• INFORMACJA

     •  

      DNIA 02 MAJA BR. (PONIEDZIAŁEK)

       

      SZKOŁA BĘDZIE ZAMKNIĘTA.

       

       

      Dyrektor szkoły

      Dorota Ławniczak

     • Majowe święta w naszej świetlicy

     • Przed nami kilka świątecznych dni: 1 Maja- Święto Pracy, 2 Maja – Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, 3 Maja – Uchwalenie Konstytucji.

      Tematyka tych świąt jest okazją do pogadanek i rozmów w ramach zajęć edukacyjnych z wychowankami naszej świetlicy o symbolach narodowych, patriotyzmie i znaczeniu Ojczyzny w życiu każdego Polaka. 

      Uczniowie wspólnie z nauczycielami świetlicy przygotowali piękną gazetkę tematyczną oraz wykonali różnorodne prace plastyczne oraz kotyliony.  Wychowawcy świetlicy zorganizowali Quiz wiedzy o Polsce, który cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

      Tego typu  zajęcia mają  na celu uwrażliwienie dzieci na wartości związane z naszą Ojczyzną – Polską.

      Wychowawcy świetlicy

      Aleksandra Budzyńska

      Paulina Dzierbicka

      Marlena Muzyka

     • MAJOWE ŚWIĘTA

     •      Przed nami czas trzech świąt majowych : 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski. Święta majowe popularyzują wiedzę o polskiej tożsamości i symbolach narodowych, a Konstytucja gwarantuje ich ochronę prawną. Polskie symbole narodowe są znakiem: patriotyzmu, przynależności do państwa, dumy i honoru, wyrażają także miłość i szacunek Polaków do ojczyzny. Kreują wspólną tożsamość, pamięć i nadzieję. Biel symbolizuje nieskazitelność, czystość i dobro polskiego narodu, czerwień zaś potęgę, dostojność i majestat. Klasa II b postanowiła już dzisiaj uczcić te bardzo ważne święta dla każdego Polaka. Nagraliśmy filmiki z wierszami : Władysława Bełzy KATECHIZM POLSKIEGO DZIECKA oraz Czesława Janczarskiego BARWY OJCZYSTE. Nie zapomnijmy  w naszych domach wywiesić  flagi nie tylko 2 maja , ale przez cały majowy weekend !

      https://liblink.pl/Syf1SBvfue

       

                                              Wychowawczyni II b   U. Jarzyńska

     • .

     • Lista kandydatów przyjętych  i nieprzyjętych do Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim  w roku szkolnym 2022/2023 umieszczona jest w zakładce REKRUTACJA.

     • Pierwsze spotkania z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych za nami

     • W szkole podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim na przełomie marca i kwietnia 2022 roku odbyły się w ramach  DORADZTWA ZAWODOWEGO  spotkania uczniów klas VIII  z przedstawicielami szkół ponadpodstawowych. Gościliśmy następujące szkoły:

       

      1. 11 i 14 marca – Zespół Szkół w Drawsku Pomorskim (spotkania online);

      2. 29 marca – Centrum Kształcenia „Nauka” w Pile;

      3. 8 kwietnia – Zespół Szkół w Kaliszu Pomorskim im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11   Września 2001 roku;

      4. 20 kwietnia – Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wałczu;

      5. 21 kwietnia – Zespół Szkół nr 4 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wałczu.

       

      Podczas spotkań przedstawiona została oferta edukacyjna na rok szkolny 2022/2023 i przybliżony sposób działalności szkół. Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali prezentacji, po których mieli możliwość porozmawiania z przedstawicielami zaproszonych szkół. Każdy uczestnik otrzymał ulotki informacyjne do samodzielnego przestudiowania w domu. Koordynatorem spotkań była pedagog szkolny.

      Mamy nadzieję, że spotkania pomogą naszym ósmoklasistom w wyborze dalszego kierunku kształcenia.

       

      Pedagog szkolny

      Marlena Maras

       

     • Przyjaciele zwierząt

     • Ludzie, którzy nie lubią kotów, widocznie jeszcze nie spotkali tego właściwego.

