• „All about me”

     •     W ramach innowacji pedagogicznej „Angielski jest Fun-tastyczny” uczniowie klas 1-3 na języku angielskim musieli wykonać określone zadania. Pierwszym z nich było wykonanie pracy projektowej pt: All about me- książka o mnie.  To przedsięwzięcie łączyło elementy edukacji językowej oraz plastycznej. Na początku zajęć uczniowie otrzymali instrukcję wykonania zadania, następnie samodzielnie wykonali arkusze. Podczas samodzielnej pracy wszyscy uczniowie wykazali się kreatywnością i stworzyli ciekawe prace.

      Natalia Rydel

     • Ciekawe plany na współpracę polsko-niemiecką

     •       W dniach 20 – 22 października br. przedstawiciele ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim uczestniczyli w Berlinie w spotkaniu z partnerami niemieckimi w celu podsumowania wymiany młodzieży. Obie strony pozytywnie oceniły tegoroczny program  współpracy. Bardzo dobra ocena od rodziców oraz wzrost zainteresowania uczniów polskich i niemieckich uczestnictwem w wymianie w 2024 roku stały się silną inspiracją do kontynuowania dalszej współpracy oraz poszukiwania wspólnych tematów i pomysłów. Dlatego spotkanie w stolicy Niemiec było przygotowaniem kolejnego programu młodzieży z uwzględnieniem aspektów historycznych w tym współczesnej historii obu państw.

      Ważną rolę w organizacji wymian odgrywają Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz władze miast Kalisza Pomorskiego i Kaltenkirchen.

      Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie.

     • Lektura nie musi być nudna!

     •  Czasem mogłoby się wydawać, że w edukacji wszystko już było, ale to nieprawda! Aby zaciekawić uczniów, oderwać od schematycznych i często powielanych ćwiczeń,  klasa 3a w zupełnie inny sposób podeszła do omawiania lektury szkolnej ,,Nowe przygody skarpetek”. Na początku każdy przygotował plakat i notatkę o wylosowanej skarpetce, następnie w kole opowiedział wybraną historię całej klasie. W kolejnym etapie omówiliśmy i kolorowaliśmy każdą z bohaterek. Na zakończenie omawiania lektury każdy mógł przygotować swoją wymarzoną skarpetkę i opowiedzieć swoją, niesamowitą historię. Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w zajęciach.

      Niezwykle ważne jest zachęcanie dzieci do czytania od najmłodszych lat, pobudzania ich kreatywności poprzez samodzielną pracę i aktywne działania.


      Wychowawca klasy 3a

      Aleksandra Budzyńska

     • Fundacja „Benek” odkryta!!!

     •       18 października br. pomimo nieprzychylnej aury uczniowie klas 2 a i 2 b, w asyście wychowawców i rodziców  wybrali się na wycieczkę. Celem wyprawy stała się Fundacja „Benek” w Nowej Studnicy. Okazało się, że był to wyjątkowo dobry pomysł. Atrakcyjna przyrodniczo trasa wiodąca do „Benka”, którą częściowo pokonaliśmy pieszo, urzekła wschodzącym słońcem, odlotem kluczy dzikich gęsi i soczystą zielenią oziminy. U wrót „Benka” przywitał nas Pan Rafał, opiekun i znawca ratowanych w Fundacji zwierząt, który pięknie wprowadził nas temat swojej pracy. Zwierzęta z Fundacji okazały się być bardzo towarzyskie, spokojne  i  zadbane. Zwierzęta w Fundacji „Benek” znalazły fachową i pełną wrażliwości opiekę, piękne warunki do życia. Po wnoszącym wiele radości zwiedzaniu, udaliśmy się do wiaty integracyjnej i tam, dzięki uprzejmości naszego opiekuna, upiekliśmy kiełbaski. Wspólna biesiada zakończyła się zabawami ruchowymi ze śpiewem  poprowadzonymi  przez wychowawczynie i  rehabilitantkę, Panią Agnieszkę Szczepańską.  Ociągaliśmy się z wyjazdem z tego pięknego i bardzo gościnnego miejsca. Opiekunom i pracownikom Fundacji dziękujemy serdecznie za gościnę, a rodzicom dzieci za super pomoc. Wszystkich kochających przyrodę i  zwierzęta zapraszamy do odwiedzin „Benka”.

