• .

     • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

       

      Uroczysty apel odbędzie się w hali sportowej przy ulicy Toruńskiej 9 a

      Godzina 9.00 – klasy 1 - 3

      Godzina 10.30 – klasy 4 – 8

      Serdecznie zapraszamy

     • Ale głośno!

     • Jeśli lubisz muzykować, to wybierz się do Domu Kultury w Kaliszu Pomorskim!

                  Możesz tam uczyć się grać na kontrabasie, pianinie, gitarze elektrycznej i klasycznej czy basowej, perkusji i na bębnach. Możesz brać też lekcje śpiewu. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani, przyjaźni i wyrozumiali instruktorzy gry i śpiewu. To panowie Remigiusz Orłowski i Albert Moroz.

                  Z pierwszym z panów cała nasza redakcja „Kornelówki” miała przyjemność się spotkać w dniu 11 maja 2023 r. od godziny 11.00 na wyjątkowych warsztatach muzyczno-dziennikarskich. Wyjście zorganizowała pani Sławomira Sydlewska, w opiece nad uczniami wspierała ją pani Anna Słuka – Maciąg.

                  Każdy z nas miał szansę spróbować swoich sił na wszystkich powyższych instrumentach. Okazało się, że niektórzy mają talent!  Wszyscy także przeprowadzaliśmy wywiad z panem Remigiuszem. Interesująco odpowiadał on na nasze pytania – nawet o placki ziemniaczane! - i specjalnie dla nas zagrał kilka utworów muzycznych.

      Było zabawnie, ciekawie, miło i kreatywnie, bo w międzyczasie wykonaliśmy wiele szkiców instrumentów. Po  wszystkim poszliśmy na kręcone lody waniliowo-czekoladowe z polewą i posypką w wafelku.

                  Wszystkim bardzo się podobało. Dziękujemy dyrektor MGOK-u Pani Małgorzacie Dziadek oraz dyrektor szkoły Pani Dorocie Ławniczak za umożliwienie nam tego wyjątkowego spotkania, a przede wszystkim panu Remigiuszowi.

       

      Redakcja Kornelówki

     • „Warto było pracować”

     • „Warto było pracować” - podsumowanie działań redakcji „Kornelówki” wycieczką do Szczecina

       

      W dobiegającym końca roku szkolnym 2022/2023 koło dziennikarskie „Kornelówka” działające przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim wydało  5 numerów gazetki o tym samym tytule. Liczyły one zwykle ok. 24 strony.

      Uczestnicy zajęć z klas 4 „a”, „c” i 5 „a”, „b” mieli okazję zapoznać się z różnymi formami publicystycznymi. Na łamach gazetki czytelnicy śledzili ich zmagania z trudnymi gatunkami jak sprawozdanie, recenzja czy wywiad. Na stronach pisemka uczniowie próbowali sił w poezji. Prezentowali talenty publikując szkice, rysunki, nawet memy. Opowiadali o pasjach, idolach. Dzielili się przepisami kulinarnymi. Starali się rozbawić czytelnika.

      W kolejnych numerach gazetki można przeczytać interesujące rozmowy z Panią Dyrektor Dorotą Ławniczak, anglistą i chemikiem Panem Maciejem Tuźnikiem, nauczycielką kultury fizycznej Panią Magdaleną Kujawską-Krystopik, instruktorem gry na instrumentach muzycznych z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Kaliszu Pomorskim Panem Remigiuszem Orłowskim, także z ósmoklasistami kończącymi szkołę – Mają Michalską i Maciejem Hypkim.

      Zajęcia odbywały się w czwartki, uczniowie uczestniczyli też w spotkaniu autorskim z Panem Marcinem Mellerem na zaproszenie Pani Aleksandry Radeckiej opiekunki koła dziennikarskiego „Kontrast” w Zespole Szkół w Kaliszu Pomorskim, także w warsztatach muzycznych w MGOK-u w Kaliszu Pomorskim z Panem Remigiuszem Orłowskim.