      Deborah A. Edwards

      Uczniowie klasy II b wraz z wychowawczynią panią Urszulą Jarzyńską to prawdziwi przyjaciele zwierząt. Dbają o swoich domowych pupili oraz pamiętają o zwierzętach wolnożyjących. Już po raz kolejny zebrali solidną porcję karmy dla kotów. Karma została przekazana osobom  stale dokarmiających koty. Warto pomagać zwierzętom.

      K. Wagner

     • Spektakl Profilaktyczny „Mapa Skarbów”

     • 25 kwietnia 2022 r. dzieci z klas pierwszych i drugich obejrzały przedstawienie profilaktyczne „Mapa Skarbów” przygotowane przez aktorów Teatru Profilaktycznego „Kurtyna” z Krakowa. Uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia oraz poznali dobre i złe strony Internetu. Dodatkowo przedstawienie kształtowało postawę odpowiedzialności za własne zdrowie oraz ukazywało niebezpieczeństwo użycia łatwo dostępnych lekarstw i używek takich jak alkohol czy papierosy.

      W ramach kształtowania postaw społecznych poruszona została problematyka wytrwałości w działaniu i dążeniu do celu, umiejętność właściwego zachowania się w sytuacjach zwycięstwa i porażki, nawiązywania i podtrzymywania relacji z rówieśnikami, rozpoznawania ich potrzeb, empatia i szacunek dla słabszych.

      Spektakl był bardzo ciekawy, dzieci z dużym zainteresowaniem aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu.

       

      Pedagog szkolny

     •  Konkurs biblioteczny rozstrzygnięty !

     • Miło nam poinformować, iż podsumowany już został konkurs biblioteczny pt. „Wiersz, rymowanka, hasło o książce, czytaniu i bibliotece”.

      Na konkurs wpłynęły prace uczniów z różnych klas od pierwszej do szóstej. Zadanie nie było wcale takie łatwe, jednakże nasi uczniowie znakomicie sobie z nim poradzili. Były wierszyki, rymowanki oraz krótkie, ale bardzo treściwe hasła zachęcające dzieci i młodzież do odwiedzania biblioteki i czytania książek. A oto niektóre z nich:

      „ W bibliotece półki w ścianie, książki czekają na przeczytanie”,

      „Książki, książeczki. Bajki, bajeczki – to są moje przyjaciółeczki! Gdy tylko wolną chwilę mam, to po nie sięgam i chętnie CZYTAM!”

      „Biblioteka, cóż to jest? Każde dziecko już to wie. To budynek jest niezwykły, urodziwy, fantastyczny. Książek, przygód masz tu wiele, tu są Twoi przyjaciele: Bolek, Lolek, kot i pies, Pchła Szachrajka też tu jest”.

      Uczestnicy konkursu to: Hubert Kędzierski (1 b), Weronika Gontarz i Zosia Kulik (2 b), Maja Kaczmarzewska (2 c), Marcel Wierzbiński (4 a), Natasza Litwin (4 b), Nadia Wiśniewska i Wojtek Gumułka (5 b), Wiktoria Pisała i Wiktor Ziółkowski (6 a).

      Dziękujemy za udział i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

      Nauczyciel bibliotekarz Karolina Wagner

       

       

       

     • Z wizytą w schronisku

     • „Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta.”

      (Immanuel Kant)

      Po raz kolejny już uczniowie  naszej Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim  zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom. Tym razem postanowili wesprzeć  Schronisko dla zwierząt w Choszcznie - Po drugiej stronie Choszczna. Celem akcji było kształtowanie postawy wolontariusza- przyjaciela zwierząt i wdrożenie do aktywnego udziału w takich akcjach.

      25 kwietnia br. z wizytą do schroniska udali się wychowankowie klasy 8 a wraz z opiekunami SKW : Anetą Hrabeć i Małgorzatą Pietrzak. Wspólnie udało się zebrać ponad  100 kg mokrej i suchej karmy oraz przysmaków. Klasa 8 a przeznaczyła na ten cel zebrane wcześniej ze sprzedaży  słodkości pieniążki w kwocie 900 zł.

      Schronisko w Choszcznie  ma pod swoją opieką ponad 200 psów i kotów. 

