• WIATR WIEJE, PANDEMIA SZALEJE A ORKIESTRA GRA

     • Choć padało i wiało, to kaliskich Wolontariuszy nic nie powstrzymało, aby  już po raz kolejny aktywnie włączyć się do akcji charytatywnej w ramach 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra grała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci, pod hasłem „Przejrzyj na oczy”. Po raz kolejny kaliszanie udowodnili, że  współdziałanie na rzecz potrzebujących  okazało się „dziecinnie proste”.

      Jak co roku założeniem kaliskiego sztabu zajmowała się Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim we współpracy z Urzędem Miejskim w Kaliszu Pomorskim i Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kaliszu Pomorskim. Szefem Sztabu była Pani Dorota Ławniczak, która wspólnie z Paniami Małgorzatą Dziadek, Anną Rydzewską, Anną Niezgodą, Małgorzatą Potoczną – Galerą oraz Sylwią Kudynowską  podjęła trud organizacyjny. Tuż po rejestracji sztabu, nastąpił czas na  zgłaszanie się wolontariuszy. I tym razem chętnych nie zabrakło. Do kwestowania zapisało się 58 wolontariuszy, z których większość to uczniowie z kaliskich szkół. Po raz kolejny zostały wystawione również puszki stacjonarne w lokalnych aptekach, w Sklepie Ogólnospożywczym Leśko oraz w Pracowni Krawieckiej Moda i Kawa.

      Choć pracy było dużo, to wszyscy odczuwali wiele satysfakcji, gdyż po prostu lubią pomagać i dzielić się dobrem.

      Mimo pandemii i licznych obostrzeń oraz niesprzyjającej aurze Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy się nie poddała i po prostu zagrała.

      To był finał inny niż w poprzednich latach - tak w całej Polsce, jak i w Kaliszu Pomorskim bez szaleństw  i radosnych tańców w tłumie, bez  koncertów w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury. Mimo tego nie zabrakło atrakcji dla społeczności kaliskiej. Na Plaży Miejskiej, Stowarzyszenie Morsów - Lodołamacze oprócz kąpieli w jeziorze,  przygotowało słodki poczęstunek oraz wspólne ognisko.  Wszystkie zebrane datki zasiliły puszki Wolontariuszy. Na Rynku Miejskim można było zakupić przepyszne ciasta podarowane przez rodziców uczniów  i  lokalne cukiernie oraz nabyć ciekawe gadżety i cenne podarunki przekazane przez lokalne firmy, zakłady pracy, Stowarzyszenia i osoby prywatne.

      Siedziba kaliskiego sztabu mieściła się w Pałacu Wedlów i to tu wolontariusze rozliczali się z zebranych do puszek pieniędzy. W Pałacu mogli też przy ciepłej herbacie i słodkościach na chwilę się zatrzymać, aby się ogrzać i podzielić się wrażeniami.

       

      Od godziny 16.00 sztab skrupulatnie rozpoczął liczenie pieniędzy. I tym razem społeczność kaliska nie zawiodła.

      Z wielką przyjemnością możemy ogłosić, że konto tegorocznej WOŚP zostało zasilone kwotą – 18 368,22 zł. Przez te wszystkie lata SZTAB z Kalisza Pomorskiego  zebrał łącznie  - 362 685, 33 zł.

      Mieszkańcy gminy Kalisz Pomorski znowu udowodnili jak bardzo mają szlachetne serca.

      Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli za przekazane fanty, wypełnianie puszek i poświęcony czas. Dziękujemy wolontariuszom i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowaniu Orkiestry.

       

      Wspaniale, że chcieliście z nami działać!

     • WIELKI BAL KARNAWAŁOWY W II B

     •    Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą i długo wyczekiwaną również przez dzieci. Tak też było w II b w dniu 28 stycznia 2022 roku. Było kolorowo i bajkowo, a sala lekcyjna była pięknie udekorowana  balonami. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć wróżki, królewny, księżniczki, superbohaterów, karateków i wiele innych barwnych postaci, których nie sposób zliczyć i wymienić. Podczas wspólnej zabawy były tańce, zabawy oraz konkursy, więc każdy miał okazję się wykazać. Podczas krótkich przerw od tańców dzieci mogły skosztować pysznych słodkości przygotowanych przez rodziców. Było głośno, kolorowo i radośnie, jak na karnawał przystało. Na pewno tegoroczny bal będzie niezapomniany, a uczniowie już nie mogą się doczekać kolejnego.

