• Egipski szyfr

     •      Egipt był kolebką jednej z wielkich cywilizacji świata starożytnego. To właśnie w dolinie rzeki Nil, prawie 5000 lat temu, zaczęła rozwijać się architektura, sztuka oraz medycyna. To tutaj powstał system pisma zaliczany do najstarszych na świecie – hieroglify. Realizując projekt edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy” uczniowie klas III uczęszczający na świetlicę szkolną wzięli udział w zajęciach „Egipski szyfr”. Podczas zajęć uczniowie poznali pismo obrazkowe i zapoznali się z kulturą starożytnego Egiptu oglądając bajkę edukacyjną „Karolek i Egipt”. Największą atrakcją było wykonanie piramid z papieru i ustawianie ich na makiecie doliny Nilu. Uczniowie sami też stworzyli wiadomość przy pomocy pisma obrazkowego.

       

      Wychowawca świetlicy

      Emilia Bykowska-Tuziak

     • Biografie na Dzień Kobiet

     • Z okazji Święta Kobiet w bibliotece Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego przygotowano wystawę książek biograficznych poświęconych kobietom znanym i mniej znanym. Wśród nich są takie postaci jak: Irena Sendlerowa - dama Orderu Orła Białego i Orderu Uśmiechu; podwójna noblistka – laureatka Nagrody Nobla z fizyki i chemii -  Maria Skłodowska – Curie; polska pisarka, autorka wierszy i opowiadań dla dzieci i młodzieży – Wanda Chotomska; autorka tekstów piosenek, pisarka, reżyserka teatralna i telewizyjna, dziennikarka  - Agnieszka Osiecka; działaczka humanitarna, założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej – Janina Ochojska; polska społeczniaka, prezes Fundacji „Domy Wspólnoty Chleb Życia” – siostra Małgorzata Chmielewska; aktorka teatralna i filmowa, profesor sztuk teatralnych - Anna Seniuk. Ponadto na wystawie znajdziemy książki o Beacie Pawlikowskiej, Adele, Beyonce, Mai Włoszczowskiej, Ewie Błaszczyk,  Dorocie Sumińskiej, a także o dziewczynach z Powstania Warszawskiego. Wszystkie wyeksponowane książki znajdują się w zbiorach naszej biblioteki szkolnej i czekają na Czytelników. Zapraszamy.

      Bibliotekarki Karolina Wagner i Katarzyna Horba

     • O zdrowie dbam, wiele siły mam!

     •      Wszyscy doskonale wiemy, że świadomość żywieniowa nie zawsze idzie w parze z naszymi zwyczajami kulinarnymi.  Dlatego tak ważne jest, aby dzieci już od najmłodszych lat przyzwyczaiły się do sięgania po to, co wartościowe i co im służy. Klasa 1 c i  2 a w tym roku szkolnym realizuje innowację pedagogiczną  „O zdrowie dbam, wiele siły mam!”. W ramach tych zajęć uczniowie tworzyli plakaty o zdrowym stylu życia, zapoznali się z piramidą żywienia, a następnie samodzielni tworzyli ją w grupach, a także wspólnie stworzyliśmy ogródek klasowy. Sadziliśmy cebulki oraz nasiona kwiatów. Dzieci wykonały zadania wzorowo i jak zwykle były bardzo szczęśliwe!

      Daria Niedźwiedź

      Aleksandra Budzyńska

     • Kapsuła czasu 4 a

     •    Czasem czas zaczyna biec w niewyobrażalnym tempie, a w takich okresach warto zanurzyć się we wspomnieniach. Warto przejrzeć albumy ze zdjęciami, kolekcje audio i wideo, które uchwyciły nasze przeszłe życie. Jednak zaczynamy to rozumieć dopiero po latach.

