• Rekrutacja w ZSP w Drawsku Pomorskim 2020/2021

          • W związku z pandemią COVID 19 i ograniczoną możliwością kontaktu z uczniami i rodzicami uczniów klas ósmych, na prośbę pani dyrektor ZSP w Drawsku Pomorskim przekazujemy informację, że istnieje możliwość złożenia podania do wybranej szkoły i klasy w Zespole

            Szkół Ponadgimnazjalnych w Drawsku Pomorskim za pomocą formularza online znajdującego się na stronie

            www.zspdrawsko.edupage.org w zakładce „ Rekrutacja 2020/2021”.

          • „Tydzień pełen prezentów”

          •    Co za tydzień! Mimo, że szkoła jest w zasadzie zamknięta, nie ma w niej uczniów, to w tym tygodniu trochę się działo. Najpierw w poniedziałek, 27 kwietnia,w naszym Urzędzie Pan Burmistrz Janusz Garbacz przekazał szkole 23 laptopy, które w obecnym czasie są najbardziej potrzebnym sprzętem dla Naszych uczniów do nauczania zdalnego i jak się wciąż okazuje jeszcze nie wszyscy mają dobre warunki do pracy w domu.  A dzisiaj, czyli w czwartek – 30 kwietnia, zajechał pod drzwi szkoły samochód, również ze sprzętem komputerowym dla naszych uczniów, które przekazał Pan Bjarne Moller Nielsen z firmy Goodvalley Agro. Firma użyczyła szkole 16 laptopów, aby żaden uczeń naszej szkoły nie mógł powiedzieć, że nie miał na czym pracować, w tym trudnym dla wszystkich okresie zawieszenia zajęć w szkołach z powodu COVID-19.  Firma Goodvalley nie tylko dba o wysoką jakość produktów i troszczy się o środowisko naturalne, ale również dba o uczniów naszej szkoły. Radość tym większa, że dzięki komputerom z gminy i z zaprzyjaźnionej firmy, żaden uczeń nie zostanie bez wsparcia. Jest to dla całej społeczności szkolnej ogromny zastrzyk pozytywnej energii, która doda sił, aby zwalczyć wszystkie trudności, niepowodzenia i pozwoli wszystkim przetrwać trudny czas. Jako dyrektor szkoły jestem ogromnie wdzięczna za wszelką pomoc oraz życzliwość, za co w imieniu swoim i uczniów serdecznie dziękuję. Drodzy Uczniowie, po weekendzie majowym, sprzęt komputerowy trafi do Waszych rąk. Mam nadzieję, że dobrze to wykorzystacie, a Wasze oceny będą dużo, dużo lepsze.

            Dyrektor szkoły

            Beata Pierzgalska

          • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

          • ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

            23 kwietnia

            Historia w pigułce – Światowy Dzień Książki

             

            • W Hiszpanii Dzień Książki to od 1930 roku oficjalne święto, a od 1964 roku obchodzi się je we wszystkich krajach hiszpańskojęzycznych.
            • 23 kwietnia świętuje się w Katalonii bardzo uroczyście. To dzień jej patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie z tradycją tego dnia wręczano kobietom czerwone róże – symbol krwi smoka, którego pokonał Święty Jerzy. Z czasem kobiety też zaczęły dawać podarunki i były to właśnie książki.
            • Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii – w 1926 roku wystąpił z nim wydawca, Vicente Clavel Andres.
            • W 1995 roku UNESCO ustanowiło Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, a stało się to na wniosek rządu Hiszpanii.
            • 23 kwietnia to również ważna data dla literatury na całym świecie. W tym dniu, w roku 1616 zmarli: Miguel de Cervantes, William Shakespeare i Inca Garcilaso de la Vega (przy czym datę śmierci Shakespeare’a podaje się według kalendarza juliańskiego, a pozostałych dwóch – według gregoriańskiego).
            • 23 kwietnia to także rocznica urodzin lub śmierci kilku wybitnych pisarzy, między innymi Vladimira Nabokova , Maurice’a Druona, Halldora Laxnessa, Josepa Pla i Manuela Mejia Vallejo.
            • W Wielkiej Brytanii Dzień Książki obchodzony jest marcu. 23 kwietnia to na Wyspach Dzień Świętego Jerzego. Jest on patronem Wielkiej Brytanii i to ważny dzień w narodowym kalendarzu.

            Prawa autorskie

            23 kwietnia to nie tylko święto książek i czytelnictwa, ale też, jak sama nazwa wskazuje, dzień praw autorskich. Zarówno pisarze, jak i wydawcy wiedzą, że bez nich rynek książki pewnie by nie istniał.

