Deutsche Filme- listopadowe wieczory z filmem niemieckim
Tablica czy komputer?
No i doczekaliśmy się. Kilka dni temu w naszej klasie pojawiła się nowa pomoc dydaktyczna. Jest nią nowoczesny sprzęt, który zastępuje nam tradycyjną tablicę oraz komputer. Ekran multimedialny OPTOMA to pomoc dydaktyczna na miarę XXI wieku. Wszechstronna, łatwa w użyciu, bardzo pomocna podczas zajęć. Dzieci z wielkim zapałem zabrały się do rozgryzania nowoczesnej technologii, ale okazało się, że nie „taki diabeł straszny”. Bardzo szybko opanowały pracę z e-podręcznikiem na nowej tablicy. Nie było to dla nich nic nowego, gdyż dotychczas posługiwaliśmy się w klasie tablicą multimedialną, która uatrakcyjniała nam zajęcia, ale nie miała aż tylu przydatnych funkcji, co dotykowy ekran OPTOMA, z którego pomocą możemy korzystać również z nieograniczonych zasobów Internetu. Ten nowoczesny sprzęt bardzo wpłynął na aktywność uczniów. Wszyscy chcą pracować na nowej tablicy, dlatego bardzo chętnie zgłaszają się i wykonują zadania ucząc się i bawiąc jednocześnie.
Katarzyna Magac – wychowawca klasy 2c integracyjnej
Grupa Medical Team w Kornelówce
Dnia 27 października br. do uczniów klas 2c oraz 5c zawitała grupa medyczna z ZSP im. Ofiar Terroryzmu 11 września w Kaliszu Pomorskim - Medical Team w osobie Zofia Stąporek oraz Paulina Klimczak.
Głównym celem spotkania było przeprowadzenia szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie mieli możliwość poznania sposobów zachowania się podczas różnych wypadków, wykonywali również ćwiczenia RKO oraz grali w grę memory, która miała za zadanie utrwalić obowiązujące, znane dzieciom numery alarmowe. Podczas szkolenia uczniowie dowiedzieli się również, w jaki sposób należy zabezpieczyć miejsce wypadku, zadbać o swoje bezpieczeństwo oraz jakich informacji udzielić, dzwoniąc pod numery alarmowe.
Serdecznie dziękujemy grupie Medical Team oraz ich opiekunce Pani Renacie Pietroń za poświęcony czas oraz za przeprowadzenie tak ważnego szkolenia.
Konkurs ze znajomości postaci bajkowych
Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas 1- 5 do udziału w konkursie z okazji Światowego Dnia Postaci z Bajek (5 listopada).
Zadanie konkursowe polega na rozpoznaniu popularnych postaci bajkowych ze świata filmu animowanego i kart książek. Wystarczy, aby uczeń przy konkretnym numerze podał imię (nazwę) danej bajkowej postaci. Odpowiedzi proszę przesyłać za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus. Podpisaną kartkę z odpowiedziami można też przynieść do biblioteki. Wszystkie tablice z postaciami znajdują się w bibliotece w budynku klas 4 – 8. Serdecznie zapraszamy do udziału w zabawie. Spośród poprawnych odpowiedzi wylosujemy pięć zwycięskich osób. W razie pytań proszę o kontakt.
Nauczyciel bibliotekarz Karolina Wagner
CHŁOPCY Z KORNELÓWKI MISTRZEM POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW
Chłopcy reprezentujący odziały sportowe Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim w ubiegłą środę zostali Mistrzem Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców rozegranych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju, który odbył się w Kaliszu Pomorskim nasi chłopcy pokonali jedynego rywala, szkołę z Nowego Worowa 10:7. Tym samym nasza szkoła będzie reprezentowała nasz powiat w dalszych zmaganiach na szczeblu regionalnym. Brawo chlopcy!