       

      Wychowawczynie klasy 2 a i 2 b

     • Matematyka na informatyce – integracja międzyprzedmiotowa

     •         Matematyka i informatyka występują w wielu dziedzinach życia ludzkiego. Te dwa przedmioty są również ściśle związane ze sobą. Podczas zajęć z informatyki wielokrotnie stosujemy wiele elementów z zakresu matematyki i to nie tylko podczas pracy w arkuszu kalkulacyjnym. Bardzo ważne jest by uczniowie w przyszłości potrafili sami wykorzystywać zakresy wiedzy tych przedmiotów w życiu codziennym. Na lekcjach zaś informatyki można pokazać te zastosowania oraz pokazać, że są sposoby, dzięki którym zapamiętanie wielu informacji jest łatwiejsze. Tak jest też z tabliczką mnożenia, która zwykle przysparza uczniom wiele problemów, ale utrwalanie jej innymi sposobami niż tradycyjne, pomaga w zapamiętaniu tych informacji w logiczny sposób.

      Nauczycielka informatyki

      Iwona Sobczak

     • Dzień bez plecaka

     •       Samorząd Uczniowski w dniu 20 października br.  zorganizował w naszej szkole ,,Dzień bez plecaka”. Chętni uczniowie i nauczyciele przyszli tego dnia bez plecaków i toreb. Zabawa polegała na tym, aby jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory i nie koniecznie w plecaku i torebce. Liczyła się pomysłowość i spryt. Książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można było spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób. Uczniowie chętnie przyłączyli się do akcji i wykazali się dużą kreatywnością.

       

      Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

     • MYŚLENIE + PRAKTYKA = ROBOTYKA

     •     Kolejne zajęcia z robotyki z ogromnymi efektami. Grupa uczniów w ramach programu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI uczy się wszystkiego co związane jest z robotami. Na zajęciach wszyscy ciężko i twórczo pracują nad swoimi wynalazkami, czego efekty można zobaczyć na zdjęciach. Robotyka daje ogromną radość, gdy zbudowanie auta, którym można sterować wykonuje wszystkie nasze polecenia. Trzeba pamiętać, że bez umiejętności komutatywnego myślenia, chęci, rzetelnego wykonywania poszczególnych wskazówek z instrukcji, trudno jest uzyskać tak wysoki poziom robotyki jaki jest w naszej szkole.

       

      Nauczyciel informatyki

      Iwona Sobczak

     • Uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej


     •    Dnia 11 października 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego na auli miał miejsce uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ze specjalnym programem na tę okazję wystąpili uczniowie należący do koła teatralnego pod kierunkiem pani Anny Fajgier, a o oprawę muzyczną zadbali uczniowie pod opieką pani Ewy Klimek. W przedsięwzięcie zaangażował się również Samorząd Uczniowski. Piosenki dla nauczycieli przygotowali też uczniowie klas młodszych - klasa 2a pani Stanisławy Górnik i klasa 2b pani Marty Kędzierskiej. Na apelu honorowymi gośćmi były panie Dorota Ławniczak - dyrektor naszej szkoły i Anna Niezgoda - zastępczyni dyrektora oraz nauczyciele.

          Już od pierwszych minut apelu młodzi widzowie ze wszystkich klas byli skupieni i zainteresowani. Martyna i Zuzia z klasy 6a rozpoczęły przedstawienie od żartu na temat długości roku szkolnego - dla nauczycieli jest zbyt krótki, bo nie mieszczą się z programem, zaś dla uczniów zbyt długi, bo wakacje są zbyt krótkie. W kolejnym etapie piosenkę pt. Idzie jesień odśpiewały klasy 2a i 2b. Publiczność motywowała małych artystów klaskaniem. Następnie na scenie odśpiewywany został utwór Sanah Nic dwa razy się nie zdarza do tekstu noblistki Wisławy Szymborskiej, do którego widzowie nucili refren. Do atrakcji apelu należał skecz o zaczarowanej nauczycielce, która dzięki wróżce stawiała jedynki za zrobione prace domowe a szóstki za puste kartki. Następnie na scenie znów wybrzmiały nuty radosnej piosenki - tym razem życzenia dla nauczycieli w utworze Bukiety serc w wykonaniu klas 2a i 2b. Niewątpliwym hitem był pokaz mody nauczycielskiej - prezentacja stylu matematyka, przyrodnika, historyka , polonisty i bibliotekarza. Widownia reagowała gromkimi brawami na widok kolejnych kreacji. Imprezę zamykały piękne życzenia z okazji dnia nauczyciela złożone w imieniu społeczności szkolnej przez przedstawicielkę Samorządu Uczniowskiego. Dzieci z samorządu częstowały w tym czasie nauczycieli cukierkami.