            Co to jest prawo autorskie? Zgodnie z definicją słownikową to „przepisy prawne określające uprawnienia przysługujące autorowi dzieła artystycznego, literackiego lub naukowego”. Oczywiście jest to duże uogólnienie i zagłębiając się w temat sprawa okazuje się bardziej skomplikowana. Na szczęście obecnie prawa autorskiego nie można utracić, chyba że właściciel dzieła dobrowolnie zrzeknie się go. I choć aktualnie większość utworów „z urzędu” jest chroniona prawami autorskimi od momentu powstania, to warto pamiętać o formalnościach, które w razie problemów mogą rozstrzygnąć ewentualne spory.

            Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich życzę wszystkim naszym Czytelnikom wielu mądrych i ciekawych książek, wypraw do niezwykłych światów stworzonych przez autorów,  bogactwa przeżyć i wielu emocji w towarzystwie ulubionych bohaterów literackich. Życzę również, aby nie zabrakło Wam nigdy czasu, ani zapału do czytania.

            Nauczyciel bibliotekarz Karolina Wagner

             

             

          • Dzień Ziemi w czasie kwarantanny

          •     Uczniowie klas 1 b , IV a , oraz V a, b, c, d z okazji Dnia Ziemi , który przypada 22 kwietnia ,obdarowani przez Drawieński Park Narodowy elektroniczną wersją gazetki „ Wydra”, mieli możliwość być bliżej natury.  Udostępnione w gazetce materiały stały się niezwykłą lekcją przyrody- dla każdego coś miłego! Dzieci z klasy pierwszej  i czwartej wykonywały prace plastyczne ( w załączeniu były szablony m.in. zimorodka) . Największym jednak powodzeniem cieszyła się krzyżówka . Liczne, dobre rozwiązania trafiały do mnie. Jedna z uczennic- Ania Hyjek (5 d) przesłała, zainspirowana tematyką ekologiczną, wiersz pt.: ”  Matka Ziemia”.

                                                               

                Matka Ziemia 

                                                                

            Jest taka nasza, jedyna Matka,

            w dniu której nie zrywaj kwiatka.

            Ona je rodzi, karmi, ochrania,

            rosną tak pięknie od jej kochania.

            Chcesz hołd swój oddać

            z okazji Jej święta,

            posłuchaj, jak kwilą malutkie pisklęta.

            Te małe dzieciątka nieopierzone

            są również przez Nią stworzone.

            Biedronki, motylki, robaczki przeróżne,

            szybkie, powolne, grube, podłużne

            pocałunkiem swoim barw im nadaje,

            każdy z nich jedyny się staje.

            Spójrz, poczuj, uważnie się wsłuchaj

            szanuj, nie niszcz, mocno kochaj,

            a wdzięczna Ci będzie, gdy taki się staniesz

            wzajemną miłość od niej dostaniesz.

            Wiersz na Święto Ziemi Szymon Długi z kl. Vd

             

            DZIEŃ ZIEMI-prezentacja

            Z tym oto przesłaniem i z przyrodniczym pozdrowieniem: Marta Kędzierska

             

             

          • Artykuł Iwony Sobczak w REFLEKSJACH

          • Miło nam poinformować, że artykuł pt. MATMOFORMATYKA autorstwa Pani Iwony Sobczak, nauczycielki informatyki w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim pojawił się w czasopiśmie oświatowym REFLEKSJE. Czasopismo wydawane jest przez Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie od 1991 roku i jest Zachodniopomorskim Dwumiesięcznikiem Oświatowym. Tematem przewodnim aktualnego numeru jest dydaktyka matematyki. Pani Iwona Sobczak przedstawiła w swoim artykule połączenie matematyki i informatyki na zajęciach, stąd nazwa, być może przyszłościowego przedmiotu MATMOFORMATYKA. W artykule pojawiają się przykłady zadań z matematyki z zastosowaniem technik informatycznych oraz wskazanie wartości kluczowych umiejętności cyfrowych wśród nauczycieli i uczniów. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się:  http://refleksje.zcdn.edu.pl

             

             

          • Lekcje biologii w czasie kwarantanny.

          •  

            Młode listki cieszą się wszystkim:
            wiatrem – że je huśta i kolebie,
            obłokami – że tańczą po niebie,
            szpakiem – co gałązki w locie trąca
            i zielonym cieniem
            i promieniem słońca.
            Młode listki cieszą się razem z nami,
            że są młodymi listkami.