Strzelcy naszego zespołu:
Bartek Morenko
Antek kawecki
Stanisław Kołtun
Antek Semeniuk
Dawid Dobosz
Z sercem dla psiaków
W sobotni poranek ( 29 października br.) koordynatorka naszego Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedziła
„ Schronisko dla zwierząt –Po drugiej stronie Choszczna” .
Pani Małgorzata Pietrzak przekazała karmę zebraną w naszej szkole podczas obchodów Dnia Kundelka. W schronisku tym przebywa ponad 200 bezdomnych psów i kotów. Jest to miejsce, gdzie nieważny jest rodowód ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajduje ciepły kąt i pełną miskę. Okres zimowy to bardzo trudny czas dla zwierząt w schronisk. Większość psów przebywających w schronisku mieszka na zewnątrz, w boksach, w budach, dlatego dla nich najlepszym prezentem będzie nowy, odpowiedzialny dom.
Może ktoś z Was zdecyduje się na adopcję? W Choszcznie na dom, miłość i pieszczoty czeka wiele pięknych psiaków i kociaków, które polecają się do adopcji!
Aneta Hrabeć
Na razie orzeźwiający klient?
W tym roku szkolnym, po długim okresie zdalnej nauki, trochę się obawiałam zorganizować KONKURS ORTOGRAFICZNY. Nie wszyscy pisali w zeszytach, ręka raczej przyzwyczaiła się do klawiatury, a komputer poprawiał błędy. Na szczęście moje obawy okazały się płonne, ponieważ uczniowie spisali się bardzo dobrze- przynajmniej niektórzy:)
Do pierwszego etapu Konkursu Ortograficznego O Pióro Dyrektora Szkoły przystąpiło 27 osób z klas szóstych, siódmych i ósmych. Wyrazy, z którymi przyszło się zmierzyć, to najczęściej popełniane przez Polaków błędy. Niby się ćwiczy na lekcjach, niby proste, a jednak w życiu gdzieś to umyka. NAPRAWDĘ, NA PEWNO, NA CO DZIEŃ i inne takie kwiatki dla niektórych uczniów są fraszką.
Mistrzem w październiku została MARTYNA FRAŃCZAK z klasy 8a- gratuluję:)
WYNIKI:
I MIEJSCE Martyna Frańczak kl. 8a (27p. /29p.)
II MIEJSCE Bernadeta Maras kl. 8d (26p./29p.)
III MIEJSCE Patrycja Smorąg kl. 8a (24p./29p.)
Konkurs będzie odbywał się co miesiąc – do czerwca, w którym nastąpi finał, a na stronie będziemy podawać trzy pierwsze osoby.
Beata Rosentreter
Szkoła Pamięta
Dzień Wszystkich Świętych tuż, tuż. Jak każdego roku uczniowie edukacji wczesnoszkolnej ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego włączyli się do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej - #Szkoła Pamięta. Uczniowie wraz z wychowawcami odwiedzili groby tych, którzy w szczególny sposób zasłużyli się dla naszego miasta. W dobie pandemii, aby uniknąć spotkania zbyt dużej ilości mieszkańców porządkujących swoje groby, udaliśmy się na cmentarz 29 października. Dzieci z klas 2a, 2b, 2c, 3a i 3b zaopatrzone w kamizelki i znaczki odblaskowe dziarsko pomaszerowały na cmentarz niosąc kwiaty i znicze. Złożone one zostały na grobie żołnierza wyklętego, odznaczonego krzyżem Virtutti Militari, Pana Kazimierza Przybysławskiego. Z ciekawością wysłuchały krótkiej informacji dotyczącej Pana Kazimierza. Znicze zapalono również przy pomniku ofiar pomordowanych w Katyniu.
