• INFORMACJA

      • WAŻNA INFORMACJA

      • Dla uczniów chętnych na obóz językowy wymiany polsko - niemieckiej:

       prosimy o dostarczenie wniosku do komisji kwalifikacyjnej do 22 maja 2023 roku. 

        

       Wniosek można pobrać:

       - z wiadomości w Librusie

       - w sekretariacie szkoły

       - na stronie szkoły.

        

       Pozdrawiamy Emila Bogusz i Katarzyna Horba

     • Cyberprzemoc i odpowiedzialność karna – szkolne zajęcia  z Policjantami

     • Policjantka z drawskiej komendy wraz z dzielnicowym z Komisariatu Policji w Kaliszu Pomorskim przeprowadzili spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim. Spotkanie odbyły się 9 maja, a tematem zajęć były zagrożenia wynikające z użytkowania Internetu oraz konsekwencje prawne za popełnione przestępstwa przy użyciu sieci.

      Funkcjonariusze przypominali dzieciom i młodzieży jak ważna jest właściwa ochrona informacji takich jak dane do logowania do bankowości internetowej, hasła i loginy do serwisów pocztowych. Ponadto mundurowi tłumaczyli słuchaczom jak łatwo podejmując nieodpowiednie decyzje wpaść w problemy, z którymi ciężko sobie czasem poradzić, a które mogą w znacznym stopniu rzutować na dalsze, czasem już dorosłe życie.

      Uczniowie mieli także okazję dowiedzieć się czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić i jakie są konsekwencje dla jej sprawców. Celem takich spotkań jest uświadomienie najmłodszym, że to oni sami mają największy wpływ na to co robią i co udostępniają w sieci i jakie wynikają z tego zagrożenia.

      Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tego typu zajęciach przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.

       

      Pedagodzy szkolni

      Ewa Klimek, Marlena Maras

       

       

     • Tydzień Bibliotek 8-12 maja

     • XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek już za nami. Biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim przygotowała dla uczniów moc atrakcji. Jedną z nich były warsztaty plastyczne, na których chętni uczniowie własnoręcznie tworzyli książeczki harmonijkowe Leporello. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem i spod rąk dzieci wychodziły ciekawe, estetycznie wykonane książeczki. Kolejnym punktem obchodów Tygodnia Bibliotek były zajęcia literackie w dwóch klasach pierwszych. Dzieci pracowały z książeczkami z serii Czytam Sobie i posmakowały pracy ilustratora książek. W mijającym tygodniu gościliśmy też grupę dzieci ze świetlicy klas 1 -3, które pod opieką wychowawczyni  Pani Beaty Kowalczyk uczestniczyły w spotkaniu literackim, na którym czytaliśmy wiersz Jana Brzechwy, rozmawialiśmy o naszych czworonożnych przyjaciołach, a także bawiliśmy się w gry słowne. Tydzień ten minął bardzo szybko, a przed nami kolejne literackie atrakcje. Już w czerwcu weźmiemy udział w ogólnopolskiej akcji „Czytanie na Polanie”.

      Bibliotekarki Karolina Wagner i Katarzyna Horba

     • Warsztaty kulinarne w Pizzerii

     • 11 maja  uczniowie z klasy 2 a udali się do Pizzerii Kingston na warsztaty samodzielnego przygotowywania pizzy. Po zwiedzeniu restauracji „od kuchni” każdy uczeń miał możliwość poczuć się jak prawdziwy kucharz. Po przygotowaniu stanowiska pracy wszyscy z zapałem przystąpili do nauki. Na początek każdy przygotował ciasto, które stanowiło podstawę dania. Następnie według uznania dobierał składniki swojej ulubionej pizzy. Podczas oczekiwania na dania uczniowie na kartkach przygotowali projekt swojej ulubionej potrawy.  Kulinarna przygoda zakończyła się degustacją zrobionej pizzy.  Bez wątpienia to było bardzo smaczne wyjście, podczas którego kucharze amatorzy mieli okazję do manualnej i kulinarnej aktywności.

      Serdecznie dziękujemy osobom prowadzącym warsztaty oraz Pani Marlenie Maras za pomoc w opiece nad uczniami. 😊

       

      Wychowawca klasy

      Aleksandra Budzyńska

       

       

     • Z kolejną wizytą w schronisku

     • „Zwierzęta są najlepszymiprzyjaciółmi. Nie zadają pytań, nie krytykują.” – George Elliot

            12 maja br. wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim wrazz opiekunami: Anetą Hrabeć, Katarzyną Horbą i Małgorzatą Pietrzak po raz kolejny odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Choszcznie.