      Nasi uczniowie przed wejściem na teren placówki zostali poinformowani o zasadach, których należy bezwzględnie przestrzegać, będąc w schronisku. Zostaliśmy podzieleni na małe grupy i pod opieką miejscowych pracowników mogliśmy zaopiekować się psami. Większość z nas od razu poszła na spacer  z „nowym przyjacielem”. Te parę godzin w schronisku  pokazało nam jak niezwykle cenne są takie chwile i  jak bezcenny jest czas poświęcony tym bezbronnym istotom. Część z tych psów to zwierzaki „po przejściach” - bite, porzucone i przez to nieufne, jednak wspólny spacer pozwala im zapomnieć o złych doświadczeniach i sprawia niezwykłą radość dla tych psich serduszek.

       Serdecznie dziękujemy  naszym Uczniom, ich Rodzicom za udział w akcji. Wdzięczność w oczach samotnych psiaków jest bezcenna.

      Aneta Hrabeć

       

     • Zawitała, zagościła wiosna piękna i radosna. 

     • Zawitała, zagościła wiosna piękna i radosna. W  naszej świetlicy zrobiło się kolorowo i słonecznie. Dzieci wykonywały wiosenne prace plastycznie,  aby jak najładniej przywitać wiosnę  - pojawiły się piękne dekorację na oknach oraz girlandy kwiatowe. Wraz z uczniami posadziliśmy kwiatki i warzywa w doniczkach. Dzieci dzięki temu uczyły się systematyczności i odpowiedzialności. Piękna pogoda sprawiła, że coraz więcej czasu mogliśmy spędzić na świeżym powietrzu bawiąc się i rysując kolorowymi kredami.

      W wiosennych miesiącach obchodziliśmy również wiele ciekawych dni  takich jak Dzień Dinozaura, w których uczniowie wykonali piękne prace integrujące grupę oraz mieli przyjemność zrobić zdjęcia w foto budce. Dzień kobiet- dzieci wykonały piękne laurki dla swoich bliskich, wspólnie stworzyli piękne życzenia i odśpiewali ,,Sto lat’’ swoim koleżankom ze świetlicy.  Dzień Pandy– uczniowie zapoznali się ze środowiskiem w jakim żyją pandy, wykonały piękne zwierzęta  z talerzyków plastikowych oraz oglądały filmy edukacyjne . Dzień Ziemi świetliczaki zapoznały się z zasadami dbania o środowisko, uczyły się segregacji śmieci, stworzyły kodeks ekologa,  a na koniec wybrały się na spacer w celu posprzątania terenu wokół szkoły . 

      Nasi uczniowie uwielbiają takie tematyczne dni, chętnie i aktywnie uczestniczą w tego rodzaju zajęciach.

      Wychowawcy świetlicy:

      Aleksandra Budzyńska

      Paulina Dzierbicka

     • „Kwadrans z książką”

     • Popularyzacja czytania książek to bardzo ważna sprawa. Dlatego też, nasza biblioteka szkolna uruchomiła mini projekt literacki pt. „Kwadrans z książką”. Tym razem do udziału w zajęciach zaproszone zostały dzieci korzystające z wszelkich form pomocy i wsparcia. Spotkania to przede wszystkim czytanie wybranych fragmentów tekstów literackich i rozmowy o tym, co dzieci zapamiętały, co im się najbardziej podobało oraz czego nowego, ważnego  się dowiedziały, nauczyły. Do czytania wybrano książki zakupione w ramach Priorytetu 3: Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025”. m.in. książkę Renaty Piątkowskiej pt. „Najwierniejsi przyjaciele. Niezwykłe psie historie”, Barbary Kosmowskiej „Kolorowy szalik”, Elżbiety Janikowskiej „Magiczne opowieści misia Teodora”, „Bajki, które uczą” B. Ibarrola, Marka Michalaka „Opowieści o tym, co w życiu ważne”,  a także wybrane pozycje z serii „Czytam sobie”. Uczniowie wspaniale bawili się słuchając tekstów, rozszyfrowując zagadki i rebusy, a także ilustrowali, to co ich zdaniem było najciekawsze. Projekt będzie kontynuowany do końca maja br., a jego podsumowaniem będzie ewaluacja, która da nam odpowiedź, czy wybrane formy pracy były trafne i czy warto ten projekt kontynuować w przyszłym roku szkolnym.