      W ramach nagrody za swą pracę członkowie koła otrzymali dofinansowanie od Pani Dyrektor Doroty Ławniczak oraz Rady Rodziców działającej przy naszej szkole na wyjazd do Szczecina do Morskiego Centrum Nauki w łącznej kwocie 1425 zł. Sami sprzedażą gazetki wypracowali ok. 400 zł. Sumy te pokryły całkowite koszty dojazdu i biletów wstępu.

      Zwiedzanie muzeum, smaczne lody na spacerze po Wałach Chrobrego, podróż powrotna z wypadem do McDonalds’a na nuggetsy, cheesburgera i frytki 15 czerwca 2023 r. zamiast lekcji to solidna i całkowicie zasłużona nagroda za całoroczną pracę.

      Mam nadzieję, jako opiekunka koła i organizatorka wyjazdu, że wspomnienia zmagań ale i przyjemności związanych z wyjściami i zwykłymi miłymi spotkaniami redakcyjnymi zachęcą zespół do współpracy od września 2023 r. 

      Podsumowując roczną pracę nad „Kornelówką”, pragnę podziękować świetnym uczniom tak licznie uczestniczącym w zajęciach i ich Rodzicom a także nauczycielkom, które wsparły mnie w trakcie wyjść pozaszkolnych: Paniom Annie Słuce-Maciag i Magdalenie Płuciennik. Serdeczne dzięki dla Pani Emilii Bogusz za pomoc przy kąciku artystycznym.

      Wspaniale jest słyszeć od uczniów: „Warto było pracować”, „Tu jest świetnie!”. Jakub Adamek, Gabriel Betka, Kaja Burdyńska, Anastazja Cherbetko, Wiktoria Dźwigał, Maria Hypki, Otylia Janicka, Wojciech Kolasiński, Arkadiusz Kowal, Klaudia Krawczyk, Natasza Litwin, Blanka Malinowska, Antonina Matuk, Aleksander Maziarz, Wojciech Michalski, Tatiana Milewska, Katarzyna Mróz, Natalia Nanaszko, Julia Piłka, Gracjan Przyłoga, Aleksandra Rymarska, Aleksandra Starobrzańska, Zuzanna Sydlewska, Milena Wiśniewska, Maja Woźniak, Zuzanna Wyszczelska, Krystian Zieliński, Antoni Bacański, Maria Kitosz, Lena Rutkowska, Milena Kamińska, Nikola Jakubowicz - wykonaliście kawał dobrej roboty!

       

      Sławomira Sydlewska

       

     • Mity inaczej

     • Mitologia na lekcjach języka polskiego jest jednym z trudniejszych działów tematycznych ze względu na mnogość postaci do zapamiętania. Aby ułatwić uczniom to zadanie w klasie 5 „b” zrealizowany został ciekawy pomysł.

      W ramach tematu „Z wizytą na Olimpie” dzieci przebrały się za wybrane postacie i odgrywały scenki związane z mitami oraz pozowały do zdjęć portretowych w pięknym wiosennym ogrodzie szkolnym skąpanym w słońcu zupełnie jak na Olimpie.

      Efekty pracy uczniów i ich rodziców w tworzeniu pięknych kostiumów można obejrzeć w galerii zdjęć. Serdecznie zachęcamy!

       

