• NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI ...

     • Szanowni Rodzice uczniów

      Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim!

      Wielokrotnie udowodniliście, jak wielkie macie serca, gdy ktoś jest w potrzebie! Dlatego zwracamy się z prośbą o przyłączenie się do akcji pomocowej w geście solidarności z Ukrainkami i Ukraińcami.

       

      We współpracy z panią Agnieszką Kubat od poniedziałku 28 lutego br. uruchamiamy w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego zbiórkę niezbędnych na tę chwilę rzeczy:

      Co zbieramy?
      - koce
      - gazę
      - bandaże zwykłe i elastyczne
      - opatrunki
      - środki odkażające
      - kołnierze ortopedyczne
      - szyny usztywniające kończyny
      - folie termiczne
      - środki czystości (mydła, podpaski)
      - plecaki
      - wodę
      - żywność w puszkach lub hermetycznie zapakowaną (długoterminową)
      - śpiwory
      - baterie
      - latarki, świece

      Miejsce zbiórki:

       

      ŚWIETLICA KLAS 1-3, wejście „od starej stołówki”

      Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego

      78-540 Kalisz Pomorski

      Ul. Błonie Kaszubskie 2

       

      Godziny dostarczania darów w czasie dyżurowania świetlicy: 07.00-15.30.

       

      Odbiorem rzeczy zajmują się:

      Anita Kuźmińska

      Paulina Dzierbicka

      Marlena Muzyka

      Aleksandra Budzyńska

      Beata Betka

      Natalia Rydel

      Sławka Sydlewska
       

       

       

      W razie trudności służymy pomocą w dowiezieniu przedmiotów.


      Zebrane rzeczy zostaną przetransportowane do jednego z punktów recepcyjnych przy granicy z Ukrainą.


      #WolnaUkraina 

      #Instytut Wsparcia Nauki

       

       

     • Światowy Dzień Kota w świetlicy

     • Dnia 17 lutego obchodziliśmy w naszej świetlicy ,,Światowy Dzień Kota”.

      W tym dniu wszystkie dzieci upodobniły się do swoich czworonożnych  przyjaciół: dorysowując sobie wąsy, uszy oraz przygotowując kocie maski. Następnie dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różne koty, zapoznawały się z kocimi obyczajami oraz sposobami pielęgnacji kotów. Każde dziecko wykonało pracę plastyczną oraz chętnie brało udział w przygotowanych grach i  zabawach.

      Były też wesołe „kocie zabawy”, takie jak: koci spacerek, koci grzbiet, kocie zawody oraz zabawy ruchowe przy piosenkach. Podczas tych wesołych zabaw nie zapomnieliśmy, że jednym z celów tego święta było podkreślenie znaczenia roli kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.

      Wychowawcy świetlicy klas I-III

      Aleksandra Budzyńska

      Natalia Rydel

      Marlena Muzyka

     • „Kto posiada kota, nie musi się obawiać samotności…”

     • Święto Kota to już tradycja w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim. Obchody rozpoczęliśmy już od wtorkowego poranka 15 lutego br. To właśnie we wtorek miały miejsce dwa niezwykle sympatyczne spotkania literackie. Na pierwszej lekcji byli to uczniowie klasy I c, a na drugiej – klasa I b. Tegorocznym bohaterem spotkań był kot Cukierek – postać stworzona przez Waldemara Cichonia. Tytułowy kotek to zwyczajny, pręgowany dachowiec, a jednocześnie kot wyjątkowy - skacze weterynarzom po głowie, jeździ na mecze hokejowe, walczy ze swetrami udającymi potwory, pomaga w odrabianiu zadań domowych  i robi wiele innych rzeczy, których koty zazwyczaj nie potrafią. Książka „Cukierku, ty łobuzie!” została wpisana w 2017 roku na listę lektur szkolnych Ministerstwa Edukacji Narodowej (klasy I-III). Uczniowie świetnie bawili się słuchając czytanych fragmentów tekstów i odpowiadając na przygotowane pytania. Spotkania te były również doskonałą okazją do zaprezentowania dzieciom nowości książkowych zakupionych w ramach Priorytetu 3: Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025”.  A zakupionych zostało naprawdę bardzo dużo książek dla naszych najmłodszych czytelników. Zaprezentowane książki to m.in. : Koperta z kotem, A każdy widział kota, 100 faktów o kotach, Chory kotek i inne wiersze, Dom dla Tosi, Hej, kocie, seria „Kicia Kocia”, seria „Kocia kawiarenka”, Max- kot detektyw, Moje kocie życie, seria „Muzeum z pazurkiem”, Jaśmin, nieśmiały kotek, Kuleczka w tarapatach, Kocie historie, O kocie malarzu i wiele jeszcze innych. Literackie spotkania z okazji Święta Kotów, miały też miejsce w klasie III c i II b. Tu,  obok wyżej wymienionych książek dzieci poznały zabawne przygody kotka Pimpusia Sadełko, a także czytali ciekawostki zamieszczone w  książce pani Doroty Sumińskiej pt. Dlaczego oczy kota świecą w nocy? Świętowanie dobiegło końca, ale przygoda z książką i czytaniem trwa nadal. Przed nami  kolejne literackie wyzwania. W marcu planujemy imprezę z książką historyczną w roli głównej, a w kwietniu będziemy obchodzić Światowe Dni Książki i Praw Autorskich. Zapraszamy do naszej biblioteki.