             

             

            Ubrałem się na zielono i jest mi wesoło !!!

            Lekcja biologia ciekawą może być                                                                                    

              lubię ją Ja i lubisz Ty

             

             

             

          • Odważna wizyta uczniów klasy 5 d w teatrze!

          • Z uwagi na zagrożenie koronawirusem placówki kulturalne w całym kraju zostały zamknięte. Nie oznacza to jednak, że od kultury wyższej i teatru jesteśmy odcięci.

              Dnia 19/20 kwietnia 2020r. uczniowie klasy 5 d wraz z wychowawczyni a Katarzyną Dzierbunowicz obejrzeli on-line spektakl pt.: „ Indianie”. Spektakl został zarekomendowany przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie a przygotowały go warszawskie teatry: Teatr 21 i Nowy Teatr, reżyserii Justyny Sobczyk. Aktorami tego przedstawienia są osoby z zespołem Downa i autyzmem. 

              „Główny tematem przedstawienia jest odwaga. Czym jest dzisiaj odwaga? Jak być odważnym? Jak żyć odważnie? Jak zachęcać do odwagi? A może wcale jej nie potrzebujemy? Widowisko rozpoczyna się od zawodów harcerzy. Ich wielki wysiłek w zdobywaniu sprawności i przestrzeganiu dyscypliny jest nagradzany. Wszyscy znają kodeks wzorowego harcerza- sprawiedliwość, honor, patriotyzm. Następnym punktem spektaklu jest opowieść o Dzikim Zachodzie, Indianach i Bladych Twarzach. Aktorzy wzbudzają ciekawość widowni i zachęcają do zaangażowania emocjonalnego. Widzowie- odpowiadają, klaszczą i słuchają z zainteresowaniem. Harcerze podzieleni zostają na Blade Twarze i Czerwone Twarze jedynie Kaktus nie pasuje do żadnej z drużyn. Dlaczego? Jest zielony, ma kolce- jest inny. Jest wykluczony. Dziwne rytuały, dzikie zwierzęta, tańce to wszystko jest właśnie Dziki Zachód. Powrót do przeszłości robi wielkie wrażenie. Po Dzikim Zachodzie na scenę wpełza Czarny Wąż. Przepowiednia Czarnego Węża przynosi strach i obawę. Żaden wojownik, żaden bohater nie może pokonać Czarnego Węża. Wąż jest niepokonany. Dopiero zjednoczenie i współpraca aktorów z widownią pomaga w zwalczeniu Czarnego Węża.

            Gra aktorów była pełna swobody i dużego zaangażowania. Razem z nimi przeżywałam przedstawione historie i opowieści. Niekiedy czułam zaskoczenie innym razem radość lub smutek. Muzyka i efekty dźwiękowe pomagały wczuć się w nastrój. Dekoracje i efekty świetlne wzbudziły mój zachwyt. Spektakl polecam zarówno dzieciom, młodzieży i dorosłym.”          

            Anna Hyjek- uczennica klasy 5 d.

          • Podsumowanie konkursu czytelniczego dla uczniów klas I –III „Czytam, więc wiem”

          • Czas na podsumowanie zmagań konkursowych uczniów klas I -III. Zadania wymagały od uczestników znajomości  treści popularnych utworów literackich dla dzieci.  Uczestnicy znakomicie poradzili sobie z odpowiedzią na szereg pytań.  Bardzo dziękuję uczniom za udział, a  ich rodzicom za pomoc w technicznym przesłaniu odpowiedzi.  Oto lista nagrodzonych dzieci (nazwiska podaję w kolejności alfabetycznej):

            Ciszewicz Alan kl. I b

            Grządziel  Piotr kl. I c

            Kucharska Marysia kl. II a

            Kucharska Zosia kl. III c

            Laska Aleksandra kl. III b

            Resiak  Piotr kl. I c

            Uczniowie ci, wykazali się bardzo dużą wiedzą dotyczącą twórczości m.in. H. Ch. Andersena,  a także naszych polskich poetów J. Brzechwy czy J. Tuwima.

            Dla zwycięzców przygotowano atrakcyjne nagrody książkowe, których odbiór zostanie indywidualnie ustalony z rodzicami.

             

            Gratuluję zwycięzcom , a wszystkie dzieci zachęcam do spędzania wolnych chwil czytając ciekawe książki korzystając np. z takich adresów jak: miastodzieci.pl; bajki – zasypianki.pl; wolne lektury.pl; bajkidoczytania.pl.