      Sławomira Sydlewska

     • Wyprawka pierwszoklasisty na rok szkolny 2023/2024

     •                                                  

      • Wyposażenie plecaka:
      • piórnik, a w nim zawsze: 2 ołówki, gumka, temperówka, kredki ołówkowe (bambino), linijka, klej w sztyfcie (magik), nożyczki,
      • zeszyty podpisane na okładce i obłożone: 1 zeszyty 32 kartkowy z czerwoną linią (edukacja polonistyczna), 1 zeszyt 16 kartkowy w kratkę (edukacja matematyczna),
      • teczka na gumkę (podpisana: karty pracy),
      • naklejki (kolorowe znaczniki do książek),
      • wyposażenie szuflady:
      • farby plakatowe, 2 pędzle (cienki i grubszy), kubeczek na wodę,
      • plastelina,
      • patyczki do liczenia,
      • pastele,
      • klej magik w tubce,
      • blok techniczny z białymi kartkami A4,
      • blok techniczny z kolorowymi kartkami A4,
      • teczka na gumkę (podpisana: prace plastyczne),
      • 4 kolory mazaków lub zakreślacze,
      • w klasie:
      • ryza papieru ksero,
      • ryza kolorowych kartek A4,
      • blok techniczny z białymi kartkami A3,
      • blok techniczny lub rysunkowy (jeden do wyboru) z kolorowymi kartkami A3,
      • chusteczki higieniczne  w kartoniku,
      • strój gimnastyczny w podpisanym worku: biała koszulka, ciemne spodenki, obuwie sportowe z jasną podeszwą,
      • strój galowy na uroczystości szkolne: biała koszula,ciemne spodnie lub spódniczka,
      • zakup zeszytu do języka angielskiego po konsultacji z nauczycielem,
      • informacje o podręczniku do religii znajdują się na stronie szkoły.     

                                                                                   

       

       

     • Zajęcia strzeleckie w ramach edukacji dla bezpieczeństwa

     • W dniach 07 i 14 czerwca 2023 r. w naszej szkole nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa mjr rez. Andrzej Kowalewski  wraz z instruktorami z Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim zorganizował szkolenie z podstaw strzelania w ramach zajęć programowych z edukacji dla bezpieczeństwa. 

      W ciągu dwóch dni szkolenia uczniowie klas ósmych SP w Kaliszu Pomorskim w  ramach zajęć programowych poznawali zasady bezpiecznego użycia broni, wyznaczania oka dominującego, budowy oraz składania i rozkładania broni a także zasad udzielania pierwszej pomocy. Wyczekiwanym punktem nauczania było praktyczne strzelanie z broni pneumatycznej   wiatrówki. Właściwe ułożenie się do strzału i przyjecie odpowiedniej postawy strzeleckiej dawało uczniom satysfakcję z osiągniętego wyniku i stanowiło powód do dumy zwłaszcza kiedy na tarczy widoczne były przestrzeliny. Uczniowie prowadzili strzelanie z postawy stojącej jak i leżącej. Na punkach nauczania wyjaśniano uczniom zasady strzelania jak właściwie składać się do strzału i powoli naciskać język spustowy.  Prowadzony trening z upływem czasu i obywaniem się przez uczniów z bronią przynosił coraz większe efekty i zadowolenie. Po szkoleniu można z pewnością zaznaczyć   że dalsza praca i treningi strzeleckie mogą wśród naszej społeczności wyłonić przyszłych mistrzów. Szkolenie pozwoliło uczniom na sprawdzenie zdobywanych wiadomości teoretycznych w praktyce i  przyczyni się wśród uczniów do podnoszenia umiejętności strzeleckich. 

      Dziękujemy Pani Dyrektor Dorocie Ławniczak za pomoc w organizacji zajęć.

       

      Andrzej Kowalewski

     • Zachowanie bezpieczeństwa w czasie wakacji

     • Zachowanie bezpieczeństwa w czasie wakacji

      13 czerwca Funkcjonariuszka Policji z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim oraz przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Drawsku Pomorskim spotkały się z dziećmi i młodzieżą Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim, gdzie przeprowadziły prelekcję na temat bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku.

      Pani Policjantka przypominała podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w lesie, w gospodarstwach rolnych, korzystania z dróg publicznych poruszając się na rowerach i hulajnogach. Opowiedziała jak zachowywać się w sytuacjach kryzysowych i gdzie szukać pomocy. 

      Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak jezioro czy morze to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń. Policjantka przestrzegała, że to przede wszystkim nad wodą liczy się pilna uwaga oraz zdrowy rozsądek.

      Przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej przypominała dzieciom o konieczności spożywania dużej ilości wody w trakcie letnich upałów oraz jak postępować w przypadku, gdy na ciele dziecka pojawi się kleszcz.