                                                                                Wychowawca II b

                                                                                    U. Jarzyńska

     • „Otwarte ramiona mamy – i cały czas pomagamy”

     • Dnia 27.01.2022 r. w naszej szkole odbyła się loteria fantowa, z której dochód został w całości przekazany na szczytny cel dla Pani Kamili Kulik.  Loteria fantowa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów młodszych klas I-III.  Wspólnie zebraliśmy aż 845 zł !!! <3

      Serdecznie dziękujemy dzieciom, rodzicom i osobom zaangażowanym w loterię. Jesteście WIELCY.

      Opiekunowie Wolontariatu.

     • Półmetek… - podsumowanie I półrocza w Kornelówce

     • Wartość nauki polega na szczęściu, które ona przynosi ludziom.

      Wasilij Grossman

       

              Za nami pracowite półrocze, ale zanim wybierzemy się na dwutygodniowy zimowy odpoczynek przyszła pora na podsumowanie wyników pracy naszych uczniów. W związku  z tym  26 stycznia 2022 r. w głównym holu Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego odbyło się uroczyste, kameralne spotkanie. 

             Pani Dyrektor, Dorota Ławniczak, wspólnie z Burmistrzem Kalisza Pomorskiego, Panem Januszem Garbaczem, Przewodniczącą Rady Rodziców, Panią Agnieszką Fajger i Przewodniczącym Rady Miejskiej, Panem Pawłem Kulbackim wręczyła stypendia naukowe i drobne upominki dla najlepszych uczniów naszej szkoły.

       

      Wśród wyróżnionych osób znaleźli się m. in:

      1. Bernadetta Maras z kl. VIII d

      2. Barbara Pietrzak z kl. V b
      3. Aleksandra Laska  z kl. V b
      4. Filip Stąporek z kl. V a
      5. Amelia Niezgoda z kl. VIII d

       

             Są to uczniowie, którzy uzyskali najwyższą średnią w szkole, a w spotkaniu uczestniczyli również ich dumni Rodzice.

      Pani Dyrektor spotkała się również indywidualnie ze stypendystami z poszczególnych klas, stypendium w naszej szkole otrzymało łącznie 72 uczniów.

           Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów. Jednocześnie mamy nadzieję, że po II półroczu grono nagrodzonych uczniów będzie jeszcze większe.

       

      Wszystkim uczniom życzymy miłych i bezpiecznych ferii

       

      Dyrekcja i całe grono pedagogiczne

      Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego

      w Kaliszu Pomorskim

     • Z pomocą małej Zuzi.

     •     We wtorek, 25 stycznia, wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim sprzedali mnóstwo wypieków. Dochód ze sprzedaży, w kwocie 1020 zł, został przekazany na leczenie Zuzi Helak, dziewczynki z wieloma nieprawidłowościami układu krwionośnego.

      Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji.

                                                                                                                                                                SKW

     • III ETAP- w innym terminie, ale nie poddajemy się.

     • Konkurs grudniowy byłam zmuszona przenieść na styczeń. Kwarantanny, choroby, zwolnienia. Od razu po powrocie do szkoły zebrała się grupa zawodników startujących  w KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY. Tym razem było to 19 osób z klas 6,7,8.

      Jeżeli Bronowice to bronowicki a jeżeli Mielno to  ……. no właśnie J  Takie i podobne trudności wystąpiły w III etapie.

      Udało się jednak wyłonić zwycięzcę. Na razie najbardziej zaskakujące w naszym konkursie jest to, że co miesiąc mamy kogo innego na pierwszym miejscu. 

      Mistrzem w III etapie została LUIZA ŁACINNIK z klasy 8a – gratuluję!

      WYNIKI:  (po dogrywce Luiza kontra Amelia)

       

      I MIEJSCE Luiza Łacinnik  kl. 8a (23p./30p.)

      II MIEJSCE Amelia Niezgoda kl. 8d (22,5p. /30p.)

      III MIEJSCE Bernadeta Maras kl. 8d (17p./20p.)              

       Za chwilę etap IV- styczniowy, czekamy tylko na powrót z kwarantanny klasy 6a.

      Beata Rosentreter

       

     • I SIĘ ZACZĘŁO !!!!!

