Dnia 31.03.2017 r. o godz. 8.45 w naszej szkole odbyła się OLIMPIADA OGÓLNOPOLSKA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO. Uczestnikami olimpiady byli uczniowie klas trzecich. Olimpiada OLIMPUSEK polega na wyborze odpowiedniej odpowiedzi jest to tzw. test wyboru. Test ten zawiera 21 pytań , pytania o różnej skali trudności , dlatego też wszyscy uczniowie mogą spróbować swoich sił. Ciekawa formuła pytań oraz atrakcyjne opracowanie graficzne testu jest interesujące dla uczniów i zachęca ich do pogłębiania wiedzy. Nasi uczestnicy byli bardzo zaciekawieni tym testem i mimo pewnych obaw , że będzie to coś bardzo trudnego , że nie damy rady , po otrzymaniu testu wszystko poszło w zapomnienie i pojawiły się uśmiechy na twarzy. Nasi mali olimpijczycy rozwiązali test w ciągu 40 minut. Teraz musimy poczekać na wyniki Olimpiady , które zostaną do nas przesłane z Warszawy na początku maja. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w Ogólnopolskiej olimpiadzie OLIMPUSEK.
OLIMPUSEK Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA TRZECIOKLASISTÓW!
OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY EDI
Dzisiaj w całej Polsce dzieci sprawdzają swoje matematyczne umiejętności w ogólnopolskim konkursie przedmiotowym EDI. Również nasi uczniowie mimo rekolekcji pojawili się w szkole, aby zmierzyć się zadaniami matematycznymi. Konkurs miał formę testu składającego się z 30 pytań. Do każdego pytania podane były cztery warianty odpowiedzi, z których tylko jeden był prawidłowy. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi można było otrzymać 1 punkt, za podanie błędnej odpowiedzi – 1 punkt, a brak odpowiedzi to 0 punktów.
Trzymamy za wszystkich kciuki i czekamy na wyniki konkursu do 29 maja.
Nauczycielki matematyki
NASZ SUKCES W DRAWNIE!
Dzisiaj nasi uczniowie w składzie: Wiktor Rulewicz, Martyna Kocoń, Kasjan Kruk, Iga Pawliczek, Amadeusz Plewa, Szymon Popiołek, Kinga Furman, Gracjan Śmiłek, Ania Preca dzielnie reprezentowali naszą szkołę w IV REGIONALNYM KONKURSIE - SUPER RACHMISTRZ, zorganizowanym przez Panią Annę Górską, nauczycielkę matematyki w Drawnie. W konkursie brało udział 60. uczniów, którzy rerprezentowali 10 szkół. Wszyscy uczniowie zmagali się głównie z działaniami arytmetycznymi, w tym z niełatwymi zadaniami z treścią, które musieli rozwiązać w ciągu 90 minut. Po upływie wyznaczonego czasu wszyscy mieli czas na chwilkę osłody i miłego relaksu podczas zwiedzania drawieńskiego Starego Spichlerza. W tym czasie komisja konkursowa sprawdzała prace uczestników.
Zwycięztwo Wiktora Rulewicza z klasy Va bardzo nas ucieszyło! Podobnie dużo radości dali nam pozostali uczniowie: Martyna Kocoń z klasy VIb zajęła V miejsce, Kasjan Kruk z klasy IVc zajął VI miejsce, Gracjan Śmiłek z klasy VIc zajął VIII miejsce, Ania Preca z klasy Va zajęła VIII miejsce, Iga Pawliczek z klasy IVa zajęła XI miejce, Kinga Furman z klasy VIa również XI miejsce, Amadeusz Plewa z klasy IVa zajął XII miejsce, Szymon Popiołek z klasy Vb zajął również XII miejsce.
Zwycięzcy i pozostałym uczestnikom GRATULUJEMY!!!
Nauczycielki matematyki
„Dzisiaj rano niespodzianie zapukała do mych drzwi”
Dzień nie zapowiadał się optymistycznie, z nieba padał deszcz, było zimno i ponuro. Lecz uczniowie z Kornelówki wiedzą jak pognić zimę i przywitać piękną Panią Wiosnę. Wszyscy na nią czekaliśmy, przygotowania trwały od samego rana. Szkoła mieniła się wszystkimi kolorami, zaczynając od czerwonego, poprzez żółty, zielony, pomarańczowy, a kończąc na niebieskim. Wśród przebranych byli nie tylko uczniowie, część nauczycieli również nie zapomniała o wiosennym stroju.