      Nauczyciel bibliotekarz Karolina Wagner

     • KARTKI ŚWIĄTECZNE DLA NASZYCH STARSZYCH PRZYJACIÓŁ

     • Dnia 13 kwietnia w ramach integracji ze środowiskiem lokalnym uczniowie klas I-III ze Szkolnego Koła Wolontariatu  uczestniczyli w przedświątecznym spotkaniu z seniorami Domu Seniora+.  Uczniowie przygotowali kartki świąteczne wraz z życzeniami Wielkanocnymi oraz małe upominki. Seniorzy byli bardzo mile zaskoczeni. Dzięki dzieciom ze szkoły seniorzy poczuli się potrzebni i dowartościowani. Właśnie takie działania podejmowane w ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym pozwalają na prawidłowe funkcjonowanie dzieci w społeczeństwie i rozwijanie w uczniach postaw prospołecznych. Dzieci uczą się również szacunku wobec osób starszych, wrażliwości i odpowiedzialności.

      Opiekunowie

      Szkolnego Koła Wolontariatu:

      Aleksandra Budzyńska

      Daria Niedźwiedź

      Paulina Dzierbicka

      Natalia Rydel

      Anita Kuźmińska

     • „Przysłowia są zwierciadłem sposobu myślenia narodu” - Johann Gottfried Herder.

     • Przysłowia są mądrością narodów i bardzo ważnym elementem kultury. Te krótkie formy językowe zawierają w sobie elementy światopoglądu oraz konkretnych doświadczeń człowieka. Ujmują wiele kryteriów postępowania, norm, nakazów, przykazów, zakazów, poleceń. Uczą i wychowują. Przysłowia wywodzą się z różnych dziedzin kultury.

      Uczniowie klas VI-VIII w SP w Kaliszu Pomorskim realizują na  języku niemieckim  innowację pt.: „Od słowa do słowa. Czego uczą przysłowia?”,  której celem jest wizualizacja przysłów i powiedzeń na każdą okazję za pomocą rysunków.

      Przy gabinecie języka niemieckiego  powstaje „mówiąca ściana” a regularne, długotrwałe obcowanie z plakatami wykonanymi przez uczniów prowadzi do samoistnego niemal przyswojenia treści dydaktycznych prezentowanych na nich, nawet bez zwrócenia uwagi na te treści przez nauczyciela.

      Zapraszam do obejrzenia wybranych prac naszych uczniów.

                                                                             Katarzyna Dzierbunowicz- nauczyciel języka niemieckiego.

       

     • EKO-KAPELUSZ

     • 22  kwietnia  w Dniu Ziemi ogłoszono wyniki konkursu na Eko –kapelusz.

      Do konkursu EKO- kapelusz zgłoszono 13 prac.  Spośród tych prac po ich obejrzeniu komisja  wyłoniła zwycięzców.

      Ocenie  podlegały:  

      • estetyka wykonania,
      • zastosowanie materiałów ekologicznych i biodegradowalnych,
      • kreatywność,
      • sposób nawiązania do przyrody,
      • samodzielność przy wykonaniu pracy.

       

      Decyzją Komisji przyznano następujące miejsca:

      I miejsce-Nadia Ciesiółka kl. 2 a

      II miejsce- Wiktoria Dźwigał kl. 3a

      III miejsce- Maria Kitosz  kl. 3a

       

      Wyróżnienia przyznano uczniom:

      1.Wiśniewska Milena kl. 3c

      2.Hypki Maria   kl.3 c

      3.Walerowicz Julia  kl.1c

      4.Gontarz Weronika  kl.2b

      5.Woźniak Igor kl.4a                                             

      6.Szczupak Wiktoria kl.3c                                                                                                           

      7.Suchecka Maja kl. 3 a

      8.Nowacki Ksawery kl.3c

      9.Kamińska Milena kl.4b

      10.Rutkowska Lena kl 4b

      Prace oceniała komisja w składzie:                                                                                       

      Marta Kędzierska-  nauczyciel geografii i przyrody,                                                     Katarzyna Magac – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej,                                  

      Marlena Maras- pedagog.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy  i dziękujemy za udział w  konkursie.

      Organizator konkursu Stanisława Górnik

       

     • Nowości książkowe – zapraszamy !


