i wszystkich obecnych na auli osób. Każda klasa miała swoją rolę w przedstawieniu, co dodatkowo wzmocniło poczucie wspólnoty i związku między rożnymi grupami wiekowymi.
Prawdziwej uczty artystycznej dostarczyła widzom grupa teatralna pod batutą pani Anny Fajgier. Młodzi aktorzy z gracją i zaangażowaniem przekazywali publiczności niezwykłą historię narodzin Jezusa.
Niezwykłym elementem dzisiejszego dnia były również występy grupy wokalnej pod kierunkiem pani Ewy Klimek. Ich harmoniczne głosy wypełniły aulę szkolną, niosąc ze sobą magię świąt.
Na zakończenie, wszyscy goście otrzymali wyjątkowe kartki bożonarodzeniowe wykonane przez uczniów i ich opiekuna, panią Katarzynę Horbę. Każda kartka była niepowtarzalna, pełna serdecznych życzeń. Te piękne gesty sprawiły, że atmosfera była jeszcze bardziej magiczna, a chwile wspólnie spędzone były wyjątkowe.
Koncert piosenek świątecznych stał się niezapomnianym wydarzeniem dla całej szkolnej społeczności. Dzieci, ubrane w świąteczne stroje, śpiewały z radością, a sala napełniła się uśmiechami i świątecznym ciepłem. To właśnie takie wydarzenia pozostawiają trwałe wspomnienia i budują pozytywne więzi.
Ewa Klimek
Światło Pokoju
W 2023 roku Światełko Betlejemskie, symbol pokoju, nadziei i radości, kontynuuje swoje tradycyjne rozświetlanie serc ludzi na całym świecie. To symboliczne światło, które wędruje z miejsca narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem do różnych zakątków globu, staje się źródłem inspiracji i jednoczy społeczności w duchu świątecznej magii.
Choć tradycyjnie zapala się w Betlejem, w Grocie Narodzenia Pańskiego, gdzie uważa się, że narodził się Jezus, Światełko Betlejemskie szybko rozchodzi się na wszystkie kontynenty. Wędruje przez różne kraje, dotykając serc ludzi i przypominając o wartościach pokoju, miłości oraz solidarności w okresie Bożego Narodzenia.
W wielu miejscach, społeczności organizują uroczystości, koncerty i nabożeństwa związane z przyjęciem Światełka Betlejemskiego. Jest to również czas, gdy ludzie dzielą się nim z innymi, przekazując je sobie nawzajem jako gest dobroci i miłości bliźniego.
W 2023 roku Światełko Betlejemskie przypomina nam o uniwersalnych wartościach, które łączą nas jako ludzi na tej planecie. W duchu tego symbolicznego światła, ludzie na całym świecie wzbudzają w sobie nadzieję na lepszą przyszłość, pełną zrozumienia, miłości i pokoju.
Po raz kolejny Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do naszej szkoły. Zostało ono przekazane na ręce pani dyrektor Doroty Ławniczak przez Przewodniczkę, Panią Sylwię Tillack wraz z harcerkami. Wraz ze światłem przekazano życzenia dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.
Przedświąteczna wizyta w Placówce Opiekuńczo - Wychowawczej w Drawsku Pomorskim
Już tradycyjnie, w grudniu przed świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole została zorganizowana zbiórka słodyczy oraz artykułów szkolnych dla podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Drawsku Pomorskim. W tym roku do naszej akcji przyłączyli się również rodzice i opiekunowie dzieci ze żłobka „Szuwarek” z Kalisza Pomorskiego, którego zbiórką koordynowała Pani Aleksandra Rzeszuto. 21 grudnia opiekunki wolontariatu szkolnego udały się do Drawska Pomorskiego z prezentami dla dzieci. Przywitano nas jak zawsze ciepło i życzliwie. Niezmiernie cieszymy się, że zbiórka każdego roku przynosi radość każdemu podopiecznemu ośrodka. Bardzo dziękujemy Pani Aleksandrze, wszystkim uczniom, żłobkowym podopiecznym i ich rodzicom zaangażowanym w przygotowanie świątecznych podarunków.