Kazimierz Przybysławski, przed wojną był nauczycielem języka polskiego w Nowym Kościele (obecnie Podgrodzie), a w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych był nauczycielem i wicedyrektorem kaliskiego liceum. Był samotny, w Kaliszu Pomorskim nie miał żadnych bliskich. Nie doczekał wolnej Polski, za którą podczas niemieckiej okupacji ryzykował życiem, po wojnie stracił zdrowie w ubeckich więzieniach. Zmarł na gruźlicę 24 maja 1976 roku. Został pochowany na cmentarzu komunalnym w Kaliszu Pomorskim, gdzie dzięki zaangażowaniu kilku osób, a w szczególności dzięki emerytowanej nauczycielce Annie Przygiędzie, pamięć o tym dzielnym człowieku przetrwała do dzisiaj.
Wychowawczynie klas
Odmienić koci los…
Z wielkim zapałem i chęcią Szkolne Koło Wolontariatu naszej Kornelówki wraz z opiekunami: Małgorzatą Pietrzak, Anetą Hrabeć i Katarzyną Horbą wsparło tym razem mniejsze, bezbronne istoty.
Pieniążki, które zebraliśmy do naszej wolontariackiej skarbonki przeznaczyliśmy na zakup kociej karmy. Tę oraz wcześniej zebraną przez naszych uczniów przeznaczyliśmy dla Kociej Stacji, którą prowadzi pan Mateusz Wagner, mieszkaniec Kalisza Pomorskiego.
Pan Mateusz przy pomocy najbliższych od kilku już lat pomaga bezdomnym kotom. Do jego domu trafiają kocie maluchy, koty z wypadków jak również koty schorowane i bezdomne. To tu te bezbronne istoty dostają namiastkę prawdziwego domu i otaczane są miłością. Zwierzęta dochodzą do siebie, gdzie następnie szukane są im stałe domy. Przez cały czas mają zapewnioną opiekę weterynaryjną. Często Pan Mateusz poświęca swój prywatny czas by dostarczyć takiego kociego przyjaciela do nowego właściciela.
Niestety w tych trudnych czasach ciężko jest samemu dźwigać tak wielką odpowiedzialność. Dlatego jeszcze raz podkreślamy , że los tych kocich istot zależy od serca i ofiarności ludzi, bez których nie mają szansy na przeżycie.
Dziękujemy wszystkim naszym uczniom za wrażliwość i empatię. Jednocześnie pamiętajmy, że jeśli chcemy pozyskać nowego członka naszej rodziny, to zachęcamy do kontaktu z Kocią Stacją.
Aneta Hrabeć i Małgorzata Pietrzak
Z wizytą u strażaków.
Od wielu lat strażacy uczą, przestrzegają, sprawdzają i pomagają. Zawsze są chętni do upowszechniania wśród dzieci wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa pożarowego. Celem naszego spotkania był udział w praktycznych zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego. Strażacy pokazali sprzęt jaki jest używany podczas gaszenia pożarów. Najwięcej radości sprawiło dzieciom pokazanie pojazdów pożarniczych, możliwość wejścia do nich i oglądanie ich wyposażenia oraz założenie lśniących hełmów strażackich dzięki czemu mogli chociaż na chwilę poczuć się młodymi strażakami. Wycieczka była niezwykle pouczająca. Wzbogaciła i poszerzyła wiedzę uczniów o nowe treści związane z bezpieczeństwem przeciwpożarowym jak również pokazała jak ciężka i niebezpieczna jest praca strażaków. Dziękujemy Naczelnikowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaliszu Pomorskim Panu Piotrowi Tuziakowi za udostępnienie remizy i sprzętu. Dziękujemy za ciekawą lekcję.
Wychowawczyni klasy II b
U. Jarzyńska
"Pamiętamy..."
"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci"
Wisława Szymborska
27 października grupa wolontariuszy i wychowanków klasy VII c ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego wraz z nauczycielami paniami: Beatą Kopeć, Małgorzatą Pietrzak, Anetą Hrabeć i Katarzyną Horbą udała się na kaliski cmentarz w celu uporządkowania opuszczonych nagrobków i przygotowania ich na zbliżające się Święto Zmarłych.
