• „Dbamy o nasze  zdrowie”

     • Pod takim hasłem uczniowie klas  1 a gościli na zajęciach pielęgniarkę szkolną Panią Małgorzatę Kryczka. Spotkanie miało na celu propagowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczniów, że stan naszego zdrowia w bardzo dużej mierze zależy od nas samych. Pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie swoje i innych. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy się odżywiać, aby być zdrowym, w jaki sposób zapobiegać infekcjom, jakie znaczenie dla naszych organizmów ma ruch i uprawianie sportu. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dzieci zadawały pytania  i z zainteresowaniem słuchały prelekcji w wykonaniu Pani Małgosi. Zdobyły wiele ciekawych informacji, które z pewnością wykorzystają w życiu codziennym.

      Serdecznie dziękujemy Pani pielęgniarce za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami.

       

      Wychowawca klasy

      Stanisława Górnik

      wraz z uczniami

     • Pyszne, zdrowe, jesienne sałatki owocowe !

     •  

      Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w szkole. Każdy uczeń już wie, jak ważne są dla nas owoce, nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim zawierają mnóstwo witamin. Dlatego też uczniowie klasy  2a postanowili zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Najpierw były przygotowania czyli: umycie owoców, przyborów kuchennych, a także to co najważniejsze - umycie rąk. Kiedy wszystko było już gotowe uczniowie  przystąpili do krojenia owoców, mieszania i do długo wyczekanej degustacji. Nawet ci, którzy na co dzień nie przepadają za sałatkami i owocami, zajadali się nimi z wielką przyjemnością. To była świetna zabawa i wstęp do zdrowego odżywiania.

       

      Wychowawca klasa 2a

      Aleksandra Budzyńska

     • BEZPIECZEŃSTWO PONAD WSZYSTKO

     • W naszej szkole duży nacisk kładzie się  na bezpieczeństwo uczniów oraz edukację z tym związaną. Na początku każdego roku szkolnego uczniowie klas 1-3  poznają i przypominają sobie  znaki drogowe oraz zasady, które uczą, jak należy zachowywać się w pobliżu drogi oraz przechodząc przez drogę. W pierwszych dniach nauki uczniowie udali się  na przejście dla pieszych. Ćwiczyli tam między innymi zasady bezpiecznego  przechodzenia przez jezdnię. Instruktorami uczniów byli Strażnik Miejski Pan Marek  Leśniewski oraz Strażniczka Miejska Pani Agnieszka Maślak. W  czasie spotkania zwrócono również uwagę na potrzebę wyposażenia ubioru i plecaków w elementy odblaskowe oraz na zakaz zabaw w pobliżu jezdni.

      Gdy klasa 3 b wróciła do szkoły  nauczyła się wiersza:

      Możesz stracić życie, zdrowie, gdy na jezdnię wejdziesz źle.
      Więc ci w krótkich słowach powiem, na ulicy- nie gap się !
      Trzeba iść wzdłuż białych pasów ! Troszkę dalej? To i cóż !
      Chociaż chwilę stracę czasu, lecz mi już nie grozi już.
      Czy opłaca się narażać i kaleką zostać ? Nie !
      Więc ostrożny bądź ! Uważaj ! Nie skacz w biegu!
      Nie spiesz się !                                                                                                                       Urszula Jarzyńska

       

     • Jesienne spotkania z książką na start!

     • Biblioteka szkolna rozpoczęła już realizację zajęć propagujących szeroko pojęte czytelnictwo. Za nami już pierwsze „Jesienne spotkania z książką”. W naszych skromnych progach gościliśmy uczniów z klasy III b i II a wraz z ich wychowawczyniami. Uczniowie znakomicie odnaleźli się w naszej bibliotecznej rzeczywistości. Z uwagą słuchali tekstów poetyckich naszych polskich poetów oraz bezbłędnie odgadywali jesienne zagadki. Prawdziwym hitem okazały się zwykłe papierowe torby, w których ukryte zostały, charakterystyczne dla jesieni przedmioty. Zadaniem osoby biorącej udział w zabawie było za pomocą dotyku odgadniecie , co to jest. Poziom trudności zależał m.in. od tego, co było ukryte w torbie. Najmniej kłopotu sprawiło jabłko, gruszka i kasztany. Problematyczna okazała się kukurydza, śliwka i czerwony buraczek. Wspólnie oglądaliśmy albumy o grzybach i  jesiennej przyrodzie. Z książki pt. Od wiosny do wiosny dzieci dowiedziały się jak powstaje babie lato. Mamy nadzieję, że cel zajęć został osiągnięty i uczniowie jeszcze chętniej sięgną po książki z naszej biblioteki szkolnej.