      Wizyta była poprzedzona zbiórką karmy dla zwierząt. W drodze do schroniska zakupiliśmy suchą i mokrą karmę oraz akcesoria dla psów i kotów na kwotę 1800 zł.

      Zachęcamy do pomocy i wsparcia, a przede wszystkim do adopcji. Zwierzę nie jest prezentem, ale najwspanialszym, najbardziej oddanym przyjacielem, o jakim można pomarzyć. Dziękujemy pięknie  darczyńcom, dzięki którym udało nam się napełnić milusińskie brzuszki.

       

      Aneta Hrabeć i Małgorzata Pietrzak

     • Gdy dorosnę, będę strażakiem

     •      W dniu 4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka i dzień św. Floriana patrona strażaków. Święto jest dobrą okazją do wyrażenia wdzięczności strażakom zawodowym i ochotnikom za ich niebezpieczną i ciężką pracę. Z tej właśnie okazji Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszu Pomorskim odwiedzili świetlicę szkolną.

      Uczniowie z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogli poznać specyfikę pracy strażaków oraz sprzęty jakimi dysponują. Uczniowie dowiedzieli się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, a także wyważają drzwi mieszkań. W czasie spotkania dzieci poznały jak zachowywać się w sytuacji zagrożenia, oraz jak powiadomić służby ratownicze i udzielać pierwszej pomocy. Wielką radość sprawiła także możliwość przymierzenia hełmu strażackiego i lania wody.

      Na zakończenie spotkania uczniowie podziękowali strażakom i życzyli wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwnościami losu. Serdecznie dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszu Pomorskim za wspaniale poprowadzone spotkanie.

       

       Wychowawcy świetlicy

     • Profilaktyka w „Kornelówce”

     •    09 i 10 maja odwiedził kaliską „Kornelówkę” trener z Centrum Działań Profilaktycznych w Wieliczce Pan Michał Tyrała, który nie po raz pierwszy gościł w naszej szkole. Podczas warsztatów w klasach 1b, 3b oraz 2b pod nazwą: Przyjazna zabawa to dobra sprawa, trener uświadomił  dzieciom,  czym  są  konflikty,  co  je wywołuje,  a  także  jakie  konsekwencje  mogą  z  nich  wynikać. Podczas zajęć dzieci nauczyły się,  jak  radzić sobie w sytuacjach stresowych oraz niebezpiecznych, a także w jaki sposób  unikać niepotrzebnych  konfliktów.  

      Celem warsztatów dla klasy 6c pod nazwą: Zagrożenia cywilizacyjne, było uświadomienie młodzieży, jak  rozsądnie korzystać  z  Facebooka,  co  wartościowego można osiągnąć za jego pomocą, a co może mieć szkodliwy wpływ  na  ich  funkcjonowanie. Uczniowie  uzyskali wiedzę  na temat korzystania  z telefonu  w  pożyteczny,  a  nie szkodliwy sposób.  Ponadto dowiedzieli  się  jak bezpiecznie  korzystać  z  Internetu,  jak chronić  swoje dane oraz jakimi sposobami mogą zostać one od nich wyciągnięte.  Nabyli umiejętności,  dzięki  którym  będą skutecznie  reagować  na zachowania obcych  osób  w sieci.

      Uczniowie klasy 5a i 5b mieli możliwość udziału w warsztatach pod nazwą: Tolerancja i szacunek to twój nowy wizerunek.  W  trakcie  zajęć  uczniowie  dowiedzieli  się  czym  jest szacunek  i  co jest  potrzebne,  aby stosować  go  w  codziennym życiu,  a  także  jak  szanować  siebie  i innych. Uczestnicy  nauczyli  się  prowadzić dialog,  gdy  posiadają odmienny punkt widzenia od rozmówcy.

      Zajęcia były bardzo ciekawe. Trener prowadził warsztaty w dobrym tempie. Dzieci były bardzo zaangażowane, chętnie się wypowiadały, aktywni i chętni do współpracy. Uczniowie szybko nawiązali dobry kontakt z prowadzącym. Dzieci samodzielnie dochodziły do wniosków na temat swojego zachowania i jakie zmiany należy wprowadzić. Prowadzący zwrócił uwagę również na osobiste problemy uczniów i zareagował na nie, co jeszcze bardziej podnosi wartości spotkania.