     • Zgodnie z wieloletnią tradycją także i w tym roku, mimo wielu obostrzeń, w związku z pandemią COVID -19 gmina Kalisz Pomorski  włącza się  aktywnie w ogólnopolską  akcję zbiórki pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku impreza odbędzie się pod hasłem „Przejrzyj na oczy - dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci

       

      Choć do 30 Finału zostało jeszcze trochę czasu, to my już zaczęliśmy przygotowania. Jeszcze niedawno ruszyliśmy z rejestracją wolontariuszy,  a już  składamy i banderolujemy puszki oraz przygotowujemy program. W tym roku w naszym sztabie będzie pracować 58  wolontariuszy. Będą to uczniowie i nauczyciele lokalnych szkół oraz pracownicy Urzędu Miejskiego i MGOK w Kaliszu Pomorskim. Wszyscy będą kwestować w sposób tradycyjny, na ulicach naszej gminy.

      Przygotowania do wielkiego finału odbywają się we współpracy z Urzędem Miejskim w Kaliszu Pomorskim oraz Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Kaliszu Pomorskim.

      Chęć pomocy w zbiórce pieniędzy  deklarują również miejskie firmy, zakłady usługowe, zakłady pracy oraz Stowarzyszenia. Po raz kolejny zostały wystawione Sztabowe  Puszki Stacjonarne. Już od 03 stycznia można je zasilać w lokalnych aptekach, sklepie spożywczym Anny Leśko oraz w sklepie Moda i Kawa.

      Pamiętajmy, że zbiórka na WOŚP to doskonała okazja by pomóc najbardziej potrzebującym. 

       

      Niech Orkiestra gra do końca świata i jeden dzień dłużej!!!!

       

      Szef Sztabu

      Dorota Ławniczak

     • Z przedświąteczną wizytą w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej

     •     Święta Bożego Narodzenia to dla większości z nas czas pełen radości, refleksji, krzątania się po kuchni unoszącej się zapachem upieczonych pierniczków oraz wspólnego spędzania czasu w gronie najbliższych nam osób. Niestety, życie pisze różne scenariusze... Nie każdy może spędzić święta w ciepłym domu rodzinnym, otoczyć się tymi, których kocha, wspólnie dekorować dom i robić świąteczne wypieki. W związku z powyższym nasze Szkolne Koło Wolontariatu po raz niezliczony pokazało, że dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli zdołamy ucieszyć nawet tych, którym los nie sprzyjał. Przez ostatni listopadowy miesiąc w naszej szkole trwała więc zbiórka słodyczy oraz artykułów szkolnych na rzecz podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Drawsku Pomorskim. Akcja cieszyła się naprawdę dużym zainteresowaniem. Tuż przed świętami zawiozłyśmy zebrane rzeczy do placówki, gdzie przywitano nas z otwartymi ramionami i nieopisanym szczęściem. Miałyśmy okazję zapoznać się z codziennym życiem placówki, jego specyfiką, a w podzięce nasza szkoła otrzymała olbrzymi stos nowych, edukacyjnych książek oraz dyplom podziękowania. Cieszymy się, że nasza akcja spotkała się z taką aprobatą. Serdecznie dziękujemy każdemu, kto przyczynił się do szczęścia podopiecznych Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Drawsku Pomorskim.

       

      Opiekunowie SKW.

     • OGŁOSZENIE

     • ZARZĄDZENIEM DYREKTORA SZKOŁY

      07 STYCZNIA 2022 ROKU

      SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO

      W KALISZU POMORSKIM

      BĘDZIE NIECZYNNA

     • Z wizytą przedświąteczną w Domu Seniora+ w Kaliszu Pomorskim.

     •     W ferworze świątecznych przygotowań,  nasi mali, szkolni wolontariusze z myślą o innych, ochoczo przygotowali lampiony oraz kartki świąteczne, a następnie w ostatnim tygodniu poprzedzające święta Bożego Narodzenia przekazały je do Domu Seniora+ w Kaliszu Pomorskim. Nasza wizyta przysporzyła wiele radości starszemu pokoleniu. Bardzo dziękujemy za angażowanie.

     • Przygoda z czytaniem w klasie 3 b

     •        Uczniowie klasy III b wzięli udział w realizacji projektu edukacyjnego realizowanego w ramach Priorytetu 3: Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025”.

      Zadania projektowe oparte były na książeczkach z serii „Czytam sobie”. Uczniowie zapoznali się z ofertą tytułów dostępnych w naszej bibliotece szkolnej, chętni czytali głośno wybrane fragmenty. Ostatecznie wybraliśmy książkę z poziomu drugiego pt. „Babula Babalunga”. Wszyscy świetnie się bawili słuchając tekstu o przygodach sympatycznej turystki Babuli  i rodzeństwa Oli i Franka. Uczniowie znakomicie poradzili sobie ze zrozumieniem tekstu, z wyjaśnieniem trudnych, nowych wyrazów oraz z przedstawieniem plastycznym różnych stanów pogody. Po raz kolejny okazało się, że czytanie książek i praca z tekstem też może być atrakcyjna.