Na pierwszy ogień poszła ekologiczna Marzanna, delegacje klas wraz z panem Darkiem Chwiałkowski wygoniły zimę na dobre. W tym samy czasie uczniowie ubrani w kolorowe, wiosenne stroje przystąpili do zadań konkursowych. Pierwszym z nich było przywitanie wiosny piosenką, każdy utwór pozytywnie nastrajał wszystkich zgromadzonych. Pojawiały się takie repertuary jak Wiosna wiosenka, Wiosna kwiaty rozdaje, Wszystko kwitnie wkoło. A klasa VI c tak przerobiła piosenkę Oczy zielone na wiosenny hit, że dało jej to zwycięstwo w tej kategorii.
Idzie wiosna, więc trzeba zmienić garderobę, przyszedł czas na pokaz mody na sezon Wiosna 2017. Modelki i modele - piękni, zgrabni i powabni kroczyli po scenie. W pierwszym rzędzie skromni, eleganccy i szykowni, w drugim zaś w wyzywających strojach i wysokich obcasach, pewnie i zadziornie uśmiechali się do publiczności.
Konkurs na najpiękniejszą żywą Marzannę również zrobił furorę. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem i kreatywnością w doborze odpowiedniego stroju. Słomiane kapelusze, kwieciste spódnice, a nawet pończochy damskie wypchane materiałem. Wszystko razem tworzyło niezapomniany efekt.
Kolejny etapem naszej przygody z wiosną był konkurs na sobowtóra nauczyciela. Niektórzy wcielili się w postać bardzo dokładnie i z łatwością można było rozpoznać kto kryje się pod tym przepraniem. Największą popularnością cieszyła się pani Anna Niezgoda oraz Kinga Łuc, wśród sobowtórów rozpoznano również panią Kamilę Staszewską-Kołtun, Beatę Kopeć, a także Magdalenę Kujawską. Na koniec pamiątkowa fotka i powrót do dalszej rywalizacji.
Prezentacja wianuszków na głowę przysporzyła wiele trudności szanownej komisji. Było ich osiem i jak tu wybrać jeden najpiękniejszy! Każdy był zrobiony z wielką precyzją i dokładnością. Pojawiły się kolorowe wstążki, kwiaty: żywe , sztuczne, robie ręcznie. Wszystkie prezentowały się pięknie na głowach modelek.
Moc szaleństwa trwała nadal. Karaoke cieszyło się powodzeniem, a uczniowie wykazali się wielką inicjatywą i pomysłem. Wszyscy tańczyli i śpiewali, a szkoła trzęsła się aż z nadmiaru emocji.
Na koniec rozgrywki sportowe dla klas IV –VI. Tor przeszkód przygotowany przez pana Pawła Gąsiorowskiego. Nie obyło się bez wywrotek, fikołków i śmiechu. Wszyscy uczestnicy, mimo wielu utrudnień, zakończyli zmagania z uśmiechem na twarzach i przeszli do auli, gdzie został podsumowany cały dzień i ogłoszone wyniki w poszczególnych konkursach.
Organizatorzy „Dnia Wiosny” serdecznie dziękują uczniom za zaangażowanie, a wychowawcom, nauczycielom i komisji konkursowej za opiekę i miłą współpracę.