      Dzieci i młodzież aktywnie uczestniczyły w rozmowie wykazując się dużą wiedzą i mądrymi spostrzeżeniami. Na koniec spotkania uczestnicy otrzymali broszury informacyjne dotyczące bezpiecznych zachowań w czasie wakacji.

       

      Ewa Klimek, Marlena Maras

     • Wycieczka do Parku Owadów Owadogigantów w Lubnicy

     • W poniedziałek 12 czerwca uczniowie klas I c i II a wraz z wychowawcami Darią Niedźwiedź i Aleksandrą Budzyńską udali się na całodniową wycieczkę do Rodzinnego Parku Owadów „Owadogigant” w Lubnicy. Na miejscu dzieci spotkały się z przewodnikiem, który oprowadził ich po ścieżce edukacyjno – przyrodniczej z ekspozycją owadów i pajęczaków. Tam uczniowie mieli okazję  przyjrzeć się z bliska gigantycznym modelom m. in. pająka, ważki,  modliszki, skorpiona, pszczoły miodnej, muchy, czy też mrówki i poznać wiele ciekawostek na ich temat. Po zdobyciu ogromnej ilości wiedzy na temat owadów przyszła kolej na zabawę. Wśród licznych atrakcji były zamki dmuchane, zjazdy pontonowe, gokarty, basen z łódeczkami, park linowy, wykopaliska, i  wiele, wiele innych. Zwieńczeniem wycieczki była „Zabawa w pirata”, w której dzieci za pomocą wskazówek musiały odnaleźć zaginiony piracki skarb i wykonać mnóstwo ciekawych zadań.  Oczywiście nie mogło zabraknąć wizyty w sklepiku z pamiątkami. Gdy zabawa wesoła, nikt czasu zatrzymać nie zdoła.

       

       

      Daria Niedźwiedź

      Aleksandra Budzyńska

       

     • Warsztaty wypiekania pizzy

     • Uczniom klasy 3c, dzień 13 czerwca upłynął bardzo smakowicie, bowiem w tym dniu udali się wraz ze swoimi paniami na warsztaty samodzielnego przygotowania pizzy do Pizzerii Kingston.

      Warsztaty kulinarne to doskonała forma rozwoju umiejętności manualnych, poszerzenia wiedzy i kreatywności.  Dzieci miały okazję wcielić się w rolę kucharza, zrobić pizzę z ulubionymi składnikami, a następnie jej skosztować. Samodzielnie wałkowały ciasto, smarowały sosem oraz komponowały dodatki, po czym pizze trafiały do pieca. Wszystkie wyglądały cudownie, a jeszcze lepiej smakowały.

      Warsztaty sprawiły wszystkim dużo radości, co widać na zdjęciach.

      Serdecznie dziękujemy osobom prowadzącym warsztaty za poświęcony czas.

       

      Joanna Magas, Marlena Maras

     • Tytuł Laureata dla Zuzanny Sydlewskiej z klasy 5 a w konkursie kuratoryjnym

     • 12 czerwca 2023 roku w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursach kuratoryjnych. Zachodniopomorski Kurator Oświaty Pani Katarzyna Koszewska  uroczyście podsumowała cztery konkursy tematyczne.
      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego wzięli udział w IV edycji konkursu pt. „Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię”. Wśród laureatów wyłonionych ze stu nadesłanych prac znalazła się uczennica klasy 5 a Zuzanna Sydlewska, która odebrała nagrodę z rąk Wojewody Pana Zbigniewa Boguckiego, Zachodniopomorskiej Kurator Oświaty Pani Katarzyny Koszewskiej i Dyrektora Archiwum Państwowego w Szczecinie Pana Krzysztofa Kowalczyka.