Wspólnymi siłami uprzątnięte zostały zaniedbane i zapomniane miejsca, których już nikt nie odwiedza. Na uprzątniętych grobach zapalono symboliczne znicze. Światełka zapłonęły również w miejscach spoczynku uczniów i nauczycieli Kornelówki.
Akcentem historycznym było wspomnienie i postawienie lampionu na pomniku Żołnierza Wyklętego ppor. AK Kazimierza Przybysławskiego.
Prace porządkowe przebiegały sprawnie, dlatego szybko zostały zakończone. Celem j akcji była nie tylko pomoc, ale także kształtowanie postaw patriotycznych, prospołecznych i szacunku, wdrażanie do odpowiedniego zachowania się w miejscach pamięci narodowej i miejscach publicznych oraz aktywizacja uczniów.
W chwilach zadumy w tych nadchodzących dniach, 1 oraz 2 listopada chociaż przez moment skierujmy spojrzenie w stronę naszej historii, rodzinnych korzeni, otulmy myślami tych, których już z nami nie ma...
Aneta Hrabeć i Małgorzata Pietrzak
„Były sobie bajki trzy"
Stowarzyszenie Biały Zdrój zrealizowało projekt z Narodowego Centrum Kultury Wspierający Edukację Kulturową Dzieci I Młodzieży, w ramach działań Bardzo Młoda Kultura w latach 2019-2021.
„Były sobie bajki trzy" to cykl warsztatów, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Kaliszu Pomorskim w klasie trzeciej. Zajęcia odbywały się systematycznie przez kilka miesięcy, na których instruktor i arteterapeuta wykorzystali do pracy z dziećmi elementy dramy, arteterapii, bajkoterpii, plastyki i muzyki by w rezultacie powstał dziecięcy teatr plastyczny. Łącznie było to 30 godzin pracy warsztatowej które zakończyły się w czerwcu 2021.
Po wakacjach zajęcia zostały wznowione by wybrać ostatecznie scenariusz i rodzaj teatru. Dzieci wybrały plastyczny teatr cieni, oraz grę bezpośrednią z podziałem na role. Stworzyły piękną scenografię oraz stroje, dopracowały z prowadzącymi wspólnie scenariusz zapraszając nas do udziału w spektaklu, który nosi tytuł „Trzy Krainy- TU, Tam i Stamtąd".
W trakcie trwania warsztatów udało się stworzyć przestrzeń do rozwoju potencjału dzieci, kreatywności, odkrywania ich mocnych stron i predyspozycji, nauki uważności na siebie i innych, refleksji, akceptacji dla odmienności i wzajemnego szacunku.
Dorota Bukowska i Maciej Słomka
PIŁKARSKI MISTRZ POWIATU
W dniu 26.10.2021r. rozegrane zostały mistrzostwa powiatu drawskiego w piłce nożnej chłopców. Impreza odbywała się pod nazwą: „ Turniej Powiatowy Igrzysk Dzieci w Piłce Nożnej. Po wyrównanym meczu finałowym, nasz zespół pokonał szkołę z Czaplinka 3:2 i tym samym zdobył Mistrzostwo Powiatu. W meczu finałowym wynik otworzył strzałem z dystansu, Oliwier Rzeszuto. Do remisu doprowadził, po akcji kombinacyjnej całego zespołu, Kacper Fajger. Bramkę na wagę mistrzostwa, w ostatniej minucie meczy, zdobył strzałem z rzutu wolnego, Maciej Siodłowski. Nasi chłopcy, na wiosnę, będą reprezentowali powiat drawski w rozgrywkach regionalnych. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z rocznika 2009 w składzie:
Tolwaj Jakub – bramkarz ( 6a ) , Rzeszuto Oliwier – kapitan ( 7a ), Czerniawski Mateusz ( 7a ), Fajger Kacper ( 7a ), Leśniewski Kamil ( 7a ), Siodłowski Maciej ( 7a ), Stateczny Bartosz ( 7a ), Gozdera Mikołaj ( 7a ), Kasielski Antoni ( 7a ), Bejnarowicz Czesław ( 7a ).