          Panie dyrektorki nie szczędziły ciepłych słów młodym artystom szkolnym. Po skończonym występie pogratulowały im oraz opiekunom. Podkreśliły, że właśnie za takie miłe i radosne chwile kochają swoją pracę. Szkoła tętniła dziś życiem i barwami. Młodzi artyści stanęli na wysokości zadania.

      Miłą niespodziankę przygotowali również uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki. Na przepięknie wykonanych kartkach przekazali najserdeczniejsze życzenia dla wszystkich pracowników naszej szkoły. Dziękujemy!

        Sławomira Sydlewska

     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

     •  

      Wybory do Samorządu Uczniowskiego

      10 października w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swoje propozycje na plakacie wyborczym. Nie zabrakło chwytliwych postulatów: brak prac domowych, dzień bez jedynki czy większa ilość dyskotek. Każdy z uczniów naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata. Nad całością wyborów czuwali opiekunowie Samorządu Uczniowskiego. Na nich spoczywała odpowiedzialność za prawidłowy przebieg i zachowanie tajności głosowania. Głosami szkolnych wyborców Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2023/2024 został uczeń klasy VI a Szymon Stańczyk, który zdeklasował swoich konkurentów zdobywając 141 głosów.

      Szymonowi gratulujemy wygranej i życzymy wielu sukcesów w sprawowaniu tak zaszczytnej funkcji. Wszystkich uczniów zapraszamy do włączenia się w działalność samorządu.Osoby, które również weszły w skład samorządu miały następującą ilość głosów:Nikola Bachorska klasa 7 b - 69 głosów, Aleksandra Matej klasa 8 a-65 głosów, Julia Głuchowska klasa 7 a-62 głosy.                                                                                                           

      Opiekunowie

      Samorządu Uczniowskiego

     • Z wizytą na wystawie „W drewnie ukryte”

     •       W poniedziałek, 09 października br.  klasa IV b oraz VI b pod opieką pani Anity Kuźmińskiej i  Katarzyny Horby, w ramach innowacji pedagogicznej „Klasa w terenie” wybrały się na wystawę „W drewnie ukryte” autorstwa Andrzeja Wójcika, która znajduje się w Pałacu Wedlów w Kaliszu Pomorskim. Uczniowie mieli niecodzienną okazję zapoznać się z przepięknymi, drewnianymi rzeźbami wykonanymi piłą spalinową. Wszyscy z zainteresowaniem przyglądali się wykonanym pracom oraz zadawali mnóstwo pytań, co wskazywało na ich ekscytację. Bezapelacyjnie ich ulubioną rzeźbą był krasnal oraz wiewióreczka. Wyprawa uczniów była  okazją do obcowania z kulturą, ze sztuką i światem artystycznym.

      Anita Kuźmińska

      Katarzyna Hobra

     • Ślubujemy.... Uroczyste Pasowanie na Ucznia

     •     Uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej.  06 października o godzinie 10.00 w auli  szkoły odbyło się uroczyste pasowanie pierwszaków. Świąteczny strój galowy uczniów, dekoracja sali, przygotowany sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszoklasistów wypadło jak najbardziej uroczyście.

      Uczniowie klasy 1a, 1b i 1c pod okiem swoich wychowawców: pani Katarzyny Car, Pauliny Rzeszuto i Oktawii Broś zaprezentowali swoje poczynania artystyczne przed zaproszonymi gośćmi: Panią Dyrektor Dorotą Ławniczak i Anną Niezgodą, Przewodniczacą Rady Rodziców panią Małgorzatą Wróbel, Sekretarzem Gminy panią Ireną   Kiljańską – Kotowicz,  Inspektorem ds Oświaty panią Martą Gorajewską, Komendantem Straży Miejskiej panem Wojciechem Czyżakiem, a także przed swoimi Rodzicami.