      Zuzanna pod opieką swojej mamy napisała pracę historyczno-literacką pt.: Dziś bym do Was leciał na skrzydłach Sokoła. Niezwykły list mojego prapradziadka Stefana Jaskuły. Praca ta opowiada o niezwykłych losach zawodowego żołnierza plut. 58 Pułku Piechoty Wielkopolskiej, byłego wieloletniego więźnia obozu koncentracyjnego Mauthausen, Stefana Jaskuły. O jego przejmującej tęsknocie za rodziną odzwierciedlonej w listach z obozu i o emocjonującym powrocie do żony Agnieszki i dzieci na Boże Narodzenie w roku 1946 już po wyzwoleniu obozu Mauthausen Gusen przez Amerykanów. Historia ta, jak wiele innych konkursowych prac, odzwierciedla tragiczne losy licznych rodzin zamieszkałych na naszych terenach po II wojnie światowej. Rodzin, które na ziemiach zachodnich, po przybyciu z najrozmaitszych stron Polski, znalazły schronienie i swój dom, a teraz ich potomkowie tworzą wielokulturową wspólnotę.

      W konkursie „Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię” szczególną nagrodą, oprócz statusu Laureata i nagród rzeczowych, jest publikacja zwycięskich prac w formie książkowej oraz elektronicznej na stronie organizatora. Czekamy z niecierpliwością.
       
      W zebraniu i ocenie materiałów źródłowych do pracy wsparcia udzielił Pan Maciej Rydzewski, historyk i Dyrektor Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim. Nadmienić należy, że podopieczny Pana Dyrektora, zeszłoroczny absolwent naszej szkoły Filip Wiśniewski również zdobył tytuł Laureata w tym samym konkursie. Listy obozowe służące za materiał do pracy Zuzanny z języka niemieckiego przetłumaczyła germanistka ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim Pani Kinga Łuc. Szczególną opieką uczennicę otoczyła Dyrektor Szkoły Podstawowej Pani Dorota Ławniczak. Serdecznie dziękujemy. W uroczystej gali Zuzannie towarzyszyła mama.

      Sukcesy podopiecznych każdorazowo utwierdzają w przekonaniu, że praca nauczyciela ma sens, a w przypadku takich konkursów historyczno-literackich, jak „Znajdź swoją pamiątkę rodzinną i opisz jej historię” czy II edycja konkursu genealogicznego „Bez korzeni nie zakwitniesz”. Moja Wielka i Mała Ojczyzna w województwie zachodniopomorskim - rozstrzygnięty na tej samej gali - pokazują, że świadomość własnych korzeni, możliwość sięgania do doświadczeń  przodków to nieocenione źródło wiedzy i siły, które pozwala naszym dzieciom budować lepszą przyszłość.

      Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znajdzie się jeszcze więcej chętnych uczniów naszej szkoły do udziału w tego typu kuratoryjnych konkursach. Szukajcie swoich pamiątek. Gorąco zachęcamy.
       


      Sławomira Sydlewska

     • W ODWIEDZINACH U MIKOŁAJA KOPERNIKA

     •          W piątek 9 czerwca uczniowie klas: III a i III b  wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki był seans filmowy w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy film ,,Cudowna podróż”.  Dostarczył on wielu wrażeń, a także pogłębił wiedzę o gwiazdach i planetach.

            Następnie wraz z przewodnikiem wybraliśmy się na spacer po Starym Mieście. Wąskimi uliczkami przeszliśmy pod Krzywą Wieżę, z którą związana jest legenda o zakochanym zakonniku. Zobaczyliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz, Katedrę, Fontannę ze złotymi żabkami.

            Po zwiedzaniu największych atrakcji miasta dzieci miały możliwość zakupienia toruńskich pierników. Miłym akcentem wycieczki był posiłek w McDonalds.

            Ostatnim punktem wizyty w Toruniu był pobyt w Żywym Muzeum Piernika. Uczyliśmy się tam własnoręcznie wypiekać pierniki w sposób jak czyniono to 500 lat temu.

            Wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Wróciliśmy zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

          Dziękujemy bardzo pani Beacie Kowalczyk za opiekę i pomoc podczas wycieczki.