      We wrześniu uczniów klasy 4 a połączył los, stali się nowym zespołem klasowym, który przez kolejne pięć lat będzie częścią społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim. Przez kilka pierwszych miesięcy poznawaliśmy się, zaprzyjaźnialiśmy i ustalaliśmy zasady. Po pół roku nadszedł czas, aby dokończyć projekt, który wykonywaliśmy przez kilka tygodni. Kapsuła czasu, którą stworzyliśmy, to przede wszystkim list do samego siebie, który otworzymy na koniec ósmej klasy. Każdy uczeń pisał o rzeczach ważnych dla siebie - zainteresowaniach, aktywnościach, ulubionej muzyce czy idolach. Uczniowie dołączyli także swoje aktualne zdjęcia, zdjęcia członków rodziny i pupilów. Do całości dołączony został krótki film, zdjęcie klasowe oraz rymowanka pt. „Awantura w 4a”, która została napisana podczas lekcji języka polskiego.

      Pięć lat to idealny czas, aby dokonać zmian osobowości i nie na tyle, by być bardziej reliktem niż użytecznym narzędziem. Niektóre z prawd, które zostały opisane, zmienią się wraz z doświadczeniem.  Na to czekamy!!! Zaskoczenie będzie pewnie duże.

      wychowawca klasy

      Kinga Łuc

     • DZIEŃ BEZ PLECAKA

     •     W piątek 3 marca w naszej Kornelówce odbył się ,,Dzień bez plecaka”. Zabawa polegała  na tym, aby uczeń w tym dniu przyniósł do szkoły wszystkie potrzebne przybory i książki i nie koniecznie w szkolnym plecaku. Liczyła  się pomysłowość i spryt.

      Akcja “Dzień bez plecaka” ogłoszona przez Samorząd Uczniowski obudziła niespotykane pokłady kreatywności. Zobaczcie, w czym uczniowie  przynieśli  książki, zeszyty i przybory do pisania. Ten dzień to jeden z ulubionych dni wśród naszych uczniów i na stałe zapisał się w kalendarzu imprez szkolnych.

      Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

     • Ku chwale „Żołnierzy Wyklętych”

     •       1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jest to dzień, w którym pamiętamy o tych, którzy walczyli z radzieckim okupantem, gdy świat świętował zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami. Była to największa grupa oporu polskiego społeczeństwa wobec narzuconej komunistycznej władzy.

      Pierwszym wydarzeniem tego dnia, w którym uczniowie naszej szkoły wzięli udział  był bieg ku czci Żołnierzy Wyklętych, przeprowadzony wokół jeziora Bobrowo Wielkie. Pierwsze miejsca w biegu  w kategorii szkoły podstawowe zajęli  Karolina Drzewiecka z klasy 5 a i Bartosz Stateczny z klasy 8 a. Uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe koszulki i piękne medale ufundowane przez Burmistrza Kalisza Pomorskiego.

      O godzinie 13 na cmentarzu komunalnym w Kaliszu Pomorskim odbyły się uroczyste obchody,  w których udział wzięli przedstawiciele władz Kalisza Pomorskiego,  szkół, instytucji oraz Wojska Polskiego.

      Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8 c. Po odśpiewaniu hymnu państwowego  przy obelisku upamiętniającym „Żołnierzy Wyklętych”  oraz pomniku majora Kazimierza Przybysławskiego  delegacja klasy złożyła wiązankę oraz zapaliła symboliczny znicz.​​​​​​​

      Aneta Hrabeć

     • „Leśny cmentarzyk z Białego Zdroju”

     •     Nasza biblioteka szkolna wzbogaciła się o niezwykle ciekawą pozycję książkową,  dotyczącą miejsca związanego z historią dawnego Królewskiego Nadleśnictwa Balster – prekursora powojennego Nadleśnictwa Biały Zdrój i obecnego Nadleśnictwa Kalisz Pomorski. To właśnie Nadleśnictwo przekazało dla naszej szkoły 5 egzemplarzy tejże książki, której autorem jest Pan Zbigniew Mieczkowski. Ta bogato ilustrowana publikacja wzbogaci naszą biblioteczkę regionalną. Zapraszamy naszych czytelników do odwiedzin w bibliotece, a Nadleśnictwu Kalisz Pomorski bardzo dziękujemy za podarunek i współpracę.

      Bibliotekarki Karolina Wagner i Katarzyna Horba

     • Dzień Kota- zbiórka karmy.