      09 maja w godzinach popołudniowych rodzice uczniów klas I-III mieli możliwość uczestnictwa w spotkaniu pod nazwą „Pozwól dziecku marzyć”. Rodzice uzyskali wiedzę w jaki sposób mogą towarzyszyć dziecku w odkrywaniu marzeń i realizacji celów z nimi związanych. Dowiedzieli się także, w jaki sposób kształtować pozytywne relacje z dzieckiem w środowisku. Podczas spotkania trener nawiązał z rodzicami dobry kontakt. Na koniec rodzice wyrazili chęć ponownego udziału w takim spotkaniu. Informacje, które pozyskali od prowadzącego były dla nich wskazówką do pracy z dziećmi.

       

       

                                                                            Pedagodzy:

                                                                                    Ewa Klimek, Marlena Maras, Alicja Wojtala

                                                                                               

       

       

     • WYCIECZKA DO MIĘDZYZDROJÓW

     •       Uff… udało się, a właściwie, wszystko poszło zgodnie z planem…

      Wycieczka, zaplanowana kilka miesięcy wcześniej, odbyła się zgodnie z planem, przy świetnych warunkach atmosferycznych  oraz zadowoleniu uczestników.

      9 maja klasy 2b, 2c i 3c brały udział w wycieczce do Międzyzdrojów, podczas której zwiedziły Muzeum Przyrodnicze przy Wolińskim Parku Narodowym,  Oceanarium, Kino 7D oraz Gabinet Figur Woskowych.

      Niewątpliwą atrakcją było ”spotkanie” z morzem, spacer po molo, podziwianie klifów…

      Najwięcej wrażeń  przysporzyło dzieciom oglądanie okazów ryb i zwierząt wodnych w Oceanarium… Polecamy, warto zobaczyć.

      W drodze powrotnej spędziliśmy miło czas przy posiłku w MAC DONALDS.

       

      Marlena Maras

     • Mamy patriotyczny sukces

     • Uczennice klasy 1 a z kaliskiej Kornelówki w dniu 8 maja zaprezentowały się w Patriotycznym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Drawieński Ośrodek Kultury. Dla uczennic był to pierwszy taki konkurs. Wspaniałe i odważne dziewczęta recytowały wiersze z dużym zaangażowaniem, wykazując się bardzo dobrą dykcją i interpretacją.  Marcelina Bogusz zdobyła uznanie jurorów i zajęła I miejsce w kategorii klas I-III. W tej samej kategorii Basia Gągalska zajęła miejsce III. Piękny był również występ Izabelli  Hołubickiej, która otrzymała nagrodę i dyplom za udział w konkursie. Było to dla dziewczynek duże przeżycie i wielka radość.   W przerwie  konkursu Izabella Hołubicka wystąpiła a'capella i zaśpiewała piosenkę „Ziemia-wyspa zielona”. Słuchacze nagrodzili Izabellę gromkimi brawami. Zachęcone tym sukcesem dziewczęta zapewne nie spoczną na laurach i będą ćwiczyć recytację, aby w przyszłości spróbować sił w innych konkursach.

      Gratulujemy rodzicom tak wspaniałych i odważnych dzieci.

       

                                                                                                                 Stanisława Górnik

       

     • WIWAT KONSTYTUCJA !

     •    Święto 3 Maja uczniowie Kornelówki uczcili biorąc udział w ogólnopolskim  konkursie wiedzy historycznej "Wokół Konstytucji 3 Maja 1791" zorganizowanym przez Departament Szkolnictwa Wojskowego Ministerstwa Obrony Narodowej, Wojskowa Akademię Techniczną oraz Wojskowe Ogólnokształcące Informatyczne im. Polskich Kryptologów w Warszawie.

      Młodzież z klas 6 i 8 licznie podjęła się wyzwania jakim była rywalizacja z ogromną konkurencją z całej Polski. Przedsięwzięcie polegało na udziale w grze za pomocą smartfona, przy jednoczesnym obserwowaniu imprezy na stronie Wojskowej Akademii Technicznej. Uczniowie mieli okazję zmierzyć się w nowoczesnym na skale ogólnopolską zmaganiem na platformie Kahoot z grupa uczestników liczącą około 2000 osób.