Opiekunem zespołu jest wychowawca klasy sportowej 7a- Zbigniew Witek. Serdeczne podziękowania i gratulacje dla wszystkich uczestników i zawodników, biorących udział w turnieju.
Święto naszych milusińskich…
„ Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły.
Nie mają wprawdzie skrzydeł
lecz ich serca są bezpiecznym portem
dla wszystkich zwierzaków, które są w potrzebie.
Wyciągają ręce i proponują swoja pomoc tym,
którzy nie potrafią powiedzieć DZIĘKUJĘ…”
25 października obchodzimy wyjątkowe święto- Dzień Kundelka, czyli wszystkich wielorasowych, wyjątkowych psów.
Jest to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich. Zwierzęta same nie zawalczą o swój los i byt dlatego też w tym dniu Szkolne Koło Wolontariatu przeprowadziło zbiórkę karmy i akcesoriów dla psiaków .
Nasi wolontariusze do specjalnej skarbonki zbierali również pieniążki. W sumie zebraliśmy ponad 50 kg suchej karmy i 30 puszek. Pozyskaliśmy również 412 zł.
Kwotą 165 zł w dniu dzisiejszym wsparliśmy zbiórkę w walce o zdrowie i sprawność kaliskiej koteczki Wiki.
Serdecznie dziękujemy naszym uczniom, rodzicom, wychowawcom i pracownikom szkoły za okazane wsparcie i dobre serduszko.
Organizatorkami Dnia Kundelka były panie Aneta Hrabeć i Małgorzata Pietrzak.
Aneta Hrabeć
Przyjaciele zwierząt są wśród nas !
Uczniowie z klasy III a już po raz kolejny udowodnili, że los bezdomnych, schorowanych zwierząt nie jest im obojętny. Pod kierunkiem wychowawczyni Pani Stanisławy Górnik od pierwszej klasy sukcesywnie wspomagają wszelkie akcje charytatywne organizowane na terenie szkoły i poza nią. W ostatnim czasie bardzo wspomogli leczenie operacyjne potrąconej przez auto, wolnożyjącej kotki. Gdyby nie operacja, zwierzątko do końca życia byłoby niepełnosprawne i odczuwało ból. Trzecioklasiści co jakiś czas wpadają do biblioteki i przynoszą dary. Ktoś może pomyśli: „a co tam te kilka puszek?”. Zapewniam, że każda puszka, każdy, nawet malutki woreczek suchej karmy dla wolnożyjących kotów to prawdziwy skarb. Przed nami jesienne słoty i zima, to szczególnie trudny czas dla zwierząt. Głodne zwierzę traci siły, energię i odporność. Aby mogły ten okres przetrwać, trzeba zapewnić im pożywienie. O tym doskonale wiedzą uczniowie klasy III a. Bardzo cieszy taka postawa uczniów.
Fotki przedstawiają: podarunki od uczniów, grupkę kotów wolnożyjących, które dokarmiane są na ul. Rybackiej i młodą koteczkę, która była operowana w związku z potrąceniem przez auto. Kotka miała połamaną miednicę.
Serce człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta.(Immanuel Kant)
Nauczyciel bibliotekarz Karolina Wagner
Dogoterapia
21 października 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim odbyły się pierwsze w obecnym roku szkolnym zajęcia z dogoterapii.
Tym razem dzieci odwiedziły dwa pieski: Boni oraz Doti. Spotkanie z psami było wielką atrakcją dla uczniów. Dzieci mogły pogłaskać pieski, poprzytulać oraz nakarmić. Zwierzęta wykonywały również różne zadania na polecenia opiekuna oraz uczniów. Takie działania miały przede wszystkim pomóc dzieciom rozluźnić się i w większym stopniu otworzyć się na współpracę z terapeutą.