     •        Co roku, 17 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę karmy dla naszych mruczących przyjaciół- bezdomniaków oraz tych, którzy przebywają w domach tymczasowych, czekając na swoich właścicieli. Zbiórka pełnowartościowej karmy trwała od stycznia do ostatniego tygodnia poprzedzającego ferie zimowe. Tym razem szczęśliwcami były zwierzęta przebywające w Kociej Stacji, które na co dzień są pod opieką Pani Karoliny Wagner.  Cieszymy się, że dzięki zaangażowaniu uczniów mogliśmy wesprzeć naszych milusińskich przyjaciół.

                                                                                                              Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu.

     • Obchody rocznicowe w  Kaliszu Pomorskim

     • 10 lutego br. w Kaliszu Pomorskim w uroczysty sposób obchodzono 78 rocznicę zdobycia miasta.       W tym dniu uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim również aktywnie uczestniczyli w obchodach rocznicowych. Ten szczególny dzień rozpoczęto od udziału w uroczystości   i złożenia kwiatów pod Pomnikiem Pionierów Ziemi Kaliskiej. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie z klasy 1 a pod opieką Pani Stanisławy Górnik, uczniowie z klasy 8 c pod opieką Pani Małgorzaty Potocznej- Galery oraz poczet sztandarowy, w skład którego wchodzili uczniowie z klasy  8 a. Następnie na zaproszenie władz miasta oraz MGOK uczniowie udali się do kaliskiego Pałacu, aby tam obejrzeć niezwykłą wystawę oraz wysłuchać ciekawego wykładu Pana Rafała Semołonika, historyka z delegatury IPN w Koszalinie.

      Ten szczególny dzień został zakończony w godzinach popołudniowych koncertem w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim. Naszą szkołę na koncercie reprezentowała grupa wokalna, przygotowana przez Panią Ewę Klimek. W wykonaniu naszych dziewcząt można było usłyszeć trzy piosenki – „Taki jest kraj”, „Jest takie miejsce-Polska” oraz „Marzenia się spełniają”.

      Nie zabrakło też miłych akcentów związanych z naszym miastem, a mianowicie rozstrzygnięcie konkursu plastycznego z okazji 78 rocznicy zdobycia miasta – „Widokówka z Kalisza Pomorskiego”, gdzie uczniowie naszej szkoły odebrali z rąk Pana Burmistrza Janusza Garbacza oraz Pana Wiceburmistrza Radosława Czapka nagrody i wyróżnienia.

      Na szczególne gratulacje zasługują: Maja Kaczmarzewska z klasy 3 c za zajęcie III miejsca i Otylia Tomczyk z klasy 3 b za wyróżnienie w kategorii klas I – III; Gabriela Van Bierbeek z klasy 6 c za zajęcie I,  Kora Czerwonka z klasy  6 c za zajęcie II miejsca, Wiktoria Szczupak z klasy 4 c oraz Zuzanna Bucholc z klasy 6 c za wyróżnienie w kategorii klas IV – VI; Maja Drzewiecka z klasy 8 c za zajęcie I miejsca,
      Kamil Leśniewski z klasy 8 a za zajęcie II miejscaPiotr Pacholec z klasy 8 b  za wyróżnienie w kategorii klas VII-VIII.

      Dziękujemy uczniom i nauczycielom za aktywny udział i zaangażowanie w tym pięknym i jak ważnym dla naszego miasta dniu.

     • Kalisz Pomorski widziany oczami dziecka

     •  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Widokówka z Kalisza Pomorskiego” organizowanym przez kaliski MGOK.  Zadanie polegało na przygotowaniu projektu pocztówki ilustrującej charakterystyczne dla miasta  i gminy miejsca, pejzaże                i obiekty.

      Nasi artyści sięgnęli aż do korzeni.  Przedstawili najpiękniejsze  urbanistycznie  i przyrodniczo  zakątki  naszego miasta w ujęciu  historycznym jak również  współczesnym.