       

                                                                        Wychowawcy: U. Jarzyńska, B. Pierzgalska

       

     • Mobilne Laboratorium w szkole

     • 13 czerwca  br. mieliśmy okazję gościć w naszej szkole  ekipę "Mobilnych Laboratoriów Przyszłości".  Bus z ekspertami i laboratoryjnym sprzętem odwiedził szkołę, aby wesprzeć proces wykorzystania sprzętu, zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Eksperci przeprowadzili 4 godziny warsztatów z nauczycielami i uczniami z możliwości wykorzystywania laboratoryjnego sprzętu. Uczniowie klas piątych aktywnie uczestniczyli w zajęciach na temat ,,Druku 3D” oraz sztucznej inteligencji. Mogli zapoznać się z  goglami VR, robotami, mikrokontrolerami, nowoczesnymi studiami nagrań i sprzętem technicznym różnego rodzaju.

       

     • ,,Wakacje na Marsie”

     •     13 czerwca 2023 r. w świetlicy szkolnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. ,,Wakacje na Marsie”, który został zorganizowany podczas zajęć świetlicowych. Celem konkursu było wdrażanie do samodzielnej pracy, kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji, rozwijanie wyobraźni, kształtowanie zdolności manualnych. Wszystkie prace były bardzo kreatywne, atrakcyjne wizualnie i różnorodne. Jury miało twardy orzech do zgryzienia, ale po licznych dyskusjach wyłoniono zwycięzców.

      Lista Laureatów:

      I miejsce – Lena Kranc klasa 3b

      II miejsce – Michalina Szyler klasa 1b

      III miejsce – Oliwia Gąsiorowska klasa 3b

      III miejsce – Julia Dźwigał klasa 1a

      Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim młodym artystom dziękujemy za udział w konkursie!

       

      Wychowawca świetlicy

      Paulina Dzierbicka

       

     • Wizyta przedszkolaków w Szkole Podstawowej

     •     W pierwszych dniach czerwca naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego „Bakolandia” oraz Przedszkola „Wesołe nutki” z Dębska.

                  Już na wejściu czekała na  nich Pani  dyrektor Dorota Ławniczak, która serdecznie powitała gości, częstując wszystkich cukierkami.

      Przedszkolaki mieli możliwość zwiedzenia gabinetu dyrektora, sekretariatu, biblioteki. Zobaczyły jak uczą się ich starsi koledzy. Siedziały w ławkach, pisali na tablicy swoje imię.

      W świetlicy czekała na ich niespodzianka.  Dzieci  miały za zadanie wykonać z przygotowanych wcześniej elementów pszczółki, myszki lub biedronki, które zabrały do domu.

      Na koniec dzieci otrzymały upominki w postaci zakładki do książki oraz kolorowy ołówek.

      Dla maluchów było to nie lada przeżycie, ponieważ niektóre z nich po raz pierwszy przekroczyły próg tej szkoły.

      Wizyta ta miała na celu adaptację i integrację przedszkolaków ze szkołą, jako przyszłych uczniów klas pierwszych.

       

      Pedagog szkolny

      Ewa Klimek

       

     • OGŁOSZENIE

     • DNIA 09  CZERWCA  BR. (PIĄTEK)

      SZKOŁA BĘDZIE ZAMKNIĘTA

       

      Dyrektor szkoły

      Dorota Ławniczak

     • Czytanie na Polanie

     •      We wtorkowe, słoneczne przedpołudnie dla naszych najmłodszych czytelników biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego  przygotowała  plenerowe spotkanie literackie pt. „Czytanie na Polanie”. To ogólnopolski projekt realizowany w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Organizatorem akcji jest biblioteka Szkolna Szkoły Podstawowej nr 29 z Oddziałami sportowymi im. Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej. Miejsce imprezy wybraliśmy nieopodal budynku szkoły, gdzie zaaranżowaliśmy czytelnię na świeżym powietrzu. Były koce, poduszki i pluszaki, wśród których prym wiódł niezawodny Kubuś Puchatek i Papa Smerf. Oczywiście były też różnorodne książeczki w tym bardzo popularna wśród dzieci seria „Czytam sobie”. Uczestnicy spotkania poznali też  literacką bohaterkę Anię Robaczek – niestrudzoną i bardzo odważną obrończynię wszelkich owadów zamieszkujących przydomowy ogródek. To plenerowe spotkanie było doskonałą okazją do propagowania wakacyjnego czytania, a także spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Warto dodać, że akcja ta znakomicie wpasowała się nam w obchody XXII Tygodnia Czytania Dzieciom, które w tym roku sygnowane jest hasłem: „Książka to ogród”. Z tej okazji w obu pomieszczeniach biblioteki zagościły kolorowe kwiaty, które dodatkowo dodały uroku wnętrzom bibliotecznym i sprawiły, że czytanie było jeszcze bardziej atrakcyjne. Dziękujemy paniom Dorocie Wilgockiej i Annie Bejnarowicz za pomoc przy realizacji obu przedsięwzięcia.