      Nauczyciel bibliotekarz Karolina Wagner

     • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 – zakupów ciąg dalszy

     •      Za nami już koleje zakupy w ramach Priorytetu 3: Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025”. Tym razem wzbogaciliśmy się m.in. o serię pt. Najfutbolniejsi. To dowcipna, sympatycznie napisana i bogato ilustrowana seria książek, opowiadająca o pasji i zaangażowaniu, o przyjaźni i współpracy, o perypetiach i przeżyciach dzieci wchodzących w okres dojrzewania. A przede wszystkim – o zupełnie niesamowitych emocjach towarzyszących futbolowi!

      Kolejna nowość to seria książek fantasy autorstwa Somana Chainaniego -  Akademia dobra i zła. Książka opowiada o losach dwóch nastolatek, Sofii i Agaty, które zostały porwane ze swojego świata i umieszczone w Akademii Dobra i Zła w krainie baśni.

      Warto również wspomnieć o serii książek  -  POLSCY SUPERBOHATEROWIE opowiadającej o niezwykłych Polakach i Polkach – ludziach mądrych i odważnych. Jak żyli i pracowali? O czym marzyli i co osiągnęli? Co im zawdzięczamy?   Wśród książek znajdziemy opowieść o Irenie Sendlerowej, Marii Skłodowskiej – Curie, rotmistrzu Pileckim, Józefie Piłsudskim czy Janie III Sobieskim.

      Kolejna seria to: „Zaopiekuj się mną”. Fabuła książek opiera się na perypetiach naszych czworonożnych przyjaciół. To historie różnych zwierząt, które potrzebują pomocy. Do tej pory w cyklu ukazało się około siedemdziesięciu tytułów.

      Polecamy również naszym czytelnikom serię o Mopsiku. To wspaniała, wypełniona miłością, ciepłem i humorem historia jest idealnym pomysłem na lekturę dla najmłodszych. Doskonale nadaje się do czytania przez rodziców lub samodzielnie przez pociechy zaczynające przygodę z czytaniem.

      Tym razem udało nam się kupić aż 227 egzemplarzy. Łącznie nasza biblioteka wzbogaciła się o 733 książki. Będzie w czym wybierać.

      Nauczyciel bibliotekarz Karolina Wagner

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
    • 94-361-74-92, 94-361-63-11
    • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim ul. Błonie Kaszubskie 2 78-540 Kalisz Pomorski 78-540 Kalisz Pomorski Poland
    • wicedyrektor@spkaliszpom.dlaedu.pl wicedyrekorped@spkaliszpom.dlaedu.pl
    • ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
 Nazwa: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
Adres: Błonie Kaszubskie 2, 78-540 Kalisz Pomorski
Kontakt: sekretariat@spkaliszpom.dlaedu.pl 


    • INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
I mię i nazwisko: Dawid Nogaj
 Kontakt: inspektor@bezpieczne-dane.eu
    • CEL PRZETWARZANIA
 Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu kontaktowym.
Uzasadniony interes: komunikacja z osobami zainteresowanymi działalnością administratora PODSTAWY PRAWNE PRZETWARZANIA
 Przesłanka RODO: art. 6 ust. 1 lit. f ODBIORCY DANYCH 
 Podmioty świadczące na rzecz administratora usługi hostingowe, związane z prowadzeniem strony internetowej, z którymi zawarto umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. OKRES PRZECHOWYWANIA 
Podane dane będą wykorzystywane jedynie w okresie prowadzenia korespondencji zainicjowanej wiadomością przesłaną za pośrednictwem formularza kontaktowego.
    • PRZYSŁUGUJĄCE PRAWA • do dostępu do danych oraz uzyskania kopii danych • do żądania sprostowania danych • do żądania usunięcia danych osobowych oraz bycia zapomnianym • do żądania ograniczenia przetwarzania • do przenoszenia danych • do złożenia skargi od organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych)
    • TRANSFER DO PAŃSTW SPOZA EOG I ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWYCH
 Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej INFORMACJA 
Podanie danych osobowych wskazanych w formularzu jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na przesłaną korespondencję. ZAUTOMATYZOWANE PODEJMOWANIE DECYZJI, W TYM PROFILOWANIE
Podane dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu.
   • Logowanie