Podczas spotkań z psami dzieci uczą się m.in. samokontroli, rozwijają zasoby nowych słów, uczą się liczyć, opanowują treści dydaktyczne, wzrasta ich pewność siebie i podnosi się im samoocena, poprawia się ich komunikacja z innymi ludźmi, a koncentracja uwagi się zwiększa. Nie bez powodu mówi się, że to pies jest najlepszym przyjacielem człowieka.
Pedagog szkolny
Marlena Maras
Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w Kornelówce
Jak co roku w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej obchodziliśmy w uroczysty sposób. Apel z tej okazji odbył się w holu głównym dnia 14 października 2021 roku. Podzielono go na dwa etapy. W godzinach porannych odbyły się uroczystości adresowane dla klas najmłodszych, zaś o godzinie 13-tej miał miejsce apel główny. Gośćmi, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, byli Burmistrz Kalisza Pomorskiego pan Janusz Garbacz, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Paweł Kulbacki, inspektorki oświaty i sportu pani Marta Gorajewska i pani Anna Kranc - Bargieł. Wraz z Dyrekcją Szkoły wręczyli oni wyróżnionym nauczycielom Nagrody Burmistrza. Uhonorowani nauczyciele to: Pani Dorota Ławniczak – Dyrektor szkoły, pani Karolina Wagner – nauczyciel bibliotekarz, pani Ewa Klimek – pedagog szkolny, pani Emilia Bogusz – nauczyciel plastyki i techniki, pani Oktawia Broś – nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.
Uroczystość prowadziła pani Dyrektor Dorota Ławniczak, która wraz z paniami wicedyrektorkami Anną Niezgodą i Anną Rydzewską wręczyła dyplomy gratulacyjne wyróżnionym za swój trud pracownikom i nauczycielom. Głos zabrali pan Janusz Garbacz i pan Paweł Kulbacki, którzy nie szczędzili wielu ciepłych słów. W dowód uznania wręczyli oni Dyrekcji bukiety kwiatów a wszystkim nauczycielkom róże, co było miłym gestem. Włodarze miasta również zostali obdarowani kwiatami w podziękowaniu za owocną współpracę. Uroczystość upłynęła pod znakiem wzajemnych miłych życzeń, podziękowań i gratulacji.
O oprawę teatralną uroczystości zadbała pani Anna Fajgier, która wraz z uczennicami przygotowała uroczy spektakl. Na scenie wystąpiły Zuzanna Kupczak z klasy 5a, Zuzanna Sydlewska, Karolina Drzewiecka, Martyna Staniec i Lidia Dobosz z klasy 4a. Pani Ewa Klimek przygotowała oprawę muzyczną apelu. W mini-koncercie przygotowanym przez nią wystąpili Martyna Frańczak z klasy 8a, Nadia Wiśniewska z klasy 5b i Filip Wiśniewski z klasy 8b. Wszyscy uczniowie odśpiewali w finale piękną piosenkę o wiele mówiącym refrenie: „Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”. Dla zgromadzonych gości występ uczniów był przemiłym i bardzo ważnym punktem tego dnia, bo przecież wszyscy pracują tu dla dobra dzieci i to one są również adresatami Święta Edukacji Narodowej.
Piękny wystrój sali, na której odbył się apel, przygotowała pani Dorota Wilgocka, oprawa dźwiękowa wydarzenia to praca pana Zbigniewa Witka, zaś zdjęcia wykonał pan Maciej Tuźnik.
Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia satysfakcji z wykonywanej pracy oraz sukcesów w życiu zawodowym oraz osobistym.
Sławomira Sydlewska
Wycieczka klas ósmych do Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
Lubimy takie poniedziałki!