      Bibliotekarki Karolina Wagner i Katarzyna Horba

     • „Portret mojej Mamy”

     •      W dniach od 26 do 30 maja 2023 r. w świetlicy szkolnej klas drugich został przeprowadzony konkurs plastyczny pt.  „Portret mojej Mamy”. Wzięli w nim udział chętni uczniowie. Dzieci miały za zadanie namalować farbami swoją mamę.

      Oto wyniki:

      I miejsce - Emilia Rzepnikowska 2b   

      II miejsce - Martyna Ryś 2a

      III miejsce - Oliwier Witek 2a

      Wyróżnienie - Albina Korneliuk 2a

      Każde dziecko otrzymało dyplom, drobny upominek i słodką przekąskę. Zwycięzcom gratuluję i dziękuję za udział w konkursie.

      Wychowawca świetlicy

                            Beata Kowalczyk                                                                                                                 

     • Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej

     •      19 maja 2023 r. w naszej szkole odbył się Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej dziewcząt oraz chłopców z klas V i VI. Organizatorami turnieju byli Magdalena Kujawska-Krystopik oraz Paweł Gąsiorowski, nauczyciele wychowania fizycznego. Do turnieju przystąpiło 8 drużyn. Mecze trwały po 12 minut, a zespoły grały systemem „każdy z każdym”. Po niezwykle emocjonujących pojedynkach udało się wyłonić zwycięzców.

      W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła drużyna „Perełek” z klasy V „a”, II miejsce należało do drużyny „Obojętni”, III miejsce zajęła drużyna „PSŻ”, IV miejsce zajęła drużyna „Maju Maj”.

      W kategorii chłopców I miejsce zajęła drużyna „Juventus”. Na II miejscu uplasowała się drużyna „Lecha”, III miejsce zajęła drużyna „Pogoń”, IV miejsce należało do „Radomiaka”.
            Dziękujemy za udział w rozgrywkach. Satysfakcja po udanym turnieju oraz zadowolenie uczniów w nim uczestniczących przynosi wiele radości, jak również motywuje do dalszych tego typu działań.

       

       Magdalena Kujawska- Krystopik

     • Hej, hej, hej, relacja z KADET OK

     •       Grupa uczniów z klas IV-VIII ze Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim w dniach 02 -04 czerwca br. uczestniczyła w obozie sportowym KADET OK. Spędziliśmy trzy niesamowite dni w miejscowości Długie nad urokliwym jeziorem Lipie. Pod okiem przyjaznej i wykwalifikowanej kadry korzystaliśmy ze wszystkich atrakcji, które przygotowali dla nas instruktorzy.

      Pogoda jak zwykle dopisała, dzięki temu mogliśmy w pełni wykorzystać uroki tego osobliwego miejsca. Mieliśmy okazję pływać rowerkami wodnymi, próbowaliśmy swoich sił na supach i ściance wspinaczkowej. Sprawdzaliśmy naszą orientację w terenie i umiejętność pracy w zespole w grze terenowej i paintballu.

      Po bardzo intensywnych zajęciach w ciągu dnia mogliśmy spędzić czas przy ognisku, pobawić się przy dobrej muzyce czy też pograć w piłkę. Nie zabrakło też czasu na dłuższe rozmowy, czytanie ulubionej książki czy też podziwianie zachodu słońca.