W nadchodzące święta Bożego Narodzenia życzymy Wam radości, zdrowia, spokoju, a Nowy Rok niech przyniesie wam spełnienia najskrytszych marzeń oraz realizację wszelkich planów.
Anita Kuźmińska
Aleksandra Budzyńska
Daria Niedźwiedź
Bezpłatna zbiórka elektrośmieci
Spotkanie z leśnikiem
Spotkanie z leśnikiem
20 grudnia 2023 r. naszą szkołę odwiedziła pani leśnik Zofia Zmiertka- Kaliniak oraz pani Klaudia Bulwa. W spotkaniu brały udział klasy 2 c i 3 a. Uczniowie naszej szkoły mieli niebywałą okazję zapoznać się z maskotkami dzików, które zostały w naszych klasach. Dzieci z pierwszej ręki dowiedziały się jak wygląda praca leśnika, jakie korzyści czerpiemy z lasu, jak się w nim zachowywać oraz jak o niego dbać. Nasz gość opowiedział wiele ciekawostek i cennych informacji o lesie i jego mieszkańcach, dając uczniom szanse do zadawania nurtujących ich pytań, a także przekazał drobne upominki od nadleśnictwa. Dzięki tym zajęciom dzieci lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami i ptakami.
Daria Niedźwiedź
Aleksandra Budzyńska
Nowy numer gazetki szkolnej „Kornelówka”
- 6
Nowy numer gazetki szkolnej „Kornelówka”
Szanowni Czytelnicy! Serdecznie zapraszamy do lektury grudniowego numeru gazetki „Kornelówka” - 5/2023(13).
Najważniejszą pozycją tego wydania jest rozmowa z Panem Januszem Garbaczem, Burmistrzem Kalisza Pomorskiego, która jest efektem ciekawej wycieczki całej redakcji do kaliskiego urzędu.
Na łamach pisemka znajdziecie — jak zawsze — wiele ciekawych rzeczy: propozycje filmów, informacje o wydarzeniach w szkole, rysunki, pomysły na rozrywkę, przepisy na pyszne potrawy.
Zamykamy tym numerem gazetki rok 2023. Życzymy Wam drodzy Czytelnicy zdrowych, spokojnych, pełnych miłości świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2024!
Niech Wam się dobrze czyta!
Sławomira Sydlewska
Ciekawe doświadczenia
13 grudnia w naszej szkole odbyła się II edycja pokazów chemicznych przygotowanych przez pana Macieja Tuźnika, nauczyciela chemii dla uczniów kaliskiego liceum. W czasie pokazu zaprezentowano młodzieży takie doświadczenia jak: zegar jodowy, węże Faraona, pasta do mycia zębów dla słonia, duch w butelce, lokomotywa, ryczący niedźwiedź, spalanie żelaza i magnezu. Uczniowie byli bardzo zainteresowani tym, w jaki sposób zachodzę przedstawiane im reakcje.
Dziękujemy za udział w pokazie.
Maciej Tuźnik
„XIII Bożonarodzeniowa Kartka dla Bohatera”
Po raz drugi uczniowie Kornelówki dołączyli do akcji „Kartka dla Bohatera”. Piękne prace wraz z życzeniami zostały wykonane w ramach lekcji pod okien pani Emilii Bogusz oraz Katarzyny Horby. Niektórzy uczniowie wykonali swoje kartki samodzielnie w domu, wykazując się kreatywnością oraz pomysłowością.
Wszystkie kartki zostaną przekazane w ramach „Bożonarodzeniowej Paczki dla Bohatera” osobom walczącym w obronie wolności i niepodległości naszej ojczyzny.
Celem akcji było wsparcie kombatantów, a także sprawienie, aby Święta Bożego Narodzenia stały się choć trochę dla nich piękniejsze. Są one również wyrazem wdzięczności i pamięci o ludziach, którzy bez wahania narażali swoje zdrowie i życie, abyśmy dziś mogli żyć w wolnej Polsce.