      Karolina Wagner, Katarzyna Horba

     • Dzień Integracji klas I

     • 20 września br. uczniowie klas pierwszych z kaliskiej Kornelówki udali się do Recza do „Domku Alpak”. Wyjazd miał na celu zintegrowanie dzieci przez wspólne zabawy poza środowiskiem szkolnym.  Dzieci miały możliwość poznania  przemiłych zwierząt  jakimi są alpaki, ale także uczestniczenia w zabawach  integracyjnych, które   pomagają                       w nawiązywaniu prawidłowych relacji pomiędzy dziećmi.  Wszystko to odbywało się                 w radosnej i luźnej atmosferze. Założeniem głównym było  budowanie zaufania, umiejętności pracy w grupie i przełamywanie barier w kontakcie z nowymi koleżankami i kolegami,          a także w kontakcie ze zwierzętami. Była to  nie tylko sama przyjemność, ale też ważne źródło rozwoju naszych dzieci oraz integralna część ich życia. Dzięki zabawie dzieci  miały szansę poznawać swoje otoczenie oraz samych siebie, a także uczyć się współpracy z grupie. 

       

      Stanisława Górnik

      Marta Kędzierska

       

     • Dzień Kropki w klasie integracyjnej

     •      15 września 2022 r. uczniowie klasy 3c integracyjnej obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki. Był to dzień kreatywności, odwagi i zabawy, ale także nauki.

      Uczniowie poznali historię Vashti, a następnie przystąpili do odkrywania swoich talentów. Wykonywali opaski, malowali prace składające się z kropek ćwicząc przy tym motorykę małą. Ćwiczyli również percepcję wzrokową, za pomocą tablicy interaktywnej.

      W tym dniu nie mogło zabraknąć również ruchu. Uczniowie naśladowali kropkę przedstawioną na obrazku, kształtując przy tym równowagę.

      Dzisiejszy dzień był dniem nauki pracy w grupie, empatii, sposobu pomocy uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i dostrzegania w nich ich zalet.

      Klasa 3c udowodniła, że jest zgranym zespołem i na zakończenie wszyscy otrzymali dyplom za aktywny i kreatywny udział w Międzynarodowym Dniu Kropki.

       

       

      Marlena Maras

      Nauczyciel współorganizujący

      proces kształcenia

     • Świetlicowy Dzień Kropki

     •  

         International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, talentu, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty oraz poznać ich mocne strony. W naszej świetlicy dzieci rozpoczęły obchody Dnia Kropki od poznania losów bohaterki książki w wersji bajki animowanej. Historia ta uświadomiła im, że każdy z nich ma jakieś ukryte talenty, które gdzieś drzemią głęboko i czekają na ich odkrycie. W tym dniu dzieci wykonały piękne kropkowane prace plastyczne, nie zabrakło również gier i zabaw przełamujących nieśmiałość. Na koniec dnia zostały wykonane zdjęcia w foto budce. To był wspaniały i niezapomniany dzień pełen radości i zabawy!

       

      Wychowawcy świetlicy:

      Katarzyna Gawecka

      Paulina Dzierbicka

      Emilia Bykowska - Tuziak

      Beata Kowalczyk

     • “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

     • Drodzy uczniowie i rodzice !!!

       

      Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.


      Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

       

      W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

       

      Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty

      sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

       

      ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

       

       

       Termin akcji: 13 – 21.09.2022 r.

       

      Miejsce Akcji:

      Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego,

      ul. Błonie Kaszubskie  2, 78 – 540 Kalisz Pomorski

       

      PARTNERZY  AKCJI :

       

       

       

       

      Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o. 

      Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

      Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

      e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

       

      ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

      NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

     • Bezpieczna droga do szkoły

     •     Dla wszystkich uczniów wrzesień związany jest z rozpoczęciem szkoły. Powrót do szkoły, szczególnie po długiej przerwie, to wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale też dla dorosłych.      W tym wyjątkowym czasie należy szczególnie pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa dlatego właśnie teraz szczególnego znaczenia nabiera bezpieczna droga naszych uczniów do szkoły i ze szkoły do domu. Dnia 13 września br. wychowawcy świetlicy zorganizowali spotkanie ze Strażą Miejską. W ramach zajęć odbyła się pogadanka dotycząca bezpiecznego przejścia przez jezdnię oraz odpowiedniego zachowania się na przystanku autobusowym.  Powracające po długiej przerwie dzieci często zapominają o własnym bezpieczeństwie. Dlatego obowiązkiem nas dorosłych jest dbanie o ich bezpieczeństwo nie tylko w domu, szkole, ale też na drodze.