      Dziękuję wszystkim uczniom za wzięcie udziału w konkursie a laureatom: Gabrieli  Van Bierbeek, Korze Czerwonce, Zuzi Bucholc, Mai Drzewieckiej i Kamilowi Leśniewskiemu serdecznie gratuluję  pomysłowości i wyobraźni.

       Aneta Hrabeć

     • WICEMISTRZOSTOWO POWIATU W IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

     •       W dniu 10 lutego 2023 r. w Mielenku Drawskim odbyły się rozgrywki o Mistrzostwo Powiatu Drawskiego, w piłce ręcznej chłopców. Rozgrywki były zorganizowane zgodnie          z kalendarzem Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych. Po zaciętej walce w finale reprezentacja naszej szkoły uległa gospodarzom i  zdobyła Wicemistrzostwo Powiatu. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: klasa 8a- Bejnarowicz Czesław, Czerniawski Mateusz, Kasielski Antoni, Lasota Grzegorz, Rzeszuto Oliwier, Fajger Kacper, Leśniewski Kamil, Dawid Mroczek, Gawecki Piotr,  Jakub Tolwaj - 7a . Opiekunem kadry jest wychowawca klasy 8 a-  Zbigniew Witek.

       

      Zbigniew Witek

       

       

       

     • Poczta Walentynkowa

     • Samorząd Uczniowski  jak co roku przygotował pocztę walentynkową. Przez cały tydzień można było wrzucać do skrzyneczki pocztowej walentynkowe serduszka z dedykacją dla osób obdarzonych szczególną sympatią. Dnia 10 lutego przed feriami przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego dostarczali walentynkowe życzenia do adresatów. Tego dnia chętne osoby mogły zrobić  sobie zdjęcie pamiątkowe w fotobudce. Zabawa sprawiła wiele radości nie tylko uczniom.

      Opiekunowie SU

     • MISTRZOSTOWO POWIATU W IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SZKOLNEJ

     •       W dniu 09.02.2023 r. w Drawsku Pomorskim odbyły się rozgrywki o Mistrzostwo Powiatu Drawskiego,  w piłkę koszykową chłopców. Rozgrywki były zorganizowane zgodnie                   z kalendarzem Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych. Po zaciętej walce w finale reprezentacja naszej szkoły zdobyła Mistrzostwo Powiatu. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: klasa 8 a- Bejnarowicz Czesław, Czerniawski Mateusz, Gozdera Mikołaj, Kasielski Antoni, Lasota Grzegorz, Rzeszuto Oliwier,  Rulewicz Antoni, Sztobryń Bartłomiej, Stateczny Bartosz, Fajger Kacper, Leśniewski Kamil,  Walczak Michał - 8b .

      Opiekunem naszej kadry jest wychowawca klasy 8 a-  Zbigniew Witek.

      Zbigniew Witek

       

     • WICEMISTRZOSTOWO POWIATU W IGRZYSKACH DZIECI W MINIKOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

     •       W dniu 09.02.2023r. w Drawsku Pomorskim odbyły się rozgrywki o Mistrzostwo Powiatu Drawskiego , w piłkę koszykową dziewcząt. Rozgrywki były zorganizowane zgodnie                   z kalendarzem Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego , w ramach Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych. W meczu finałowym nasze zawodniczki uległy gospodarzą i zdobyły II MIEJSCE W POWIECIE. Jest to duży sukces naszych uczennic ponieważ po raz pierwszy brały udział rozgrywkach międzyszkolnych. Naszą szkołę reprezentowały następujące uczennice: klasa 6a- Doleżan Nadia, Głuchowska Julia, Pawliczek Nela,6b- Franaszczyk Matylda, Głowacka Magdalena, Jamróz Karolina, Krymowska Julia, Laska, Aleksandra, Paprocka Amelia, Pietrzak Barbara, Trawińska Lena, 6c- Błogowska Nadia.  Opiekunem naszej kadry jest wychowawca klasy 8 a-  Zbigniew Witek.

       

      Zbigniew Witek

       

     • Rozstrzygniecie konkursu Zakochane zdjęcie.