W poniedziałkowy poranek 11 października 2021 roku odświętnie ubrani i uśmiechnięci uczniowie klas ósmych szli do szkoły z wielką ochotą. O ósmej rano wyruszyli bowiem na wycieczkę do Szczecina, której głównym celem była wizyta w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. 56 uczniów pod opieką Sławomiry Sydlewskiej, Anny Fajgier, Pauli Kononowicz-Nowak, Kamili Staszewskiej-Kołtun oraz Malwiny Kaliny miało przyjemność obejrzeć w sali symfonicznej spektakl pt. „Polski Bryk”.
Był to wspaniały koncert z publicznością dla szkół podstawowych. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii pod batutą dyrygenta Piotra Zabielskiego zagrała wybrane utwory najznakomitszych polskich artystów, np. Fryderyka Chopina. Koncert prowadzili Agata Kolasińska i Kacper Odrobny, którzy w przystępny i dowcipny sposób wprowadzili młodych widzów w bardzo trudny świat muzyki poważnej. Dodatkowo nawiązali z dziećmi wyjątkowy kontakt. Młodzież w skupieniu i z dużym zainteresowaniem chłonęła dźwięki płynące ze sceny, a w przerwach wyklaskiwała bądź „wytupywała” rytm nadany przez prowadzących. Było to kolejne takie doświadczenie dla naszych uczniów. W roku 2019 większość z nich uczestniczyła w wycieczce na spektakl „Droga do Oza”. W sezonie artystycznym 2020/2021 wyjazdowe plany pokrzyżowała nam niestety pandemia. Tym większa radość z możliwości zorganizowania wyjazdu w tym roku szkolnym.
Ciekawym uzupełnieniem wycieczki była wizyta w Be Happy Musem, która to propozycja stanowiła przeciwwagę dla kultury wysokiej i przesympatyczną odskocznię od pandemicznej rzeczywistości, w jakiej przyszło nam funkcjonować od tak długiego czasu. Dzieci mogły odpocząć i pobawić się w przesłodkich sceneriach. Różowy świat jednorożca, bananowa huśtawka, kolorowe kulkowo, kwiatuszkowa kafejka to tylko nieliczne z propozycji tej przesympatycznej i dowcipnej placówki w centrum miasta.
Miły poniedziałek w Szczecinie zakończył się posiłkiem w Galerii Kaskada. Późnym popołudniem młodzież wróciła do domów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki za wzorowe zachowanie, zdyscyplinowanie, wysoki poziom kultury osobistej i mnóstwo sympatycznych wspólnych wspomnień. Wyjazdy z Wami to prawdziwa przyjemność dla nauczycieli!
Sławomira Sydlewska
Życzenia od SU
14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły słodki poczęstunek. Przedstawicielki SU – Martynka Frańczak, Madzia Sztobryń i Martynka Stodulska składały nauczycielom życzenia oraz wręczały słodkie podarunki. Życzymy wszystkim nauczycielom wiele radości, cierpliwości, serca do pracy i satysfakcji z jej efektów.
Opiekunki SU :)
Małe gesty czynią cuda…
W ciągu 5 dni klasa VII c na hasło :„ Zbiórka złociaka dla kaliskiego kociaka” zebrała 102 zł. Zebraną kwotę przeznaczyliśmy na pomoc w powrocie do zdrowia dla bezdomnej kotki Wiki, która została potrącona przez auto i zostawiona sama sobie.
Dzięki dobremu sercu pana Mateusza Wagnera mieszkańca Kalisza Pomorskiego, kotka obecnie przebywa w bezpiecznym miejscu, gdzie dochodzi do siebie po ciężkiej i kosztownej operacji.
Dla chcących pomóc udostępniamy link do zbiórki: https: //zbieram.pl/54 mfg5y.
Dziękujemy za pomoc w naszym działaniu pani Kasi Horbie .
Klasa VII c z wychowawczynią Anetą Hrabeć
Archiwum Aktualności