Opiekun SU
Magdalena Kujawska
ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII -POLDANOR S.A. w klasie IIc i IId
W dniu 22.03.2017 r. klasa IIc i IId przywitały Panie z firmy ,,Poldanor’’ gromkim ,,DZIEŃ DOBRY’’. W klasach tych odbyła się lekcja poprowadzona przez pracowników firmy ,,Poldanor S.A ‘’na temat Odnawialnych Źródeł Energii. Prowadzącymi były Pani Monika Ostrowska i Pani Mariola Piernicka obie Panie zajmują się w firmie środowiskiem i jego skutkami. Lekcja odbyła się od krótkiej prezentacji firmy oraz bardzo interesujących zagadek , które cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Uczniowie obu klas bardzo energicznie i żywo odpowiadali na zagadki. Uczniowie na tej lekcji dowiedzieli się co to takiego Odnawialne Źródła Energii , wiedzą co to energia odnawialna , że jest to energia tania , przyjazna człowiekowi i środowisku, a jej źródła są dostępne praktycznie za darmo. Korzystanie z energii słońca , wody i wiatru nie powoduje żadnych zanieczyszczeń środowiska, natomiast energia konwencjonalna , czyli oparta na spalaniu paliw kopalnianych- węgiel brunatny i kamienny , ropa naftowa , gaz ziemny – jest w największym stopniu odpowiedzialna za zanieczyszczenie powietrza atmosferycznego. Emitowane przez nią gazy są powodem zmian klimatycznych oraz kwaśnych deszczy. Uczniowie klasy IIc i IId byli bardzo zaangażowani i aktywni podczas lekcji. Zadawali bardzo dużo interesujących pytań .Chętnie brali udział w rozwiązywaniu zagadek , za które zostawali nagradzani . Wśród uczniów znalazły się dzieci , które naprawdę wiedziały bardzo dużo na temat OZE co było nie ukrywam zaskoczeniem nie tylko dla prowadzących , ale również dla Pań nauczycielek. Dzieci były bardzo ciekawe nie tylko skąd jest energia , ale interesowała je również hodowla trzody chlewnej . ( bardzo duże zainteresowanie uczniów wzbudziła ,,Betonowa Krowa’’).Wśród uczniów tej klasy znalazła się dzieci , których rodzice pracują w firmie ,,Poldanor S.A’’.
Serdecznie dziękuję O.Kolobius i D.Piecewicz za zainteresowanie wzięcia udziału w lekcji OZE a pracownikom firmy za super prelekcję z pokazem filmowym.
Organizator lekcji OZE
mgr M.Møller Nielsen
Pierwszy Dzień Wiosny w klasach I-III
21 marca 2017 r. w naszej szkole obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu każda z klas przygotowała kolorowe kwiatki i wiosenne stroje. Uczniowie wybrali się
w uroczysty obchód miasta, aby wiwatować nadejście wiosny. Pojawili się również strażnicy miejscy, którzy czuwali nad bezpiecznym przejściem przez ulice. Uczniowie ubrani
w kolorowe stroje, z kwiatkami w dłoniach dzielnie maszerowali i dopingowali nadejście wiosny. Chociaż w tym dniu pogoda była kapryśna to nie zabrakło uśmiechów na twarzy. Po takim przywitaniu, zima na pewno już do nas nie wróci!mgr Katarzyna Car
„Charlie i fabryka czekolady” – podsumowanie konkursu czytelniczego
W ramach działań związanych z promocją czytelnictwa, w połowie stycznia br. biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim ogłosiła konkurs czytelniczy ze znajomości książki pt. „Charlie i fabryka czekolady”. Celem konkursu była popularyzacja twórczości Roalda Dahla – brytyjskiego pisarza, scenarzysty i publicysty pochodzenia norweskiego. Adresatami konkursu byli chętni uczniowie z klas IV – VI. Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu składającego się z 20 pytań zamkniętych i jednego pytania otwartego. Test bezbłędnie rozwiązały cztery uczennice : Wiktoria Kopczyk z kl.V b, Anna Preca z kl. V a, Sandra Drzewiecka również z kl.V a i Oliwia Nowak z kl. VI a. Wraz za nimi na wyróżnienie zasłużyły: Wiktoria Burdyńska z kl.VI b i Katarzyna Witenberg- uczennica kl. IV b. Wszystkie uczestniczki wykazały się niebywałą wiedzą dotyczącą treści książki. Na uwagę zasługują również odpowiedzi na pytanie otwarte, które brzmiało: „Napisz, jaki rodzaj słodyczy wymyśliłbyś, gdybyś był Willym Wonką?” Bardzo spodobały nam się pomysły Ani, która zaproponowała słodycze, które miałyby takie same wartości odżywcze jak warzywa. Ania zaproponowała również gumę do żucia o smaku bitej śmietany oraz watę cukrową. Klasowa koleżanka Ani, Sandra zaproponowała cukrowe ubrania, które w każdej chwili, kiedy dokuczy głód, można by skubnąć. Oliwia wymyśliłaby paluszki z waty cukrowej, a Kasia z kl. IV b proponuje lizaki o smaku toffi, które nigdy by się nie kończyły. Wyżej wymienione uczennice otrzymały dyplomy i nagrody książkowe.