     •     W ramach obchodów Światowego Dnia Książki  i Praw Autorskich zapraszamy do naszej biblioteki szkolnej. W ofercie mnóstwo nowości książkowych, w tym kolejne części bardzo poczytnej serii „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki, kolejny tom „Dziennika cwaniaczka”, a także dla naszych najmłodszych czytelników – kolejne części przygód sympatycznego Mopsika. Wśród nowości nie zabrakło też książek poruszających niezwykle ważne tematy i zagadnienia. Na uwagę na pewno zasługuje pozycja książkowa pt. „Mama zawsze wraca”. To krótka, poruszająca historia dziewczynki Zosi ukrywanej przez mamę  w warszawskim getcie. To opowieść o wielkiej matczynej miłości oraz niezwykłej sile przetrwania. Godną polecenia jest również książka autorstwa Marka Michalaka pt. „Opowieści o tym, co w życiu ważne” z ilustracjami Katarzyny Sadowskiej, a także bajka o kózce, która  broni prawa do zachowania indywidualności i wskazuje na konieczność rozwijania talentów każdego dziecka. Książka nosi tytuł „Jak kózka uczyła się pływać”. Zapraszamy serdecznie.

      Nauczyciel bibliotekarz Karolina Wagner

     • Co słychać w Klubie Przyjaciół Biblioteki ?

     •      Od marca br. w naszej szkole działa Klub Przyjaciół Biblioteki. Uczniowie należący do klubu systematycznie i z wielkim zaangażowaniem włączają się w prace biblioteczne. Okładają książki folią, dokonują drobnych napraw, rozkładają książki na regałach, zgodnie z ich rozmieszczeniem oraz dbają o porządek na półkach. Na uwagę zasługuje też fakt, iż podjęli się wykonania kolorowych zakładek do książek dla młodszych koleżanek i kolegów z klas 1-3. Zakładki wykonane są bardzo profesjonalnie i  estetycznie, przy okazji ich tworzenia, klubowicze nauczyli się m. in. obsługiwać laminator. Nasze warsztaty biblioteczne odbywają się w sympatycznej atmosferze. Uczniowie realizują wyznaczone zadania, ale także wymieniają między sobą poglądy, spostrzeżenia, dużo rozmawiają o przeczytanych książkach, a przed świętami wielkanocnymi spotkaliśmy się przy wspólnym stole i  rozmawialiśmy o zwyczajach świątecznych, które kultywowane są w naszych domach. Oczywiście nie mogło zabraknąć babki wielkanocnej i czekoladowych zajączków.

         Nauczyciel bibliotekarz Karolina Wagner

     • Wirtualna Rzeczywistość na lekcji geografii

     •     Dzięki rządowemu programowi Laboratoria Przyszłości lekcje w Szkole Podstawowej w Kaliszu Pomorskim  mogą już odbywać się w nowym, wirtualnym wymiarze.

      Wirtualna rzeczywistość – w skrócie VR – to technologia, która przy pomocy specjalnych okularów pozwoli uczniom i nauczycielom przenieść się do cyfrowego, wirtualnego świata stworzonego na komputerze. VR to rozwiązanie, które umożliwi tworzenie w pełni trójwymiarowego świata i obiektów, dzięki czemu można będzie przenieść się  do zupełnie nowej przestrzeni.

      Użytkownik dookoła siebie dostrzeże nowy otaczający go wirtualny świat.  Dodatkowo za pomocą kontrolerów lub za pomocą swoich dłoni będzie  mógł interaktywnie oddziaływać na przedmioty wokół siebie.

      Wirtualna rzeczywistość to nie tylko obrazy, które można  jedynie oglądać, a zupełnie nowa przestrzeń, w którą można będzie się w pełni zanurzyć, wchodzić z nią w interakcje.

      Pierwsze próby wirtualnej lekcji miały miejsce na zajęciach geografii. Uczniowie odbyli wirtualną podróż na Marsa a następnie spędzili chwilę  na Księżycu, aby poczuć się jak członkowie misji Apollo. Odwiedzili też głębię oceanu, by ponurkować w towarzystwie rekinów. Spotkali się także oko w oko z pingwinem.  Odwiedzili również Nowy Jork, podziwiali panoramę Dubaju, największego miasta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Przez  kilka chwil oglądali również piramidy w Egipcie. Choć była to lekcja geografii, to mogli także obejrzeć ludzkie serce.