      Każda klasa wyrecytowała przygotowany wiersz a następnie  uczniowie wspólnie odśpiewali piosenki pt. „Piosenka na dobry początek” oraz „ Pierwszaczek”. Po występie, prowadząca uroczystość Pani Kamila Staszewska- Kołtun zaprosiła wszystkich na oficjalną i najważniejszą część tej uroczystości. Każdy uczeń słowami ślubowania, obiecał „być dobrym uczniem, dbać o honor szkoły i klasy. Uczyć się dobrze  i służyć pomocą słabszym, słuchać nauczycieli. Postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka.” Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez Panią Dyrektor Dorotę Ławniczak. Następnie uczniowie  złożyli odcisk palca wskazującego prawej dłoni na symbolicznym drzewku, które w każdej sali lekcyjnej znajdzie honorowe miejsce, jako potwierdzenie słów ślubowania. Po części oficjalnej uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i  jabłkami ufundowanymi przez  Radę Rodziców oraz słodkimi upominkami, którymi obdarowała uczniów w imieniu Pana Burmistrza Janusza Garbacza, pani Marta Gorajewska.

        Z okazji tej uroczystości Pani Dyrektor Dorota Ławniczak pogratulowała uczniom rozpoczęcia nowego i jakże ważnego etapu w życiu. Zaznaczyła jak kluczowa jest edukacja, pogłębianie swojej wiedzy  i talentów, ale również podkreśliła jak ważne jest dzieciństwo, jako jeden z najistotniejszych momentów rozwoju i poprosiła uczniów, aby jeszcze długo pozostali dziećmi.

      Dziękujemy dzieciom za wspaniałą postawę na dzisiejszej uroczystości, Pani Dyrektor podziękowała za przyjęcie dzieci do braci uczniowskiej oraz gościom za przybycie i wspólne przeżywanie tej ważnej dla pierwszaków uroczystości.

      Dziękujemy pani Wiolecie Wilgockiej za przygotowanie przepięknej dekoracji oraz panu Maćkowi Tuźnikowi za udokumentowanie uroczystości ślubowania.

       

                                                                   Oktawia Broś

     • „Czytamy z Sercem”

     •       W bibliotece Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim przeprowadzona została ogólnopolska akcja edukacyjna pt. „Czytamy  z Sercem”. Główne cele akcji to promocja literatury i szeroko pojętego czytelnictwa, a także poszerzenie wiedzy na temat serca – budowy, funkcjonowania, chorób i symboliki. Ważnym aspektem akcji było również propagowanie wśród uczestników zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo – naczyniowego. Taką akcję przeprowadzamy w naszej szkole już kolejny rok  z rzędu. W dniach 3 i 4 października br. zorganizowane zostały  biblioteczne warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie klas 4 – 8 mieli okazję wykonać zakładki do książek z motywem serca. Chętnych nie brakowało. Spod zręcznych rąk dzieci wychodziły barwne, eleganckie zakładki, które posłużą dzieciom przez cały rok szkolny. Dla odwiedzających przygotowana została również wystawa literatury popularnonaukowej i wydania encyklopedyczne o zdrowiu i  anatomii. Bardzo ważnym punktem akcji były dwa spotkania czytelnicze z klasami 2 a i b. Nasi drugoklasiści z dużym zainteresowaniem wysłuchali ciekawostek o pracy serca, a następnie wspólnie układaliśmy listę czynności, które sprawiają, że nasze serca sprawnie funkcjonują. Podczas spotkań nie mogło zabraknąć również tematu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przeprowadzoną akcję uważamy za bardzo udaną. Progi biblioteki przekroczyli nawet ci uczniowie, którzy do nas zaglądają bardzo rzadko lub wcale. Oprawę plastyczną przygotowała niezawodna Pani Dorota Wilgocka.

       

      Bibliotekarki Karolina Wagner i Katarzyna Horba

     • W wyjątkowym miejscu   na końcu świata…

     •         3 października br. grupa 18 wolontariuszy Kornelówki wraz z opiekunami: Anetą Hrabeć i Małgorzatą Pietrzak  udała się do niezwykłego miejsca jakim jest Stajnia Stowarzyszenie „Benkowo” w Nowej Studnicy. Jest to wyjątkowe można rzec magiczne miejsce,  gdzie swoją przystań i azyl znalazły setki zwierząt  domowych, gospodarskich i egzotycznych po przejściach, często skrzywdzonych  przez ludzi.