Nauczyciel bibliotekarz Karolina Wagner
Bezpieczna droga do szkoły!
Spotkanie z policjantem i strażnikiem miejskim w kl. I - III
16 marca 2017 r. uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantem oraz strażnikiem miejskim. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcali do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe. Przestrzegali najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni.
Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazywali się też dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Na koniec spotkania uczniowie wszystkich klas otrzymali znaczki odblaskowe.
Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty. Liczymy, że i tym razem wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.
mgr Katarzyna Car
SYNAPSIK w naszej szkole!
15 marca 2017r. odbył się największy ogólnopolski konkurs SYNAPSIK ,,MEN”, przygotowany w oparciu o ministerialne podręczniki ,,Nasz elementarz” i ,,Nasza szkoła”.
Z naszej szkoły w piątej edycji konkursu- wiosna 2017 wzięło udział 17 uczniów z klas trzecich. Konkurs miał charakter ogólnopolski, w którym uczniowie zmagali się z 18 zadaniami. Broszura formatu A4 zawierała: kolorowe elementy graficzne tekstu, czytelną czcionkę, informacje o maksymalnej punktacji za poszczególne zadania, ikony wskazujące zakres treści edukacyjnych. Rozstrzygnięcie konkursu 30 kwietnia! Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
mgr Katarzyna Car
ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII -POLDANOR S.A. w klasie IIe.
W dniu dzisiejszym tj. 07.03.2017 r. w klasie IIe odbyła się lekcja poprowadzona przez pracowników firmy ,,Poldanor S.A ‘’na temat Odnawialnych Źródeł Energii. Prowadzącymi byli Pani Monika Ostrowska i Pani Mariola Piernicka , obie Panie zajmują się w firmie środowiskiem i jego skutkami. Uczniowie na tej lekcji dowiedzieli się co to takiego Odnawialne Źródła Energii , wiedzą co to energia odnawialna , że jest to energia tania , przyjazna człowiekowi i środowisku, a jej źródła są dostępne praktycznie za darmo. Korzystanie z energii słońca , wody i wiatru nie powoduje żadnych zanieczyszczeń środowiska, natomiast energia konwencjonalna , czyli oparta na spalaniu paliw kopalnianych- węgiel brunatny i kamienny , ropa naftowa , gaz ziemny – jest w największym stopniu odpowiedzialna za zanieczyszczenie powietrza atmosferycznego. Emitowane przez nią gazy są powodem zmian klimatycznych oraz kwaśnych deszczy. Uczniowie klasy II e byli bardzo zaangażowani i aktywni podczas lekcji. Chętnie brali udział w rozwiązywaniu zagadek , za które zostawali nagradzani . Dzieci były bardzo ciekawe nie tylko skąd jest energia , ale interesowała je również hodowla trzody chlewnej . ( bardzo duże zainteresowanie uczniów wzbudziła ,,Betonowa Krowa’’).Wśród uczniów tej klasy znalazła się dziewczynka Wiki , której dziadek i tata pracują w firmie ,,Poldanor S.A’’. Serdecznie dziękuję koleżance U. Jarzyńskiej za zainteresowanie wzięcia udziału w lekcji OZE , pracownikom firmy za super prelekcję z pokazem filmowym a Pani dyrektor B. Pierzgalskiej za umożliwienie wdrożenia mojego projektu.
Organizator lekcji OZE
mgr M.Møller Nielsen
Bal karnawałowy w klasach IIc i IId
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Bal karnawałowy w klasach IIc i IId.
„Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara – strojów pięknych, co niemiara! Dziś na moje rozkazanie niech się miły nastrój stanie. Niech w zabawie, no i w tańcu splotą się ręce przebierańców. Bawmy się więc wesoło, niechaj wszystkie pary wirują wkoło.”