            Nauczyciel bibliotekarz Karolina Wagner

          • Konkurs czytelniczy dla uczniów klas IV – VI pt. „Tę książkę warto przeczytać”

          • Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 4 – 6 do udziału

            w konkursie  czytelniczym.

            Zadanie konkursowe polega na zaprezentowaniu,  w formie pisemnej,  książki, która wywarła na Was duże wrażenie i którą chcielibyście polecić swoim rówieśnikom.  Praca konkursowa może mieć  np. formę listu do kolegi lub koleżanki,  krótkiego opowiadania czy recenzji .

            Na autorów najciekawszych prac  czekają atrakcyjne nagrody książkowe, a  wszystkie nadesłane prace zostaną w zbiorach naszej biblioteki szkolnej.

            Na  Wasze prace czekamy do 5 maja 2020 roku. Bardzo prosimy o przesłanie ich na adres: karolina.biblioteka@onet.pl lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

            Cele konkursu:

            • Rozwijanie potrzeb i nawyków czytelniczych uczniów.
            • Kształcenie umiejętności wypowiadania się na temat książki.
            • Kształcenie umiejętności rozumienia tekstu.
            • Kształcenie umiejętności promowania książki.

             

            Serdecznie zapraszamy.

            Nauczyciel bibliotekarz Karolina Wagner

          • Życzenia Wielkanocne

          • Niech te Święta Wielkanocne będą pełne nadziei i wiary,
            Niech Chrystus Zmartwychwstały przyniesie wszystkim
            wiosenne kwiaty radości, miłości, spokoju i szczęścia.
            Ciepłych, pełnych radosnej nadziei Świąt Zmartwychwstania Pańskiego,
            rodzinnego ciepła, radosnych spotkań przy wielkanocnym stole w tym trudnym dla wszystkich czasie, zrozumienia, a przede wszystkim zdrowia i nadziei na lepsze jutro oraz smacznego jajka
                                                  życzy całej społeczności szkolnej: uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym    Dyrektor Beata Pierzgalska

          • Organizacja pracy szkoły w związku z COVID-19

          •    Szanowni Państwo,w związku z koniecznością czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty oraz w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 11 marca 2020 roku Dz. U. z 2020 r. poz. 410 ze zm.) informujemy, że w obecnej sytuacji obowiązują nowe zasady nauczania:


            REGULAMIN KSZTALCENIA NA ODLEGLOSC.pdf

          • KARTKA DLA MEDYKA

          • Uczniowie szkoły podstawowej w Kaliszu Pomorskim wzięli udział w akcji ogólnopolskiej ,,Kartka dla medyka’’. W ramach zajęć na odległość uczniowie, którzy biorą udział również w zajęciach dodatkowych między innymi w zajęciach rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne oraz w zajęciach o charakterze terapeutycznym wykonali  w domach samodzielne , piękne kartki dla pracowników służby zdrowia. Taka akcja ma też dać dzieciom poczucie i zrozumienie tego jak ważni są dla nas ludzie , którzy w tym momencie narażają swoje życie. Chciałabym zaznaczyć , że uczniowie bardzo się starali i bardzo wzięli sobie do serca tą akcje( były osoby , które do mnie dzwoniły i pytały jak zrobić , co napisać ) , wielu z nich wśród swoich bliskich ma osoby pracujące jako lekarz, pielęgniarka czy ratownik medyczny. Należy też zwrócić uwagę na to , że takie akcje rozwijają nie tylko u dzieci , ale również u osób dorosłych pozytywne emocje , które mają bardzo duży wpływ na dalszy rozwój psychofizyczny. Akcja ta została przeprowadzona wraz ze szkolnym kołem wolontariatu , który reprezentuje Pani A. Hrabeć . Serdecznie chciałabym podziękować Pani A. Kużmińskiej za pomoc i wsparcie przy organizacji tej inicjatywy .

             

            Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w akcji ,,Kartka dla Medyka’’

                                                                                                                                                    M.Møller Nielsen

                                                                                                                                                    A.Hrabeć

                                                                                                                                                    A.Kużmińska

          • Różne oblicza Wiosny w poezji i w słowie!

          • Upragniona i wytęskniona wiosna  przyszła w tym roku pomimo wszystko…

             

            Nasi uczniowie  podczas pracy zdalnej w domu wykonali przepiękne prace plastyczne, które napawają optymizmem i nadzieją. Wesołe, kolorowe portrety Wiosny dają niesamowitą radość i wywołują wiosenny uśmiech.