      Jest to miejsce, gdzie spotkać można zwierzęta, które kiedyś, wyrzucone poza margines życia, dziś są zaopiekowane i otoczone wyjątkową troską. Wiodą tu spokojne życie, a niektóre z nich pełnią funkcję terapeutów.   

      Dzięki pracownikowi „Benkowa” poznaliśmy losy każdego zwierzaka. Wszystkie zwierzęta wzbudziły naszą radość, dlatego szczególnie cieszymy się, że zawieźliśmy im karmę i owoce.

      Dowiedzieliśmy się o powstaniu stowarzyszenia a także o historii tego niezwykłego miejsca, włącznie  z aspektem historycznym.

      Następnie nasi wolontariusze wzięli udział w pracach porządkowych  na starym cmentarzu, który znajduje się na terenie stowarzyszenia. Miłym akcentem dzisiejszego wyjazdu było przygotowane ognisko, gdzie mogliśmy odpocząć.

      Dziękujemy Pani Dyrektor Dorocie Ławniczak  za zasponsorowanie naszego wyjazdu a Rodzicom naszych uczniów za wsparcie po raz kolejny naszych działań.

       

      Aneta Hrabeć

     • „Płonie ognisko i ……”

     •     Dnia 29 września społeczność klasy 5 a wraz z rodzicami, dzięki uprzejmości Pani Renaty Derkacz i Ggrzegorza Rymarskiego spotkała się przy ognisku integracyjnym na Campingu Mąkowary.  Spotkanie to było okazją  do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, w niepowtarzalnej atmosferze. Urokliwe miejsce, plac zabaw, boiska, muzyka, śmiech, rozmowy, to był moment na relaks i dobrą zabawę. Szansa do rozluźnienia szkolnej atmosfery, pogłębienia więzi i nawiązania kontaktu z osobami, z którymi ciągle się mijamy. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili. Graliśmy w piłkę nożną, koszykówkę, razem z rodzicami, skakaliśmy na skakance i graliśmy w gumę, przeciągaliśmy linę a odważni zatańczyli belgijkę. Bardzo dużo śmiechu przysporzyła nam zabawa w kalambury. Oczywiście nie zabrakło zabawy w chowanego, kiedy już zrobiło się ciemno.  Ten piątkowy wieczór na długo pozostanie w naszej pamięci. Na pewno to powtórzymy…

       

      Wychowawca

                            Kinga Łuc

     • Biblioteka  - dobre miejsce dla człowieka

     •        Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim w bieżącym roku szkolny 2023/24 bierze udział w Ogólnopolskim Programie dla Bibliotek pt. „Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka”. Główne cele programu to: promocja czytania, aktywizacja biblioteki szkolnej, a także wsparcie wizerunku biblioteki jako przyjaznego i bezpiecznego miejsca w szkole. Działaniami w ramach realizacji programu zostaną objęci uczniowie klas 1- 8. Planujemy konkursy, wspólne czytanie w bibliotece, wystawy książek, warsztaty czytelniczo – plastyczne i wiele jeszcze innych form pracy z młodym czytelnikiem. Kolejne odsłony programu już wkrótce.

      Bibliotekarki Karolina Wagner i Katarzyna Horba

     • Dzień Chłopaka

     •      W naszej szkole świętowanie Dnia Chłopaka na stale wpisało się w kalendarz imprez szkolnych. Tego roku obchodziliśmy go wcześniej, 29 września. Był to dzień, w którym chłopcy mieli szczególne względy. Na każdego z nich przed wejściem do szkoły czekała żeńska część Samorządu Uczniowskiego, która przygotowała słodki poczęstunek w postaci cukiereczków. Takim miłym akcentem rozpoczęliśmy ten szczególny dzień. Dodatkowo w każdej klasie, dziewczynki pamiętały o swoich kolegach, obdarowując ich przeróżnymi upominkami i słodyczami wraz z życzeniami.

       

      Z okazji święta Waszego, życzenia wszystkiego najlepszego:

      Niech każdy dzień dostarcza Wam radości

      i uśmiech zawsze Wam w sercach gości.

      Niechaj problemy Was omijają,

      A wszyscy bardzo Was kochają.

      Bo jak nikt inny na świecie,

      Wy na to zasługujecie!

       

      Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

     • MIĘDZYKLASOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

     •     29 września br.  na  Orliku naszej  Kornelówki,  odbył się Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej, w których uczestniczyły klasy: 2c, 3a i 3b.