Serdecznie dziękujemy autorom wszystkich kartek oraz życzeń świątecznych.
Anna Słuka- Maciąg
Spotkanie z Żandarmerią
- 5
13 grudnia br. uczniowie klas 1a i 1b w ramach prowadzonej Innowacji pedagogicznej „Poznajemy zawody” uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Żandarmerii Wojskowej z Oleszna. W trakcie tych zajęć uczniowie poznali specyfikę służby w formacji Żandarmerii Wojskowej, jak również zapoznali się ze sprzętem wojskowym np. maska przeciwpyłowa, kajdanki, kamizelka taktyczna. Największym zainteresowaniem uczniów cieszyło się spotkanie z psem o imieniu Ari, który doskonale wyszukiwał ukryte zapachy. Wszyscy uczestnicy na koniec spotkania otrzymali ciekawe gadżety. To była doskonała praktyczna lekcja, kto wie, może wśród naszych uczniów są przyszli żołnierze :)
Katarzyna Car, Paulina Rzeszuto
Gminna Olimpiada Pierwszej Pomocy Dwójek Ratowniczych
11 grudnia 2023 roku w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim odbyła się Gminna Olimpiada Dwójek Ratowniczych. Uczniowie w składzie Jan Kudynowski, Franciszek Budzyński, Karolina Jamróz, Nikola Bachorska, Nadia Błogowska, Wiktor Olaszczyk, Aleksnadra Matej oraz Paweł Rokicki po raz pierwszy reprezentowali naszą szkołę w takim przedsięwzięciu.Uczniowie w pierwszej kolejności sprawdzili się z wiedzy w formie pisemnej, a następnie każda z grup musiała zaprezentować swoje umiejętności praktycznie- zaprezentować wylosowaną przez komisję scenkę z pierwszej pomocy przedmedycznej.Po zakończeniu olimpiady, nadszedł czas na słodki poczęstunek dla wszystkich obecnych uczniów oraz na zliczenie punktów i ogłoszenie wyników przez komisję. Karolina Jamróz i Nikola Bachorska, uczennice klasy 7 b zajęły II miejsce.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Dziękujemy również pani Martynie Pacześniej wraz z grupą Medlical Team za możliwość wzięcia udziału w olimpiadzie.
Natalia Rydel
Świąteczne spotkanie w bibliotece szkolnej
W bibliotece klas 1-3 Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim we wtorkowy poranek zapanował prawdziwy, świąteczny nastrój. Uczniowie klas drugich wraz z wychowawczyniami panią Stanisławą Górnik, Martą Kędzierską i Darią Niedźwiedź wzięli udział w poranku bożonarodzeniowym. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Kalisz Pomorskiego Pan Janusz Garbacz oraz Dyrektor naszej szkoły Pani Dorota Ławniczak. Spotkanie miało na celu zapoznanie naszych najmłodszych uczniów z tradycjami i zwyczajami bożonarodzeniowymi. Dorośli natomiast mieli okazję oderwać się na chwilę od rzeczywistości i wrócić wspomnieniami do czasu dziecięcych i powspominać święta spędzane w gronie rodziny. Spotkanie rozpoczęło się od przeczytania treści norweskiej bajki pt. „Stary Krasnal”. Wszyscy z uwagą odsłuchali tekst, a dla dzieci dodatkowo przygotowano pytania sprawdzające ich uwagę. Kolejnym punktem programu był quiz związany z tradycjami świątecznymi. Nasi gości i uczniowie chętnie losowali karteczki z numerami pytań i równie ochoczo na nie odpowiadali. Pytania były zróżnicowane pod względem stopnia trudności, ale zabawa była znakomita. Ważnym punktem imprezy świątecznej było odczytanie życzeń przez gości i panie wychowawczynie. W programie nie zabrakło też zachęty do sięgnięcia po świąteczne książeczki. W jednej z nich pt. „Opowiadania wigilijne. Pod choinkę od polskich pisarzy” można znaleźć niezwykle klimatyczne wiersze Wandy Chotomskiej. Kilka z nich zostało odczytanych podczas spotkania. W trakcie trwania imprezy bardzo miłym przerywnikiem był słodki poczęstunek przygotowany przez naszego gościa Pana Burmistrza. Impreza przebiegła w niezwykle miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Cieszy nas również fakt, że odremontowana biblioteka klas 1-3 otwiera przed nami nowe możliwości propagowania książki i szeroko pojętego czytelnictwa. Dekoracje świąteczne, którymi ozdobiona była biblioteka, przygotowała Pani Dorota Wilgocka.