            Aneta Hrabeć

             

             

            Przedwiośnie – JOANNA GUŚCIORA

            Ko­niec śnie­gu!

            Wio­sna w bie­gu!

            Już bo­cia­ny po­wra­ca­ją,

            Już skow­ron­ki kon­cert dają.

            Tu kro­ku­sy, tam żon­ki­le

            Spo­glą­da­ją na świat mile.

            Tra­wa zmie­nia swo­ją zie­leń,

            Chęt­nie ją po­lu­bi je­leń.

            Bu­dzi się przy­ro­da wko­ło,

            Bę­dzie pięk­nie i we­so­ło.

            Słoń­ce te­raz czę­ściej świe­ci,

            Na dwór wzy­wa wszyst­kie dzie­ci.

             

             

            MARIA PAWLIKOWSKA-JASNORZEWSKA

            Gdy wio­sna za­św­ta,

            jest w ogro­dzie raz cie­niek, raz ja­śniej.

            Wciąż coś za­kwi­ta, prze­kwi­ta.

            Wczo­raj kwi­tło moje ser­ce. Dziś ja­śmin.

             

             

            MARIA KONOPNICKA

            Leci plisz­ka
            spod ka­mycz­ka:
            - Ja się ma­cie dzie­ci!
            Już przy­by­ła
            wio­sna miła,
            już sło­necz­ko świe­ci!

            Po­szły rze­ki w
            świat da­le­ki,
            pły­ną het - do mo­rza;
            A ja śpie­wam,
            a ja lecę,
            gdzie ta ran­na zo­rza!

             

             

            JAN BRZECHWA

            Wio­sna w kwiet­niu zbu­dzi­ła się z rana,

            Wy­szła wpraw­dzie tro­szecz­kę za­spa­na,

            Lecz zaj­rza­ła we wszyst­kie za­kąt­ki:

            - Za­czy­na­my wio­sen­ne po­rząd­ki.

             

            Sko­czył wie­trzyk za­ma­szy­ście,

            Po­oku­rzał mchy i li­ście.

            Z bocz­nych dró­żek, z po­lnych ście­żek

            Po­wy­mia­tał brud­ny śnie­żek.

             

            Kra­sno­lud­ki wia­dra nio­są,

            Myją zie­mię ran­ną rosą.

            Chmu­ry, pły­nąc po błę­ki­cie,

            Urzą­dzi­ły wiel­kie my­cie,

            A ob­ło­ki mięk­ką szmat­ką

            Po­le­ru­ją słoń­ce gład­ko,

            Aż się dzi­wią wszyst­kie dzie­ci,

            Że tak w nie­bie ład­nie świe­ci.

            Bo­cian w górę po­szy­bo­wał,

            Tę­czę barw­nie wy­ma­lo­wał,

            A żu­ra­wie i skow­ron­ki

            Po­sy­pa­ły kwie­ciem łąki,

            Po­sy­pa­ły klom­by, grząd­ki

            I skoń­czy­ły się po­rząd­ki.

             

             

            Wiosna – JULIAN URSYN NIEMCEWICZ

            Tchną­ca przy­jem­ną wo­nią, z ma­jo­wym po­ran­kiem

            Przy­szła wio­sna, kwie­ci­stym ozdo­bio­na wian­kiem;

            Przy­szła we­so­ła, a gdy lube jej spoj­rze­nie

            Wzbu­dza roz­kosz i całe cie­szy przy­ro­dze­nie,

            Gdy zie­mia, przy­odzia­na ozdob­ne­mi sza­ty,

            Pysz­ni się no­wem li­ściem i świe­ży­mi kwia­ty:

            Szczę­śli­wy, kto, nie zna­jąc ni smut­ku, ni męki,

            Weso­łem okiem pa­trzy na te lube wdzię­ki!

              

             

          • Autyzm 400 000

          • Pod takim hasłem „Autyzm 400 000” obchodziliśmy 2 kwietnia Światowy Dzień Świadomości Autyzmu”.

            Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci, co oznacza, że w naszym kraju żyje 400 tysięcy osób z autyzmem. To jak jedno spore miasto. Oprócz osób z autyzmem są jeszcze ich rodzice, rodzeństwo, opiekunowie, co sprawia, że jest ich nawet 3 mln.

            Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba jest indywidualnością, nie ma dwóch takich samych osób z autyzmem.