     • Walentynki to szczególny dzień w roku dla wszystkich zakochanych, ale nie  trzeba być zakochanym, aby stworzyć zakochane zdjęcie.

      Samorząd Uczniowski zorganizował fotograficzny konkurs walentynkowy. Tematem prac było właśnie „Zakochane zdjęcie”. Wpłynęło sześć fotografii, na których można było dostrzec dużo radości, ciepła i miłości. Uczniowie wraz z wychowawcami wykazali się kreatywnością, a efekty ich działań oceniła komisja w składzie: panie Sławomira Sydlewska, Emilia Bykowska-Tuziak, Beata Betka oraz Beata Kowalczyk. 


      Wyniki konkursu:

      I miejsce: klasa V a

      II miejsce: klasa IV c

      III miejsce: klasa I c

      Za pierwsze miejsce - voucher na lekcje bez kartkówki i odpowiedzi ustnej oraz słodki poczęstunek. Za drugie i trzecie miejsce słodki poczęstunek.


      Dziękujemy wszystkim klasom biorącym udział w konkursie.


      Opiekunowie SU

     • Podziękowania dla kaliskich Wolontariuszy

     •        Szef kaliskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podziękował Wolontariuszom za udział w 31 Finale. Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim i Pomierzynie oraz z Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim otrzymali rozliczenia  z zebranych pieniędzy do puszek. Szef Sztabu podziękowała za wytrwałość, pozytywną energię oraz okazywaną radość.

      Przypomnijmy, że podczas 31 finału w Kaliszu Pomorskim zebrano 38 383, 23 zł. Tak dobry wynik i moc atrakcji, które odbiły się szerokim echem nie tylko w gminie, ale i sąsiednich miejscowościach sprawił, że kaliski sztab obiecał, że będzie grał do końca świata i jeden dzień dłużej.

      Jeszcze raz dziękujemy wszystkim darczyńcom za każdy odruch dobroci i przyjaźni z nami.

      Siema

     • I Turniej Minipiłki Siatkowej Dziewcząt

     •      Gra w piłkę siatkową jest jedną z najpopularniejszych gier rekreacyjnych i sportowych. I choć należy do gier najtrudniejszych, jest bardzo lubiana przez dzieci. 

           We wtorek 31 stycznia 2023 r. w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego odbył się I Szkolny Turniej Minipiłki Siatkowej Dziewcząt klas V i VI. Do turnieju zgłosiło się 11 drużyn, każda drużyna składała się z dwóch zawodników grających na boisku. Uczestniczki turnieju zostały podzielone na dwie grupy, w których rozgrywały mecze w systemie „każdy z każdym”. Każda drużyna miała możliwość rozegrania 6 meczy. Nad poprawnością gry czuwali Młodzieżowi Sędziowie Sportowi z Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim. 

           Po zaciętej rywalizacji i wielkich emocjach pierwsze miejsce zajęły Barbara Pietrzak oraz Aleksandra Laska, na drugiej pozycji uplasowały się Lena Majewska i Antonina Kozłowska, trzecie miejsce na podium zajęła drużyna Leny Trawińskiej i Magdaleny Głuchowskiej. Dla większości dziewcząt był to ich pierwszy turniej, dzięki któremu mogły doświadczyć emocji i rywalizacji sportowej. Oczywiście nie był dla nich najważniejszy wynik, ale fakt, że spędziliśmy ten czas razem na aktywności fizycznej. Każdy z zespołów biorący udział w turnieju otrzymał pamiątkowy dyplom, a drużyna zwycięska otrzymała statuetkę. 

         Podziękowania kierujemy do Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego za ufundowanie nagród i poczęstunku. Dziękujemy również uczniom Zespołu Szkół w Kaliszu Pomorskim za sędziowanie gry podczas turnieju. 