      To tylko początek wirtualnych podróży na zajęciach szkolnych.

       

      Nauczyciel geografii

      Paweł Łuczko

     • WYNIKI PÓŁFINAŁU WOJEWÓDZTWA IGRZYSK DZIECI W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW.

     •    W dniu 11.04.2022r. w Stargardzie, odbyły się  Półfinały Województwa Zachodniopomorskiego Igrzysk Dzieci w Koszykówce- chłopców. Nasz zespół zajął w półfinale trzecie miejsce, co ostatecznie plasuje uczniów naszej szkoły  na 5 miejscu w województwie zachodniopomorskim.  W pierwszym meczu nasza drużyna przegrała z zespołem ze Szczecina. W meczu o trzecie miejsce pewnie pokonaliśmy szkołę z Gryfina. Pierwsze miejsce w rozgrywkach półfinałowych zdobyła Szkoła Podstawowa z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego w Stargardzie, która wraz ze szkołą ze Szczecina będzie walczyła o mistrzostwo województwa. Nasi uczniowie którzy trenują piłkę nożną, a koszykówkę traktują jako grę uzupełniającą poradzili sobie rewelacyjnie. Przed nami są takie  ośrodki jak : Szczecin, Stargard, Koszalin i Kołobrzeg.  Sukces zapewniła nam kadra w składzie:  klasa 7a- Bejnarowicz Czesław, Czerniawski Mateusz, Gozdera Mikołaj, Kasielski Antoni, Lasota Grzegorz, Rzeszuto Oliwier,  Siodłowski Maciej, Sztobryń Bartłomiej, Stateczny Bartosz, Fajger Kacper, Leśniewski Kamil , Artur Fedyurka, klasa 5a- Stąporek Filip, klas 6a – Jakub Tolwaj.  Opiekunem naszej reprezentacji jest wychowawca klasy 7a-  Zbigniew Witek.

     • Ogłoszenie

     • Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim  w roku szkolnym 2022/2023  umieszczona jest w zakładce REKRUTACJA.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
   • 94-361-74-92, 94-361-63-11
   • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim ul. Błonie Kaszubskie 2 78-540 Kalisz Pomorski 78-540 Kalisz Pomorski Poland
   • wicedyrektor@spkaliszpom.dlaedu.pl wicedyrekorped@spkaliszpom.dlaedu.pl
   • ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
 Nazwa: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
Adres: Błonie Kaszubskie 2, 78-540 Kalisz Pomorski
Kontakt: sekretariat@spkaliszpom.dlaedu.pl 


   • INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
I mię i nazwisko: Dawid Nogaj
 Kontakt: inspektor@bezpieczne-dane.eu
   • CEL PRZETWARZANIA
 Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu kontaktowym.
Uzasadniony interes: komunikacja z osobami zainteresowanymi działalnością administratora PODSTAWY PRAWNE PRZETWARZANIA
 Przesłanka RODO: art. 6 ust. 1 lit. f ODBIORCY DANYCH 
 Podmioty świadczące na rzecz administratora usługi hostingowe, związane z prowadzeniem strony internetowej, z którymi zawarto umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. OKRES PRZECHOWYWANIA 
Podane dane będą wykorzystywane jedynie w okresie prowadzenia korespondencji zainicjowanej wiadomością przesłaną za pośrednictwem formularza kontaktowego.
   • PRZYSŁUGUJĄCE PRAWA • do dostępu do danych oraz uzyskania kopii danych • do żądania sprostowania danych • do żądania usunięcia danych osobowych oraz bycia zapomnianym • do żądania ograniczenia przetwarzania • do przenoszenia danych • do złożenia skargi od organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych)
   • TRANSFER DO PAŃSTW SPOZA EOG I ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWYCH
 Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej INFORMACJA 
Podanie danych osobowych wskazanych w formularzu jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na przesłaną korespondencję. ZAUTOMATYZOWANE PODEJMOWANIE DECYZJI, W TYM PROFILOWANIE
Podane dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu.
  • Logowanie