      W naszej szkole największy sukces odniósł uczeń Filip Stąporek z klasy  6a warte uwagi są również osiągniecia Julia Głuchowskiej oraz Adama Bulwy także z klasy 6a. Na wyróżnienie zasługują również pozostali uczniowie którzy wykazali się inicjatywą uczestnictwa. Dla wszystkich zaangażowanych była to świetna nauka, super rywalizacja oraz możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Bardzo istotnym, zgodnym z uczniowskimi preferencjami okazał się sposób przeprowadzenia konkursu.

       

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

      Szymon D. Maciej M. Dawid O.

     • OGŁOSZENIE

     • DNIA 02 MAJA  BR. (WTOREK) 

      SZKOŁA BĘDZIE ZAMKNIĘTA

        

      Dyrektor szkoły

      Dorota Ławniczak

       

     • VII ETAP – KWIECIEŃ 2023 R. KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO O PIÓRO DYREKTORA SZKOŁY

     • Primabalerina (wł. primaballerina – pierwsza balerina) – pierwsza tancerka zespołu baletowego, wykonująca główne partie w balecie

           Po dżdżystej nocy roślinność wystrzeliła w górę. Trawa zazieleniła się, a pąki kwiatów rozwinęły. Nawet nieśmiała zazwyczaj hortensja zwróciła swe jasnoróżowe płatki      ku słońcu. Ptaki ćwierkały radośnie, skacząc po gałązkach drzew niczym pląsające primabaleriny, a pszczoły brzęczały wesoło … .

      Początek wiosny w dyktandzie przepiękny, w rzeczywistości, deszcze, przymrozki       i zmęczenie. Czekając na piękne, ciepłe dni zajrzyjmy czasem do słownika, nawet tego internetowego J

      WYNIKI KWIECIEŃ 2023 r.:

       

      I MIEJSCE Piotr Pacholec kl. 8b

      II MIEJSCE Basia Pietrzak kl. 6b 

      III MIEJSCE  Sara Sowińska kl. 7a

      Beata Rosentreter

     • Pierwszy sprawdzian kompetencji trzecioklasisty

     • Pierwszy  sprawdzian kompetencji trzecioklasisty

          Uczniowie klas trzecich, po dłuższej przerwie związanej z pandemią, w dniach 25 – 27 kwietnia pisali swój pierwszy w życiu sprawdzian, czyli zmagali się z zadaniami Sprawdzianu Kompetencji na zakończenie pierwszego etapu edukacyjnego.  Gotowe testy dostarczyła firma zewnętrzna MAC. Pierwszego dnia, we wtorek uczniowie pisali test z edukacji polonistycznej, w środę zmagali się z zadaniami matematycznymi, a w środę z zagadnieniami przyrodniczymi. Na napisanie testu z edukacji polonistycznej i matematycznej mieli przeznaczone 90 minut, a z przyrodniczej już dużo mniej, gdyż 45 minut. Poziom trudności zadań był różny, co potwierdzili sami uczniowie. Stres oczywiście towarzyszył naszym trzecioklasistom, ale poradzili sobie z wykonaniem zadań i teraz będą tylko czekać na ich wyniki. Mają oczywiście nadzieję, że napisali testy na zadowalającym poziomie. Już niedługo okaże się, jak im poszło. Życzymy oczywiście samych jak najlepszych wyników.

      Wychowawczynie

                                                                                                                                      Klas trzecich

     • Projekt edukacyjny „Nasz dom”

     •     


          Uczniowie klasy 3 a przez ostatnie dwa tygodnie pracowali nad nowym projektem edukacyjnym „Nasz dom, nasze mieszkanie”. Po omówieniu cyklu tematów na lekcjach związanych z domem, czyli bliskim otoczeniem nas wszystkich oraz o Ziemi, której jesteśmy mieszkańcami musieli przemyśleć, zastanowić się i zaprojektować makietę swojego domu, mieszkania. Musieli pamiętać, że dom to nie tylko mury, ale przede wszystkim jej mieszkańcy, czyli najbliższa rodzina oraz nasze kochane zwierzaki. Dwa tygodnie wystarczyły, aby stworzyli przepiękne makiety i jakże różne. Ile głów w klasie, tyle było pomysłów. Wszyscy napracowali się i to mocno. Oceńcie zresztą sami. Myślę, że było warto poczekać i zobaczyć na własne oczy prace, które stworzyli kreatywni i bardzo pomysłowi uczniowie klasy 3 a. Wszystkim gratuluję finalnego efektu.