      Nauczyciel bibliotekarz Karolina Wagner
       

       

     • WALENTYNKI

     • Co roku 14 lutego listonosze na całym świecie doręczają kartki milionom ludzi z okazji   WALENTYNEK. To bardzo sympatyczny sposób przypomnienia się przyjaciołom i świetna okazja do dyskretnego wyznania komuś miłości czy tez okazania sympatii. Powszechnie dzień ten nazwano DNIEM ZAKOCHANYCH. Tradycję Dnia świętego WALENTEGO przekazywano z pokolenia na pokolenie. Nadal nieodłączną częścią tego dnia jest wysyłanie anonimowych wyznań sympatii i tak stało się też w Naszej Szkolnej Kornelówce. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wcielili się role Amora i doręczali pięknie przygotowane listy. Każdy otrzymał swoją walentynkę.

            Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

       

     • IV etap KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY

     • Wszerz i wzwyż

      W styczniu udało się napisać się w terminie, chociaż dwukrotnie, ponieważ pisaliśmy zaległy konkurs z grudnia.  Co będzie w lutym nie wiadomo, jednak się na tym nie skupiamy i piszemy dalej. Jasno lazurowy? Jasnolazurowy? jasno-lazurowy? I zwykłe włączać czy włanczać. Niby jasne, ale nie do końca.

      W IV etapie pisało 19 osób z klas 6,7,8 a zwyciężczyni zupełnie nowa J

      WYNIKI:

       

      I MIEJSCE Hanna Stańczak  kl. 8a (15p./20p.)

      II MIEJSCE ex aequo  (13p. /20p.)

      Antonina Nanaszko kl. 7b & Piotr Pacholec kl. 7b &  Julia Grabiec kl. 8a

      III MIEJSCE  ex aequo (12p./20p.)

      Sara Sowińska kl. 6a &  Bernadeta Maras kl. 8d &  Luiza Łacinnik  kl. 8a (12p./20p.)

      Beata Rosentreter

       

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
    • 94-361-74-92, 94-361-63-11
    • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim ul. Błonie Kaszubskie 2 78-540 Kalisz Pomorski 78-540 Kalisz Pomorski Poland
    • wicedyrektor@spkaliszpom.dlaedu.pl wicedyrekorped@spkaliszpom.dlaedu.pl
    • ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
 Nazwa: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
Adres: Błonie Kaszubskie 2, 78-540 Kalisz Pomorski
Kontakt: sekretariat@spkaliszpom.dlaedu.pl 


    • INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
I mię i nazwisko: Dawid Nogaj
 Kontakt: inspektor@bezpieczne-dane.eu
    • CEL PRZETWARZANIA
 Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu kontaktowym.
Uzasadniony interes: komunikacja z osobami zainteresowanymi działalnością administratora PODSTAWY PRAWNE PRZETWARZANIA
 Przesłanka RODO: art. 6 ust. 1 lit. f ODBIORCY DANYCH 
 Podmioty świadczące na rzecz administratora usługi hostingowe, związane z prowadzeniem strony internetowej, z którymi zawarto umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. OKRES PRZECHOWYWANIA 
Podane dane będą wykorzystywane jedynie w okresie prowadzenia korespondencji zainicjowanej wiadomością przesłaną za pośrednictwem formularza kontaktowego.
    • PRZYSŁUGUJĄCE PRAWA • do dostępu do danych oraz uzyskania kopii danych • do żądania sprostowania danych • do żądania usunięcia danych osobowych oraz bycia zapomnianym • do żądania ograniczenia przetwarzania • do przenoszenia danych • do złożenia skargi od organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych)
    • TRANSFER DO PAŃSTW SPOZA EOG I ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWYCH
 Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej INFORMACJA 
Podanie danych osobowych wskazanych w formularzu jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na przesłaną korespondencję. ZAUTOMATYZOWANE PODEJMOWANIE DECYZJI, W TYM PROFILOWANIE
Podane dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu.
   • Logowanie