Był to dzień niecierpliwie oczekiwany przez dzieci z klasy II c i II d. Tego dnia sale lekcyjne zamieniły się w salę balową i salę do ucztowania w jedzeniu i piciu. Zjawiskowy wygląd sali, wprowadził dzieci w wesoły nastrój i zachęcił do wspólnej zabawy. Na balu nie zabrakło mieniących się serpentyn, kolorowych bibułek, balonów, a nawet jak na prawdziwych dyskotekach kolorowych światełek. Wcześniej uczniowie z każdej klasy na swoich zajęciach edukacyjnych przygotowali wszelkie elementy, które posłużyły do dekoracji sali. Dzieci przebrane w kolorowe stroje, wcieliły się w bohaterów znanych bajek i filmów. Wszyscy przy dźwiękach znanej i lubianej muzyki bawili się wyśmienicie! Zabawę urozmaicały konkursy prowadzone przez Panie wychowawczynie. Najbardziej zaskoczyła dzieci zabawa, gdzie został wykorzystany wielki worek, w którym znajdowały się tajemnicze i zabawne przedmioty. Dzieci losując zakładały na siebie i w przeinaczonym stroju tańcowały w kole. Podczas balu pamiątkowym dyplomem zostały wyróżnione dzieci za najciekawszy i zaskakujący kostium karnawałowy. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Była to również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach. Szaleństwa trwały cały dzień, no bo w końcu jak szaleć to szaleć!
Kolobius, Piecewicz
Poczta Walentynkowa!
Szkoła to nie tylko nauka i praca. To także wychowanie, z którym wiąże się zabawa. Przed feriami w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki. Samorząd Uczniowski przygotował specjalną skrzynkę do której każdy mógł wrzucić walentynkę dla swojego wybranka lub wybranki. Uczniowie, zwłaszcza ci najmłodsi nie mogli się doczekać walentynkowych listonoszy, którzy od samego rana mieli mnóstwo pracy. Cieszmy się ogromnym zaangażowaniem uczniów podczas tego przedsięwzięcia.
Opiekunowie SU:
Katarzyna Car
Magdalena Kujawska
Karnawałowe szaleństwa!
Dnia 10 lutego 2017 roku po raz kolejny odbyła się w Kornelówce zabawa karnawałowa. Wzięły w niej uczniowie klas III. Każda klasa w tym dniu zamieniła się w salę balową. Kolorowe balony, serpentyny i łańcuchy zdobiły każdą salę.
Bale przebierańców sprawiają zawsze wiele radości zarówno tym małym jak i większym dzieciom. To właśnie podczas takich imprez spełniają się dziecięce marzenia. Nasze pociechy lubią, chociaż na kilka godzin wcielić się w ulubione postacie z bajek, książek lub filmów. Zatem pomysłów na stroje nie zabrakło! Dzieci zaprezentowały się we wspaniałych przebraniach. Na sali pojawiły się: księżniczki, wróżki, czarownice, piraci, Indianie, wojownicy i wiele innych niezwykłych postaci.
Zabawę karnawałową poprowadziły panie: Teresa Brończyk, Katarzyna Car, Ewa Leszczyńska i Katarzyna Magac. To dzięki ich zaangażowaniu „maluchy” bawiły się znakomicie. Przygotowano i przeprowadzono szereg zabaw ruchowo- muzycznych i wiele konkursów umilających dzieciom zabawę. Do zobaczenia za rok!
Katarzyna Car
Pierwsza Pomoc – Lekcja z Ratownikami.
Uczniowie klasy 3 b Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli w praktycznej nauce udzielania pierwszej pomocy, podczas szkolenia jakie przeprowadzili z uczniami Ratownicy Medyczni - Zofia Zbożniak i Michał Walkiewicz – uczestnicy projektu AED „Polak potrafi” w Drawsku Pomorskim.
Projekt ma na celu zakup defibrylatorów AED, prostych w obsłudze urządzeń ratujących życie, o czym mogli przekonać się trzecioklasiści podczas szkolenia. Uczyli się właściwych zachowań przy udzielaniu pierwszej pomocy oraz obsługi ADE defibrylatora z dźwiękowymi komendami, a więc prostego w obsłudze nawet dla osób nieprzeszkolonych.