      Wychowawczyni

      Beata Pierzgalska

     • TYDZIEŃ DLA ZIEMI 17-21.04.2023r.

     • ,,Międzynarodowy Dzień Ziemi”  to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą. Nam również nie jest obojętne „zdrowie” naszej planety. Wiemy dlaczego i jak powinniśmy o nią dbać.

      Samorząd Uczniowski we współpracy z biblioteką szkolną zorganizował cykl zajęć na cały tydzień. Uczniowie klas IV-VIII wraz z wychowawcami przygotowali plakaty promujące dbanie o naszą planetę, natomiast uczniowie klas I-III po obejrzeniu filmu edukacyjnego wykonali przepiękne prace plastyczne.

      Laureatami konkursu plastycznego zostali uczniowie:

      1 miejsca – klasa 3b

      2 miejsce- Sandra Kucharska klasa 2b

      3 miejsce- klasa 3b

      W ramach obchodów Tygodnia dla Ziemi w bibliotece szkolnej zorganizowane zostały „Warsztaty młodego ekologa”. Chętni uczniowie, mając do dyspozycji farby, pędzle i ekologiczne papierowe talerzyki, tworzyli różnorodne oblicza naszej planety. Była dżungla, ocean, pustynia, rzeki, jeziora i lasy. Były drzewa, ptaki, słońce i chmury. Każdy talerzyk, to inne spojrzenie na Ziemię. Chętnych było bardzo wielu. Okazuje się, że mamy bardzo wielu zdolnych uczniów.

      W środę 19 kwietnia przeprowadzony został quiz przyrodniczy. Do rozwiązania testu przystąpili przedstawiciele wszystkich klas 4 -8. Zadania dotyczyły szeroko pojętej przyrody i zjawisk w niej zachodzących. Uczestnicy mieli okazję popisać się swoją wiedzą zdobytą na zajęciach szkolnych i nie tylko. Najlepszym znawcą przyrody okazał się uczeń klasy 8 c Tymoteusz Antosiak, tuż za nim uplasowali się: Karolina Drzewiecka z klasy 5 a, Jakub Adamek z 4 c i Maria Głuchowska z kl. 8 d. Laureaci trzeciego miejsca to: Antoni Moń z kl. 4 b, Wiktor Olaszczyk z 6 c i Bartłomiej Sztobryń z kl. 8 a. Podsumowanie i wręczenie nagród i dyplomów miało miejsce w piątek 21 kwietnia w naszej bibliotece. Wszystkim uczestnikom quizu dziękujemy za udział.

      W świetlicy szkolnej klas I-III został przeprowadzony cykl zajęć tematycznych               ,,TYDZIEŃ DLA ZIEMI”. Dzieci w ramach zajęć wykonywały doświadczenia, sadziły  roślinki, zakładały ogródki oraz wykonały  karmniki dla ptaków.  Największym zainteresowaniem cieszyła się zabawa terenowa. Uczniowie wykonywali zadania takie jak: wodne wyzwania-uczące o znaczeniu oszczędzania wody. Wychowawcy świetlicy przeprowadzili również test wiedzy o DNIU ZIEMI. Na koniec zabawy uczniowie zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.

      W piątek 21 kwietnia uczniowie naszej Kornelówki przyszli ubrani na zielono, aby pokazać jak ważna jest dla nas nasza planeta Ziemia.

      Podsumowaniem całego tygodnia było wzięcie udziału w akcji #SprzątamyDlaPolski oraz oficjalne wręczenie nagród laureatom konkursów.

      Opiekunowie SU

      Biblioteka Szkolna

      Świetlica Szkolna klas I-III

     • Kreatywne warsztaty slime w klasie I c

     •     20 kwietnia do klasy I c przyjechały z Mirosławca przesympatyczne Panie z firmy Esy Floresy – Animacje dla dzieci, które przeprowadziły warsztaty kreatywne Slime. Slime to ciągnąca się, kolorowa maź, która zrobiła wśród dzieci prawdziwą furorę. Jest to masa plastyczna, która rozwija: zmysły, zręczność, wyobraźnię i kreatywność. W czasie zabawy tą plastyczną mazią uczniowie  uczą się również skupienia i koncentracji. Każdy, kto próbował stworzyć slima ten wie, że nie zawsze łatwo dobrać odpowiednie proporcje. Utworzenie idealnej masy zajmuje czasami sporo czasu i wymaga od dziecka wytrwałości w dążeniu do zakończenia wytyczonego sobie zadania. Taką determinacją wykazali się wszyscy uczestnicy zajęć,  nie poddawali się i doprowadzili swojego slima do doskonałej formy. Gratulacje!