Karolina Wagner i Katarzyna Horba
Konkurs z cukierkami rozstrzygnięty !
Znamy już zwycięzców konkursu zorganizowanego w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego pod hasłem: „Hej, Czytelniku, policz cukierki w słoiku”. Przez ponad tydzień cała społeczność szkolna miała możliwość wzięcia udziału w sympatycznym konkursie, który polegał na określeniu ilości cukierków umieszczonych w szklanym słoju. Zadanie proste, ale nie do końca. Cukierki trzeba było policzyć bez otwierania słoika. W konkursowych zmaganiach wzięło udział 78 osób. Byli to zarówno uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Każdy miał chrapkę na pokaźną ilość cukierków, które znakomicie nadawały się do zawieszenia na choince. Ogłoszenie wyników miało miejsce we wtorek 12 grudnia. Dzień ten okazał się szczęśliwy dla Weroniki Gontarz z klasy 4 c i Norberta Cieślaka z klasy 5 a. Tej dwójce uczniów udało się podać dokładną, właściwą ilość cukierków czyli 47. Dodatkowo nagrodzono trzy uczennice, które pomyliły się tylko o 1 szt. tj. Zosia Wyrzykowska z 4b, Zosia Rydel i Kaja Sielewicz z kl. 5b. Dziewczynki na pocieszenie otrzymały po czekoladzie. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i wzbudził wiele pozytywnych emocji. Już dziś myślimy nad kolejną edycją.
Karolina Wagner i Katarzyna Horba
Wycieczka integracyjna klas czwartych.
Dnia 5 grudnia br. uczniowie klas czwartych wybrali się na wycieczkę integracyjną do Szczecina. Pierwszym celem naszej wyprawy było Morskie Centrum Nauki, które znajduje się na szczecińskiej wyspie Łasztownia. MCM jest najnowocześniejszym obiektem w Polsce. Interaktywne stanowiska na trzech poziomach prezentują różnorodne zjawiska związane z żeglugą, falami, wiatrem, rybołówstwem oraz życiem w porcie. Każdy z uczestników miał możliwość poczuć na własnej skórze, jak wygląda życie na statku. Przez chwilę zamieniliśmy się w kucharzy, kapitanów, nawigatorów, a nawet staliśmy się pilotami helikoptera, ratując ludzkie życia. Dzieci bawiły się znakomicie. Zwiedzały, badały i testowały ciekawe eksponaty, było dużo multimedialnej zabawy dla wszystkich. Korzystając z okazji udaliśmy się także pod pomnik Paprykarza Szczecińskiego na wspólne zdjęcie.
Kolejnym punktem wycieczki był Fun Jump, gdzie dzieci miały możliwość oddać się w bezpieczny sposób wszelkim akrobacjom. Każdy miał uciechy co niemiara. Ta coraz bardziej popularna forma aktywności fizycznej dostarczyła uczestnikom wycieczki wielu niezapomnianych wrażeń. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, koszów do wsadów, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Wersja Combo pozwoliła również na walki laserowe w komnacie Laser Tag. Wycieczkę zakończyliśmy posiłkiem w Mc Donalds. Uśmiechy uczniów były dowodem, że wyjazd należy do udanych.