Ta ciekawa lekcja odbyła się dzięki licytacji, której dokonała pani Magdalena Naumiak , mama Kuby – ucznia klasy 3 b.Bardzo dziękujemy!
Ewa Leszczyńska
MINI TURNIEJ W PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
PO TURNIEJU POWIATOWYM W MINI PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu w Mini Piłce Koszykowej chłopców i dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mielenku Drawskim. Turniej ten podzielony był na dwie kategorie: chłopców i dziewcząt. W każdej z tych kategorii rywalizowały po 4 zespoły. Grano systemem ,,każdy z każdym”, a każda kwarta trwała po 4 minuty.
Nasi chłopcy w swojej kategorii rywalizowali z takimi zespołami jak: SP Mielenko Drawskie, SP Czaplinek oraz SP Złocieniec. Po zwycięstwach z dwoma pierwszymi rywalami przyszło nam się zmierzyć z faworytami turnieju -chłopcami ze Złocieńca. Nasi zawodnicy pokazali charakter i wolę walki, dzięki temu wygraliśmy ten mecz 9:6. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Adam Walczak, a zawodnikiem, który rzucił największą liczbę punktów okazał się Kacper Stańczyk - obaj uczniowie naszej szkoły. Po zwycięstwie w tym turnieju zostaliśmy mistrzami powiatu drawskiego i będziemy nasz powiat reprezentować w turnieju regionalnym. Skład naszego zespołu: Jakub Dybner, Adam Walczak, Kacper Stańczyk, Łukasz Urban, Filip Staniec, Dominik Kwaśniewski, Adam Jamróz, Igor Wachowski, Szymon Wydrzyński, Wojciech Kokorzycki.W kategorii dziewcząt nasze zawodniczki rywalizowały z dziewczynami z: Mielenka Drawskiego, Złocieńca i Drawska Pomorskiego. Była to grupa bardzo silna i wyrównana, ponieważ każdy z zespołów prezentował podobny, wysoki poziom. Dziewczęta zajęły 4 miejsce w turnieju. Ich gra nie jest adekwatna do miejsca, które zajęły, ponieważ grały bardzo zespołowo i brakowało im w pewnych sytuacjach odrobiny szczęścia. W turnieju brylowały Julia Furman i Oliwia Włodarczyk. Były to zawodniczki, które decydowały o sile naszego zespoły i które zdobyły większość punktów dla naszej drużyny. Ich dobra gra przykuła uwagę trenerów innych zespołów, którzy mówili, że chcieliby mieć takie dziewczynki w swoim zespole. Skład zespołu dziewcząt: Julia Furman, Kinga Furman, Oliwia Włodarczyk, Otylia Misiura, Julia Stańczyk, Klaudia Garlikowska, Oliwia Gregorowicz, Oliwia Wołowic, Anna Preca, Karolina Suchecka, Sandra Drzewiecka.
Naszą szkołę reprezentowali w większości uczniowie klas sportowych, którzy na co dzień trenują piłkę nożną i piłkę siatkową. Ich wyniki w innych grach zespołowych świadczą o tym, że mamy zdolną i wszechstronną młodzież.
Paweł Gąsiorowki
Powiatowy Mini Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt oraz Chłopców
Dnia 08.02.2017r. w Szkole Podstawowej w Mielenku Drawskim odbył się Powiatowy Mini Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt oraz Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2017. W zawodach uczestniczyło dziewięć drużyn, cztery drużyny dziewcząt (Kalisz Pomorski, Mielenko, Drawsko Pomorskie, Czaplinek) oraz pięć drużyn chłopców (Kalisz Pomorski, Mielenko, Drawsko Pomorskie, Czaplinek oraz Złocieniec). Reprezentantki naszej szkoły zagrały trzy mecze mecz w turnieju z wynikami 5:3, 7:4, 5:13. Zajmując drugie miejsce na podium. Zawodniczki z Mielenka Drawskiego reprezentowały wysoki poziom, a tym samym zanotowały wysoką wygraną i to one uplasowały się na pierwszym miejscu w grupie. Wśród dziewcząt najlepszą zawodniczką okazała się reprezentantka naszej drużyny Julia Furman. Jeżeli chodzi o rywalizację chłopców rozegrali oni po cztery mecze w turnieju. Na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna ze Złocieńca drugie miejsce wywalczyli zawodnicy z Kalisza Pomorskiego, trzecią pozycję zajęli chłopcy z Czaplinka. Statuetkę najlepszego zawodnika otrzymał Aleksander Nowak. Dzięki zwycięstwu zarówno drużyna ze Złocieńca (chłopcy) oraz Mielenka (dziewczęta) będą reprezentować Powiat Drawski w rozgrywkach regionalnych – życzymy powodzenia.