      Mecze, odbyły się w miłej atmosferze oraz w duchu zdrowej rywalizacji.  Tego dnia wszyscy byli wygrani, a zwieńczeniem sportowych zmagań był słodki poczęstunek oraz wręczenie medali.

       

      Wychowawcy klas:

      Aleksandra Budzyńska

      Daria Niedźwiedź

      Matylda Łabuć

     • Kreatywne warsztaty slime w klasie 3a

     •         29 września do klasy III a przyjechały z Mirosławca przesympatyczne Panie z firmy Esy Floresy – Animacje dla dzieci, które przeprowadziły warsztaty kreatywne Slime. Slime to ciągnąca się, kolorowa maź, która zrobiła wśród dzieci prawdziwą furorę. Jest to masa plastyczna, która rozwija: zmysły, zręczność, wyobraźnię i kreatywność. W czasie zabawy uczniowie  uczyli się skupienia i koncentracji. Każdy, kto próbował stworzyć slima wie, że nie zawsze łatwo dobrać odpowiednie proporcje. Utworzenie idealnej masy zajmuje czasami sporo czasu i wymaga od dziecka wytrwałości w dążeniu do zakończenia wytyczonego sobie zadania. Taką determinacją wykazali się wszyscy uczestnicy zajęć,  nie poddawali się i doprowadzili swojego slima do doskonałej formy. Gratulacje!

       

      Wychowawca klasy 3 a

      Aleksandra Budzyńska

     • ,,Herbatka dla Seniora”

     •        Międzynarodowy Dzień Osób Starszych w Polsce obchodzony jest 1 października. W związku z tym uczniowie klas 2c i 3a zorganizowali akcję charytatywną pt. "Herbatka dla seniora", której celem było zebranie różnorodnych herbat oraz ciasteczek dla seniorów z  pobliskiego Domu Seniora.

      Chcieliśmy tym małym gestem umilić i uatrakcyjnić naszym Seniorom długie jesienne wieczory. Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcje.

       

      Opiekunowie Wolontariatu

      Aleksandra Budzyńska

      Daria Niedźwiedź

      Anita Kuźmińska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
   • 94-361-74-92, 94-361-63-11
   • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim ul. Błonie Kaszubskie 2 78-540 Kalisz Pomorski 78-540 Kalisz Pomorski Poland
   • wicedyrektor@spkaliszpom.dlaedu.pl wicedyrekorped@spkaliszpom.dlaedu.pl
   • ADMINISTRATOR DANYCH OSOBOWYCH
 Nazwa: Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Kaliszu Pomorskim
Adres: Błonie Kaszubskie 2, 78-540 Kalisz Pomorski
Kontakt: sekretariat@spkaliszpom.dlaedu.pl 


   • INSPEKTOR OCHRONY DANYCH
I mię i nazwisko: Dawid Nogaj
 Kontakt: inspektor@bezpieczne-dane.eu
   • CEL PRZETWARZANIA
 Dane będą przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu kontaktowym.
Uzasadniony interes: komunikacja z osobami zainteresowanymi działalnością administratora PODSTAWY PRAWNE PRZETWARZANIA
 Przesłanka RODO: art. 6 ust. 1 lit. f ODBIORCY DANYCH 
 Podmioty świadczące na rzecz administratora usługi hostingowe, związane z prowadzeniem strony internetowej, z którymi zawarto umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. OKRES PRZECHOWYWANIA 
Podane dane będą wykorzystywane jedynie w okresie prowadzenia korespondencji zainicjowanej wiadomością przesłaną za pośrednictwem formularza kontaktowego.
   • PRZYSŁUGUJĄCE PRAWA • do dostępu do danych oraz uzyskania kopii danych • do żądania sprostowania danych • do żądania usunięcia danych osobowych oraz bycia zapomnianym • do żądania ograniczenia przetwarzania • do przenoszenia danych • do złożenia skargi od organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych)
   • TRANSFER DO PAŃSTW SPOZA EOG I ORGANIZACJI MIĘDZYNARODOWYCH
 Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej INFORMACJA 
Podanie danych osobowych wskazanych w formularzu jest niezbędne do udzielenia odpowiedzi na przesłaną korespondencję. ZAUTOMATYZOWANE PODEJMOWANIE DECYZJI, W TYM PROFILOWANIE
Podane dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji w tym profilowaniu.
  • Logowanie