      Wierzymy, że czas spędzony na wyjeździe nie był czasem straconym, pozwolił nam wypocząć, zrelaksować się i zawiązać nowe przyjaźnie.

      A to jak dobrze się bawiliśmy, można zobaczyć na poniższej fotorelacji.

       

                                      Opiekunowie: A. Fajgier, A. Kuźmińska, N. Rydel, J. Pawlik, A. Słuka-Maciąg, M. Płuciennik

       

     • Pierwsze Miejsce w Turnieju Piłki Nożnej

     • 02 czerwca 2023 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w 22 Regionalnym Turnieju im. Krzysztofa Hołuba w Piłce Nożnej Chłopców. Turniej był organizowany przez: Towarzystwo Miłośników Recza,  Szkołę Podstawową z Recza  oraz MGOKiS. W turnieju brało udział 7 drużyn podzielonych na dwie grupy. Nasi uczniowie w rozgrywkach grupowych wygrali wszystkie mecze pokonując szkoły z: Dolic, Suchania i Zamęcina. W półfinale wygraliśmy z gospodarzami. W meczu finałowym spotkaliśmy się ze Szkołą Podstawową nr 3 z Choszczna którą pokonaliśmy zdecydowanie 4:0. Królem strzelców turnieju został uczeń klasy 8 a, Grzegorz Lasota, natomiast uczeń klasy 7 a Jakub Tolwaj zdobył tytuł najlepszego bramkarza. Ogromne gratulacje dla wszystkich zawodników za walkę do końca. Nie byłoby nagród indywidualnych, gdyby nie kolektyw i drużyna. Szkołę reprezentowali: Czesław Bejnarowicz, Mateusz Czerniawski, Kacper Fajger, Artur Fedyurka, Mikołaj Gozdera, Antoni Kasielski, Grzegorz Lasota, Kamil Leśniewski, Bartosz Stateczny, Jakub Tolwaj, Oliwier Rzeszuto.

       

      Zbigniew Witek

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
   • 94-361-74-92, 94-361-63-11
   • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim ul. Błonie Kaszubskie 2 78-540 Kalisz Pomorski 78-540 Kalisz Pomorski Poland
   • wicedyrektor@spkaliszpom.dlaedu.pl wicedyrekorped@spkaliszpom.dlaedu.pl
   • ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
 Nazwa: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
Adres: Błonie Kaszubskie 2, 78-540 Kalisz Pomorski
Kontakt: sekretariat@spkaliszpom.dlaedu.pl 


   • INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
I mię i nazwisko: Dawid Nogaj
 Kontakt: inspektor@bezpieczne-dane.eu
   • CEL PRZETWARZANIA
 Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu kontaktowym.
Uzasadniony interes: komunikacja z osobami zainteresowanymi działalnością administratora PODSTAWY PRAWNE PRZETWARZANIA
 Przesłanka RODO: art. 6 ust. 1 lit. f ODBIORCY DANYCH 
 Podmioty świadczące na rzecz administratora usługi hostingowe, związane z prowadzeniem strony internetowej, z którymi zawarto umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. OKRES PRZECHOWYWANIA 
Podane dane będą wykorzystywane jedynie w okresie prowadzenia korespondencji zainicjowanej wiadomością przesłaną za pośrednictwem formularza kontaktowego.
   • PRZYSŁUGUJĄCE PRAWA • do dostępu do danych oraz uzyskania kopii danych • do żądania sprostowania danych • do żądania usunięcia danych osobowych oraz bycia zapomnianym • do żądania ograniczenia przetwarzania • do przenoszenia danych • do złożenia skargi od organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych)
   • TRANSFER DO PAŃSTW SPOZA EOG I ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWYCH
 Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej INFORMACJA 
Podanie danych osobowych wskazanych w formularzu jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na przesłaną korespondencję. ZAUTOMATYZOWANE PODEJMOWANIE DECYZJI, W TYM PROFILOWANIE
Podane dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu.
  • Logowanie