24 kwietnia uczniowie klasy V b wzięli udział w akcji sadzenia lasu zorganizowanej przez Nadleśnictwo Kalisz Pomorski. Udział w akcji miał na celu poznanie pracy leśnika oraz tworzenie nowych nasadzeń, które stabilizują klimat, a także stanowią trwały i odnawialny zasób naturalny dla przyszłych pokoleń.
Zmiany klimatyczne i postępująca degradacja środowiska sprawiają, że sadzenie lasów jest bardziej potrzebne niż kiedykolwiek wcześniej. Lasy pełnią kluczową rolę w pochłanianiu dwutlenku węgla i przeciwdziałaniu globalnemu ociepleniu. Dlatego też sadzenie nowych lasów stanowi odpowiedź na największe wyzwanie współczesności oraz jest aktywną metodą walki z emisją gazów cieplarnianych. Sadzenie lasów to nie tylko dbałość o środowisko, to również aktywność na świeżym powietrzu, która sprzyja integracji zespołu klasowego.
Serdeczne podziękowania kierujemy dla Nadleśnictwa w Kaliszu Pomorskim, w szczególności dla pana Grzegorza Tuziaka. Był to dla nas miło spędzony czas, z licznymi korzyściami ekologicznymi oraz wyrazem wrażliwości i troski o przyszłość.
Anna Słuka- Maciąg
Katarzyna Horba