Sławomira Sydlewska
Anita Kuźmińska
Magdalena Kujawska- Krystopik
Katarzyna Horba
„Zaczarowana zagroda”
Uczniowie klasy 2c uczestniczyli w lekcjach poświęconych lekturze "Zaczarowana zagroda". Książkę tę przeczytali oczywiście samodzielnie i bardzo podobała im się historia Profesora i mądrych pingwinów na czele z Elegancikiem. Drugoklasiści mogli poznać też najzimniejszy kontynent oraz żyjące tam zwierzęta. W czasie omawiania lektury pogoda nie rozpieszczała uczniów, więc mogli poczuć co to jest mróz i śnieg. Zabawom na śniegu nie było końca. Następnie uczniowie metodą projektu wykonali makiety, na których nie zabrakło zaczarowanej zagrody i oczywiście wesołej gromadki uroczych pingwinów. Było to bardzo ciekawe doświadczenie.
Daria Niedźwiedź
Zabawa mikołajkowa - spotkanie z Elfami
- 2
Świąteczny czas w szkole to nie tylko nauka, ale także czas do tworzenia niezapomnianych wspomnień i wzmocnienia więzi między uczniami. W tym roku uczniowie klas 1-4 mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej zabawie mikołajkowej, która rozpoczęła się od spotkania z dwoma niezwykłymi postaciami - elfami o imionach Narzekjajło i Madrutek.
Wszystko rozpoczęło się od momentu, gdy drzwi sali zabaw otworzyły się, a w nich pojawiły się dwa radosne elfy - Narzekjajło i Madrutek. Znani ze swojego poczucia humoru i szalonej energii, szybko zjednali sobie sympatię uczniów. Ich kolorowe stroje i brokatowe czapeczki sprawiły, że atmosfera stawała się coraz bardziej magiczna.
Zabawa rozpoczęła się od wspólnego przywitania. To był moment, w którym każde dziecko poczuło się wyjątkowe i docenione. Po serdecznym powitaniu Narzekjajło i Madrutek zaprosili dzieci do wspólnej zabawy. Na środku sali przygotowano specjalne miejsce do tańca. Dźwięki świątecznych melodii wypełniły salę, a dzieci z radością tańczyły w rytm muzyki. Następnie przyszedł czas na różnego rodzaju konkursy i zabawy, które rozbawiły uczniów do łez i sprawiły, że uczestnicy nie tylko dobrze się bawili, ale też rozwijali swoje umiejętności współpracy. Zwieńczeniem tego cudownego dnia było spotkanie ze Świętym Mikołajem. Każdy uczeń mógł zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.
Dzieci opuszczały salę z uśmiechem na twarzy i pełne wrażeń. Zabawa Mikołajkowa z elfami Narzekjajłem i Madrutkiem okazała się nie tylko świetną rozrywką, ale także doskonałą okazją do zintegrowania młodszych uczniów. Ta wyjątkowa inicjatywa wprowadziła do szkolnej rzeczywistości nutkę magii świątecznej, której uczniowie z pewnością nie zapomną.
Aleksandra Budzyńska
Spotkanie integracyjne
5 grudnia uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w spotkaniu integracyjnym z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Suliszewie. Spotkanie rozpoczęliśmy od obejrzenia „Opowieści Wigilijnej” w nieco innej odsłonie, a mianowicie jako teatr cieni w wykonaniu uczniów i nauczycieli z ośrodka. Opowieść ta pokazała nam przede wszystkim, że w życiu nie są najważniejsze pieniądze i prezenty a poczucie szczęścia, miłość i pomoc niesiona potrzebującym. Kolejnym punktem naszego spotkania była zabawa i wiele konkurencji drużynowych m. in. przeciąganie liny, zwijanie stopami gazet, rzuty w balony, ciągnięcie partnera na kocu. Wszystkiemu towarzyszyło dużo śmiechu i ogrom pozytywnych wrażeń. Na koniec było wspólne muzykowanie pod dyrekcją pani Iwony Wolniak. Uczniowie wykonali „Marsz Turecki” Ludwika Van Beethovena metodą Batti Strauss grając na instrumentach.