      Daria Niedźwiedź

     • KOLEJNY SPORTOWY SUKCES

     • II miejsce piłkarek ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim w turnieju powiatowym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej dziewcząt, rozgrywanym w Drawsku Pomorskim. Skład zespołu:

      1. Gregorowicz Wiktoria klasa 7 a

      2. Grządziel Dominika klasa 7 a

      3. Matczak Amelia klasa 7 a

      4. Matej Aleksandra klasa 7 a

      5. Panas Nikola klasa 7 a

      6. Kwiatkowska Maja klasa 8 b

      7. Długa Gabriela klasa 8c

      8. Pacek Oliwia klasa 8 c

      9. Skrobacka Amelia klasa 8 c

       

      Trener: Waldemar Pawluczuk

     • Bierzemy udział w Akcji Żonkile

     •       W związku z osiemdziesiątą rocznicą wybuchu powstania w getcie warszawskim  społeczność szkolna wzięła  udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. Uczniowie klas ósmych przygotowali papierowe kwiaty, które 19 kwietnia ofiarowali mieszkańcom naszego miasta. Spacerując ulicami Kalisza Pomorskiego młodzież informowała przechodniów o wydarzeniach sprzed 80 lat i wręczała   żonkile - symbol pamięci o powstaniu w getcie. W ramach akcji przewidziano rozdać 450 tysięcy papierowych kwiatów. Każdy kwiat symbolizuje Żydówkę, Żyda zamkniętych w getcie warszawskim w 1941 roku w czasie jego największego przeludnienia. Wręczane przez nas Żonkile są częścią tej symbolicznej liczby.

      Kaliszanie z sympatią przyjęli naszą inicjatywę okazując wsparcie i zainteresowanie akcją Żonkile.

      „Przypnijcie żonkil na znak, że #ŁączyNasPamięć”. Niech to przesłanie pozostanie w naszej świadomości i wyraża  stosunek do minionych wydarzeń.

       

      Małgorzata  Potoczna-Galera

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
   • 94-361-74-92, 94-361-63-11
   • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim ul. Błonie Kaszubskie 2 78-540 Kalisz Pomorski 78-540 Kalisz Pomorski Poland
   • wicedyrektor@spkaliszpom.dlaedu.pl wicedyrekorped@spkaliszpom.dlaedu.pl
   • ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
 Nazwa: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
Adres: Błonie Kaszubskie 2, 78-540 Kalisz Pomorski
Kontakt: sekretariat@spkaliszpom.dlaedu.pl 


   • INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
I mię i nazwisko: Dawid Nogaj
 Kontakt: inspektor@bezpieczne-dane.eu
   • CEL PRZETWARZANIA
 Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu kontaktowym.
Uzasadniony interes: komunikacja z osobami zainteresowanymi działalnością administratora PODSTAWY PRAWNE PRZETWARZANIA
 Przesłanka RODO: art. 6 ust. 1 lit. f ODBIORCY DANYCH 
 Podmioty świadczące na rzecz administratora usługi hostingowe, związane z prowadzeniem strony internetowej, z którymi zawarto umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. OKRES PRZECHOWYWANIA 
Podane dane będą wykorzystywane jedynie w okresie prowadzenia korespondencji zainicjowanej wiadomością przesłaną za pośrednictwem formularza kontaktowego.
   • PRZYSŁUGUJĄCE PRAWA • do dostępu do danych oraz uzyskania kopii danych • do żądania sprostowania danych • do żądania usunięcia danych osobowych oraz bycia zapomnianym • do żądania ograniczenia przetwarzania • do przenoszenia danych • do złożenia skargi od organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych)
   • TRANSFER DO PAŃSTW SPOZA EOG I ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWYCH
 Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej INFORMACJA 
Podanie danych osobowych wskazanych w formularzu jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na przesłaną korespondencję. ZAUTOMATYZOWANE PODEJMOWANIE DECYZJI, W TYM PROFILOWANIE
Podane dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu.
  • Logowanie