            Mimo, że nie przebywamy w placówce szkolnej ze względu na epidemię i konieczność pozostania w domu uczniowie, rodzice oraz nauczyciele postanowili uczcić ten dzień włączając się do akcji „Zaświeć się na niebiesko”. W ten sposób wyraziliśmy swoją solidarność z osobami z autyzmem. Przygotowałam również dla uczniów prezentację o autyzmie w której przedstawiłam czym jest autyzm, jakie są jego symptomy oraz jak żyć z autyzmem. Wykonałam ulotki oraz przesłałam krótkie filmiki pokazujące jak osoby z autyzmem postrzegają świat. Dziękuje wszystkim za zdjęcia.

             

            Marlena Maras

             

          • Zapraszamy do udziału w konkursie literackim dla uczniów klas I –III pt. „Czytam, więc wiem”

          • Cele konkursu:

            - rozbudzanie pasji czytelniczej uczniów kl. I- III;
            - kształtowanie wrażliwości estetycznej przez kontakt z twórczością dla dzieci,
            - nauka przez zabawę,
            - rozwijanie umiejętności koncentracji uwagi oraz logicznego myślenia.

            Regulamin:

            1.Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim.

            2. Konkurs jest organizowany dla uczniów z klas I- III.

            3. Do wykonania są trzy zadania, za każdą poprawną odpowiedź uczestnik otrzymuje jeden punkt.

            4.  Prace  konkursowe oceniać będzie jury wyznaczone przez organizatora konkursu.

            5. Wygrywa ta osoba, która zdobędzie największą ilość punktów.

            6. Każdy uczestnik  otrzyma dyplom , a pięciu uczniów z najwyższą liczbą punktów dostanie nagrody książkowe.

            7. Zadania konkursowe zostaną przesłane poprzez dziennik elektroniczny uczniom klas I – III i ich rodzicom.

            Uwaga: jeżeli okaże się, że w wyniku zmagań konkursowych większa grupa uczniów osiągnie podobny, wysoki wynik, przewidziana jest dogrywka.

            Na odpowiedzi konkursowe czekamy do dnia 15 kwietnia br. Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: karolina.biblioteka@onet.pl lub poprzez dziennik elektroniczny.

            Ważne:  Nie trzeba przepisywać całych zdań. Wystarczy tylko numer pytania i odpowiedź.

            Życzę miłej zabawy. Powodzenia

             

            Nauczyciel bibliotekarz Karolina Wagner

             

             

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
      • 94-361-74-92, 94-361-63-11
      • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
        ul. Błonie Kaszubskie 2
        78-540 Kalisz Pomorski
        78-540 Kalisz Pomorski
        Poland
      • wicedyrektor@spkaliszpom.dlaedu.pl
        wicedyrekorped@spkaliszpom.dlaedu.pl
      • ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH


        Nazwa: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
Adres: Błonie Kaszubskie 2, 78-540 Kalisz Pomorski
Kontakt: sekretariat@spkaliszpom.dlaedu.pl 


      • INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
I
        mię i nazwisko: Dawid Nogaj

        Kontakt: inspektor@bezpieczne-dane.eu
      • CEL PRZETWARZANIA

        Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu kontaktowym.
Uzasadniony interes: komunikacja z osobami zainteresowanymi działalnością administratora

        PODSTAWY PRAWNE PRZETWARZANIA

        Przesłanka RODO: art. 6 ust. 1 lit. f

        ODBIORCY DANYCH 

        Podmioty świadczące na rzecz administratora usługi hostingowe, związane z prowadzeniem strony internetowej, z którymi zawarto umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych.

        OKRES PRZECHOWYWANIA 
Podane dane będą wykorzystywane jedynie w okresie prowadzenia korespondencji zainicjowanej wiadomością przesłaną za pośrednictwem formularza kontaktowego.
      • PRZYSŁUGUJĄCE PRAWA
        • do dostępu do danych oraz uzyskania kopii danych
        • do żądania sprostowania danych
        • do żądania usunięcia danych osobowych oraz bycia zapomnianym
        • do żądania ograniczenia przetwarzania
        • do przenoszenia danych
        • do złożenia skargi od organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych)
      • TRANSFER DO PAŃSTW SPOZA EOG I ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWYCH

        Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej

        INFORMACJA 
Podanie danych osobowych wskazanych w formularzu jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na przesłaną korespondencję.

        ZAUTOMATYZOWANE PODEJMOWANIE DECYZJI, W TYM PROFILOWANIE
Podane dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu.
      • adres skrzynki ePUAP: SPKALISZPOMORSKI
    • Logowanie