Wyjazd do Specjalnego Ośrodka nie byłby możliwy bez wsparcia Rady Rodziców - serdeczne podziękowania kierujemy w Ich stronę za pokrycie kosztu transportu. Dziękujemy również wszystkim uczniom oraz rodzicom, którzy zaangażowali się w zbiórkę na rzecz SOSzW w Suliszewie. To dzięki Wam na twarzach dzieci zagościły uśmiechy i radość. Podziękowania kierujemy również w stronę nauczycieli, którzy nas wsparli: pani Katarzyny Horby, Anny Słuki- Maciąg i Emilii Bogusz.
Anna Słuka- Maciąg
Mikołajki w szkole to tradycja, radość i słodkie niespodzianki
Mikołajki to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w roku szkolnym. To czas, kiedy szkoła staje się miejscem pełnym magii, radości i świątecznego ducha. Jednym z najbardziej ekscytujących elementów tego dnia są mikołajki, podczas których uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy i rodzice uczestniczą w różnorodnych aktywnościach, celebrowaniu tradycji i rozdawaniu słodkich niespodzianek.
Mikołajki w szkole to nie tylko okazja do przerwania rutyny lekcyjnej, ale także doskonały moment do budowania atmosfery wspólnoty i wzmacniania więzi między członkami społeczności szkolnej. Przygotowania do tego wyjątkowego dnia zazwyczaj rozpoczynają się wcześniej, gdy uczniowie i nauczyciele angażują się w dekorowanie klas, korytarzy, aby stworzyć magiczny nastrój. Jednak to, co sprawia, że mikołajki w szkole są wyjątkowe, to tradycja rozdawania prezentów i słodyczy. Niezwykłą niespodzianką tego dnia był moment, gdy Mikołaj postanowił osobiście odwiedzić uczniów, rozdając prezentowe niespodzianki. Każdy uczeń pięknie odpowiadał na pytania ciekawskiego Mikołaja, a nawet pojawiły się świąteczne wierszyki i piosenki. Miłą niespodzianką dla uczniów była także wizyta pań dyrektorek i przewodniczącej Rady Rodziców, które udowodniły, że małe gesty życzliwości i zaangażowanie rodziców sprawiają, że szkoła staje się miejscem pełnym ciepła i troski, dodaje uczniom radości i sprawia, że cała szkolna społeczność czuje się doceniona.
Katarzyna Car
Dobro dla ludzi
,,Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.”
Jan Paweł II (Karol Wojtyła)
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w bezinteresowne działania na rzecz drugiego człowieka. Jest to doskonały moment dla samych Wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku. W obecnych czasach zauważa się problem z budowaniem relacji międzyludzkich i poszanowaniem dobra drugiego człowieka. Wpływ zbyt wielu bodźców zewnętrznych przekłada się na coraz mniejszą empatię i brak zrozumienia potrzeb innych osób.
W ramach obchodów święta, 5 grudnia 2023 r. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim zorganizowali akcję ,,Dobro dla ludzi”, która miała na celu zachęcić dzieci do wykazania postaw dobroczynności oraz uświadomić, jak ważny w życiu jest nawet mały gest wobec drugiego człowieka, aby go uszczęśliwić i sprawić dzień lepszym. Uczniowie wraz z opiekunkami przeszli ulicami naszego miasta rozdając pierniczki napotkanym przechodniom. Odwiedzili też lokalne sklepiki, ryneczek, PGKiM, oraz Urząd Miejski. Dziękujemy Panu Burmistrzowi Januszowi Garbaczowi oraz Zastępcy Burmistrza Panu Radosławowi Czapek za docenienie pracy naszych szkolnych Wolontariuszy i słodki upominek, który był bardzo miłym zaskoczeniem.
Wolontariusze, widząc uśmiechy na wielu twarzach oraz słysząc przemiłe słowa i życzenia płynące w ich kierunku z okazji ich święta, byli bardzo podekscytowani i szczęśliwi faktem czynienia dobra. Bo w życiu należy pamiętać, że dobro czyni dobro.
Wszystkim wolontariuszom dziękujemy za współpracę i zaangażowanie, za Wasze wielkie serca, za to, że poświęcacie swój czas. Taka praca jest nieoceniona.
Opiekunowie SKW
Archiwum Aktualności