Skład reprezentacji Szkoły Podstawowej na turnieju w Mielenku: Drużyna dziewczą: Julia Furman, Kinga Furman, Otylia Misiura, Klaudia Garlikowska, Oliwia Gregorowicz, Oliwia Włodarczyk, Julia Stańczyk, Karolina Suchecka, Aleksandra Kałużna, Oliwia Wołowiec, Anna Preca, Sandra Drzewiecka. Drużyna Chłopców: Aleksander Nowak, Kacper Stańczyk, Filip Staniec, Łukasz Urban, Adam Walczak, Jakub Dybner, Dominik Kwaśniewski, Adam Jamróz, Wiktor Filipiak, Szymon Wydrzyński, Wojciech Kokorzycki. Trenerzy: Magdalena Kujawska, Paweł Gąsiorowski.Magdalena Kujawska
Żywa lekcja muzyki
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim mieli niebywałą okazję wysłuchania na żywo koncertu zespołu ,,Electric Duo''. Jest to duet wybitnie utalentowanych muzyków z Krakowa, którzy swoimi wirtuozowskimi popisami wprawiają publiczność w osłupienie i zachwyt. Pan Kamil Skicki oraz Krzysztof Orzechowski w bardzo ciekawy i oryginalny sposób zaprezentowali brzmienie instrumentów strunowych smyczkowych nowej generacji. Uczniowie świetnie się bawili podczas muzycznych zabaw i quizów zaproponowanych przez prowadzących.
Wirtuozeria, wyjątkowe brzmienia i aranżacje, ciekawy i z wyczuciem dobrany program, a przede wszystkim gorąca atmosfera wytwarzana przez muzyków ELECTRIC DUO na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów.
Kocie przygody w bibliotece
Tradycyjnie już w lutym w bibliotece szkolnej Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim zorganizowano cykl imprez czytelniczych z okazji Światowego Dnia Kota. Warto wiedzieć, że dzień ten obchodzony jest na cały świecie 17 lutego. W Polsce obchodzony jest od 2006 roku i ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolnożyjącym kotom, a także uwrażliwienie ludzi na trudny, koci los.
Świętowanie rozpoczęliśmy już od poniedziałku 6 lutego br. warsztatami plastycznymi, których tematem przewodnim były zakładki do książek. Chętni uczniowie z klas I – VI po lekcjach mieli okazję wykonać zakładki do książek według własnego projektu. Pomysłowość dzieci przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Powstały prawdziwe „dzieła sztuki”: zakładki w kształcie zwierzątek, ozdobione błyszczącym papierem, cekinami, wstążeczkami i innymi kolorowymi elementami dekoracyjnymi. Wykonane zakładki będą nam na pewno długo służyły
w bibliotece.Kolejnym ważnym punktem imprez było spotkanie zorganizowane w bibliotece Gimnazjum im. M .Skłodowskiej – Curie w środę 8 lutego. Bohaterem literackiego spotkania był sympatyczny, ale psotny kotek Pimpuś Sadełko. Pimpuś to bohater pełnej humoru, ilustrowanej opowieści Marii Konopnickiej. Uczniowie z klasy III d z uwagą i rozbawieniem wysłuchali fragmentów opowieści, a później zapoznali się z innymi książkami o tematyce „kociej”, które zaprezentowane zostały na przygotowanej wystawce. Uczestnicy spotkania chętnie dyskutowali na temat kotów, wykazując się bardzo dużą wiedzą na ich temat. Kilkoro z dzieci pochwaliło się swoimi zwierzątkami domowymi. Spotkanie w bibliotece było też doskonałą okazją do rozwijania zdolności plastycznych - uczestnicy rysowali lub kolorowali kocie sylwetki. Cykl imprez pod hasłem „Kocie przygody” był kolejną, znakomitą okazją do propagowania książek i czytelnictwa. Uczniom zaprezentowaliśmy nasze nowe nabytki książkowe tematycznie związane z kotami, a tych nielicznych, którzy stronią od czytania być może zachęciliśmy do sięgnięcia po którąś z nich.
