25 listopada z okazji obchodów Dnia Pluszowego Misia w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego już od rana było bardzo gwarno. Z naszego zaproszenia skorzystało kilka klas 1 -3. Zaproszone dzieci wraz z wychowawczyniami bardzo chętnie wzięły udział w pogadance na temat znanych niedźwiadków z popularnych bajek i filmów. Spotkania biblioteczne były też okazją do rozmowy o książkach. Szczególną uwagę dzieci zwrócono na książkę napisaną przez Agnieszkę Chomiuk pt. „Kubuś z pętelką czyli bajki z sensem”. To zbiór trzech opowiadań, z których jedno opowiada o misiu, który marzył o własnym sercu. Żeby je zdobyć wybrał się do wróżki. Po drodze spotkało go wiele przygód, wobec których nigdy nie był jedynie biernym bohaterem. Drugą książką, na którą zwrócono szczególna uwagę to pozycja pt. „Wojtek. Żołnierz bez munduru”. To nie bajka. To prawdziwa historia o wartościach takich jak: uczciwość, odwaga i wolność. To także książka o uczuciach, o przyjaźni, smutku i złości. Młodzi czytelnicy zapoznali się również z naszym najnowszym nabytkiem książkowym pt. „Święta pana Misia”. To przepięknie ilustrowana, ciepła, wierszowana opowieść świąteczna. Warto dodać, że książka ta została zakupiona w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025. Obok rozmowy o misiach i książkach, nasi mali goście zaproszeni zostali do zabawy plastycznej, podczas której każdy z uczestników mógł wybrać model pamiątkowego medalu i pokolorować go według własnego pomysłu. Dzień Pluszowego Misia to nasza coroczna biblioteczna impreza, która na stałe wpisała się w nasz kalendarz ważnych wydarzeń. Co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów, więc to dla nas sygnał, że warto to kontynuować. Dekoracje, które uświetniły nasze dzisiejsze uroczystości, przygotowała Pani Dorota Wilgocka.
Karolina Wagner i Katarzyna Horba