       

      Klasyfikacja końcowa I Turnieju Minipiłki Siatkowej Dziewcząt

      I. Barbara Pietrzak, Aleksandra Laska 

      II. Lena Majewska, Antonina Kozłowska 

      III. Lena Trawińska, Magdalena Głuchowska 

      IV. Karolina Jamróz, Łucja Szczupak 

      V. Oliwia Sielewicz, Martyna Staniec 

      VI. Nadia Wiśniewska, Aleksandra Starobrzańska 

      VII. Nadia Doleżan, Amelia Paprocka 

      VIII. Nadia Bogdańska, Gabriela Van Bierbeek 

      IX. Julia Leśniewska, Lena Miśkiewicz 

      X. Michalina Parys, Zofia Mostyńska 

      XI. Zuzanna Sydlewska, Karolina Drzewiecka 

       

                                                                    Organizator: Magdalena Kujawska-Krystopik

       

     • Wyjazd uczniów na spektakl pt. „W krainie mitów”

     •        Za co Syzyf został ukarany? Co spowodowało wypadek Ikara? Jakie tajemnice skrywa puszka Pandory? I dokąd prowadzi nić Ariadny? Na te i inne pytania dotyczące mitologii greckiej omawianej w szkole podstawowej odpowiadał spektakl „W krainie mitów” Narodowego Teatru Edukacji  im. A. Mickiewicza z Wrocławia, na który uczniowie naszej szkoły wybrali się do choszczeńskiego domu kultury w dniu 7 lutego 2023 r.

             Wycieczkę zorganizowały polonistki z SP w Kaliszu Pomorskim panie Sławomira Sydlewska i Kamila Staszewska-Kołtun. W opiece nad grupą ponad 40 uczniów pomogły nauczycielki panie Anita Kuźmińska i Anna Słuka-Maciąg. Uczestnikami byli uczniowie z klas 4a, 4b, 4c, 5a i 5b.

                  Z wypowiedzi uczniów po powrocie można wywnioskować, że czas spędzony na oglądaniu przedstawienia był wartościowy. Zdobyta wiedza będzie przydatna w toku omawiania lektur szkolnych. Ponadto uczniowie po prostu spędzili w tym dniu miło czas, mieli szansę na integrację w innych warunkach niż szkolne. Wyrazili również chęć do uczestnictwa w kolejnych wyjazdach na spektakle teatralne, a to cieszy.

       

                                                                                                                                                          Organizatorzy

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
   • 94-361-74-92, 94-361-63-11
   • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim ul. Błonie Kaszubskie 2 78-540 Kalisz Pomorski 78-540 Kalisz Pomorski Poland
   • wicedyrektor@spkaliszpom.dlaedu.pl wicedyrekorped@spkaliszpom.dlaedu.pl
   • ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
 Nazwa: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
Adres: Błonie Kaszubskie 2, 78-540 Kalisz Pomorski
Kontakt: sekretariat@spkaliszpom.dlaedu.pl 


   • INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
I mię i nazwisko: Dawid Nogaj
 Kontakt: inspektor@bezpieczne-dane.eu
   • CEL PRZETWARZANIA
 Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu kontaktowym.
Uzasadniony interes: komunikacja z osobami zainteresowanymi działalnością administratora PODSTAWY PRAWNE PRZETWARZANIA
 Przesłanka RODO: art. 6 ust. 1 lit. f ODBIORCY DANYCH 
 Podmioty świadczące na rzecz administratora usługi hostingowe, związane z prowadzeniem strony internetowej, z którymi zawarto umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. OKRES PRZECHOWYWANIA 
Podane dane będą wykorzystywane jedynie w okresie prowadzenia korespondencji zainicjowanej wiadomością przesłaną za pośrednictwem formularza kontaktowego.
   • PRZYSŁUGUJĄCE PRAWA • do dostępu do danych oraz uzyskania kopii danych • do żądania sprostowania danych • do żądania usunięcia danych osobowych oraz bycia zapomnianym • do żądania ograniczenia przetwarzania • do przenoszenia danych • do złożenia skargi od organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych)
   • TRANSFER DO PAŃSTW SPOZA EOG I ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWYCH
 Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej INFORMACJA 
Podanie danych osobowych wskazanych w formularzu jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na przesłaną korespondencję. ZAUTOMATYZOWANE PODEJMOWANIE DECYZJI, W TYM PROFILOWANIE
Podane dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu.
  • Logowanie