Nauczyciel bibliotekarz Karolina Wagner
,,W Kornelówce nadszedł czas podsumowań’’
Po pięciu miesiącach intensywnej nauki w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim odbył się uroczysty apel podsumowujący pierwsze półrocze roku szkolnego 2016/2017. Gościem szczególnym był pan Burmistrz Michał Hypki, który został jak zwykle przywitany bardzo entuzjastycznie przez wszystkich uczniów naszej szkoły. To on zabrał głos jako pierwszy gratulując uczniom wysokich wyników w nauce oraz życząc im udanych ferii, na które wszyscy z utęsknieniem wyczekują.
Następnie odbyła się najbardziej oczekiwana przez wszystkich część. Pan Burmistrz wraz z panią Dyrektor Beatą Pierzgalską wręczyli stypendia szkolne najlepszym uczniom z klas piątych i szóstych. Jako pierwsze zostały wyczytane osoby ze średnią 5,18. Były to uczennice klas VI:
Furman Kinga-VI a, Furman Julia- VI a, Martyna Maras- VI b.
Pozostałe osoby ze średnią 4,75 i powyżej, to:
Kocoń Martyna- VI b, Urban Łukasz-VIa, Kałużna Aleksandra-Va, Preca Anna -Va, Chwiłkowska Małgorzata- VI b, Kruk Kaja-VI b, Nowak Oliwia-VIa.
Nie zapomniano oczywiście o uczniach klas czwartych, których średnia ocen wynosiła 4,75 i powyżej. Otrzymali oni listy pochwalne i drobne upominki jako zachętę do dalszej wytężonej pracy. A oto wyróżnieni uczniowie:
Pawliczek Iga- IVa , Kokorzycki Wojciech- IVa, Niezgoda Julka-IVa, Pawliczek Pola-IVa, Rękawek Jakub- IVa, Bejnarowicz Antoni- IVb, Długa Lena-IVb.
Wszystkim uczniom, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych wyników w przyszłym półroczu. Mamy też nadzieję, że na koniec roku szkolnego grono to znacznie się powiększy.
Uczniowie naszej szkoły z chęcią biorą udział w licznych konkursach organizowanych na terenach naszej szkoły. Uroczysty apel stał się również okazją do podsumowania ich wyników.
Pani Teodora Ilnicka wręczyła nagrody w konkursie,, Moja marzenia z SKO’’. A oto zwycięzcy:
Kategoria I-III
1. miejsce- Szymon Długi- II b
2.miejsce-Semoniuk Antek- IIIc
3.miejsce- Maras Bernadeta- IIIc
Kategoria IV-VI
1. miejsce- Maciejak Julia-Vb
2.miejsce- Niezgoda Julia-IVa
3.miejsce- Maras Martyna- VI b
Wręczono również wyróżnienia.
W konkursie ,, Z j .polskim za pan brat’’ zwycięzcom wręczyła nagrody pani Karolina Wagner.
Najwyższe miejsca zdobyli:
Oliwia Nowak(VIa)- I miejsce
Anna Preca(Va)-II miejsce
Oliwia Włodarczyk(VIa)-III miejsce
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Na zakończenie pani Katarzyna Orłowska wręczyła podziękowania dla wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Cieszymy się ,że wśród nas są osoby, które bezinteresownie pomagają innym. A była to liczna grupa!!!
Drodzy uczniowie, gratulujemy wam nie tylko wysokich wyników w nauce, ale również pracowitości, pomysłowości i wszelkiej bezinteresowności w waszych działaniach.
Aby przyszły semestr był jeszcze bardziej udany!
Archiwum Aktualności