       

      Wychowawcy świetlicy:

      Paulina Dzierbicka

      Beata Kowalczyk

      Emilia Bykowska-Tuziak

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego

     • 1 września 2022 roku korytarze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego znów wypełniły się wesołym gwarem.  O godzinie 9.00 rozpoczęto nowy rok szkolny dla klas I-III, o 10.00 na hali sportowej dla klas IV-VIII. W uroczystych apelach z tej okazji udział wzięli nauczyciele, uczniowie i ich rodzice oraz zaproszeni goście. Pani Dyrektor Dorota Ławniczak w ciepłych słowach życzyła dzieciom sukcesów i realizacji planów. Głos zabrał również Burmistrz Kalisza Pomorskiego pan Janusz Garbacz. Wśród gości byli pani Agnieszka Fajger Przewodnicząca Rady Rodziców, Sekretarz Gminy pani Irena Kiljańska-Kotowicz, zastępca Burmistrza pan Stanisław Samek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej pan Paweł Kulbacki.

      Uroczystość poprowadziła pani Kamila Staszewska-Kołtun. Po apelu wychowawcy zaprosili dzieci do swoich klas, gdzie uczniowie zapoznali się z planem lekcji i po przerwie wakacyjnej pierwszy raz zasiedli w ławkach szkolnych. Obecnie placówka ma pod opieką 22 klasy.

      1 września to również ważna data ze względów historycznych. W tym roku mija 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. Na uroczystości inaugurującej nowy rok szkolny uczczono ten trudny moment w dziejach naszej ojczyzny minutą ciszy.


      Wszystkim uczniom oraz nauczycielom życzymy, aby nowy rok szkolny przyniósł realizację planów. Niech będzie owocny, twórczy i pełen wzajemnej życzliwości oraz satysfakcji  z czasu spędzanego wspólnie w szkole.

       

      Sławomira Sydlewska

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
    • 94-361-74-92, 94-361-63-11
    • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim ul. Błonie Kaszubskie 2 78-540 Kalisz Pomorski 78-540 Kalisz Pomorski Poland
    • wicedyrektor@spkaliszpom.dlaedu.pl wicedyrekorped@spkaliszpom.dlaedu.pl
    • ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
 Nazwa: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
Adres: Błonie Kaszubskie 2, 78-540 Kalisz Pomorski
Kontakt: sekretariat@spkaliszpom.dlaedu.pl 


    • INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
I mię i nazwisko: Dawid Nogaj
 Kontakt: inspektor@bezpieczne-dane.eu
    • CEL PRZETWARZANIA
 Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu kontaktowym.
Uzasadniony interes: komunikacja z osobami zainteresowanymi działalnością administratora PODSTAWY PRAWNE PRZETWARZANIA
 Przesłanka RODO: art. 6 ust. 1 lit. f ODBIORCY DANYCH 
 Podmioty świadczące na rzecz administratora usługi hostingowe, związane z prowadzeniem strony internetowej, z którymi zawarto umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. OKRES PRZECHOWYWANIA 
Podane dane będą wykorzystywane jedynie w okresie prowadzenia korespondencji zainicjowanej wiadomością przesłaną za pośrednictwem formularza kontaktowego.
    • PRZYSŁUGUJĄCE PRAWA • do dostępu do danych oraz uzyskania kopii danych • do żądania sprostowania danych • do żądania usunięcia danych osobowych oraz bycia zapomnianym • do żądania ograniczenia przetwarzania • do przenoszenia danych • do złożenia skargi od organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych)
    • TRANSFER DO PAŃSTW SPOZA EOG I ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWYCH
 Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej INFORMACJA 
Podanie danych osobowych wskazanych w formularzu jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na przesłaną korespondencję. ZAUTOMATYZOWANE PODEJMOWANIE DECYZJI, W TYM PROFILOWANIE
Podane dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu.
    • adres skrzynki ePUAP: SPKALISZPOMORSKI
   • Logowanie